Keresés

Részletes keresés

Tájoló Creative Commons License 2018.04.09 0 0 58079

Ahogy nézegetem a medencék leírását, mindenhol kihangsúlyozzák, hogy gyorsan, fél óra alatt fel lehet állítani, összeszerelni, felfújni. De azt nem írják, hogy fél napig kubikolsz, mire kivízszintezed a talajt. :-D :-D

Előzmény: Tájoló (58078)
Tájoló Creative Commons License 2018.04.09 0 0 58078

Legalább vakondunk nincs. Magasan van a talajvíz, mellettünk lévő telek most is belvizes.

Beton időszak előtt: a medence alá elé a geotextil? Nem tudom, mire jó a homok.

Őszi placc: a tavalyi kör az őszi fűvetés után szépen dúsul, bár más színe van, mint a 3 éves gyepnek. Esetleg minden évben arrébb költöztetem a medencét, néhány év és gyönyörű kompozíció hozhatok össze. :-) Mint a gabonakörök.

Egy évente szétszedett és összeszerelt keretes medence kb. hány évig használható? Egyáltalán kapható később a keretre új fólia?

Előzmény: Nyárimádó:) (58065)
Blzs2121 Creative Commons License 2018.04.08 0 0 58077

Nektek mi a véleményetek az Ebayen és egyéb kínai webshopokban kapható 3-4 ezer forintos digitális ph teszterekről? Mennyire lehetnek ezek pontosak?

dontay Creative Commons License 2018.04.07 0 0 58076

Ha jól látom ez a Sandy 6 m3-es.

Nemrég vettem Sunsun 36w-os uv-t.

 

Meg merjem venni én is ezt a vizforgatót ehhez az uv-hez?

Esetleg vélemény a Sandyról?

Kösziiiii

Előzmény: M Solar (58039)
murray Creative Commons License 2018.04.07 0 0 58075

értem. ismerem a nap által rátapadt bélésfólia dolgot mert 3 szor szedtem szét a csővázas medencét és a csővekre rohadtul rátapadt a fólia. 

most ott tartok hogy nem szedem szét, nem ásom le mert hideg lesz a víz. 

sódert rakok alá (lejtős a telek) és 10cm EPS hungarocell alapot hogy ne legyen hideg és arra a medence. és nem szedem szét. 

nemtom a telet hogy bírja ki. 

Előzmény: Nyárimádó:) (58072)
sanna41 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 58074

Köszi szépen!:)

Előzmény: Egér Fogó (58073)
Egér Fogó Creative Commons License 2018.04.06 0 0 58073

Nem fog észrevehetően hajlani.

Ha kellő hőszigetelést alkalmazol, és elég nagy a hőgyűjtő felület, valamint elfogadható lesz az idő, akkor melegedni fog.

A legjobb fűtés a hőszigetelés, alul, és oldalt, felül pedig takarni kell, ha nem használjátok.

Előzmény: sanna41 (58070)
Nyárimádó:) Creative Commons License 2018.04.06 0 0 58072

Igen, erre értettem pontosan. Gondolj bele kicsit.... ha visszaolvasol, akkor olvashatod, hogy szkimmer alá kell leengedni a medence vizét, hogy ne fagyjon szét télen, azaz ne legyen benne víz. Nem véletlen nem meri senki szétszedni az acélpalástost.

A fólia szezonban nyúlik, sőt, már feltöltéskor nyúlik, rátapad a medence falára, ember legyen a talpán, aki vissza tudja rakni. 

 

Előzmény: murray (58068)
Nyárimádó:) Creative Commons License 2018.04.06 0 0 58071

Figyelj !

Ősszel kiveszed a fóliát a medencéből, ami már első feltöltéskor rásimult/ rágyógyult a medence falára, esetleg ici-picit még meg is nyúlt. Tavasszal hogyan fogod milliméter pontosan visszarakni úgy szárazon, hogy vízzel való töltéskor a víz elmozdítja??

Sehogy, új fóliát kell majd venned, újra kivágni stb....

 

 

Előzmény: murray (58067)
sanna41 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 58070

Sziasztok!

