Keresés

Részletes keresés

larzen Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4440
Kivételnek éreztem a Halápi Csárda környékét.
Előzmény: lükepék (4438)
hurvinek_2 Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4439
koszi a gyors valaszokat. akkor lehet, hogy az elso gyerekes turakat inkabb valamelyik kiepitett osztrak terepen tesszuk majd meg ... ha '91 ota kibirtam, hogy "nem zartam be a kort", akkor meg tudok varni egy kicsit :)
udv,
h
lükepék Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4438
A Békés megyei szakasz a legjobb szerintem!!!
ha délről mész északnak, akkor csak Álmosdig tervezd, utána szinte végig homok S.újhelyig.
Szexárdtól Szeged környékéig vannak vicces részek.

Alföldön elég normálisak az autósok a biciklisekkel szemben. Az AK-útvonalat meg úgy tervezték, hogy ne nagyon menjen kétjegyű számú főúton se..

Előzmény: hurvinek_2 (4436)
Váci Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4437
Attól függ, mekkora a gyerkőc.
Az enyémek 3 és 6 évesek, de én egyiket sem vinném magammal. Szerintem nekik közel sem lenne akkora élmény a dolog, akármilyen jó úton is haladnánk.
Előzmény: hurvinek_2 (4436)
hurvinek_2 Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4436
Haho,
Az alfoldi kek tapasztalatotok szerint teljesitheto-e kerekpar utan huzott gyerekszallito kocsival. Ket szempontot kene figyelembe venni:
- halad-e a jelzes valahol nagy forgalmu autouton
- az ut minosege lehetove teszi-e, hogy agyrazkodas nelkul megussza a kis utas :)

Meg egy kerdes:
Ha kb 200-250 km osszefuggo szakaszt kene a "gyerekbarat" szempontoknak megfeleloen kivalasztani, ti mit javasolnatok.

Elore is koszonet,
H

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4435
Hát én már annak is örülnék, ha az igazolólapot postáznák. Még a Vértes 25-ön felírták a címemet azzal, hogy egy héten belül küldik, és azóta sem hallottam felőlük...
Előzmény: Güsziológus (4434)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4434
Rég várt levél volt tegnap a postaládámban.

Megkaptam a "FEJÉR MEGYE TERMÉSZETJÁRÓJA" jelvényszerző túramozgalom ...

kitűzőjét.

A 2000. sorszámon regisztráltak. Különös.

Kicsit "hernyó" a kitűző, akkora, mint amekkorát a Hanák Koloson adnak.

Azért örülök:o)

És kevesebb, mint egy hónap alatt megtörtént az elbírálás.
Még egy apróság.
A kitűző ára 2003-ban 200 forint.

Jesper Olsen Creative Commons License 2003.09.17 0 0 4433
Kérlek szépen, nekem is küldjél az e-mail cimemre. Köszönöm!
Előzmény: Törölt nick (4429)
efemm Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4432
Köszönöm az infót, bár még így sem biztos, hogy megtalálnám a Nagy-Mocsarast. Talán ha tudnám, hogy milyen messze van a Nagy-Mocsaras -légvonalban- két fix ponttól, például a Sólyom-kőtől és a Téglás-kőtől vagy a volt piros háromszögtől, akkor jobban behatárolható lenne..
Én a "tarvágás" felöli részen keresgéltem. A tarvágás -így öt év elteltével- természetesen mostmár egy gyakorlatilag járhatatlan susnyás, kétméteres fenyőfákkal és egyméteres indákkal, bozóttal, sűrű növényzettel.
Sziklákat jelöl arrafelé a térkép, de "Fekete-kő" néven. Ez lenne az?
Mindegy, majd legközelebb megtalálom.
efemm.
Előzmény: (budai-)H.G. (4431)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4431
"A Nagy-Mocsarast nem sikerült megtalálnom. Több, mint egy órányi komoly bozótharc és kevergés után feladtam a keresését.(A térképen nincs rajta a pontos helye, csak a neve. Az igazolólaphoz adott mellékleten pedig csak ennyi van: "A NAGY-MOCSARAST a Tégláskőtől délre lévő piros háromszög jelzésen nyil jelzi. Még a Cicés-rét előtt találjuk meg.") A környéken a Cicés-rét és Fehér-kút között a P- jelzés ráadásul a 2001-es térképtől eltérő nyomvonalra lett időközben áthelyezve. Nem egy felelmelő élmény erre útközben, a Nagy-Mocsaras keresése közben, ott helyben rájönni.."

