Keresés

Részletes keresés

gyurmy40 Creative Commons License 2018.06.10 0 0 4722

Reka65. Szia mi annak a benzo facebook csoportnak a neve? Magyar oldal? Köszi a helpet.

sneeblejack Creative Commons License 2018.06.10 0 0 4721

Őszintén gratulálok neked,hogy ahogy írtad a (4mg ) Frontin-ról le tudtál jönni -:)) Ez nem kis mutatvány lehetett,de itt a példa hogy meg lehet csinálni..Februárban már csak 1mg szedtél.. Most tartassz a 0.125mg-nál..  Nekem is sikerülnie kell,mert midenképpen leakarok jönni róla !!

Előzmény: Shatzi (4720)
Shatzi Creative Commons License 2018.06.10 0 1 4720

Ha erősnek érzed magad,lehet egyedül is csökkenteni.Akik fogják valamire(most stresszes az életem,most aludni szeretnék,nyugodtnak kell lennem holnapra..stb kifogások)mindig lesz valami ami miatt akarat gyengék.Én kb napi 8 szemet is szedtem,tavaly frontinból 0.5-öset.Februárban elegem lett és 2szemről kezdtem a csökkentést.Ma már 0.125 az adagom. Nyilván ez kis dózis ugyan,de 2-3heti csökkentéssel csináltam eddig én is.Ezt a minimálisat se tudom csak úgy elhagyni,ennek az idejét is ki kell várni.Nem mondom,hogy egyszerű,vannak kemény napok,de le lehet küzdeni!

Előzmény: sneeblejack (4718)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.10 0 0 4719

Voltam jó pár pszichiáternél. Egyik nagyobb csalódás volt, mint a másik. Ők tényleg a gyógyszerszedésre akartak rábeszélni! Volt amelyik azt mondta, hogy a legjobb lenne, ha belenyugodnék, hogy életem végéig gyógyszert kell szednem! Tisztára ki voltam lelkileg készülve, amikor eljöttem tőle! Orvosként soha nem halott az ilyen a toleranciáról?!?! Ha meg igen, akkor hogy képzeli, hogy az ember az élete végéig ezeken a mérgeken marad?  Aztán nagy nehezen találtam egy jó addiktológus, aki tényleg sokat segített. Nélküle még mindig nem tudtam volna csökkenteni a gyógyszeremet, annyira kínzott a tolerancia...Igaz, hogy ő meg túl gyors tempót diktál. De még mindig jobb, mint sok más addiktológus, aki az én doktoromnál is gyorsabb - pár hetes - lerakásra motiválja a leszokni vágyót...Szóval szerintem is nagy segítség lehet egy jó addiktológus, feltéve ha nem akar újabb gyógyszerre rábeszélni - pl. antidepresszánsra - hogy azzal segítse elő a leszokást. Szerencsére az enyémet sikerült lebeszélni az ötletéről, és nem sértődött meg...

Előzmény: sneeblejack (4718)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.10 0 0 4718

Nem értem hogy miért is kellene nekem felkeresni addiktológust ??  Egy ilyen részletes és támogató szándékú útmutatás után,azt gondolom hogy nincs szükség rá !! -:)) Azt gondolom hogy egy szakember  többet tudna nyújtani számomra..  Sajnos a tapasztalat az,hogy már az addiktológus ok többsége is,a gyógyszer cégek kiszolgálói !!  Elvonásnál vagy drasztikusan egyszerre megvonják a gyógyszert,vagy helyettesítik egy enyhébb szerrel.. Amiket és ahogy irtad,azokat szigorúan betartom.  Eddig hála istennek,simán megy minden -:))     Köszönöm neked !!

Előzmény: running wild 42 (4717)
running wild 42 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 4717

Én soha nem szedtem Liryca nevű gyógyszert, de úgy tudom, hogy neuropátiás fájdalmakra és/vagy generalizált szorongásra szokták felírni. Minden pszichére ható gyógyszer, így a Liryca és a Zoloft is okozhat függőséget, de az biztos, hogy a benzo nyugtatók a legkutyábbak ilyen szempontból, azaz Neked most a Rivotril. Előbb attól próbálj megszabadulni, de a másik kettőt ne csökkentsd. És tényleg nem ártana, ha beszélnél egy jó (!!!) szakemberrel is. Lehetőleg addiktológussal, aki lefele akar szedni a gyógyszerekről, és ebben segít. Tapasztalat, hogy a pszichiáterek inkább ráfele beszélik az embert, és a legális drogozást támogatják, nem a leszokást.

