Keresés

Részletes keresés

Allia Creative Commons License 2002.01.17 0 0 962
Egy könyvből néztem, de nem olyat csinálok. A könyvben egy csavart ír mintával kombinált entrelac leírás van (a képen kicsi zsúfoltnak tűnik a pulcsi), aminek V alakú a nyakkivágása. Azt nagyon nem bírom. Viszont még nem tudom, hogy hogyan jönnek ki a négyzetek. Lehet, hogy pont csúcs lesz, de lehet, hogy nem. Ha majd odajutok meglátom. :-) Majd akkor kitalálok valamit.
Előzmény: Törölt nick (961)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.17 0 0 961
Ahonnan a mintát kinézted ott csak a leírás van a mintáról, vagy egy egész "mű" is ott van? Mert utóbbi esetben követni kell az utasításokat, amúgy meg kísérletezgetni kell. :)
Előzmény: Allia (959)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.17 0 0 960
Teljes pulóvert még nem kötöttem belőle, csak magát a mintát próbáltam ki.
Előzmény: Allia (959)
Allia Creative Commons License 2002.01.17 0 0 959
Te már csináltál ilyet? Én azt nem tudom, hogy a nyakával mit kezdjek majd. Szeretném magasnyakúra csinálni, és még nem tudom, hogy hogyan lesz...
Előzmény: Törölt nick (958)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.17 0 0 958
ja, így már ismerem a mintát, csak nem tudtam, hogy így hívják; szerintem megéri vele "kínlódni", mert nagyon kis mutatós minta! :)))
Előzmény: Allia (957)
Allia Creative Commons License 2002.01.17 0 0 957
Húúúú.... ropppppant bonyolult. Elsőre el is rontottama kötés próbát. :-) Olyan lesz az eredménye, mintha patchwork kötés lenne. Átlós kockás kötés. Na most ezzel gondolom sokat segítettem. :-)))
Inkább beteszek egy képet, hátha akkor világosabb lesz:

Előzmény: Törölt nick (956)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.17 0 0 956
tudatlanságomat nem álcázva megkérdem, hogy milyen az az entrelac-pulóver? :)
Előzmény: Allia (955)
Allia Creative Commons License 2002.01.17 0 0 955
Hát én belevágtam a múlt hétvégén egy színes entrelac púlóver megkötésébe... Sajnos csak hétvégente van rá időm, de az elejének kb. az egyharmada megvan. Roppant kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz. :-)
Előzmény: Törölt nick (954)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.17 0 0 954
Sziasztok Ügyeskedők!

Senki nem készít semmi újabb dolgot?
Mostanság nagyon nagy a csend errefelé...:(

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.11 0 0 953
Kb. idestova 1 hónapja kértem tőlük egy ingyenes katalógust, amit azóta sem sikerült elpostázniuk...:((((((
Előzmény: Honee (952)
Honee Creative Commons License 2002.01.11 0 0 952
Sziasztok!

Megnéztem a weboldalt, és néhány ötlet is található rajta, vannak kézműves tanfolyamaik is.

Honee

Honee Creative Commons License 2002.01.10 0 0 951
Üdv!

Boldog új évet mindenkinek!

Igaz, hogy nem kötés és stb. hanem skl, de szerintem többünket érdekelhet:

http://www.hobbymuvesz.hu/
e-mail: hobbymuvesz@artexport.hu

Boltok:

1085 Budapest
Üllői út 36.
Tel.: 266-1938

1065 Budapest
Nagymező u. 47.
Tel.: 312-3786

Nyitvatartás:
H.-P.: 9-18
Szo.: 10-13

Honee

Törölt nick Creative Commons License 2002.01.02 0 0 950
B.Ú.É.K!

A magam részéről én is hatalmas sikereket arattam a kézimunkákkal; úgy a szivacsból készült kínálótálkával, mind a tűpárnákkal. No meg Anyukámnak készült egy kis karácsonyfa is anyagból, vatelinnel kitömve, meg a bemutatott varródobozra is lenne "vevő". :)))

Előzmény: Allia (949)
Allia Creative Commons License 2002.01.02 0 0 949
Sziasztok!

A karácsonyra készített dolgoknak mekkora sikerük volt? Nálam hatalmas. :-)

Blackring Creative Commons License 2001.12.20 0 0 948
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy gépi kötészettel, vagy gépi kötöttárúval is foglalkozik valaki az idejárók közül?
aquila Creative Commons License 2001.12.20 0 0 947
Kedves Cicvarek! Gratulálok! Nem tudsz képet scannelni a versenyműről?
Előzmény: Törölt nick (946)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.19 0 0 946
'ggelt!

El szeretnék dicsekedni vele, hogy tegnap volt a Karácsonyi kiállításunk megnyitója és a pályázatra beadott articsóka koszorúmért megkaptam a "Kiemelten igényes minka" díját! :))) Tudom, ez csak egy kis helyi szemétdomb ebben a vidéki kisvárosban, de mégis olyan jól esett a lelkemnek! :))

abraxas Creative Commons License 2001.12.18 0 0 945
Kedves L?rincz!

