Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.07 0 0 932
aquila kedves, most megfogtál! :)) a koszoró pontos méretére nem emlékszem, de kb. 22-23 cm lehet az átmérője. 5x4-es téglalapokat csináltam, az ebből készült "sziromból" 5 db kerül egy sorba. Most úgy állok, hogy kb. 70%-a van meg a koszorúnak, de ma belehúzok! Mint említettem volt, nem hungarocell az alap, hanem széna, ezért előtte egy anyagcsíkkal bevontam. Amúgy kétféle anyaggal tűzdelem, az egyik sor egy nagyon sötétkék alapon piros és aranysárgás mintás karácsonyi anyagból van, a másik pedig sima aranysárgás anyag.

Közben tegnap este alkottam egy "fényjátékot" is vagy mi a manó, a Kreatív otthon könyvből loptam az ötletet - fekete hullámkartonból vágtam ki mintákat snicerrel, a lyuk mögé piros selyempapírt ragasztottam és miután összehajtottam nem egészen kockára (mert ugye nincs alja és teteje), mehet bele a mécses.

Ja, meg fonalgrafikáztam is egy pár darab képeslapot. :))))

Bocs a terjedelemért!

Előzmény: aquila (931)
aquila Creative Commons License 2001.12.06 0 0 931
Cicvarek kedves, Lárulnád, hogy az articsókázásnál hányszor hányas négyzetet/téglalapot használtál, és hogy a koszorú kerületére hányat tettél egy sorba? Köszi...
Előzmény: Törölt nick (925)
ambrozia Creative Commons License 2001.12.04 0 0 930
Én a Szép kézimunkák - Lépésről lépésre kezdőknek-haladóknak c. könyvből tanultam meg horgolni! A Magyar Könyvklub adta ki 1996-ban.
Előzmény: vicus.ka (929)
vicus.ka Creative Commons License 2001.12.04 0 0 929
Sziasztok!
Végre rátaláltam arra a fórumra, ahol talán választ is kapok a kérdésemre-kérésemre!
Ifjabb koromban remekül sikerült könyvből megtanulnom kötni, de a horgolással sehogy sem boldogultam. Talán a könyvben volt a hiba, talán bennem? Ki tudja! Most újra megpróbálnám, ebben kérek segítséget. Ha tud valaki egy jó könyvet ajánlani (bármilyen régit), vagy egy tanfolyamot, az nagyon jó lenne! Esetleg egy internetes oldalt. De magyarnyelvűt, mert a kézimunka-angol egyáltalán nem erősségem.
Előre is köszönöm a segítségeteket
Allia Creative Commons License 2001.12.04 0 0 928
aha... kezdem pedzegetni :-)))
Előzmény: Törölt nick (927)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.04 0 0 927
articsóka-technikával (gyk. a patchwork egyik "ága") díszítettem egy hungarocell híján szénából készült koszorú-alapot; nem tudom másképp megfogalmazni! :)
Előzmény: Allia (926)
Allia Creative Commons License 2001.12.04 0 0 926
He-he, ebből az éjjel fél háromig volt számomra értelmezhető. :-))) A többi mit jelent?
Előzmény: Törölt nick (925)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.04 0 0 925
...én meg az éjjel fél 3-ig articsókáztam egy koszorúalapot...:-|
Előzmény: Allia (924)
Allia Creative Commons License 2001.12.03 0 0 924
Szia Cicvarek, bocs, hogy csak most válaszolok, de ritkán járok ebben a topikban. Szóval a frottír méterét ha jól emlékszem sikerült "potom" 2600 forintért megvennem. Ha jól sejtem, ez nem alegolcsóbb. Viszont elkészült belőle a köpeny (remélem ezt a topikot nem olvassa a párom :-) ). Itt ott kicsit nem stimmel, első munkám, de azért viselhető. A sógorommal felpróbáltattam, és egész köntös fomrája van. Ha felteszi a kapucnit, akkor meg olyan, mint egy jedi lovag. :-)))
Mostanában egy 2x2 méteres ágytakarót készítek bargello technikával. Ezt a Sajátkezűleg oldaláról lestem el, köszönet érte. Lehet, hogy ez sem kezdőknek való móka, de alakul a dolog, és roppant kíváncsi vagyok az eredményre. :-)))
Előzmény: Törölt nick (908)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.30 0 0 923
Nekem már tegnap megjött a Mikulás - csak mert jó kislány voltam :))) - és hozott egy foltvarró könyvet! :))))
Csilla Creative Commons License 2001.11.24 0 0 922
Sajnálom, hogy Netscape-el nem megy, de van amelyikkel megy, ez lehet hogy ez egy korábbi és azzal nem akar komunikálni.
Különben éppen most dolgozom a feltöltésen, igy perceken belül kell legyen egy rakás frissités ay sk, a horgolás és a kersztszemes rovatokban, sok sok karácsonyi ötlet lesz rajta.
Én is megrendeltem a katalógust, de még nem jött meg, de bizakodom.
aquila Creative Commons License 2001.11.21 0 0 921
gyönyörű dolgok vannak benne, de a fotókból nem lehet dolgozni sajnos:( Anyagok, eszközök, minden, ami a patchworkhöz kell. Ez gyakorlatilag egy üzlet, ahonnan lehet rendelni cuccokat, és az ő katalógusukról van szó.
Előzmény: Törölt nick (920)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.19 0 0 920
TINKA!
Igen, az Explorerre gondoltam! :)

