Keresés

Részletes keresés

Unicalfan Creative Commons License 2023.03.22 0 0 46956

 "eltekinte néhány méregdrága 1kw alá is leszabályozó (itthony nem kapható és engedéllyel sem rendelkező) kondenzációs kazántól..."

-Amit linkeltél "Condens "hozzászólása: számomra nem kicsit ellentmondásos ,ezért az egész csak egy feltételezés számomra:

 

néhány méregdrága 1kw alá is leszabályozó =Magyarán kapható a termék csak nagyon  drága

 

itthony nem kapható és engedéllyel sem rendelkező)= Magyarán nem kapható sem itthon és sem tőlünk nyugatabbra ,sem sehol,ha nincs engedélye egy kazánnak ,szerinted attól még méregdrágán de lehetne venni???

 

Kisérleti stádiumban biztos,hogy van ,DE forgalomban NINCS az biztos.Nem véletlen,mert nem biztonságos a füstgázelvezetés ilyen kw tartományokban.

Előzmény: ÁsítóSárkány (46954)
Keeper83 Creative Commons License 2023.03.21 0 0 46955

K+F-ben használt kísérleti eszköz ≠ piacon megvásárolható termék

 

Szerintem, Unicalfan erre akart kilyukadni. Kicsit elbeszéltek egymás mellett.

Előzmény: ÁsítóSárkány (46954)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2023.03.21 0 0 46954

Szakirodalom mint feltételezés? LOL.
Ha kikeresed az irodalomjegyzéket, és utánanézel akkor a gyártó kiderül: Worgas.

A konkrét modellt nem említik, alighanem a saját belső kutatásfejlesztésük számára készült.

Előzmény: Unicalfan (46950)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.21 0 0 46953

Láttam már, hogy néha fagymentesít, de nem ennyi ideig és nem kinti 10 °C esetében

 

"az előremenő hőmérséklet 3°C-nál kisebb, az égő bekapcsol a legkisebb teljesítményen, amíg a hőmérséklet el nem éri a 33°Cot; az égő lekapcsol, és a kazán még 2 percig utókeringést végez."

 

Biztos hogy fagymentesítést láttál?

 

Egyébként én megmérném az előremenő szonda ellenállását, 25 foknál 10kOhm körül kéne lennie.

 

Előzmény: mcwizard (46952)
mcwizard Creative Commons License 2023.03.21 0 0 46952

Sziasztok!

 

Van egy 3 éves Ariston Genus One 24 gázkazánom, aminek csak a fűtés "része" van használatban, 60 °C-ra állítva. A következő 2 jelenségben kérném ki a véleményeteket.

 

Ma reggel kb másfél órán keresztül ment a fagymentesítési funkció, ami azért is érdekes mert kint 9-10 °C a hőmérséklet. folyamatosan azt csinálta, hogy max lángon bekapcsolt, fűtött kb 5-10 mp-ig, halk pukkanással kikapcsolt, de a keringetés nem állt le. kb 1-1,5 perc múlva újra bekapcs max lángon, megint 5-10 mp fűtés, pukkanás, láng ki, keringetés megy. Ezt csinálta majd másfél órán keresztül. Onnan vettem csak észre, hogy a termosztát szerint a fűtés nem ment, de melegedett a levegő, a radiátorok meg langyosak voltak. Láttam már, hogy néha fagymentesít, de nem ennyi ideig és nem kinti 10 °C esetében. 

 

Másik egy régebbi probléma:

Mikor a visszatérő víz is elkezd már meleg lenni, elkezdi a kazán visszavenni a láng erősségét és a szivattyú fordulatát addig, míg 1-es erősségű láng és minimum fordulat lesz. Eddig ez így rendben is van, viszont egy ideje nem tud beállni erre a minimum működésre. Hallani, hogy felpörög a szivattyú, majd újra lassul, valamint a gázláng is 1-es és 2-es közt váltakozik. Ezt kb percenként, majd egyre sűrűbben és egyre nagyobb kilengésekben, míg már 3-as-ig is felmegy a gázláng. Majd egy idő után már túlmelegszik a víz a kazánban, kikapcsol a gázláng, átvált utánkeringetésre. Kb 4 és fél percig utánkeringet, majd ismét bekapcsol a gázláng egyből 3-as fokozaton. Ebből a fokozatból nem is vesz vissza, kb 1 és fél percig fűt a kazán 3-ason, majd ismét majdnem 5 perc utánkeringetés lesz, aztán megint másfél perc fűtés, utána megint 5 perc utánkeringetés. És ezt abba sem hagyja, mert így nem igazán melegszik fel a rendszerben a víz, emiatt nem éri el a ház hőmérséklete a termosztáton beállítottat.
Ha kikapcsolom a kazánt, várok egy fél órát, hogy hidegek legyenek a radiátorok, majd újra elindítom, kb 1-2 órát tök jól fűt, majd újra elkezdi produkálni a fent leírtakat. Hibakódot nem ír a kazán.

