Keresés

Részletes keresés

FotexZoli Creative Commons License 1999.12.16 0 0 986
elnézést, ha megzavarom mámoros csevegéseteket, de csak a napokban tévedtem erre,

amint látom éppen sikerült valami jó buliról lemaradni - már ha nyilvános volt - .

no majd legközelebb

más: tud valaki valahol normális áron SÁRGAMUSKOTÁLYT, száraz, Hétszőlő bor. cégtől???

Előzmény: csite (977)
kaviat Creative Commons License 1999.12.16 0 0 985
gyerekek mit tudunk az Etyeki kúria féle chardonnay -rol ? ez itt elöttem egy 98as.. szép zöld üveg, korrekt cimke, mókás piros cucc a dugón.. de belül vajon mi van? /péntek este lesz a teszt addig is érdekelne van e vele tapasztalatotok../

.kav]4t

kaviat Creative Commons License 1999.12.15 0 0 984
helyes :)..

.kav]4t

Előzmény: alexandrosz (983)
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.15 0 0 983
Sziasztok!

Remélem klasszul éreztétek magatokat, a késés miatt még mindig pironkodom kicsit... :o)))

zuzmo!

A reggeli tényleg klassz volt.... :o)))

kaviat mester!

Ez aztán a mindent kielégítő beszámoló! Jövő szerdán megyünk Matyibácsihoz és időpontot egyeztetünk a jövő év elejére...! Nehogy azt mondjátok, hogy nem vagyunk rajta a folytatáson! :o)))

zuzmo Creative Commons License 1999.12.13 0 0 982
Sziasztok
Kicsit masnaposan, de nem Kesztolc miatt...
Cuvee-bol azota megittunk 2 uveggel, javaslom mindenkinek, tramini ellenere kellemesen szaraz, valoban kicsit savas, de jo bor.
Ami erdekes masodszorra mar nem a kekfrenkos hanem a cabernetjuk izlik jobban a kekfrankos jellegtelenebbnek tunik...
Rain: Magyar Peter "Geza".
Amugy a dorogi reggel nagyon jo volt.
Koszi Zita.
BUEK
Udv mindenkinek
zuzmo
csite Creative Commons License 1999.12.13 0 0 981
robicsek: várom a receptet!
robicsek Creative Commons License 1999.12.13 0 0 980
szvsz ugy készül, mint a mákosguba, csak tarkedlitésztából
(ez olyasmi mint a palacsinta, csak teljesen más :)), megkérdezem majd nagyanyámat :)
Előzmény: csite (979)
csite Creative Commons License 1999.12.13 0 0 979
robicsek: thanx! , esetleg recept nincs?
robicsek Creative Commons License 1999.12.13 0 0 978
az a mákos micsoda asszem a livánka nevet kapta a keresztségben, vagy valami hasonlót :)
Előzmény: csite (977)
csite Creative Commons License 1999.12.13 0 0 977
SUM: Kesztölc bemutatásával kezdeném a dolgot, a volt alkalmunk(ugye Rain?) 15:00-tól 1 kicsit sétálni a faluban, sokat nem láttunk belőle(köd+kevés fény), azért a templomot, és a temetőt igen(semmi extra!). Ami feltűnő volt az az ablakokban villódzó lámpafüzérek(valaki jó boltot csinált itt vele). Maga a település(az ősi része) a kis zegzugos utcáival(sikátort is láttam!) nagyon hangulatos volt, sőt! egy kissé elvarázsolt is. Reményeim szerint látogatást fogok(unk) eszközölni még e helyre, mert ... jó volt!
A BOR és a hozzá tartozó dolgok: Gimeskövi Úrnak, és tsa.-inak nagyra törő terveik vannak, amihez sok sikert kívánunk! Az üzem a lehetőségekhez képest jólszervezett(lesz?), a technológia feltételek már most adottak a minőségi bortermeléshez. Reméljük a kft. borásza is felnő a feladathoz(szívesen találkoztam volna vele), és él a lehetőségekkel. A kiszolgáló épületek is jól funkcionáltan vannak megtervezve(az avatásra meghívnak? :-). A mostani kiszolgáló helyszín inkább egy átmeneti, a személyzet reméljük nem! Ezennel csókólóm a szakácsnéni(k) kezét a finom tárkonyos raguért, aki nem evett belőle az érezze úgy: szegényebb lett valamivel. A pörkölt, hmm.. még mindig nagyokat nyelek, k'va jó volt!!!
Méltó befejezésként a mákos .... (mi is volt a neve? <-HELP!).
A borok: a chardonnay fiatalabbika(98's) gyümölcsösebb, az öregebbik szebb volt ízre, a cuvee-ben a fűszeres tramini-t próbálták megfogni a szürkebaráttal, ez sikerült is, JÓL!
A rosé illata fantasztikus volt(miért nincsenek ilyen illatú női parfűmök?), az íz nem tükrözte ezt(szerintem), ami nem azt jelenti hogy nem volt jó! A cabernet franc-t, kékfrankost kevésbé kóstoltam, erről biztosan ír valaki részletesen. Összességében egy különleges ízvilág ez a kesztölci, a boraik többsége kissé savas(számomra). Mindenképpen megér egy kóstolást(ki-ki döntse el hogy többet is ér-e? IGEN). Külön köszönet a pár üveg fűszeres traminiért, amit kaptunk(egy nagyon-nagyon szép bor!!!), nekem ez ízlett a legjobban!