aquila!
Mi mindent tartlamaz a katalógus? "Csak" nyálcsorgatókat, vagy van benne esetleg minta vagy egyéb más is?

aquila Creative Commons License 2001.11.19 0 0 919
Képzeljétek, múlt szerdán megjött a katalógus!!! Először is baromi gyorsak voltak, másrészt gyönyörű a katalógus. Csak csurgott a nyálam, hogy arrafelé mi mindent lehet kapni..... itthon meg szinte semmit:((
TINKA Creative Commons License 2001.11.15 0 0 918
Cicvarek! Mi az az izé, amit irtál? Esetleg Explorer? Mert én csak ezt a kettőt ismerem, amilyen nagy szakértő vagyok :-).
Előzmény: Törölt nick (917)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.15 0 0 917
Tinka, a Neccképpel nekem is voltak hasonló nyűgjeim, de az IE5.5-el nem... válts böngészőt!!
Előzmény: TINKA (916)
TINKA Creative Commons License 2001.11.15 0 0 916
Csilla! Én is megnéztem - volna - az oldalakat, de annyira sokszor jelentkezik a JavaScript Error, hogy élvezhetetlen. A képek úgyszinén nem jönnek elő, s így sokszor a leírások sem. Én Netscape 4.7-es böngészőt használok, általában nem szokott problémám lenni. Lehet, hogy egy kevésbé látványos, de stabilabb oldal jobb lenne?
Előzmény: Csilla (915)
Csilla Creative Commons License 2001.11.09 0 0 915
Sziasztok!
Már rég jelentkeztem, de sajna nem volt időm és lehetőségem indexezni!
Megint van egy pici frissités a lapon, lehet nézelődni. Továbbra is érvényes a felhivás, hogy ha van valami cikketek ami felkerülhet a netre, akkor küldjétek el nekem. Ha nem nincs módotok scanelni akkor tudok adni egy pesti cimet ahová lehet küldeni levélben (nyomtatványként)anyagokat, fénymásolt cikkeket stb. Igazán beindult az oldal, nagyon elégedett vagyok, nem is hittem volna hogy egy év alatt elérjük a 3000-es látogatói számot, ez elég sok ahoz képest hogy elég szük kört érint és magyarul van.
Én is jelentkeztem katalógusért, kiváncsian várom hogy jön-e majd a katalógus...
Én most kersztszemest himzek, karácsonyi ajándéknak. Vettem olyan konyharuhának való anyagot amiben van egy bele szőtt minta csik amibe szép mintát lehet himezni. Igy gyorsan lehet egyedi ajándékokat késziteni. Ki mit készit ajándékba??? Már igazán itt az ideje a nekikezdésnek.
Hát most ennyi, ki tudja mikor tudok ujra jelentkezni. Kellemes és hazsnos időtöltést mindenkinek.
kisvukk Creative Commons License 2001.11.07 0 0 914
Sziasztok!
Egy linket szeretnék javasolni, ha még nem ismeritek:
www.adriafil.com