 

Szeretnék tanácsot kérni tapasztaltabbaktól, vagy akár olyan weboldal linket is szívesen vennék, ahol merev falú medence leásásával kapcsolatban szerezhetek infókat. Wellis medencét telepítünk, nem az egészet, csak kb 60-70 cm mélyen tennénk le. 460-as átmérő, 120 mély. Volt aki azt mondta a föld felszíne felett a medence  fala hajlani fog. Én legjobban attól tartok, hogy a víz nem fog kellőképpen felmelegedni. Hány fokot jelenthet mínuszban az, hogy le van ásva? Tervezünk valamilyen vízmelegítő dolgot, amit a tetőre tennénk. Igazából már kipróbált tapasztalatok érdekelnének. Köszönöm előre is!

Bogi4230 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 58069

Nem kell pár havonta... de egy szakdolgozat írás 1 éves munka, legalábbis nálunk van projektfeladat 1 és projektfeladat 2, mind a kettő külön szemeszterben...így egy év az egész. Az előző kérdőívem nem sikerült túl jól, egyrészt mert kevesen töltötték ki, másrészt mert hiányzott még pár kérdés. Így ez annak egy javított változata. Mint ahogy leírtam azért osztottam meg mert gondolom itt jó eséllyel vannak olyanok akiknek van otthon medencéje, így jártasak a témában és normális válaszokat tudnak adni. Semmilyen reklámhoz nincs köze, nem értem miért kell egyből támadóan reagálni, szimplán csak segítséget szerettem volna, mert legalább 100 kitöltésre lenne szükségem, mivel a diplomamunkám nagy részét az empirikus kutatás teszi ki. De egyébként nem kötelező kitölteni. :) 

Előzmény: Axióma (58064)
murray Creative Commons License 2018.04.06 0 0 58068

arra gondolsz hogy amikor a bélésfóliát berakom a palástba és ki kell vágnom a kivezető /leengedő lukat és ha összehajtom akkor köv szezonban már nem tudom a lukra visszarakni? 

Előzmény: Nyárimádó:) (58066)
murray Creative Commons License 2018.04.06 0 0 58067

"A másik dolog az, hogy ezt a tipusú medencét tilos télire szétszedni, azaz csökkentett vízmennyiséggel kell átteleltetni. Egyszerű, hogy miért, ugyanis a fóliát ki első alkalommal mikor beleteszed, ki kell vágnod szikével, azaz ha kivennéd belőle ősszel, akkor következő évben tuttira nem sikerül ugyanoda a lyukra helyezni. Sőt, majd akkor kell kivágnod a fóliát, mikor a vízszint majdnem elérte a kivágandó tárgy helyét, mivel a víz még mozgathatja a fóliát ( odanyomja a medence falának, víznyomás)...."

 

szia ezt szomorúan olvasom. ez minden fémpalástos medencére igaz hogy tilos szétszedni? 

Vagy van olyan amit szét lehet szedni?  nincs róla semmi info YT videó semmi. 

köszi

 

 

Előzmény: Nyárimádó:) (58066)
Nyárimádó:) Creative Commons License 2018.04.06 0 0 58066

Nem merek árakról írni, mert netalán bejön egy akció, akkor meg szidod majd anyámat :) Google-n kell szétnézni, hogy melyik a megfelelőbb ár. Én anno a medencediszkont-ot néztem és a medencefutár-t nézegettem, de ne erre alapozz. Rengeteg medencés oldal van, sok akcióval.

A másik dolog az, hogy ezt a tipusú medencét tilos télire szétszedni, azaz csökkentett vízmennyiséggel kell átteleltetni. Egyszerű, hogy miért, ugyanis a fóliát ki első alkalommal mikor beleteszed, ki kell vágnod szikével, azaz ha kivennéd belőle ősszel, akkor következő évben tuttira nem sikerül ugyanoda a lyukra helyezni. Sőt, majd akkor kell kivágnod a fóliát, mikor a vízszint majdnem elérte a kivágandó tárgy helyét, mivel a víz még mozgathatja a fóliát ( odanyomja a medence falának, víznyomás)....

Egy ilyen medencének már homokszűrő kell, felejtsd el a papírszűrőt, mert ég és föld a különbség, főleg, ha az algával meg a vegyszerekkel kell szórakoznod egész évben. Majd vegyél egy uvc lámpát is, úgy az igazi....  

Előzmény: murray (58062)
Nyárimádó:) Creative Commons License 2018.04.06 0 0 58065

Az biztos, és az is, hogy ősszel, azaz szeptembertől meg ott fog a szemetek előtt lenni egy gusztustalan placc. 

Én pár éven belül betonoztam, azon tüzifát tároltam letakarva stb.... A medence szezon jó esetben május 1-től augusztus 20-ig van, utána semmi. Ha van vakond, akkor most sokkal több fog a medence alatt és környékén túrni....