Azon a környéken ésszerűsítették a jelzéseket. A P régi nyomvonala erdőírtások következtében járhatatlanná vált. Ezért helyezték rá részben a P háronszög útvonalára, így az jelentősen lerövidült (valamint kiiktatták a hatalmas tiszteletkört a Téglás-kő és a Cicés-rét között). A Nagy-Mocsarast úgy lehet megtalálni (nekem 98-ban is csak második nekifutásra sikerült, véletlenül akadtam rá), hogy a Cicés-rét K-i széléről (ott, ahol az új P a Téglás-kő felől kiér a fenyvesből, a déli irányba, a fenyves szélén vezető úton kell haladni (régen ez volt a piros háromszög, de akkor is elég hiányosan volt jelezve, amikor még létezett), majd balról elfogy a fenyves, átveszi a helyét egy tarvágás. Itt nem kell az úttal balra elfordulni, hanem egyenesen kell déli irányba továbbmenni. A csúcs a Sólyom-kővel egyvonalban, attól keletre található (mintha a térkép jelölne ott sziklákat, de erre nem emlékszem pontosan).

Előzmény: efemm (4400)
lükepék Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4430
jójó, utólag ugrott be, hogy a CSÁKi VÁR és a CSÁKVÁR között igazán nincs sok különbség.. csak naivan arra gondoltam, hogy esetleg valaha a faluban/mellett is volt erődítés..
Előzmény: Törölt nick (4424)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4429
Elküldtem mindkettőtöknek.

Én ezen kívül tudok még Baranyai-, Veszprémi-, Cserháti-, Börzsönyi-, Nógrádi vártúrák mozgalomról. Másról nem.
Ha valaki tud mást is, szóljon plííííz, mi ezekre utazunk most nagyon.

Előzmény: Törölt nick (4428)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4428
OK. De ugye nem erre a várbolondos címre szeretnéd? :c))

Honlap nincs, a tiszaújvárosi cserkészek mozgalma ez. De az a lap amit írtam az előbb, nagyon sokat segít. Mi egy év alatt 36 várat találtunk így úgy hogy azt bogarásszuk minden alkalommal.

De vacak dolog egész nap itt qksolni és írkálni mikor itthon vagyok, mehetnék bárhová, de nem tudok a felpolcolt lábammal. :c(

Előzmény: Optika (4426)
Rongyláb2 Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4427
Légyszíves az én címemre is küldjél egyet

(mi eddig csak börzsönyi meg nógrádi várazunk, jó lenne ezt országosra kiterjeszteni)

Köszi

Előzmény: Törölt nick (4425)
Optika Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4426
Igen, kéremszépen, éppen azon gondolkodtam milyen váras mozgalmakat ismerek, de országos nem ugrik be. Valami honlap esetleg?

optika@varbolond.hu

Előzmény: Törölt nick (4425)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4425
Optika, szívesen elküldöm mail-ben az igazolólapot, ha szeretnéd.
Előzmény: Optika (4416)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4424
Ott csak az Oroszlánkőt írja a tudor. Ezt az oldalt érdemes átnézni túrák előtt.

Egyébként tegnap megkaptuk a Vártúra sorozat első fokozatának kitűzőjét, úgyhogy mostantól Talpalót és engem a "Magyar várak apródja"-ként tisztelhettek. :c)
Számomra újdonság, hogy már nem 3 fokozat van ebben a sorozatban, hanem 6. Az már 120 vár! A 120. után már "Magyar várak kapitánya" cím jár. :c)

Előzmény: lükepék (4423)
lükepék Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4423
csak az általános várazós mozgalomba pecsételtünk..
(bélyegzőhely-vár)
Várgesztes-Gesztesi vár
Kőhányáspuszta-Csáki vár (Oroszlánkő)

szerettük volna még:
Szárliget-Vitányvár
Csókakő-Csókakői vár
Pusztavám-Gerencsérvár(?)

