Keresés

Részletes keresés

myrtill82 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1197

utólag lehet változtatni?hogyan???

Előzmény: ratio (1194)
Agi104 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1196

Találtam néhány linket Tatabányáról és a Bányakórházról, természetesen nagyon szívesen megosztom veletek, bár szerintem már ti is megtaláltátok ezeket.

 

 

http://www.banyasztelepulesek.hu/gallery-1.html

 

http://epulet1.tatabanya.fotoalbum.hu/viewpicture/pictureid/9190146

 

 

 

Agi104 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1195

Sziasztok!

 

Most írok ide először.

Azért kapcsolódtam be hozzátok, mert engem is nagyon érdekel a Bányakórház.

Szeretnék minél több információt gyűjteni róla.

Az épület szépsége nagy kár, hogy romba dől és az a száz év, amit őriz a falain belül. Ezt felszínre kellene inkább hozni, példát mutatva ezzel az utókornak! A kórház mivolta is megérdemelné a tenyerünkön hordozó és csodával, megbecsüléssel való rátekintést! Én ezt teszem! És nagy örömmel tölt el, hogy rajtam kívül még sok más intelligens és érző, hagyomány tisztelő, a történelmet tisztelettel idéző embert.

Mentőszakápoló vagyok és a Vas László Egészségügyi Szakközépiskolában érettségiztem, természetesen Egészségügyi orientált képzés keretein belül. Tanáraim, jelenlegi kolléganőim, ismerőseim és persze Édesanyám nagyon sokat meséltek, mesélnek nekem a Kórházról, ami azt gondolom,  (a mostani Szent Borbála Kórházzal szemben is ) joggal viselheti a nagy betűs Kórház nevet!!!

Egy biztos! Ha egyszer megnyerem a Lottót, ezt itt és most ígérem meg minden érző lelkű és a szememben tiszteletet érdemlő Fórumozónak, hogy MEGVÁSÁROLOM A BÁNYAKÓRHÁZAT ÉS FELÚJÍTTATOM!!! ÚJRA KÓRHÁZ LESZ BELŐLE!!!

 

Ha bármilyen archív kép, video, történet, stb, stb... a birtokotokba kerülne róla vagy van is, kérlek Benneteketek, osszátok meg velem!

E - mail: agica104@indamail.hu

Minden érdekel!

ratio Creative Commons License 2012.03.20 0 0 1194

De a képeidre szüksége van?

 

Miért nem azokat moderálták ki, akik minősíthetetlenül rondán írtak?

Jaaaaa, a csill.szül-be is az ment tovább, aki röfögni tud!

Ehhez nem aszisztálok!

 

Megváltoztattam a azitt használt engedélyt is! Bár ez sokakat nem zavar, de én pl. amikor ellopták egy teljes Görögországi fotoalbumomat, sikeresen töröltettem szerzői jogsértés miatt több oldalukat is!

Előzmény: myrtill82 (1192)
berry_l Creative Commons License 2012.03.19 0 0 1193

Nem törölte magát, én látom. Ha Te nem látod, valószínű Téged tilthatott le. 

Előzmény: myrtill82 (1192)
myrtill82 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 1192

Tatabánya retro nevü egyén engem tiltott a fb-on vagy törölte magát azért nem látom?

szdvid Creative Commons License 2012.03.19 0 0 1191

Köszönöm a tanácsot! Ezért írtam ide. Én nem hiszem, hogy 1947-ben kezdődött volna itt az élet. Ezt tisztelettel visszautasítom. Abban viszont igaza van, hogy ha a film a kórházról szól nem lehet kiemelni az alapítás utáni időszakot úgy, hogy az azt megelezőzőt elnagyolnám. Nagy fába vágtam a fejszém, de nem köt semmilyen időkorlát. Jobban mondva de, mert lehet hamarosan összedől az a szerencsétlen sorsára hagyott épület. Hacsak nem szándékosan bontják le előbb... Mindenesetre még sok anyagra, és információra van szükségem mielőtt belevágok. Egyelőre annyit tudok mondani, hogy megfogadom a tanácsot.

Előzmény: ratio (1186)
myrtill82 Creative Commons License 2012.03.17 0 0 1190

Köszönöm,ezt is tudjuk,mert ugye itt nem nagyon tudta senki,és nem is volt ismerős a környék.....nem vagyok rosszmájú,de annak a bizonyos illetőnek nagy valoszinüséggel ez a kép is bekerül a fb képei közé.....

