Keresés

Részletes keresés

Szalkó Creative Commons License 2012.01.15 0 0 350

Örökös gondom volt, a talajközeli témáknál a gép rögzítése. Ilyenkor szokás a babzsák és a mini tripod használata. Sorozathoz az előbbi nem megfelelő, az utóbbi meg plusz költséget, cipelnivalót jelent. Így született meg ez a toldat, amivel szinte a talajra letudom ültetni a gépet, és még a fototáskában is elfér.

 

 

 

 

Előzmény: monyesz (348)
monyesz Creative Commons License 2012.01.15 0 0 349

Én meg azt hittem elsőre, hogy ez egy szarvasgomba ! :o

Előzmény: Törölt nick (347)
monyesz Creative Commons License 2012.01.15 0 0 348

Szupi ! :)

Gyenge a képzelőerőm, nem értem, hogy van ez a középoszlop-fej-gép kapcsolat ! Tudnál a másik oldalról is fotót csinálni erről a konfigról ?

Előzmény: Szalkó (346)
Törölt nick Creative Commons License 2012.01.14 0 0 347
Szalkó Creative Commons License 2012.01.14 0 0 346

Bevetésre készen. :)

 

Szalkó Creative Commons License 2012.01.13 0 0 345

"Szellemkép" akkor szokott lenni, ha mozog a téma. Ha egyébként jó a kép, és az elmozdulás sem nagy, akkor érdemes retusálni, különben szemétbe vele.

Előzmény: Palac1 (343)
Szalkó Creative Commons License 2012.01.13 0 0 344

Nemrég készült el ez a sín, még ki sem lett próbálva, illetve csak rátettem a gépet, hogy lássam terhelve hogyan viselkedik.

Előzmény: Palac1 (342)
Palac1 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 343

Összeraktam Zereneben is, meg CZM-el is. Mind a kettő végeredményénél ott van a szellemkép. A netről leszedtem ( igaz kicsi képeket rak fel mindenki ), a makro-s oldalról is pár képedet, meg az itteni lepkés képeidből, azt a hármat amit feltettél, és azokon is látszódik a jelenség ( igaz sok közbenső kép kimaradt, de a jelenséget ellenőrizni talán elegendő pár kép is, olyantól, akinek nem látszódik. Nálad is látszódott, és utána utómunkázod mondjuk PS-ben?

Előzmény: Szalkó (334)
Palac1 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 342

Azt hittem fókuszgyűrű tekeréssel csinálod a képeidet. Klassz szerkeszet, én is építek egyet magamnak, valami hasonló alapanyagokból.

Előzmény: Szalkó (341)
Szalkó Creative Commons License 2012.01.11 0 0 341

Így is könnyen tekerhető, de fogok rátenni valamilyen gombot.

Motorosban még nem gondolkodom. :)

Előzmény: monyesz (340)
monyesz Creative Commons License 2012.01.11 0 0 340

Nem rossz, a tekerőt cseréld le valami kényelmesebb fogásúra.

Majd szeretném látni a léptetőmotoros verziót is ! :)

Előzmény: Szalkó (339)
Szalkó Creative Commons License 2012.01.11 0 0 339

Ez meg az én verzióm. :)

 

Előzmény: monyesz (338)
monyesz Creative Commons License 2012.01.11 0 0 338

Ilyet mintha láttam is már volna, megfelelően áttételezve egy cd meghajtóból.

Előzmény: homerx (336)
homerx Creative Commons License 2012.01.11 0 0 336

meg talan floppy drive-ban levo menetorsobol es leptetomotorbol is lehetne csinalni mozgathatot. nem tudom mekkora terhelest birna el, de ha kicsi a surlodas, akkor siman :)

Előzmény: Szalkó (335)
Szalkó Creative Commons License 2012.01.10 0 0 335
Szalkó Creative Commons License 2012.01.09 0 0 334

Póbáld meg összerakni a Combine ZM-el is.

Előzmény: Palac1 (332)
homerx Creative Commons License 2012.01.09 0 0 333

en csak belepampogok ;) nemlehet, hogy pont az a funkcio (allign) hianyzik a zerenebol, amit Szalko az alanti ps-es videoban is bemutat?

Előzmény: Palac1 (332)
Palac1 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 332

Kipróbáltam ha a fókuszgyűrűvel tologatom az élességi síkokat az egyes képek között. A szellemkép nagyon zavaró lett a képen. Lehe,t hogy látszik így kicsiben is. Zerene nem orvosolta az összeállításnál a szellemképet.

Szalkó Creative Commons License 2012.01.06 0 0 331
Palac1 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 330

Köszi, otthon megnézem, mert bent a jutúb le lett tiltva.

Előzmény: Szalkó (329)
Szalkó Creative Commons License 2012.01.03 0 0 329

Na még egyszer. Itt mutatja a használatát:http://www.youtube.com/watch?v=vYN-L1mVJxw&feature=player_embedded

Előzmény: Szalkó (328)
Szalkó Creative Commons License 2012.01.03 0 0 328

Itt mutatja a használatát:https://support.promotesystems.com/index.php?_m=knowledgebase&_a=viewarticle&kbarticleid=17

Előzmény: Palac1 (327)
Palac1 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 327

Meg exponál is. Olyan mint egy távkioldó, vagy mint egy számítógépes szoftver, amikor a teljes távvezérlést számítógépről intézi valaki ( ISO-, blende, zársebesség stb állítása, és exponálás ).

Előzmény: Palac1 (326)
Palac1 Creative Commons License 2012.01.03 0 0 326

Ez szerintem lépteti a fókuszt a fókuszmotorral magától, nem?

Előzmény: Szalkó (325)
Szalkó Creative Commons License 2012.01.03 0 0 325

Ez is olyan cucc, ami inkább a stúdió fotózásra való.

Terepi fotózásnál a bal kéz fókuszál (léptet), jobb kéz exponál. :)

Előzmény: Palac1 (324)
Palac1 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 324

Ezt ismeri valaki? Elég combos az ára, de biztos jó.

http://viewitem.eim.ebay.hu/Promote-Control--extended-HDR-bracketing-controller/170653116997/item

 

Vagy ha nem akar valaki orsós sínt venni, akkor a Helicon Remote programja jó lehet. De kell hozzá egy laptop, ha kint akarja a fókuszt vezérelni vele terepen.

Remélem egy ilyen promote control mintájú dolgot Kínában is legyártanak tized áron majd.

Palac1 Creative Commons License 2011.12.30 0 0 323

Boldog új évet kívánok mindenkinek! Itt csak olvasóként jártam még. A szoftver hátteret most szerzem be, és remélem egy-két ilyen több expós képet majd tőlem is láthattok jövőre.

Kirtapp Creative Commons License 2011.12.25 0 0 322

Hú, tök jó, hogy kitetted! Amikor John kirakta, még nem lehetett megnézni, csak annak, aki Svédországból netezik. Ezek szerint azóta intézkedett!

Előzmény: Szalkó (320)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.25 0 0 321

Haliho!

 

azért remélem nem végleges minden..

a képeim és a fontosabb dolgokat folyamatosan mentem

de pl a levelező progi nem mentett

remélem a winyó tartalmát majd januárban megkapom , de most éppen

ünnepek vannak..

és nem akarom zaklatni a haveromat aki kimentést végzi...

 

üdv denes

Előzmény: scarabaeus (319)
Szalkó Creative Commons License 2011.12.25 0 0 320

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!