Keresés

Részletes keresés

dögvészéspusztulás Creative Commons License 2022.03.30 -2 0 837

Béluska te kis nyomi! Ugye neked fel se tűnik, hogy gyönyörűen leírtad az agressziótokat? 
Mi a francért akarsz rábeszélni valakit, aki sonkát  eszik, arra, hogy vegán moslékot fogyasszon? Győzködött téged már bárki, hogy egyél húst? Ja, nem. De te folyamatosan terrorizálod a környezetedben élőket a hülyeségeiddel.
Na, éppen ezért jött létre ez a topik.

Előzmény: Perlakiné dr. Dergez Irma (835)
Belohin Creative Commons License 2022.03.29 0 1 836

Azok kedvéért, akik több racionalitással olvassák a témát: a mai világban nem jellemző, hogy célzatosan energiát akarjunk bevinni a táplálékkal. Inkább hasznos felépítő anyagokat, ásványi anyagokat, és olyan "esszenciális" anyagokat kell ennünk, amelyeket az emberi szervezet nem tud másból előállítani. A növényi fehérjék ritkán teljes értékűek, egyes aminosavak hiányoznak, vagy kedvezőtlenebb arányban fordulnak elő bennük. Az ásványi anyagoknak pedig a hasznosulása szokott gyengébb lenni növényi táplálékokból. És így elveszítjük - részben vagy teljesen - azt az előnyt, hogy kihagytunk egy veszteséget jelentő láncszemet.

 

Az agresszió alatt pedig itt értsük azt, hogy valaki(k) olyan táplálkozási változatot akar(nak) ránk erőltetni, amilyet mi bármilyen okból nem szeretnénk folytatni. Ezek a fiktív párbeszédek értelmetlenek, és nem is életszerűek.

Perlakiné dr. Dergez Irma Creative Commons License 2022.03.29 0 0 835

-Tervezd meg, hogy kihagyod a köztes élőlényt, és közvetlenül növényeket fogyasztasz. Ez hatékonyabb, egészségesebb és olcsóbb módja a kalóriabevitelnek.

-Dehát olyan finom a szalonna, a sonka!

-A jövőnkről van szó.

-Hogy lehetsz ennyire agresszív...?!

dögvészéspusztulás Creative Commons License 2022.03.21 -2 0 834
Perlakiné dr. Dergez Irma Creative Commons License 2022.03.02 0 0 833

-Hogy merészelnek a vegánok autóval közlekedni vagy éppen műanyagot használni?

-?

-Kőolaj.

-?

-Kőolaj, állati tetemek, mond ez neked valamit?

-Láthatólag fogalmad sincs a veganizmusról.

-Hogy te milyen agresszív vagy...

H_G Creative Commons License 2022.03.01 0 0 832

Igazi keményvonalas vegán állati bőrből készült ruhát se visel. Pedig azt sem eszik meg.

 

Előzmény: Belohin (831)
Belohin Creative Commons License 2022.03.01 0 0 831

Hmm, lehet, hogy csak meginniuk nem szabad?

:-)

Előzmény: H_G (830)
H_G Creative Commons License 2022.03.01 0 0 830

Előzmény: Mr Reacher (828)
ásítósmacska Creative Commons License 2022.03.01 0 0 829

:)))

Előzmény: Mr Reacher (828)
Mr Reacher Creative Commons License 2022.03.01 0 0 828

A marha az füvet eszik, tehát fűből van! A Hamburger marhából, azaz fűből van! Tehát a hamburger az vegán!

Boarhunter Creative Commons License 2022.02.28 -5 0 827

Ebből persze szokás szerint egy szó sem igaz, DE itt amúgy sem a vadász-vegán ellentétről van szó hanem a mindenevő-vegán összehasonlításról.

A vadászokat nagyon sok húsevő sem kedveli. Legtöbbjük azért, mert nem tud semmit a vadászatról, vadászokról, csupán a közkézen forgó sztereotípiák alapján ítéli meg őket.

Az is tény, hogy nagyon nem jó felé tart a vadászat és a negatív megítélésükről sok esetben maguk a vadászok tehetnek.

De ez nem befolyásolja azt, hogy az ember az mindenevő ti meg egyetek szárított libaszart...