Meg még kérdés, hogy vajon CsákVÁRon van-e vár...

Előzmény: Optika (4416)
kvte Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4422
Alföldi Kék: Réhely (Túzokrezervátum) - Simasziget


valamint:

Simasziget - Körösladány


Ezzel a szakaszok frissítését egy időre befejeztem. A hiányzó Körösladány - Vésztő szakasz bejárását leghamarabb október közepén ejtem meg.

kvte

Előzmény: kvte (4399)
Lud Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4421
A Földgömb v a Mount Everest újságban volt egy rövid beszámoló, szerintem írj Dlacinak, anno felajánlotta segítségét.
Előzmény: Múzsla (4420)
Múzsla Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4420
Én csak annyit tudok a dologról, amennyit írtam.
Előzmény: Joeyline (4418)
Zete Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4419
Nem ők voltak azok, akik a Himalájába készültek, és a Kéktúrával (is) akartak edzeni rá? Rémlik valami, hogy talán a Zöldpont c. műsorban láttam őket anno.
Előzmény: Múzsla (4414)
Joeyline Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4418
Tudja valaki valamilyen elérhetőségét ennek az emberkének, aki végigjárta a nagy kék kört?

És egyébként mennyi idő alatt csinálta meg?
Akkoriban valahogyan teljesen lemaradtam erről, most hallom először, hogy valaki megcsinálta ezt a nem mindennapi sportteljesítményt.

Előzmény: Múzsla (4414)
Múzsla Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4417
Döbbbbbb!
Ennyit az okoskodásomról.

Bocsesz mindenkitől!

Előzmény: larzen (4415)
Optika Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4416
Csak félszemmel olvasom a szmogos topikot, de LP-vel, mintha várakra is vadásznátok a Vértesben. Az milyen mozgalom - nem láttam listában - és honnan van az igazolólapja?
Előzmény: Tibet (4409)
larzen Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4415
17. lesbőltámadó
18. lükepék
22. tibet
23. larzen
Előzmény: Múzsla (4412)
Múzsla Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4414
Majdnem!
Ő és egy barátja indultak el a "nagy kék körre". Szekszárdról indultak Írott-kő irányába, ám d_laci Kékesnél feladta. Társa pedig - bár végig járta - nem regisztráltatta magát.
Előzmény: Lud (4413)
Lud Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4413
Nem ő nyomta le a kék kört egyben tök véletlenül 2-3 éve?
Előzmény: Múzsla (4412)
Múzsla Creative Commons License 2003.09.16 0 0 4412
Logikailag követve az eseményeket:
-Güszi a 14. teljesítő
-mi voltunk heten és Pisti lett a 21.

Tehát d_laci még nem lett elbírálva.

Előzmény: Tibet (4405)
Zete Creative Commons License 2003.09.15 0 0 4411
Ha pedig toll sincs...

Akkor pl. mustárt, ketchupot, majonézt, erős pistát elő és rajta! :) Ez is jobb, mint pecsét nékül hazautazni az ország másik feléből.

asciimo:
büszke lehetsz rá, hiszen egymástól függetlenül találtuk fel :)

Ha pedig még nem unjátok:
Rossz minőségű gumibélyegzőnél pedig pont fordítva jó a taktika: enyhén belenyomni a festékbe, több próbanyomat egymás után és csak utána a füzetbe, hogy éppen csak minimális festék maradjon rajta. Különben elmaszatolódik v. még olvashatatlanabb lesz. /Felfedezve 99-ben Jásdon, a kocsmában. / Ja, és a füzetet nem azonnal összecsukni, mert szintén elmaszatolódik!

Előzmény: Tibet (4409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!