Ehhez hívtam szervízt, ha már még úgyis garanciális. El lett inzétve annyival, hogy fel lett cserélve az elmenő meg a bejövő hőmérséklet szenzor, meg át lett állítva 50°C-ról 60-ra a beállított hőfok, mert úgy nem produkálta a jelenséget. 

 

Ti tapasztaltatok hasonló jelenségeket, esetleg ha sikerült elhárítani, mi volt a megoldás?

Előre is köszönöm a válaszokat.

baxy72 Creative Commons License 2023.03.21 0 0 46951

Tisztelt fórumozók!

Westen Starcondens 24 kazánom van, jelenleg egy on-off termosztáttal oldom meg a vezérlését. Szeretném a kazán tudását jobban kiaknázni!

Ajánljatok hozzá való modulációs termosztátot, vezérlőt.

Előre is köszönöm válaszaitokat.

Unicalfan Creative Commons License 2023.03.21 0 0 46950

Ezek feltételezések....konkrétumot mondjál,hogy tessék itt ez  a gyártó ,itt ez a kazánja,,,és 0.5-1 kw a minje.

Előzmény: ÁsítóSárkány (46948)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.20 0 0 46949

Nekem ez a megoldás jobban tetszik

Ha már villany...

Azután elindul egy folyamat: legyen napelem is ami besegít.... :-D

 

Előzmény: MAMI P20 (46946)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2023.03.20 0 0 46948

Forrást tudok adni: https://www.gerg.eu/wp-content/uploads/2019/10/CCCB_Report_final.pdf

ld, 27. oldal, 1kW-ig lemodulálást emleget.

 

amúgy meg ld. ezt a régi kommentet is http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=130913622&t=9182044

a helyzet neg aligha változott jó irányba.

 

Szóval a technológia elvileg adott, csak nagyon nem gazdaságos, ls innentől sorozatgyártott termékre ne számíts.

Előzmény: Unicalfan (46945)
Unicalfan Creative Commons License 2023.03.19 0 1 46947

Ilyen esetben NE GÁZ irányba gondolkodj:

-elektromos kazán

-klíma

Előzmény: MAMI P20 (46946)
MAMI P20 Creative Commons License 2023.03.17 -1 0 46946

Mert felmerül, hogy ilyen időszakban a nagy kazán nem kapcsolgatna, hanem leállna, és a kicsi venné át a szerepet.

Unicalfan Creative Commons License 2023.03.17 0 0 46945

Létezik, csak mennyibe kerül?  Hol ,melyik gyártó az ,mondj egyet legalább lszi.

 

a levegő finom szabályozása a nehéz ügy.--ebben egyetértek,de mégnehezebb ügy a füstgáz biztonságos elvezetése:-)

 

és a minimum teljesítményen vett hatásfokról az ennyire lemoduláló kazánoknál valahogy egy gyártó sem nyilatkozik...minden gyártónál,minden ilyen adat elérhető.

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (46943)
Unicalfan Creative Commons License 2023.03.17 0 0 46944

Nem sajnos (még) nem létezik ilyen.

Kb 1.9 kw ra tudják levinni jelenleg a gyártók a min teljesítményt.(pl 50/30 on) ...(a Vaillant csinált egy olyan készüléket 1:13 modulációval ,ami tud 1.7 kw-ot (80/60 on)

 

Jellemzően a füstgáz biztonságos elvezetése okozza a fő problémát.

 

Én jelenleg a saját Unicalomat 1.5 kw ra tudtam levinni (osztott 80/80 vízszintes füstgázelvezetés 3m + belső kazánházi légbeszívás mellett) .Elgondolásaim alapján ez még lejebb vihető ,viszont ahhoz erősen "hekkelni" kell a kazánt...(kisérleti stádiumban van egy változó geometriájú szívótorok,amivel reményeim szerint még lejebb tudom vinni a min.teljesítményt)

 

 

 

Előzmény: MAMI P20 (46942)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2023.03.16 0 0 46943

Létezik, csak mennyibe kerül? Nem olcsó technológiával megoldható (szélessávú lambda szonda, jelátalakító...) leginkább a levegő finom szabályozása a nehéz ügy.

Jellemzően 1.9 kW-2.3kW körüli minimum teljesítményt tudnak elérni versenyképes áron... és a minimum teljesítményen vett hatásfokról az ennyire lemoduláló kazánoknál valahogy egy gyártó sem nyilatkozik...

Előzmény: MAMI P20 (46942)
MAMI P20 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 46942

Nem is létezik mondjuk 5 kW-os kazán, ami lemodulál 0,5 kW-ra?