Előzmény: Perlakiné dr. Dergez Irma (826)
Perlakiné dr. Dergez Irma Creative Commons License 2022.02.27 0 0 826

Egy asztalnál vegán és vadász: https://youtu.be/Nn8opklDau0 .

 

A videó alatti kommentek szerint még a hústevőknek is a vegán volt a szimpatikusabb...

dögvészéspusztulás Creative Commons License 2022.02.27 -2 0 825

Ja, de szerinted a macskazabáló, meg a csigaevő kifejezés mitől pejoratív és miért kötődnek egy-egy néphez? Azért mert radikálisan eltér a mi kultúránktól. Mert nálunk ez nagyon nem megszokott. Mert nem része a kultúráknak. A kagyló evés egészen más tészta. Ilyen alapon írhattad volna akár a banánt is. Sok mindent megeszünk ami nem terem nálunk, de macska és csiga speciel nálunk sem ismeretlen állatok. Mégse akar senki se macskát, se csigát enni.
A békaevés meg már egy harmadik dolog. Van aki megeszi - én is kóstoltam már - de  a többség nem óhajt ilyesmit enni.
Ez is itt a lényeg. Soha nem jutna eszembe rákényszeríteni senkire a békaevést, míg a vegánok simán megtennék ugyanezt a sok általuk jónak ítélt ételeikkel. Az meg nem érdekli őket, hogy én mit gondolok róluk, ha nekik jó, akkor legyen nekem is jó alapon. Hát egy nagy büdös frászt!

Előzmény: Boarhunter (824)
Boarhunter Creative Commons License 2022.02.27 -5 0 824

"Egész egyszerűen nem tartozik hozzá a civilizációnkhoz a rovar evés."

Casu marzu?

De magyar ember kagylót sem evett mert nem fért hozzá. A ráktól, csigától is undorodtak a legtöbben, a békáról nem is beszélve. "Csigazabáló, békaevő, macskazabáló"...ismerősek ezek az igencsak pejoratív értelemben használt jelzők?

Előzmény: dögvészéspusztulás (812)
Belohin Creative Commons License 2022.02.27 0 0 823

50 évvel ezelőtt is lehetett "egy könyv", de akkor még államilag inkább fékezték az ilyenek előállítását. Most meg korlátozás nélkül nyomhatják, illetve már könyv se kell, csak olyan weboldal, amelyik bevállalja. És a népes, hiszékeny közönség a reklámoknak is kiváló alanya, tehát van benne üzlet.

Előzmény: ásítósmacska (822)
ásítósmacska Creative Commons License 2022.02.27 -1 0 822

50-100 évvel ezelőtt nem volt ennyi babona, áltudomány és baromság - pontosan azért, amit írsz! Még nem volt internet, és kb. megakadt a falu határán...

Most meg terjed mint a pestis. 

 

És ugyebár a Dunning-Kruger hatás erősödésével egyre többen hiszik azt, hogy náluk van a bölcsesség... :D  De a nagyobb baj, hogy még terjesztik is. 

Előzmény: Belohin (819)
ásítósmacska Creative Commons License 2022.02.27 0 0 821

:-DDD

Előzmény: Belohin (816)
ásítósmacska Creative Commons License 2022.02.27 -1 0 820

óhmájgád.....! :-DDD

Előzmény: özvi (815)
Belohin Creative Commons License 2022.02.27 0 0 819

Az a benyomásom, hogy a sötét középkor óta inkább csak a tudomány művelői haladtak előre. A laikus tömegek között ugyanolyan sötét babonák terjednek, az aktuális divat szerint kicifrázva. És az internet ezt is felgyorsította. A tudományok között pedig az emberek tudatának manipulálása is fejlődött. És vannak, akik serényen alkalmazzák.

Belohin Creative Commons License 2022.02.27 0 0 818

Meg hogy tulajdonképpen mit szeretnél elhinni.

 

Előzmény: özvi (817)
özvi Creative Commons License 2022.02.27 0 0 817

Sok múlik azon hogy van megírva. Vannak igen hatásos írók.

Előzmény: Belohin (816)
Belohin Creative Commons License 2022.02.27 0 0 816

Az első mondattal egyetértek. A többi igen gyenge kezeken áll.

