RnD Creative Commons License 2024.02.04 -5 8 12341

Nykobing—Vác: 32-27 (végeredmény)

Szünet után Marincsák Nikiről rögtön kiállítottak egy dán játékost, be is állt Kuczora h ’levezényelje’ az első váci emberelőnyt de ez sajnos balul ütött ki: először egy rosszul helyezett lövéssel kísérletezett betörésből és aztán jött egy elméretezett passz jobbszélre…közben ráadásul kaptunk is egy gólt róla. Így ezt a két percet 0-1-re hoztuk le de amint vége lett azonnal lőttünk egy egészpályást gólt a még mindig üres nykobingi kapuba (Kuczora lőtte és utána vissza is ült a kispadra, jött helyette Marincsák Niki…)

A következő három támadást a dánok elrontották: eladták a labdát, lőttek egy kapufát és Bukovszky is védett egy ziccert  majd kisvártatva még egyet… Elöl itt lett volna a nagy lehetőség, Csíkos Luca lőtt is egy szuper gólt lendületből átlövésből, de a következő lövése nem sikerült, Marincsák Niki elrontott egy keresztpasszt és Lucát még ki is állították (visszarendeződésnél bemutatott egy belemenést amit a luxemburgi jv-k inkább faultnak néztek) [19-17 39. perc]

Kezdtünk aggódni, de fölöslegesen, mert Bukovszky újabb ziccert védett és aztán az ellenfél zavarában elcserélte magát: 7-az-5 helyett 8-az-5 álltak fel támadni, így ők is kaptak egy kiállítást és jöhettünk mi. Marincsák Niki baloldalon betörésből betalált majd – most már mi voltunk emberelőnyben – Such Nelly labdát szerzett, megindult vele és az üres kapuba bombázta. Ezzel kiegyenlítettünk (19-19 42. perc) Utána lőttek egy gólt 6-a-6 ellen jobbszélről de eléggé megijedtek ahhoz h időt kérjenek (20-19 43. perc)

Ezután Ballai Bori jobboldalon igencsak kiszorított helyzetből próbálkozott, nem a lövőkéz-oldalról: ebből persze nem lett semmi. Marincsák b3 8 méterről talpról volt váratlanul eredményes de közben egyre másra kaptuk a gólokat: jobbkettőből, középről és indulásból. Herbert Gábor időt kért (23-20 45. perc) Nem sokkal később újra pályára került Csíkos Luca is (a kiállítása óta pihentettük, helyette Kuczora volt bent) így aztán most ebben a félidőben ők ketten először játszottak együtt (Marincsák Niki, akinek az utóbbi akciói nem sikerültek viszont kispadra került…)

Kuczora középen felugrásból végre betalált – első gólja ebben a félidőben – de rögtön utána balszélről kaptunk egy gólt majd hetesből még egyet (26-21 50. perc) Ismét időt kértünk: átálltunk elöl 7-a-8-ra mi is, védekezésben meg nyitottra, Csíkos Lucával zavaróban (utóbbi már azóta h Lucát visszaküldtük).

Az utolsó tíz percről sok jót nem mondhatunk. Elöl valóban elkezdtünk gólokat lőni: Ballai Anna balszélről, Such Nelly jobbszélről, Bori jobboldalon betörésből, Kuczora a saját hatosról üres kapuba, de a védekezésünk teljesen szétesett, a Nykobing játékosai úgy mentek be a védők mellett mint kés a vajon. (Höri a TO után Bordást lecserélte, Kuczora és Kovalcsik voltak most középen, lehet jobb lett volna Bordást fent hagyni.) És nyitott helyett valószínűleg jobb lett volna a hatosfalas védekezés: Csíkos Lucának ma nem ment a zavaró védekezés, jobbkettőben azonban hozta atőle megszokott színvonalat.

