Keresés

Részletes keresés

megyerizs Creative Commons License 2009.03.20 0 0 442

Igen ám, de a bank csak akkor utal, ha megvan a Társasházi alapító okirat, azon meg csak most dolgoznak:(

Nem értem, hogy miért nem lehetett azt már megcsinálni.

Tehát még 1-2 hetet mondtak.

A kötbérünk pedig már március 1-től ketyeg.

Előzmény: Jackopower (440)
RN506 Creative Commons License 2009.03.19 0 0 441

Hali!

A házban az ablakokat beszerelő cég egyik munkatársától rendeltünk redőnyt. A neve és elérhetősége:  Csordás András  06-70-325-6059.

Hívd fel és kérjél árajánlatot. Szerintem csak annyit kell mondanod melyik lakás és Ő tudja a méretet.  Sok sikert.

Jackopower Creative Commons License 2009.03.19 0 0 440
Na akkor december helyett áprilisban költözhettek. Nem is csúsztak sokat! Gratula!
Előzmény: megyerizs (438)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.03.18 0 0 439
Sziasztok! Valaki tetetett már be redőnyt? Kellene arra is valami jó ajánlat.
megyerizs Creative Commons License 2009.03.16 0 0 438
Sziasztok!
Jogerőre emelkedett a lakhatási engedély,mivel a szomszédok lemondtak a fellebbezés jogáról.
Hamarosan remélem a kezünkben lesznek a kulcsok!!!!
megyerizs Creative Commons License 2009.03.12 0 0 437

Bocsi, az A505-nek szántam a választ.

Késő van, megyek is aludni:))))

Előzmény: Jackopower (436)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.12 0 0 436
Erre probáltam utalni. Kösz a segítséget.
Előzmény: megyerizs (435)
megyerizs Creative Commons License 2009.03.12 0 0 435
MÉg nem emelkedett jogerőre a lakhatási, majd csak utána kapunk levelet!
Előzmény: Jackopower (434)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.12 0 0 434
Mily meglepő!
A505 Creative Commons License 2009.03.12 0 0 433
Na mi ujság? Senki sem kapott még levelet?

A
Jackopower Creative Commons License 2009.03.07 0 0 432

Jelenleg: Kőris Udvarház

Utána: 3-4 hónap albérlet

Majd: Mátyás Udvar.

2010 januártól Pöttyös terasz

Szóval újban, nem a szomszéd vagyok a romos házból. :-)

Nyugi.

Előzmény: A505 (431)
A505 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 431
dzseki te hol fogsz lakni?
remélem nem melettünk...
Jackopower Creative Commons License 2009.03.07 0 0 430
abc
Jackopower Creative Commons License 2009.03.07 0 0 429
Hogy a jegyzőt idézzem:  „ez itt bevett szokás!”

Ha reped a fal és nem jelzi a képviselőjük, akkor nem csak anyagilag szegények.

Legyen úgy! Amen!

Roan1 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 428

Errata:

Kb. egy hónap múlva -> Én április második felében gondolkodnék, ez nálam belefér a "kb egy hónap"-ba. Ez lehet 25 nap is, meg 45 is. Ha nem támadják meg, akkor kb. egy hónap. Ha megtámadják, több. Ha pont oda becsapódik egy üstökös, akkor meg soha.

Indulhat... tehát nem akkor lesz, hanem indulhat...

Egyébként a szomszédban - ahogy láttam - elég egyszerű viszonyok között élnek a lakók, talán nem is a legmagasabb iskolai végzettséggel bírnak, s olyanoknak tűnnek, akiket már sok lemondásra kényszerített az élet. Ebből nekem inkább (tehát nem 100%) az jön le, hogy nem lesz megtámadás, DE természetesen lehetséges. Lehet, hogy vannak köztük perelni imádó, önjelölt jogászok; ez esetben nyilván csúszás lesz. Ha viszont átlagos, 8. kerületi polgárok, akkor talán nem.