Előzmény: irgburg (1189)
irgburg Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1189

A kép Székesfehérváron készült a régi benzinkút mellett, tehát nem Tatabányán. Ennek ellenére én tatabányai vagyok, de teljes rejtély hogy hogy került ez a családi kép valakihez.

Előzmény: myrtill82 (1188)
myrtill82 Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1188

Akkor meg is tudod mondani hol készült a kép?

 

Hihetetlen mik vannak nem?:))

Előzmény: irgburg (1187)
irgburg Creative Commons License 2012.03.15 0 0 1187

Kedves Hejpe!

 

A képen ami 1963-ban készült, a kisgyerek én vagyok a szüleimmel. Nagyon meglepett mikor megláttam a képet, szeretném tudni milyen kalandos úton került hozzád. Lehet hogy ismerjük egymást?  Üdv: Irén   / irgburg@freemail.hu /

Előzmény: Hejpe (340)
ratio Creative Commons License 2012.03.11 0 0 1186

"A városalapítás utáni időszakról van szó elsősorban..."

 

Számomra ez a mondatrész nagyon szomorú!

 

Ebben a városban miért hiszi mindenki, hogy az élet 1947-ben kezdődött és előtte nem volt semmi lényeges?

 

1912-ben adták át az új Bányakórházat. De lényeges az ezt megelőző időszak is, hogy miért volt eredendően szükség rá!

Ha ezt kihagyod, és a tanáraid jól végzik a dolgukat, akkor a jegy 1értelmű lesz.

Hogyan indul a telep? Hogyan alakulnak a dolgozói létszámok? Miért kell kórház? Mit hoz a szükség (Libadombon)? Ez a kórház is kifejezetten jó felszereltségű. Egy különleges kórház kicsit távolabb a régi épülettől, a járványkórház. Miért is kellett? Majd új kórház, miért is kell? Milyen kórház ez az akkori kor többi intézményeihez hasonlítva (azon a kaszt szinten)? Hogyan nézett ki? 35 év után kerül állami kézbe, majd kb ugyanennyi idő elteltével leépítik a kórházi tevékenységet, hiszen a bánya is bezár. Azóta csak romlik, mert nincs gazdája. Ha mindezt egy magán ember tenné, akkor már rég lecsapott volna a hatóság. A lehetőség elszállt. De talán akad valaki ...

 

Visszatérve az első sorhoz:

Tatabánya nem 1947-ben jött létre hipp-hopp. Azt a közel 50 évet nem szabad nyomtalanul kitörölni!

Én szólok ezért, azok nevében, akik már nem szólhatnak! Köztük vannak a felmenőink. Telepiek, Felsőgallaiak, Alsógallaiak és Bánhidaiak.

 

Légyszíves gondolj rájuk a munkád során, próbáld átélni a kort!

 

 

Előzmény: szdvid (1185)
szdvid Creative Commons License 2012.03.11 0 0 1185

Kedves fórumozók!


Nem olyan régen valaki megemlékezett itt arról, hogy 100 éves a régi kórház. Ezzel kapcsolatban írok, ugyanis szeretnék készíteni egy dokumentumfilmet a Szent Borbála Kórház történetéről, megszólaltatva régi dolgozókat, orvosokat, ápolókat. Eredetileg csupán a kórház előtt álló két Búza Barna alkotás foglalkoztatott, de rájöttem, hogy ez a két szobor annyira összekapcsolódik a város, a bánya és bányakórház történetével, hogy nem lehet onnan kiemelni.
Nagyon hálás volnék, ha valaki tudna a részemre archív anyagot biztosítani fényképek, film vagy videófelvételek formájában (ha nem digitalizált az sem gond) elsősorban a kórházról, vagy környékéről. De jól jönnének anyagok a bányákról, városi életről is. A városalapítás utáni időszakról van szó elsősorban, de egészen napjainkig jöhetnének anyagok, hogy legyen miből válogatni, és minél színesebb legyen a film. Természetesen saját tulajdonú, vagy családi képek kellenének, és  a minimum, hogy névvel lenne feltüntetve az alkotó. Illetve szívesen várok ötleteket arra vonatkozólag, hogy kiket szólaltassak meg. De bármilyen ötlet jöhet. :) Ez egy főiskolai project lesz az egri Eszterházy Károly Főiskola Mozgóképkultúra és médiaismeret szakán a magam kis eszközeivel. Ha más nem, leaglább ilyen formában meg tudnánk menteni a régi kórházat az utókornak. Meglátjuk mi sül ki belőle...

berry_l Creative Commons License 2012.03.06 0 0 1184

Lehet, hogy csak néhány napos verzió. Távolítsd el, aztán tedd fel újra. Hátha sikerül...