A jótanács már elkésett, megvettem egy Jamaha varrógépet. A szomszédomnak is az van, és ? neg van vele elégedve. Mindenesetre köszönöm a részletes tanácsadást.

Üdvözlettel:

Abraxas (aki nem varázsol ;o)

Előzmény: Lőrincz (944)
Lőrincz Creative Commons License 2001.12.14 0 0 944
Sziasztok!
Hibbinek a horgolásról: www.geocities/sklwebpage.com itt találsz magyar nyelvű horgolás leirást. De ajánlom a Fürge ujjak c. ujságot egész jó dolgok szoktak benne lenni. Azonkivül a kapható ujságok (német nyelvűek) azért jók, mivel igen jó rajzok vannak, amin letudod olvasni nyelvtudás nélkül is az ábrát. Én kezdőknek a recehorgolást ajánlom, gyakorlatot lehet vele szerezni és látványos is. Kis Diana kiadványok is vannak, amik nem vészesen drágák.
Abrakadabra: a varrógépre visszatérve: egy foltos listán éppen a varrógépeket tárgyaltuk. Ajánlott márkák: Pfaff, Bernina, nem ajánlott japán! Saját tapasztalatom a Singer akciós, amivel befürödtem. Kezdtem varrási tudományomat lábhajtós Singeren, majd egy modernebb Lucznikon varrtam családom függönyeit, sok ruhafélét és egyáltalán. Sajnos az idő a kelmetovábbitó fogait kikezdte, vékony anyagot nem vitt, 94-ben volt egy akció a Singernél és becseréltem. Azóta kezdek varrógépszerelővé válni és elhatároztam, soha Singert nem veszek, mivel az ujitásaikkal olyan feladatok elé állitottak engem a sima varrót, hogy igen kedves szavakkal szoktam illetni azokat akik kitalálták. Lehet, hogy egy rossz szériát fogtam ki, de tény, hogy ez a fajta máson is kifog. Becsületükre legyen mondva a Singer boltban nagyon kedvesek és szolgálatkészek, végül visszavittem a gépet és egy szerelő mutatta meg azt, aminek egy leirásban kellett vona lennie. Elöször is, az alsószáltartó (bobin) egy műanyag izében van ami elég körülményesen szedhető ki, és azon kell állitani az alsó szál feszességet. (normál gépeknél ez fémből van és egyszerű a kivétele) Ha nem úgy teszed viszza akkor eltörik (én már hármat fogyasztottam el 1500 Ft/db) De erre is csak idővel jöttem rá. Az olajozás szerintem rém egyszerű, gondoltam , amig nem találtam lyukat! Ezt is a szerelő mutatta meg, hogy az alsó száltartó mellett a spray lyukába dugott syivószálon kerseztül. Nem holmi hagyományos olajozó. A leirás ilyen apróságokat nem emlit! A cérnára minden gép rendkivül érzékeny. Alsó fölső szál csak egyforma legyen és lehetőleg a méregdrága cérnából. A magyar gépselymet nemigen szeretik. Keverni nem szabad. Tehát ne dőlj be a 36-48 és hány féle programnak, a lényeg, hogy egyenesen varrjon, és cikk-cakk, egyszerű legyen a kezelése. Lehetőleg olyat vegyél, ahol a tűbe szembe kell befűzni, mert akkor vehetsz rá olyan speciális egy talpazatba épitett két tűt, amivel pl. szegéseknél két párhuzamos varrást tudsz csinálni. Az alsó és felsőszál szabályozást és olajozást kérdezd meg, és lehetőleg minden fémből legyen. Bp-en a Teréz krt-on az Oktogonnál van egy jó varrógép bolt.
Loma
hirvike Creative Commons License 2001.12.13 0 0 943
abraxas: nagyon köszi a sablonrajzot (egy barátnőm már mesélt erről az ötletről, de telefonban kicsit nehéz lett volna elmagyarázni az anyumnak, így sokkal egyszerűbb az információátadás.)

aquila: egy kis rajzkészséggel szerintem a legtöbb project megvalósítható a Keepsakequilting katalógusból.
Az anyum kedvence most a flaneltakaró, aminek a színére van fordítva a varrásszél kirojtozva.

Nem tudom, mennyire ismert, azért ajánlom:

Kreativ Hobby Bolt
IX. Üllői út 15.
Tel: 218-0818, 455-0888

Nyitvatartás: H-P 10-18
Szo 10-13

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.13 0 0 942
Tegnap este elkezdtem a varrósdoboz elkészítését - egyre jobban tetszik! :)))

beddii!
A horgoláshoz sajnos nem igazán tudok érdemben hozzászólni. :(

szeal Creative Commons License 2001.12.12 0 0 941
Bocs abraxas, ez a beddiinek szólt!:)
szeal Creative Commons License 2001.12.12 0 0 940
A www.kezimunka.lap.hu-n egész kis gyüjtemény van horgolással foglalkozó oldalakból.
Előzmény: abraxas (938)
beddii Creative Commons License 2001.12.12 0 0 939
Sziasztok!
Valaki légyszi' segítsen rajtam. Nem régen tanultam meg horgolni és nagyon élvezem. Készítettem már magamnak egy-két dolgot, de most teljesen leblokkoltam. Egyszerűen nem találok kedvemre való mintát. Rengeteg angol nyelvű lap van,amik ezzel kapcsolatosak, de magyarok nem igazán. Ehhez kellenétek Ti! Mégpedig, hogy segítsetek ki néhány - a témával foglalkozó - link címével. Nagyon köszi - Beddii
abraxas Creative Commons License 2001.12.12 0 0 938
Kedves Cicvarek!