Előzmény: Unicalfan (46935)
kormi07 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 46941

Nekem nem gond az, hogy te komfortos fűtést akarsz.

A gond az, hogy másnak meg mást jelent a komfort, nem feltétlen a folyamatos üzemet, a kazán nyektetése árán is, és ezt el kéne fogadnod.

Hőérzetre nálam pl semmit se hozna a cube+külső érzékelő, cserébe forgatná a vizet mindíg, meg az szezon kb 30%-ában min mod alatt menne, ha tudna.

Mielőtt megkérded, hogy honnan tudom, onnan hogy régesrégen fűtöttem 30-32 fokos vizekkel is próbából, még a 20kW gázkazánnal, érdemben nem volt változás(26-27 fok felületi hőmérséklet helyett 25 volt ha jól rémlik, nem hűlt vissza 23-ra, mint amikor leáll).

 

lassan engedjük el a témát, hátha bejön valaki kazánt venni.

:-)

Előzmény: Törölt nick (46937)
kormi07 Creative Commons License 2023.03.16 0 0 46940

Nekem 100m2 padlófűtésem van, ariston genus one 2,5kW min teljesítmény, 35 fokra beállított előremenő, computherm q7 +-0,1 tizedre állítva, nincs külső érzékelő, nincs cube/sensys.

 

35 fok mellett kb 5kW a hőleadás, 22,4-22,6 közötti a hőfok, mostanában 4-5m3 közötti napi gázfogyással, 2x4-5-6 óra folyamatos üzemmel, utókeringetés nélkül.

 

Ha hidegebb van nyúlik az üzemidő, ha melegebb, van hogy túllendül 22,7-re.

Tegnap reggel szellőztetés után elfelejtettem visszakapcsolni, délután 2-re lement 22,3-ig is.

 

-----

nekem annyi a nemtetszés a buszos vezérléssel, hogy feleslegesen sokat megy a szivattyú, illetve ha a hőigény a modulációs határ alá esik, akkor még a kazán is kapcsolgat.

Többször szóba kerül itt, hogy a folyamatos kazánüzem, és a tűpontos hőfoktartás mekkora megtakarítást jelent, ha jól rémlik a sensysre 4%-ot mond a gyártója, erős kétségeim vannak, hogy ez a valóságban is így van-e.

Ez az egyik érv a busz mellett, a másik a folyamatos hőérzet, a "mindig meleg radiátor".

Erre írta néhány napja egy hozzászóló, hogy hiába 28 fok a víz, az nem meleg, a kazán kínlódik, a keringető meg álló nap megy, de minek? ja, és ha jól látta ugyanúgy van hőingás.

Innen indult az újabb saga.

 

Ezektől eltekintve aki akar tegyen olyat, de ne akarjuk már elmagyarázni, hogy mindenhova bármilyen feltételekkel jó.

 

De nekem végülis mindegy.

 

Előzmény: blackbile (46936)
Unicalfan Creative Commons License 2023.03.16 0 0 46939

Miért pont ez? Ez hogy jött ki?

Előzmény: kormos* (46938)
kormos* Creative Commons License 2023.03.16 0 0 46938

Baxi Luna Duo-Tec E 1.12 ERP Fali Kondenzációs Fűtő Gázkazán 12kW 

Előzmény: MAMI P20 (46930)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.16 0 1 46937

A tizedeken nem én lovagolok... 

Sőt azt sem számolgatom mennyit kapcsol a kazán.

A komfort annál inkább számít nekem. Az meg nagyon objektív.

 

na akkor mit fog csinálni a sensys?

Remélem semmit. A kazán meg kapcsol-keringet.

Nálam 10 fok felett  lesz kapcsolgatás.

Erről nem a sensys tehet, nyilván ha a hőigény kisebb 2,5nél kénytelen a kazán kapcsolgatni.

 

Ettől függetlenül nem értem mi a bajotok a sensyssel és társaival.

Neked nincs, de!-nek nincs, tehát problémátok sem lehet vele.

 

Szerintem neverendsztori a kapcsolgatás vs.  folyamatos üzem.

 

 

 

Előzmény: kormi07 (46932)
blackbile Creative Commons License 2023.03.16 0 0 46936

én egy kicsit elvesztem a tengerben: te most hogy és mivel fűtesz és vezérelsz, amivel meg vagy elégedve?

Előzmény: kormi07 (46932)
Unicalfan Creative Commons License 2023.03.16 0 0 46935

....csak a lényeg maradt le :Remeha Tzerra Ace

 

https://kazan.hu/tzerra-ace/

Előzmény: MAMI P20 (46930)
Unicalfan Creative Commons License 2023.03.16 0 0 46934

Sajnos elég magas 6.1 kw (50/30) .Nincs arányban a méretével.Legkisebbnek legkisebb,de nagyon sz@r a min. teljesítménye.