Támadásban az utolsó öt percre visszaálltunk 6-a-6 ellen: Luca rögtön jól meg is játszotta a vonalon Bordást aki végre betalált (1/3 fejezte be ezt a meccset) [30-26 56. perc] A védekezésünk viszont továbbra is átjáróház maradt, rossz volt nézni a végjátékot. A legvégén aztán Csizmadia Fanni védett egy hetest, maradt fél percünk támadni de ezt sem tudtuk góllal befejezni: Ballai Bori j2 hat méterről a kapus lábát találta el. És utána már betódultak a pályára az ellenfél játékosai ünnepelni…

Bamberg58 Creative Commons License 2024.02.04 -10 0 12338

Nem hinném, hogy zavarja, púp lenne a hátára.

Ő már csak egy kis pénzt akar keresni..

Nem fiatal, minek kockáztatna?

Persze ha lene, egy normális, diplomatikus kapitány, tán rá tudná beszélni.

Előzmény: Darhon (12336)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.04 0 4 12337

Nagy László 3 évig hitegetett mindenkit a gerincfájdalmaival, megversenyeztette a spanyol és a magyar ajánlatot, azóta ő a magyar kézilabdázás atyaúristene...

Darhon Creative Commons License 2024.02.04 -1 0 12336

Ahhoz hogy ez a helyzet kialakuljon kellett ő is.

Előzmény: Bamberg58 (12335)
Bamberg58 Creative Commons License 2024.02.04 -8 0 12335

Neki is kb ugyanannyi esélye van a magyar válogatottra, mint Zsuzsinak,

Golovin kapitánysága alatt.;-))

Előzmény: Tonio 2.0 (12329)
lunanoctis Creative Commons License 2024.02.04 0 1 12334

Amit leírtál, az simán elmehetne Herbert Gábor edzői expozéjának is... Nekem mindig az volt az érzésem vele kapcsolatban, hogy ún. védőspecialistához képest meglehetősen gyengén olvassa a játékot és ebben edzőként sem igazán sikerült fejlődnie. Ráadásul megvannak a pedagógiai és pszichológiai korlátai is. Igen, mindenkinek, de neki elég szűknek tűnnek.

(Nyilatkozat: NAGYON kevés váci meccset láttam ebben a szezonban.)

Előzmény: hatosfalat (12330)
lunanoctis Creative Commons License 2024.02.04 -1 1 12333

Herregud, ez a lány DÁN válogatott? Ausztrál kezdő irányítónak tök rendben lenne, amúgy meg az Aarhus és a Horsens tűnik reálisabbnak abból, amit láttam belőle (és elég sok meccsét láttam a Rapidnak idén).

Előzmény: doki74 (12331)
hatosfalat Creative Commons License 2024.02.04 0 0 12332

A Bistrita bizonyította, hogy nem véletlenül áll 2-3. helyen a román bajnokságban a Rapiddal egyforma pontszámmal. Tartok tőle az EL két legjobb csapata közül kaphat ellenfelet az MKC, amennyiben továbbjut.

Előzmény: Tonio 2.0 (12321)
doki74 Creative Commons License 2024.02.04 0 1 12331

Az alsóházi, nem túl erős Arhusban játszott amikor volt edzője Bukarestbe került Kim mellé másodedzőnek, a Rapid sok sérülés miatt mozdítható játékost keresett, és ő pont megfelelt nekik :-) amúgy korosztálya nagy tehetsége volt, de most 30 felett mutatkozott be a válogatottban.

Jövőre Horsensbe igazol, egyébként sportpszichológus végzettsége van és fiatal kézilabdázóknak is segít.

itt a két instája :-)

Előzmény: lunanoctis (12299)
hatosfalat Creative Commons License 2024.02.04 0 5 12330

Azt gondolom a Vácnak lett volna lehetősége elkapni a dánokat. Kicsit megint azt éreztem, elsősorban az edzőnél, hogy megelégszenek a tisztes vereséggel és nincs ott mindenek felett a pontszerzés.

Csíkos Luca nagyot játszott megint, de Bordás is nagyon jó volt védekezésben. Azt nem igazán értem, ha egy védő ennyivel jobb a többinél, akkor mi a fenének nem lehet hátul végig játszatni? Kuczora sorra követte el védekezésben a hibákat, miért nem lehetett a két beálló végig hármasban?