üdv

R

Előzmény: Jackopower (427)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.06 0 0 427
"ma kapák meg a használatbavételi engedélyt, így, ha minden problémamentes, kb. egy hónap múlva indulhat az átadás és a költözés."

Levél mindenhova kimegy. Átveszik. (5 napig áll a postán, a posta 2 szer probálja meg kézbesíteni) Aztá ha megtámadják? Ha jogerőre emelkedik, csak utána küldheznek ki levelet hogy mikor lehet költözni. Egy napon 100 ember nem fog tudni...

Persze lehet akadékoskodás.....
Előzmény: legallyfoxy (426)
legallyfoxy Creative Commons License 2009.03.06 0 0 426
Ezt hívják akadékoskodásnak, vagy mi... Az ügyvéd azért mondott egy hónapot mert számolt a levél átvételével is.
Jackopower Creative Commons License 2009.03.06 0 0 425
Bocs, de az ügyvéd honnan tudhatja, hogy minden éritette átvette a tértivevényes leveleket? Könyörgöm. Honnan? Max. azt jelezhette, hogy Ö átvette! Max. ennyit nyilatkozhatott, felelősége teljes tudatában.

A megtámadás pedig 30.000,-Ft, nem több! Ez csekély pénz annak, aki több milliót szedhet be.

És ilyenkor nem a mellettetek lévő ház 3 emelet 12 ajtóban lakó Maris néni támadja meg, akinek kenyérre sincs pénze, hanem a közös képviselet. Neki címezték a levelet!

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy így is lesz, de legyünk korrektek a tájékoztatás területén!

Legyünk korrektek!

Előzmény: Roan1 (424)
Roan1 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 424

Sziasztok!

Megvan az engedély! Most voltam az ügyvédnél (immár sokadszor), és ma kapák meg a használatbavételi engedélyt, így, ha minden problémamentes, kb. egy hónap múlva indulhat az átadás és a költözés. Az engedély megtámadását nem valószínűsítik, elég komoly összegű illetékbélyeggel (azt hiszem, 60 vagy 30 ezer?) jár, ami a körnéyken lakóknak nem kevés összeg.

üdv

R

megyerizs Creative Commons License 2009.03.06 0 0 423
Esik az eső, így nem sétálgatok arra, bocsi.
Előzmény: Lakó_001 (422)
Lakó_001 Creative Commons License 2009.03.06 0 0 422
Csak arra ne kérdezz rá, hogy "Jó napot, nem reped a ház? Mert azt kifizetnénk, ha igen..."
Előzmény: megyerizs (421)
megyerizs Creative Commons License 2009.03.05 0 0 421
Ma elsétáltam arra, de már senki nem volt a háznál, már minden készen van ezek szerint.
Holnap szabad leszek, lehet, hogy elnézek megint, hátha a szomszédoknál tudnék érdeklődni.
Előzmény: Jackopower (420)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.05 0 0 420
Mátyás Udvarnál (és ígérem, hogy ezzel be is fejezem!) azzal szórakoznak, hogy ha reped, akkor az építtetőnek már szerkezet kész állapotban kell elkezdeni a javítást.
Elméletileg a következő a helyzet. Építkezés előtt fényképet kell csinálni a szomszéd házról. HA nem nagyobb a repedés: vita lezárva. Ha nagyobb fizetni kell, vagy megegyezni. Ha nem csinált fényképet akkor mindenképpen ráháríthatják a javítást.
Persze ha a szomszéd ház nem szólt, vagy a háttérben már megegyeztek akkor a legjobb.
Előzmény: megyerizs (419)
megyerizs Creative Commons License 2009.03.05 0 0 419
Ne ijesztegessetek!!!
Én csak azt nem értem, ha az Építési hatóság kiadta anno az építési engedélyt, akkor mit szórakoznak ilyenkor már a 15 nappal?
Ha kiadják az engedélyt lehet költözni.
A szomszédok le vannak ejtve. Mit tud csinálni ha reped a fal?
Amúgy szerintem örüljenek, hogy épült oda egy új ház, ami támasz a házuknak.
Tényleg nagyon rossz állapotban van mindkét ház.
Előzmény: Jackopower (418)
Jackopower Creative Commons License 2009.03.05 0 0 418
Mátyás Udvarnál is reped a ház. Pont ez a baj. Azzal jönnek, hogy a meglévő sok sok repedés tovább repedt az építkezés miatt.
Sajnos a jegyző mellettük van. Elmondása szerint, lehet hogy annak a háznak már nem kéne állnia olyan régi, és hogy a Szentlélek tartja össze, de akkor is nagyobb a repedés mint volt.
Persze ha nálatok a szomszéd nem volt leleményes, annak csak örülhettek.
Jegyző elmondása szerint ez a környéken „bevett szokás”.
De nem szóltam semmit.
Előzmény: Roan1 (417)
Roan1 Creative Commons License 2009.03.05 0 0 417