Nejem, abszolut láma a varrásban, úgyhogy magam is úgy gondolom, hogy egyenl?re a minimálverzió is b?ven megteszi. Azért jó a meger?sítés :o)

Ami a magam t?párnáját illeti bütyköltem egy kis ábrát a sablon használatáról, hátha valakinek segít:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Üdv:
Abraxas
Előzmény: Törölt nick (937)
Törölt nick Creative Commons License 2001.12.11 0 0 937
El kell újságoljam a tegnap esti alkotásomat - tűpárnát készítettem, ami úgy néz ki mint egy napraforgó. A sárga szirmok a patchworkből oly jól ismert virágszirom-típusból készültek (kör négybe hajtva, majd az ív mentén ráncolva), a közepe pedig zöld színű plüssből, vatelinnel kitömve, majd az aljára egy karton szintén zöld plüssel bevonva. :))

abraxas!
A Yamaha gépeket nem ismerem - nekem egy Privileg gyártmányú van, meg is vagyok vele elégedve. "Természetesen" Singert szerettem volna, meg egy kicsit komolyabbat, de akkor erre volt pénzünk, és nem bántam meg, hogy ez lett. Az már más dolog, hogy nagy álmom hozzá egy interlock gép, de az nagyon a jövő zenéje (a hímzésről meg már nem is beszélve).
Nem írtad, hogy B. Nejed milyen szinten áll a varrással? Ha még kezdő, akkor nem tudsz nagyon mellélőni a választással. :)

abraxas Creative Commons License 2001.12.10 0 0 936
Madárdalos szép jónapot Mindenkinek!

Hölgyeim, némi segítségre lenne szükségem, jótanács formájában:
Szeretném B. Nejemet meglepni karácsonyra egy varrógéppel. Valami kezdőnek való egyszerű és nem túl drága dologra gondoltam. Találtam a Keravilban 18-21 programos YAMAHA varrógépeket 35 rugó környékén. Érdemes megvenni? Vagy netán van valami jobb alternatíva az említett árfekvésben?
Minden jótanácsot hálásan fogadok.

Más: A SPEKTRUM foltvarró sorozatában láttam a hatszög technika új változatát. A régi szerint papír hatszögekre kell az anyagot ráfércelni, majd összevarrás után a fércet felbontva a papírt eltávolítani. Az új verzió szerint vékony műanyag lapokból (pl:margarinos doboz teteje) ki kell vágni megfelelő méretű hatszögeket, kis lyukkal a közepén. Az anyagot nem a lapkához kell fércelni, hanem csak a sarkoknál kell a visszahajtásokat egymáshoz ölteni. Összevarrás után a sablon eltávolítható a közepén lévő lukba szúrt kötőtűvel. A luk egyébként a gombostűzésre is szolgál. Azóta szorgosan gyűjtöm a margarinostetőket :o) Már el is készült egy 8!!! hatszögből álló tűpárna, csak az összeöltéssel vannak problámáim :o( kissé lazára sikerült, de sebaj ! :o)))

Üdv: Abraxas

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.10 0 0 935
Örömmel jelentem, hogy elkészültem az articsóka-koszorúval és a foltvarró szaktársnők nyomásának engedve, a jövő héten viszem egy kiállításra (csak amolyan kis helyi, fapados kiállítás lesz, de a szavemet akkor is melengeti a gondolat!) :)))

No meg a lakásdíszek jó része is már elkészült! :))

Törölt nick Creative Commons License 2001.12.07 0 0 934
A könyv a Szalay Könyvkiadó gondozásában jelent meg, Kreatív otthon a címe, 1100-1200 Ft az ára (helye válogatja) - igazából nem TOP-könyv, de vannak benne sablonok, meg egyszerű, ötletes tanácsok. A lényeg, hogy nekem tetszik. :))
Előzmény: Lőrincz (933)
Lőrincz Creative Commons License 2001.12.07 0 0 933
Sziasztok!
Régen jártam errefelé, mivel karácsonyfadiszeket gyártok. Sziveket, harangokat, karácsonyfát és angyalkákat. Előbb az anyagok beszerzése, majd az előkészités a varrás (a varrógép minden cérnára érzékeny!) szóval azt hiszem ismerős. Az eredmény igen mutatós és mindenki örül neki. (többszöri előkarácsonyokat rendezünk, azaz ajándékba készitjük "közösen"!) Cicvarek milyen könyvet kaptál ajándékba? És mi az a katalógus? Hol kell rendelni és miről szól?
Köszi:Loma

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!