Előzmény: sneeblejack (4716)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.09 0 0 4716

Köszönöm szépen a jóindulatódát -:))   running wild 42 előzőleg már ellátott intelmekkel,és az elvonás menetéről.. Én kizárólag csak a Rivotril 2mg gyógyszerről szeretnék lejönni.. Ezt már nagyon régen szedem,szerintem már nem is hat..

Előzmény: zorka22 (4715)
zorka22 Creative Commons License 2018.06.09 0 0 4715

Szia! Mind a három gyógyszer erős függőséget okozhat! Tényleg orvoshoz kéne inkább menned, nehogy valami baj legyen. Valamire felírták ezeket a gyógyszereket! Kérj tanácsot hozzáértő orvosoktól! Vigyázz magadra, ne ötleteljünk itt a neten!!! :)

Előzmény: sneeblejack (4714)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.09 0 0 4714

Szia !  A Liryca nevezetű szer működését ismered ?   Ezt 1 éve szedem,okozhat ez függőséget ? 

Előzmény: running wild 42 (4713)
running wild 42 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 4713

Nagyon szívesen! Látod a 3 mg-ról is lementél 2-re, és semmi bajod nem lett. Viszont egyszerre csak 1 gyógyszert csökkents szerintem. A Zoloftot és a Lyricát ne csökkentsd még. 

Előzmény: sneeblejack (4712)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.08 0 0 4712

Igazán nagyon szépen köszönöm ezt azt abszolút érthető és megnyugtató válaszodat ! A helyzet az hogy abszolút nincs időm,hogy egyáltalán időpontot kérjek a mentálhigiénies szakrendelésre.. Elhatároztam hogy mindenképpen le akarok jönni a Rivotril-ról !!   A Zoloft 50mg/reggeli szedését folytatom.. Én nem mindig 2mg Rivotrilt szedtem. Most egész pontosan nem tudom,de ahogy emlékszem,3mg-ról csökkentettem 2mg-ra cca.. 1 éve !                                                                   Az (1mg ) csökkentésnél semmi negatív tünetet nem éreztem,emlékeim szerint.. Ergo nagyon bízom abban,hogy most sem okoz gondot a csökkentés.. Mert ha igen,az akkor az állásom megtartására jelentene komoly veszélyt.. De pozitív hozzá állással kezdek bele a csökkentésbe,így nem lehet gondom.. Sajnos este szedek Liryca 75mg kapszulát.  Gondolom ha abbahagyom a szedését,nem fog okozni elvonási tüneteket ??

 

Előzmény: running wild 42 (4711)
running wild 42 Creative Commons License 2018.06.08 0 1 4711

1.) Pontosan nem lehet megmondani, hogy hogyan reagál a szervezeted a kicsivel kevesebb nyugtatóra, mivel minden ember más. Lehet, hogy észre sem veszed, de lehet, hogy lesznek enyhe elvonási tüneteid. Kicsit feszültebb leszel, vagy ingerlékenyebb. De súlyos tüneteid nem lesznek, hiszen csak keveset veszel el a nyugtatóból, és a maradék 1.8 mg-ot szeded.

2.) Az elvonási tünetek azt jelentik, hogy a szervezet, konkrétan az agy, több nyugtatót követel. De ha erős maradsz, és tartod a csökkentett mennyiséget, akkor pár hét alatt hozzászokik a kevesebbhez is. Ekkor lehet újra csökkenteni.

 

Az a baj a benzókkal, hogy nem lehet örökre beállítani egy fix adagot, amit pl 50 évig szedhetne az ember. Mert pár hónap alatt hozzászokik a pl  2mg-hoz, és akkor az már nem hat. Ez a tolerancia. Lehet emelni, de a 3 mg-hoz is hozzá fog szokni, és a 4-hez, 5-höz, 10-hez is, és ennek nincs felső határa. Abba meg ne menjünk bele, hogy pl 10 mg benzo milyen pusztítást végez az agyban. Durvát.

 

Az elvonás ugyanúgy a hozzászokáson alapszik, csak itt az egyre kevesebbhez szoksz hozzá, nem az egyre többhöz.

Egyébként nem kell túlaggódni a csökkentést. Sokan csinálják, és mellette dolgoznak, gyereket nevelnek, stb. És sok olyan ember is van, aki egyik pillanatról a másikra leteszi a teljes mennyiséget. Ez a módszer nem a leghumánusabb, de sokan így csinálják.

Előzmény: sneeblejack (4710)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.08 0 0 4710

Szóról-szóra követni fogom az elvonásra vonatkozó,precíz sorrendet -:)) Most már csak két dolog aggályos evvel kapcsolatosan : 1.)  Vagyonvédelmi területem dolgozom,ergo nem tudom hogy ez mennyiben fog engem negatívan befolyásolni ?   2.) Amennyiben a teljes elvonás megvalósul,a agy nem fogja követelni a szer hiányát ??    Előre is köszönöm a válaszodat !!