A végén meg amit Herbert Csíkossal művelt az érthetetlen. Eleve egy iszonyút küzdő fiatal játékost nem szerencsés zavaróba betenni az utolsó tíz percre, mert ott nagyon kell a friss láb és agy. De ezt akkor tenni, amikor az ellenfél hét a hat ellen játszik, hát az nagyon ritka. De ha már megteszi, akkor Luca első két hibája után korrigálhatna, de Herbert megvárta míg Csíkost legalább hatszor egymás után megverik. És a legszebb, hogy amikor visszaállt újra hatosfalra, akkor a Vác legjobbját Lucát támadásban is lehozta, pedig előtt adott szép gólpasszt Bordásnak. A saját hülyeségét jól megbüntette a játékoson.

Ettől függetlenül a Vác lépett előre tavalyhoz képest eddig, remélem az utolsó két meccsen is küzdeni fognak.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 12329

Nem az a Tomori... :)

Előzmény: Bamberg58 (12317)
van_Persil Creative Commons License 2024.02.04 -19 0 12328

Nofene... ahogy a Moldova parasztbácsija mondta anno: "hát, ezt azért nem gondoltam volna..."

Amúgy ö a Tomori kortársa, nem?

Előzmény: doki74 (12327)
doki74 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 12327

Azóta már anyuka lett, és azt hiszem útban a második is...

Előzmény: van_Persil (12315)
aGazsibácsilótetű Creative Commons License 2024.02.04 -1 0 12326

Akkor több lesz mint Kubatov fél pénze?

Előzmény: FCKETO (12323)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 12325

Meg később az izlandit. Több általa kilőtt kapusra nem emlékszem. :)

Előzmény: Tonio 2.0 (12322)
lunanoctis Creative Commons License 2024.02.04 0 0 12324

A Málaga ellen látott Óvárnak mindegy. Én egyébként a Nantes-ot preferálnám, elsősorban a mai meccs alapján.

FCKETO Creative Commons License 2024.02.04 0 0 12323

A Gloria Bistrita jövőre egy rakás  pénzt kap, a városi tanácstól.

7 millió € + a szponzorok...

Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 12322

A portugál kapust lőtte ki.

Előzmény: lunanoctis (12320)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.02.04 0 0 12321

Aki látta a meccseiket: a Nantes lenne jobb ellenfél a Móvárnak, vagy a Bistrita?

Mert úgy tűnik, a románok lesznek a csoportelsők.

lunanoctis Creative Commons License 2024.02.04 0 0 12320

Asszem Keti őt lőtte fejbe hetesből a korosztályos VB-n :)

Alexandru Buligan a kapusedző Besztercén egyébként, úgyhogy van kitől tanulnia a szakmát.

Előzmény: hatosfalat (12318)
lunanoctis Creative Commons License 2024.02.04 0 0 12319

34-29 a vége a románoknak, gyakorlatilag tükörsima második félidővel.

Előzmény: lunanoctis (12316)
hatosfalat Creative Commons License 2024.02.04 0 0 12318

Ezt a brazil kapus nem ismerem, de nem lehet semmi. Román bajokságban 40%-kal véd, EL-ben eddig 43%-kal.

Bamberg58 Creative Commons License 2024.02.04 -11 1 12317

Melyikbe?

Angol vagy a kanadai?;-))

Előzmény: Tonio 2.0 (12312)
lunanoctis Creative Commons License 2024.02.04 0 0 12316

Helle Thomsen az imént 19-26-nál harmadszor is időt kért. Arruda laza 45%-kal fog a besztercei kapuban, jól védekeznek, labdákat szereznek és eddig a Nantes 7 a 6 elleni játéka is többet árt, mint használ. Bazaliu és Araujo elől és hátul is uralja a dolgokat, elől meg Laslo igencsak hatékonyan osztogat.

Előzmény: lunanoctis (12309)