Előzmény: ratio (1183)
ratio Creative Commons License 2012.03.06 0 0 1183

Sajnos valami miatt a letöltött progi nem hoz be képet, pedig múltkor még működött.

 

Én is ezen törtem a fejem, hogy hol lehetett!

Előzmény: berry_l (1182)
berry_l Creative Commons License 2012.03.06 0 0 1182

Ugyanitt megtalálható a Recsák-villa, egy szép "kupa szoborral" (vagy virágtartó?) együtt. Vajon lebontották? Vagy még megvan? Valaki felismeri?

Előzmény: berry_l (1181)
berry_l Creative Commons License 2012.03.03 0 0 1181

Ennek a "párját" megtaláltam a darabanth.hu-n. Szerintem közel egyidőben készülhettek a képek. Hősi Emlékmű sincs még rajta, tehát 1926 előttiek a képek.

A templom és a paplak között még nincs fal. A templom bal oldalán is előrébb van a kerités a mostanihoz képest.

Előzmény: ratio (1180)
ratio Creative Commons License 2012.03.03 0 0 1180

Egy kis ritkaság, Alsógalláról kevés kép jelent meg.

Q9 Creative Commons License 2012.03.01 0 0 1179

Tegnap került a kezeimbe ez a kis könyv. Ajánlom mindenki figyelmébe.

 

myrtill82 Creative Commons License 2012.02.29 0 0 1178

Elöször nehéz,még néha én se igazodok ki rajta.

Előzmény: ratio (1175)
JuhyTomi Creative Commons License 2012.02.29 0 0 1177

Nagyon rossz látni amint napról napra romlik az állapota :(
Én itt születtem, és öcsém is még.

Tud valaki valami bíztatót mondani róla? 

Előzmény: ratio (1176)
ratio Creative Commons License 2012.02.29 0 0 1176

Szomorú tény, pedig ünnepelnünk kellene:

 

100 éves a Bányakórház

 

ratio Creative Commons License 2012.02.29 0 0 1175

OFF

FB - nehezen szokom a redszert

ON

Előzmény: myrtill82 (1174)
myrtill82 Creative Commons License 2012.02.28 0 0 1174

Miröl más a véleményed?

megkereslek ott akkor...

Előzmény: ratio (1173)
ratio Creative Commons License 2012.02.28 0 0 1173

OFF

Na, sikeresen regisztráltam az FB-re, bár én más véleményen voltam.

ON

Előzmény: myrtill82 (1149)
jopek13 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 1172

Valami rémlik hogy régen azmondták erre a strandra, hogy Közép-Európa legszebb helyén fekvő strandja. De lehet hogy csak monda volt. :-)

Előzmény: jopek13 (1171)
jopek13 Creative Commons License 2012.02.26 0 0 1171

De jó volt még ekkor:-))

 

1976.

 

8 éves voltam.

berry_l Creative Commons License 2012.02.25 0 0 1170

Örülök, hogy segíthettem:) Várjuk a 3. részt.

A tatabányai városrészeken kívül Tatát is nézd meg. Ott is találtam négy képet. Bár Nekem ezekből csak a mésztelepi új, viszont ennek rossz a minősége.

 

Előzmény: ratio (1169)
ratio Creative Commons License 2012.02.25 0 0 1169

Óriási köszönetet mondook neked, mert adtál megint munkát nyárra :))))

Nagyon jó és még eddig nem látott képeslapokat találtam, amelyek között ráadásul sok elég jól nagyítható (jól vették fel).

Remek, hogy a 50-60-70-es évekből is sok van, ami a mai fiataloknak már történelem. Nyáron be is járom őket, hogy mi volt akkor és most :) Így jöhet a 3. rész :)

 

Bocsi a zöldeknek, de nekem jobban tetszik egy város, ha az összhangban van a növényekkel és azok nem nyomják el az épületeket.

 

Köszi :)

Előzmény: berry_l (1166)
myrtill82 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 1168

Köszi:)

de ide akármilyen képet teszünk,tegyünk rá logot,vagy bármi,nem szeretném ha ugy végeznék mint az eddigiek....

Előzmény: berry_l (1166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!