Előzmény: running wild 42 (4709)
running wild 42 Creative Commons License 2018.06.08 0 0 4709

Tehát: tegnap bevettél összesen 2 mg Rivotrilt. Ma levágsz belőle 0.2 mg-ot. Ha több kisebb tablettád van, akkor elhagysz belőlük 0.2 mg-nak megfelelő mennyiséget, ha 1 db 2 mg-os tablettád van, akkor levágod késsel a 10%-át, és ezt minden nap megteszed. 2-3 hétig szeded az 1.8 mg nyugtatót, aztán megint levágsz belőle 10%-ot. Az újabb csökkentett adagot is 3 hétig szeded, aztán megint vágsz. 6-8 hónap után eljutsz odáig, hogy már csak egy kis morzsa van, ami 0.2 mg. Azt még szeded 2-3 hétig, majd elhagyod. És ezzel letetted a nyugtatót.

Előzmény: sneeblejack (4708)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.07 0 0 4708

És ezt az (5-10%) csökkentésű Rivotrilt 2mg/mennyi ideig szedjem ??

Előzmény: running wild 42 (4705)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.07 0 0 4707

Szia ! Kicsit zavart voltam mikor írhattam. Szednem kell még Liryca 75mg (pregabalin) ízületi gyulladásra. Ezt sem volt könnyű elhagyni,némi függőséget okoz..Fájdalomcsillapitás,és a nyugodt pihenésre hatékony..    Köszönöm a visszajelzést -:))  Ezt nagyon elírtam 😨

Előzmény: zorka22 (4706)
zorka22 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 4706

Szia! Az előző hozzászólásodban azt írtad, hogy a benzó elhagyásával már a finisbe érkeztél!

Most pedig azt kérdezed, mikor kezd el? Akkor most melyik az igaz?

Előzmény: sneeblejack (4704)
running wild 42 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 4705

Szia! Bocsánat, hogy beleugatok, mert nem engem kérdeztél, de a legalkalmasabb időpont a csökkentés elkezdésére a mai nap. Ha csak 5-10%-ot vágsz, azt nagyon nem is kéne, hogy észrevedd. Ismerősi körben van pár függő. Azt vettem észre, hogy mindig van kifogás, hogy miért NEM kezdik el a csökkentést. "Most stresszelek a munkahelyen, most rossz passzban vagyok, most festjük a konyhát, stb." Ők soha nem fogják letenni, mert valójában nem is akarják. Nem nagyképűsködni akarok, de én már legalább 3x letettem a nyugtatókat. Csak balesetek, műtétek miatt újra telenyomtak, vagy kötelező volt szedni pl pulzus problémák miatt. De amikor kikupálódtam, azonnal elkezdtem a csökkentést. Ezek agyra ható legális drogok, jobb tőlük megszabadulni. Inkább hamarabb, mint később. 

Előzmény: sneeblejack (4704)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.07 0 0 4704

Sikerült beszereznem patikai vonalon,stabilnak látszó gyógyszervágó készüléket.. Készen állok elhatározás án,hogy a Rivotril 2mg/este elhagyom fokozatosan. Nem tudom hogy mikor kezdjem ? A helyzet az hogy most napi 8 órában felelőségteljes munkát végzek. Szerinted mennyiben fog engem az elvonás akadályozni a napi munkában ??                                                                          Amennyiben erre a helyzetre,tudsz mondani nekem érdemben okosságot,szívesen vennem !!

Előzmény: Törölt nick (4644)
sneeblejack Creative Commons License 2018.06.07 0 0 4703

szia !  egyetértek veled,mert a Zoloft 25mg-ot kb.,1 hónapja emeltem vissza 50mg-ra !!  Azért tettem,mert éreztem hogy szükségem van rá átmenetileg !  Most kezdem érezni az emelt dózis áldásos hatását -:)) Viszont a benzodiazepin elhagyásával lassan a finisben leszek..                                   Olyan szinten nem viselt meg,nagyon odafigyeltem a csökkentés folyamatára !!!

Előzmény: Törölt nick (4697)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4702

Gyógyszer + terápia hozza a legjobb eredményeket.

Előzmény: gombóc63 (4700)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4701

Nálam 3 fajta is a kukában végezte :) De valóban az itt a lényeg, hogy ilyen állapotra kellene szedni valamit, mert ez csak mindennapos szenvedés. A Frontin ezen nagyobb dózisban sem fog segíteni (sőt, képes fokozni a depressziót, ahogyan azt a topictárs is észrevette a plusz tablettánál).