Köszönet mindenkinek, aki részt vett a találkozón, és szervezésében!
A házigazdának+társainak(szakinénik!!!!,...)

>>> Ne feledjük a Bor Tali 3.0-t !!! <<<

Rain Creative Commons License 1999.12.13 0 0 976
A tali szerintem remek volt (amíg ott voltam), bár én is a 3 órai kezdésre készültem. Az elhúzódó várakozás után borkóstolási fedőtevékenység címén sajnos finoman kiütöttem magam.
A fehér boraik nem tettek rám nagy benyomást, de szerencsére még hazaindulás előtt beszereztünk pár üveggel az emlékezetes roséból (még most is érzem az illatát), és a vörösekből. Az újborok kóstoláskor szerintem már mélyen aludtam az ágyikómban otthon. Milyen volt a cserszegi fűszeresük?
Üdvözlet mindenkinek

Zuzmo
külön üdvözlet a +1 főnek, akit hoztál, sajnos elfelejtettem a nevét (én ültem a jobb oldalán a vacsinál).

kaviat Creative Commons License 1999.12.12 0 0 975
számolás be: Gyimeskövi Károly birodalma.. mindenféle érkezési időkkel /félelmetes buszozás, majd egy jól méretezett gyaloglás után átsétálva a falu másik végére odaértünk/ de végül is sikeresen kumulálódott a csapat este 6óra magasságára /szegény Csitéék 3tól bóklászat a hidegben, mivel ők is valahonnan a 3órás kezdést szűrték le, és meglepve hallották hogy 5óra a kezdés/.. de 6ra végülis összegyült a csapat, addigra a korábban jövők már Lfogyasztották(tuk) a borpárlatot, és az előlegben felszolgát chardonay-t.. borkósta: szép sorban jöttek a finomságok: cuve /tramini & szürkefriend - haver volt/, chardonay (98, majd 97), cabernet rose /ez nagyot ütött/, aztán még egy pár szintén nagyon finom piros itóka.. kaja: tárkonyos ragu utána emberes pörkölt.. a sok bort, és nehéz falatokat a komplesszum megtekintésével mozogtuk le.. gyár: szép hatalmas korszerü tartályok, reduktív cuccozás, hűtött érlelés.. 1 rejtett pincében öreg borokat nézegettünk - nemespenész úr territóriumában.. néhány fahordó után az épités alatt álló éttermet, majd az alatta lévő tartályerdőt csodál6ttuk meg.. ittunk 99es érlelés alatt álló borokból is /bár némelyik kisse meg savasnak tünt/.. a kis mozgás után vissza ki ki egy egy KV-ra, majd miután néhány üveget vásároltunk magunknak, Csite Mesterék hazafuvaroztak minket, amiért külön köszönet illeti őket. persze a lelkesebbje maradt tovább fogyasztani, őket még a szállás távolsága sem riasztotta el (Dorog).. emlitésre méltó Gyimeskövi úr lelkesedése és elhivatottsága /meg a szép smukker a nyakában - ami a saját alapitásu Zsigmond borlovagrendtől kapott/, ami finom borok gyártásával párosul, reméljük komoly jövő áll ez elött a feltörekvő pincészet elött.. future: tervezgettük hogy mi legyen a következő célpontunk, először is a Szöke borok környékére gondoltunk, utána Mór környékén kellene keresni egy szánk ízének megfelelő pincészetet.. a kezdeti nehézségek ellenére pozitív mérlege ennek a találkozónak a finom borok mellett, hogy megtartatott, azaz létrejött a tali 2.0.. ez egy olyan szekvencia elejét jelenti, ami 1.5 - 2 havonta alkalmat ad arra hogy IRL konzultáljunk :)) szép és remélhetőleg megvalósít6ó elképzelés, hogy minden számottevő borvidéket bejárjunk..

.kav]4t

Csokis2 Creative Commons License 1999.12.12 0 0 974
Es tessek mondani, lesz itt beszamolo is?
nohab Creative Commons License 1999.12.11 0 0 973
Rahell,

szerintem félrebeszélsz :-) , de nem nagyon.

Az eleje mind igaz, hiba konkrétan az évjáratban van, '96 elég csapnivaló év volt, 97, 98 és 99 elég jó (kivéve Tokajt, ahol 97 erős közepes, 98 egyszerűen szólva szar, 99 meg elég megajó lett).