 

Előzmény: Tájoló (58061)
Axióma Creative Commons License 2018.04.06 0 1 58064

Jo lenne ha nem parhavonta kellene ugyanaz a szakdolgozat... ez nekem sokkal inkabb onreklamnak tunik!

Előzmény: Bogi4230 (58063)
Bogi4230 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 58063

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Tudom, hogy ez a fórum nem ezért lett kitalálva, de a szakdolgozatomhoz nagy segítség lenne ha kitöltenétek a következő kérdőívet. Azért osztom meg itt mert így olyan emberekhez is eljut akik jártasak a medence témában, mivel a szakdolgozatom a medencékkel foglalkozik. Pár percet vesz igénybe, és teljesen anonim. Nagyon köszönöm a segítséget!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdVbt_0qdFwIEXHT-6yaH6sF-prlINV-1BLYBMXAkEdWV8iqw/viewform?usp=sf_link

murray Creative Commons License 2018.04.06 0 0 58062

köszi a válaszod. nem lesz beásás mert túl nagy nyűg, és a tél tönkreteszi a fóliát meg mindent.   télre nem hagyom benne a vízet. 

 

azt kérdezném hogy szettben homokszűrővel jobban megéri így? 

 

http://pilissolar.unas.hu/Woodstock-D36-deluxe-femfalas-medence-szett

 

mint maga egyebek nélkül? 

 

http://pilissolar.unas.hu/Woodstock-D36-deluxe-femfalas-medence

 

maradt tavalyról a fémcsövesből ilyen bestway papirszűrős szivattyú. azt erre fel lehet szerelni? vagy hűlyeség? 

 

 

Előzmény: Nyárimádó:) (58059)
Tájoló Creative Commons License 2018.04.06 0 0 58061

Pedig párszor átfutottam az oldalt, de csak tegnap este találtam meg a leírást és a linkelt videót. Elég kötött a talaj a kertben, most sűrű fű van rajta. A videó alapján a füvet el kellene tüntetnem, majd a a medence helyének legmélyebb pontjához igazodva vízszintesre borotválni a talajt. Szép munkának ígérkezik.

Előzmény: Nyárimádó:) (58058)
DonEnrico Creative Commons License 2018.04.05 0 0 58060

Budapesten (elsősorban Dél-Pest) tud valaki olcsó lpe csövet 200as tekercsben? :)

Nyárimádó:) Creative Commons License 2018.04.05 0 0 58059

Ezzel a palást színnel drágább ( süllyesztés szempontjából), elég, ha a fehéret veszed meg. De te tudod....

A süllyesztés meg nem ócccó, mert ki kell ásni/ ásatni a gödröt, támfalat / zsalukövet kell tenni bele, alját betonozni, aknát építeni stb...a kitermelt földet meg el kell tüntetni a telekről, közben lehet, hogy szétbarmolod az egész kertet....

Előzmény: murray (58055)
Nyárimádó:) Creative Commons License 2018.04.05 0 0 58058

http://www.mobilmedencek.atw.hu/

 

Olvasd el, a főoldalon rajta van, mit kell a tereppel kezdeni.

Igen, mivel a lábak be tudnak süllyedni idővel ( akár egy szezon alatt is), így érdemes valamit tenni a talpak alá. A gyári lábaknak nincs nagy felülete, ezt kell megnövelni járdalappal vagy bármivel. Elég közel lesz a láb a medence falától, érdemes vigyázni, hogy ne dörzsölje ki.

A terep függ, hogy homokos talaj, kavicsos vagy hova szeretnéd tenni a medencét.

Előzmény: Tájoló (58054)
Egér Fogó Creative Commons License 2018.04.05 0 0 58057

Jobban jársz valamivel az egybee 200m tekerccsel, akkor három ágat csinálhatsz gond nélkül.

(Tényleg írtad, de kávé előtt vannak hiányosságaim :) 

Előzmény: DonEnrico (58056)
DonEnrico Creative Commons License 2018.04.05 0 0 58056

Írtam, hogy mekkora: 260x160as, az kb 2,5 m³.

100 m 20as lpe-re gondoltam, 2 tekercsben.

Előzmény: Egér Fogó (58053)
murray Creative Commons License 2018.04.05 0 0 58055

sziasztok, kinőttük a fémvázas medencét vennénk egy ilyet. Egyenlőre nem ásnám be a földbe de lehet köv szezonba igen. 