Előzmény: gombóc63 (4699)
gombóc63 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4700

Viszont terápiával ötvözi.

Előzmény: Törölt nick (4698)
gombóc63 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4699

Amikor az állandó fejfájásom miatt antidepresszánsokat próbálgattak rajtam mindig azt mondta az orvos ( ő neurológus volt fejfájásambulancián) hogy ha kijön mellékhatás nem szabad szedni, más kell. Én is kaptam olyat, amitől nem aludtam. Szóval amikor jó pszichiátert említettem én is megfelelő gyógyszerre és terápiára gondoltam. 

Előzmény: Törölt nick (4697)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4698

Ezekre a panaszokra a legjobb magánpszichiáter is antidepresszánst fog írni, főleg több év Frontin szedés után.

Előzmény: gombóc63 (4696)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4697

Pedig én akkor is leírom ide, ha megkapom érte a magamét a többiektől, hogy ezen az állapoton egy jó antidepresszáns sokat segítene, akár teljesen jól is lehetnél.

 

Persze azt legalább egy hónapig kell szedni, és igen, csúnya mellékhatások lehetnek addig. Dehát így is szarul vagy folyamatosan, ki lehet húzni az elejét, ha meg beválik, akkor újjászületsz.

Előzmény: gyurmy40 (4695)
gombóc63 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4696

Igen, ott olvastalak, olvaslak, de már régóta küzdesz a pszichés problémával is. Nincs rá módod, hogy magánrendelésen keress egy normális pszichiátert? 

Előzmény: gyurmy40 (4695)
gyurmy40 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4695

Kértem már segítséget",de nem sikerült. 1 illetve 2 évvel ezelőtt antidepresszánsokkal próbálkoztak. Az egyiktől éjszakai szívdobogásaim és még nagyobb rohamaim voltak.(citalopram). A másik valami E" betüs két hét szedés után nem tudtam aludni tőle semmi álom nem jött a szememre 3 nap nem alvás után le kellett tennem. A harmadik szintén álmatlanságot okozott és reggel olyan voltam tőle mint az örült szaladtam ki a világból arra sem emlékeztem állitólag hogy beszéltem reggel a felségemmel. Ebből áll ma a "segítség" egy kórházban. Illetve volt egy időszak amikor még nem voltam ennyire rosszul de éreztem hogy baj van , hogy befektetnek és benttartnak pár hetet de azzal kezdték első lépcsőben leszedálnak és kiütnek , akkor mondtam kösz nem.  Igazából nem lettem volna ennyire leépült ha tudnám "használni a testemet és nem kellene a felszivódási problémáimmal küzdenem...de ez egy másik topic.

Előzmény: gombóc63 (4694)
gombóc63 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4694

Te nem szinte depressziós lettél, hanem az vagy. Régóta olvaslak itt-ott, beszéltünk is, már akkor érdektelenségre panaszkodtál, és minden tüneted erre hajaz. Kérj segítséget, ebből egyedül nem mászol ki. Hónapról hónapra csak rosszabbul vagy, hol ettől, hol attól. 

Előzmény: gyurmy40 (4693)
gyurmy40 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 4693

Értem.Más is mondta ezt gondoltam beveszek egyel többet mi történik de sokkal rosszabb lett. Szinte depressziós lettem , tompa, ,olyan rossz érzés volt. Igy is vannak problémáim, de úgy látszik nem ettől a gyógyszertől vagy nem az elvonás miatt.  Így is fáradt és erőtlen vagyok néha na ettől aztán még jobban. Máskor meg ideges feszült ,na arra jó volt.  A koncentráció zavart se az elhagyás se a plusz bevétel nem segítette kipróbáltam. Most úgy érzem teljesen leépülőben vagyok , hetek óta, ma megpróbáltam lemosni a kocsit a gőzborotvával de alig tudtam fogni a pisztolyt szinte az egész testem tiltakozott a mozgás ellen, égtek az izmaim pedig csak 5 perc volt.  Most lementem sétálni egy kicsit de 10 perc után mint aki hegymenetnek menne a végén már a lábaim szinte cserben hagytak. Érdekes ha mozgok úgy hogy a fejemet is használom pl lépcsőzés lehajolás iszonyatos fűlzúgásom támad. Otthon sem találom a helyem mert nem tudom azt csinálni amit szeretek s mert a mozgás fáraszt és erőtlen vagyok. Ma megpróbáltam egy kicsit számitógépezni de egyszerűn képtelen voltam a betűket olvasni , megint nem ment a figyelés :(( 

Előzmény: running wild 42 (4692)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!