Olvastam egy könyvet, hogy a narrátor cseresznyemaggal töltötte meg a puskáját, és fejbe lőtt egy szarvast. Aztán két-három év múlva látott egy szarvast az erdőben tíz láb magas cseresznyefával a fején. Ezt is elhiszed?

Előzmény: özvi (815)
özvi Creative Commons License 2022.02.26 0 0 815

Ameddig nem kötelező, addig mit foglalkozol vele hogy mit kinálnak?

 

Olvastam egy könyvet, hogy aki rosszul viselkedik a földön, az hangyaként születik újjá.

Aki már borjúként az nagy kegy.

Előzmény: dögvészéspusztulás (812)
Replay Creative Commons License 2022.02.26 0 0 814

Én pár éve Vietnámban kóstoltam a szöcskét sütve.  Hát finomnak nem mondanám de ott akkor egy nagyobb társaságban egy egész estés piálás közben jópofa dolognak tűnt. :))

Előzmény: H_G (810)
H_G Creative Commons License 2022.02.26 0 0 813

A rizsevés és teaivás sem tartozott hozzá, hanem Ázsiából importált dolgok, mégis fényesen beváltak. Ma már sok magyarnak is a szusi a kedvenc étele.

 

Előzmény: dögvészéspusztulás (812)
dögvészéspusztulás Creative Commons License 2022.02.26 0 0 812

Én inkább kulturális gátnak hívnám. Egész egyszerűen nem tartozik hozzá a civilizációnkhoz a rovar evés. 
Nem örülök neki, hogy megpróbálják meghonosítani a világ túlsó felének szokásait Európában. Ha az ázsiaiak szeretik a rovarokat, kedves egészségükre, de én itt Európa kellős közepén hallani se akarok ilyesmikről.  

Előzmény: Belohin (809)
dögvészéspusztulás Creative Commons License 2022.02.26 0 0 811

"Bár én nem vagyok egy TV nézős fajta, a reklámokat meg pláne rühellem de valahogy nem rémlik, hogy akár vörösbor, akár marhahús fogyasztására buzdító reklámot láttam volna."
Jó-jó, nem éppen marhahús, de egynek elmegy.
Még mindig nem vagyok Fideszes. Attól még, hogy az EU vezetőiről megvan a véleményem, nem leszek Fideszes. Róluk se gondolok szebbeket, de ez a topik nem a politikáról szól.

Előzmény: Boarhunter (807)
H_G Creative Commons License 2022.02.26 0 0 810

Thaifoldön, ahol igazán van választék finomnál finomabb kajákból, a sült tücsök-szöcske népszerű street food, úgyhogy nem hiszem, hogy rossz lehetne! A baj az, hogy Európában valszeg nem így szándékoznak eladni, hogy megtanulnák a fűszerezését és sülve árulnák fapálcikán, hanem majd porrá őrlik és eldugják a csirkés meg sertés-felvágottakba, hamburgerpogácsába meg hasonlókba.

 

Előzmény: Boarhunter (808)
Belohin Creative Commons License 2022.02.26 0 0 809

A tücsökevéshez: ilyen szempontból a gát valószínűleg leginkább pszichikai. Az ember gyerekkorától ahhoz szokott, hogy még azt se egye meg, amibe ilyesféle állatok belekóstoltak. Ha valaki abban a tudatban nő fel, hogy ehetők, akkor minden rendben van.

Egyszer láttam egy filmet, amelyben német forgatócsoport Új-Guineában járt meglehetősen ősi életmódot folytató pápuáknál. Az erdőben szétvágtak valami növényi törzset, arasznyi, kövér pondrókat szedtek ki belőle. A mohóbbak úgy, ahogy voltak, beburkolták, az ínyencebbek fapálcikákon pirították a tábotűz körül. Utóbbival megkínálták a németeket is. Aki látható viszolygás után megkóstolta, azt mondta, hogy egész jó...

Előzmény: Boarhunter (808)
Boarhunter Creative Commons License 2022.02.26 0 0 808

Juteszembe, garnélát szoktatok enni?

Nem a tücsökevés mellett kampányolok-ámbár még soha nem kóstoltam, lehet akár finom is-de az se néz ki sokkal jobban. Oszt rohadt finom, kár, hogy nálunk a patakban nem terem...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!