Sziasztok!

Ígéretet én is kaptam (igaz, nem árengedményre, hanem fizetési határidőre), hogy majd ezt megerősítik írásban, de nem lett belőle semmi...

Azért jó hallani, hogy alakulnak az engedélyek. Én most beszéltem a Volksbankkal, ott úgy saccolták, hogy április közepére emelkedik jogerőre az engedély (gondolom ezt más projketbéli tapasztalatok alapján mondták). A szomszád ház pereskedésétől annyira nem félnék, az egyiken már több a repedés, mint a ház:)

üdv

R

Előzmény: megyerizs (416)
megyerizs Creative Commons License 2009.03.05 0 0 416

Nem voltak készen a papírok tavaly, amikor az ügyvédhez mentünk és én csak később otthon vettem észre, hogy nincs az aláírt szerződésben.

Akkor egyből fel is hívtam a Pikkolót, és azt mondták, hogy ne izguljunk nem lesz probléma.

Most pedig már senki nem emlékszik rá.

Nekem megvannak a levelezések ez ügyben, meg az ügyvéd által elküldött tervezet is.

Előzmény: legallyfoxy (415)
legallyfoxy Creative Commons License 2009.03.05 0 0 415
Én is tavaly márciusban regisztráltam a lakásvásár idején, és 500 000-et engedtek el. Ami ugye bútorutalvány lett volna, de márciusban az ügyvédnél a szerződésbe fél millióval kevesebb vételárat írtunk. Nálatok hogy derült ki hogy ez most mégsem áll?
Jackopower Creative Commons License 2009.03.05 0 0 414

Rákérdeztem a kedvezményre.

300.000,-Ft engednek el az árból.

(Lakásvásáron is kint lesznek!)

a
Jackopower Creative Commons License 2009.03.05 0 0 413
Várj. A Mátyás Udvarnak is most van meg minden szakhatósági engedély. (2007 október óta!!!)
Az egy dolog hogy nálunk, aki intézi (jegyző) már most bejelentette hogy Ö elfoglalt és csak 2,5 hét múlva írja meg a lakhatási leveleket és postázza ki. (?!?!)

Ami titeket érinthet, hogy az össze érintett, ha átveszi a leveleket utána indul csak el a 15 nap, azaz a 16 napon válik jogerőssé.

Tehát még egyszer: Onnantól kezdve, hogy az összes érintette átvette a tértivevényes levelet indul a 15 nap.

Tudható hogy mikor adják postára ezen leveleket?

Van még egy olyan törvény is, hogy ha kiküldik a levelet van rá az érintetnek 5-7 napja hogy átvegye a Postán, különben visszaküldik.
Van még olyan is, hogy ha háromszorira sem veszi át, akkor kell kézbesítettnek tekinteni!

Kérdés még: szomszéd házzal rendben vagytok? Csak, mert itt a VIII kerületben bevált szokás, hogy megtámadja a másik ház, hogy repedései vannak és nekik is bele kell egyezni , Ők is kapnak ilyen levelet.

Nem kakit akarok keverni. Csak így pontos és teljes a történet.

De ha valóban minden rendben megy nálatok, akkor áprilisra jogerősek vagytok.

Előzmény: megyerizs (412)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!