 

szerintetek jó ez? 

 

köszi

 

http://pilissolar.unas.hu/Woodstock-D36-deluxe-femfalas-medence

 

 

Tájoló Creative Commons License 2018.04.05 0 0 58054

Köszi!

A fémpalástos nekem drága. Méretben is maradnék 3 méter átmérő környékén - kicsik a gyerekek, és még homoszűrőnk sincs, szóval nem kell nagyobb.

Csővázassal kapcsolatban mintha régebben olvastam volna hasznos tippeket, de tegnap hiába kerestem a fórumon, nem találtam rá. Jelenleg gyep van, ahová kerülne. Mire kell figyeljek? Hogyan kell előkészíteni a talajt? Kell egyáltalán? Vakond nincs a környéken. Tavaly a 2,4 méter átmérőjű peremest egyszerűen rátettem a fűre, a szezon végére kicsit lankás lett a föld a medence alatt, és az egyik oldal kicsit megsüllyedt, de nagy baj nem történt. Ha a keretes helyén kiszedném a füvet és homokot terítenék le, elkerülhetném a későbbi "lankásodást"? Több esély lenne, hogy egyenes maradjon a medence alja? Ha igen, mennyi homok kellene és hogy lehet azt egyszerűen otthon tömöríteni?

Ami még eszembe jutott: kell valami extra törődés a medence lábainak? Mintha rémlene, hogy valaki járólapot tett alájuk. Kell az oda? Van ezeken súly? Tényleg meg tudnak süllyedni? Van esetleg valakinek fotója minderről?

 

Előzmény: Nyárimádó:) (58049)
Egér Fogó Creative Commons License 2018.04.05 0 0 58053

A szolárszőnyeg hátránya, hogy idővel tönkremegy, eltömődik. Előnye, hogy nem kell semmit dolgozni, kiteríted, összedugod, rákötsz egy szivattyút, és működik egy ideig. Cserébe a borsos árért, ez igazán elfogadható. Lenne, de...

A felülete körülbelül 1,4 m2. Ez megfelel körülbelül 75m LPE20 csőnek, ami nem romolhat el, csak tönkremehet, ha ráhajtasz autóval, vagy áttolod rajta a fűnyírót. Én nem tudok semmilyen csúcstechnikás anyagról, ami ilyen áron annyi meleget (hőt) tud felszedni: óránként 300 liter víz, szép délidőben 5-6 fokot melegedik átfolyás közben. Nem írtad, mekkora medence, így tippelni is nehéz, mennyire lesz szükség.

LPE csövet lehet tekercsben, vagy méterre vásárolni. Leggazdaságosabb a 200-300m hosszú, ami gazdaságosan darabolható 60-80m szakaszokra. Ha rövidebből rakod össze, kell venni toldóidomot is, ami hajszálnyival, de rontja a helykihasználást. Optimáli méret a 66m - egy 200m tekercsből három jön ki.

A szivattyút nagyon meg kell fontolni, pár év alatt a fűtéskeringetőszivattyú behozhatja az árát, egy (akár meglevő, tehát nagyon olcsó) szivattyúval szemben is esélyes.

Előzmény: DonEnrico (58052)
DonEnrico Creative Commons License 2018.04.05 0 0 58052

Sziasztok!

Intex csővázas medencéhez (260x160 méretű) szeretnék fűtést, először LPE csőkígyóban gondolkodtam keringető szivattyúval, de az egész rendszer elég sokban lett volna. Láttam 6990 Ft-ért intex szolárszőnyeget. A medencéhez a 99W-os papírszűrő szívattyú van. Lehet 1,5 magasra tenni a szolárszőnyeget, vagy 6-8 méterrel arrébb? Vagy érdemesebb a LPE csőnél maradni? (10m LPE vagy 2 szolárszőnyeg lenne) A medencét gyerekek használnák, tehát minél melegebb, annál jobb (egy bizonyos határig). 

 

Előre is köszönöm az észrevételeket!

 

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 58051

Ez nem funkció kérdés, hanem desing kérdés. Ha van pénzed, akkor gyémántberakással is megoldható. De ez inkább az épitett medence topikba való.

Előzmény: Ádrienneee (58050)
Ádrienneee Creative Commons License 2018.04.05 -1 0 58050

Haliho!! Idén tervezünk csináltatni medencét a kicsiknek, és azon gondolkozom, hogy ilyen medenceburkolatot érdemes e? valakinek vélemény? :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!