Más kérdés, hogy én szeretem a savas cuccosokat, így hát rengeteg borból jobban komálom a 96-ost, mint a 97-est (Hárs, S.Blanc, Chardonnay, Juhfark...).

üdv,Ákos

Előzmény: rahell (961)
zuzmo Creative Commons License 1999.12.11 0 0 972
En a cimborammal a 14.50-es buszt neztem ki, s csak most neztem ide vissza ( remelem te meg megkapod ezt az uzenetet!), szoval vele 14.30-at beszeltunk meg! Igyexem elobb oda-erni!
zuzmo
Előzmény: kaviat (969)
robicsek Creative Commons License 1999.12.11 0 0 971
én most el, de irjatok rövid mailt az indexes mailcimre, az át van irányitva a mobiltelefonomra
Előzmény: robicsek (970)
robicsek Creative Commons License 1999.12.11 0 0 970
emberek, ha még lát valaki, én kocsival megyek, két hely van
Előzmény: kaviat (969)
kaviat Creative Commons License 1999.12.11 0 0 969
Volán elér7etlen, maradjunk 14:00-ban.. ha jól sejtem, valami esztergomi busz lesz az ami elvisz minket a móka birodalmába :)..

.kav]4t

Előzmény: zuzmo (967)
kaviat Creative Commons License 1999.12.11 0 0 968
okáj zuzmo Mester árpádhíd rulez, nyomon vagyunk, csak a volános telefonokat b@sznak felvenni :((( igyexünk arra optimalizálni hogy mennél kevesebbet kelljen fagyoskodni ezen a hmm kiváló pályaudvaron..

.kav]4t

Előzmény: zuzmo (967)
zuzmo Creative Commons License 1999.12.11 0 0 967
Mester!
Celozzunk meg mondjuk 2 orat, max iszunk egy kis aperitifet/sic a palyaudvaron!

zuzmo

Előzmény: kaviat (965)
zuzmo Creative Commons License 1999.12.11 0 0 966
Mesterem:
En mar futart kuldtem a Volanhoz, nemsokara lesz infom, amugy szerintem az Arpad hidtol lesz a jarat!
Mivel en is gyalog-tetu lettem, akar ossze is szaladhatnank, meg vissza.
zuzmo
Előzmény: kaviat (965)
kaviat Creative Commons License 1999.12.11 0 0 965
itt bohóckodom mindenféle elvirákkal meg volánokkal, de eddig nem derült ki hogy honnan mivel lehetne odatömegközlekedni..

.kav]4t

zuzmo Creative Commons License 1999.12.11 0 0 964
Elek,
Csak kevesebb az idom itt logni, nameg a temak nagy resze is uncsi egy ido utan...
(Most pl. ez a legkedvesebb topikom.)
ALL:
Tegnapi menu:
Figula Pinot Gris 97
Gere Cabernet-Sauvignon Cuvee Barique 95
Oremus Szamorodni edes 93
Mindemelle fustolt lazac, sajttal, gorog sali...
Helszin Felix kavezo, Honved u. asszem 29. Szemben a Suss fel nappal!
A mai viszontlatasig ...

zuzmo borrajongo.

Előzmény: rahell (960)
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.10 0 0 963
thx...:o))
Előzmény: rahell (962)
rahell Creative Commons License 1999.12.10 0 0 962
Ha rendeztek majd vmikor Pesten bortalit, akkor vinnék egy üveg múzeális furmintot...
rahell Creative Commons License 1999.12.10 0 0 961
Lehet, hogy félre beszélek, akkor szóljatok!:o)

A bor minőségét csak annyiban határozza meg a terület, hogy adott helyen milyen tápanyag összetétele van a földnek, és mennyit süt a nap, mennyit esik az eső.

utóbbi kettő határozza meg az évjáratot. Pl 1986, és 96 jó évjárat volt. Vagyis olyan volt a a szőlő cukor tartalma, amitőln jó lett az alkohol tartalma, illetve olyan harmónikus volt az aroma anyagok összetétele...

Asszem...

Előzmény: nohab (955)
rahell Creative Commons License 1999.12.10 0 0 960
Jééé zuzi, Te élsz?!:o)))
Előzmény: zuzmo (959)
zuzmo Creative Commons License 1999.12.10 0 0 959
Sziasztok,
Kedves autom csutortokot mondott (tegnap).
Megy valami kalaka jellegu csapat is, melyhez lehet csatlakozni?

zuzmo

robicsek Creative Commons License 1999.12.10 0 0 958
valami telefonszám esetleg, eltévedés, elveszés, stb esetére?
(vagy már volt ideirva?)
Előzmény: alexandrosz (956)
alexandrosz Creative Commons License 1999.12.10 0 0 957
Kamocsay Ákos az év borásza...az biztos, hogy mennyiségileg magasan a Hilltop viszi a pálmát. Bár Magyarország nem igazi piac számukra... Ez a választás kicsit minősíti a magyar boréletet is, vagy nem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!