Előzmény: MAMI P20 (46930)
t.zsolti Creative Commons License 2023.03.15 0 0 46933
Előzmény: MAMI P20 (46930)
kormi07 Creative Commons License 2023.03.15 -1 0 46932

Egy lomha rendszerre nyilván felesleges. Erre rájöttél te is

 

haladunk, haladunk.

számolni megint nekem kell.

4,5m3 gáz az legyen 45kWh.

osztva 22 órával, lesz 2kW igény óránként.

ezt kéne biztosítani 2,5kW teljesítménnyel.

ha csak napi 1 kapcsolást akar a sensys, akkor 18 órát járatja, 6-ot áll.

nem hinném, hogy ezt csinálja, lévén ez még egy lusta rendszeren is 2 tizedet okoz, bár nekem teljesen jó lenne, az már nem, hogy duplája az üzemidő mint kéne.

na akkor mit fog csinálni a sensys?

neked van.

áruld el nálad mit csinál hasonló körülmények között, hogy ingadozás se legyen, meg kapcsolgatás se.

hőleadó jelen esetben mindegy mi, nem attól függ a hőigény.

az se számít, hogy 1 napot vagy 1 hetet veszek alapul, ha mindennap ennyi a hőigény 1 hétig, az mit befolyásol?

jó lesz holnap is.

'éjt.

:-)))

Előzmény: Törölt nick (46931)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.15 0 2 46931

Jaaa ti azt méregetitek mekkora?  

a fogyasztás...   :-D

számoljuk már ki, hogy ezzel mit tud kezdeni egy sensys

Hát azt meg hogy kell?

Ja! Felszerelsz egy sensyst, figyeled egy évig.

Ja nem, hiszen két egyforma nap nincs nem hogy egyforma fűtési szezon...

Vagy az én lemezradiátoromat hasonlítod a padlófűtésedhez? vagy de! tagos radiátoraihoz?

A büdös éltben nem fogod összehasonlítani melyik jobb, főleg úgy hogy csak az egyik van.

Nem értem min akartok vitatkozni.

 

Írtam mit illene tudni ahhoz hogy egyátalán érdemes-e szabályozni vagy sem.

Egy lomha rendszerre nyilván felesleges. Erre rájöttél te is.

 

Kpróbáltam egy q7-essel egy pár napot, nem tetszett. (Nem a fogyaztás, mert azt lesz.rom.) 

Erről nem a q7 tehet... nem a kazán.

Igen, ilyen elsatnyultak lettünk, mert megtehetjük... :-D

Éltem cserépkályha, olajkályha szenes kályha és konvektor mellett.

Most meg élvezem a jót erre a pár évre. Már ha lölőék úgy akarják.

 

(csak zárójelben jegyzem meg, pár éve még istenkáromlás volt itt említeni, hogy a gpe 2,5kW-ig megy le, mer minekaz meg úgyse stb.

...  sok szaki....  :-D  ) 

 

Előzmény: kormi07 (46929)
MAMI P20 Creative Commons License 2023.03.15 0 0 46930

Mekkora teljesítményű a piacon kapható legkisebb kondenzációs kazán?

kormi07 Creative Commons License 2023.03.15 -1 0 46929

elmúlt 24 órában elfogyott 4,8 m3 gáz.

ebből sacc 0,3 a hmv.

maradékra jut 22 óra fűtés.

számoljuk már ki, hogy ezzel mit tud kezdeni egy sensys, meg egy 2,5-2,6kW minimum teljesítményű genus one.

hányszor fog leállni egy nap.

aztán én is ideírom, hogy hányszor állt le ma a kazán.

:-))

majd ha kiszámoltuk, akkor azt is ki lehetne, hogy egy bosch 2300i  3kW-tal, meg egy említett baxi akármi 3,5kW minimummal mit kezdene.

és ezek a kazánok min teljesítményben nagyon jónak számítanak.

 

de mint említettem, ki hogy akarja.

Előzmény: Törölt nick (46928)
Törölt nick Creative Commons License 2023.03.15 0 1 46928

Folyamatosan csak feltételezgetsz.

Nem etikus szamárhátról fenyegetni a repülőt, hogy ilyen nincs....  :-D

Előzmény: de! (46927)
de! Creative Commons License 2023.03.15 -2 0 46927

Nagyon hasonlóan látom ezeket a dolgokat én is. Nekem mondjuk szezontól függően inkább 10-20 napi fűtési ciklusom van, de ezzel már eléggé egyenletesen langyosak a radiátorok.

 

Komfortom rendben, üzemi viszonyok rendben, ehhez szükséges manuális állítgatás rendben, nincs kedvem próbából egy buszos vezérlővel szarakodni úgy, hogy nem látom garantáltnak a jobb eredményeket Ariston vezérlővel sem.

Előzmény: kormi07 (46913)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!