További jó munkát! (Nagyon tetszik a WEBsite, végre egy normális magyar oldal, ebben a témában).

aquila Creative Commons License 2001.11.07 0 0 913
Én is kipróbáltam, kíváncsi vagyok, küldik-e a katalógust. Igen, a free catalogue-nál kell kitölteni egy adatlapot.
Előzmény: TINKA (912)
TINKA Creative Commons License 2001.11.07 0 0 912
Hirvike!
Hogy kell katalógust kérni? A free catalognál kell kitölteni az adatlapot? Sajna elég gyatra az angoltudásom :-(((
Előzmény: hirvike (910)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 911
Szervusztok! Egy kedves otlet, sepru-baba!

hirvike Creative Commons License 2001.10.29 0 0 910
Frottirt láttam a Váci út 10-ben (Fortuna méteráru), és a Teréz körúti Szivárvány-ban is. (Az árakat nem igazán néztem.)

Foltvarrók számára egy hasznos link:

Keepsake Quilting

2 katalógust ingyen el szoktak küldeni, nagyon jó ötletek vannak benne.

Előzmény: Törölt nick (908)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 909
senki nem szorgoskodik mostanság???
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.24 0 0 908
mennyiért vetted méterét?
én is be akarok ruházni egy-két színűbe, ugyanis idén karácsonyra a rokonság totyogósainak frottírállatkákat szeretnék varrni... ez ugye a terv, aztán majd kiderül a többi...:))
Előzmény: Allia (907)
Allia Creative Commons License 2001.10.19 0 0 907
Szia, köszi a tippet, de azóta már találtam a Deák téren a bazár sorban egy kis méteráru boltot (többnyire konyha rongyok vannak), és ott sikerült vennem, remélem nem túl drágán. :-)
Előzmény: sakkmatt (905)
TINKA Creative Commons License 2001.10.19 0 0 906
Sziasztok!
Láttátok az új karácsonyi Burdát? Mi a véleményetek? Én nagyon hiányolom a kézimunkát, azaz a hímzést, varrást stb. Szinte csak üveg- és szalvétatechnika, ami nagyon szuper, de...
sakkmatt Creative Commons License 2001.10.18 0 0 905
Szia !
Frottírt tudsz venni pl. a Váci úton, az Adidas bolt előtti (Nyugatitól indulsz) méteráru kis/nagykereskedésben.
Előzmény: Allia (903)
Kiscsaj Creative Commons License 2001.10.18 0 0 904
Sziasztok! ne haragudjatok, hogy ilyen témát hozok fel, de igen nagy problémám van. régen nagy kötős voltam, rengeteget horgoltam is, de 6-7 éve hozzá se nyúltam a kötős-zacskómhoz. most megint szeretnék visszatalálni ehhez a hobbihoz, de a régi fonalboltok, ahol vásároltam vagy nincsenek már meg, vagy csak nagyker nyitvatartásban vannak. nem tudnátok nekem segíteni, hol tudnék Pesten megfizethető áron viszonylag jó minőségű fonalat kapni? előre is köszönöm a segítségeteket!
Allia Creative Commons License 2001.10.12 0 0 903
sziasztok!

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet Budapesten frottírt venni? Varrni szeretnék belőle. Azt már meg sem merem kockáztatni, hogy skótkockásat esetleg?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!