Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.19 0 0 2096
:(( TEgnap még működtek:

http://images.google.hu/images?q=license+plate+birdhouse&oe=utf-8&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&ei=zFB-S-PpI5ycnQOWsdC2Dw&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CCUQsAQwAw


http://www.susannataliefreeman.com/Recycled.html

így copypastezni kell, de nem tűnik el. :)

A zöldségládásat nem is találom..
Előzmény: mammamija (2094)
ULAIVA Creative Commons License 2010.02.19 0 0 2095

Nekem semmi hozzáértésem, csak józan eszem van ebben a témában, de egy olyan szekrényhát-felsőrésszel, amit direkt mutattál, nekem eszembe nem jutna felső felfüggesztéssel próbálkozni.

Maga a szekrény hány kg? a sarokvasat hová erősítenéd a szekrény tetején?

Előzmény: anami74 (2093)
mammamija Creative Commons License 2010.02.19 0 0 2094
Hali:)
Rákkatintok a linkre - erre a gugli jön be...
Előzmény: Törölt nick (2091)
anami74 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 2093

Lehetséges!Majd mondom a férjemnek!Nagyon szeretném már a falon látni!Egy csomó dolog eltünne az íróasztalomról,és a varrógép asztalról,amiket tologatok ide-oda!Katasztrófa!De minden jó lehet még valamire!  :-) Egyszer majd csak megszünik a káosz!

Az jutott az eszembe,hogy nagyon gázos lenne,ha az alsó-külső sarkaihoz alulról láncot csavaroznánk?Az felmenne a tetejéhez,és úgy lenne a falba fúrva!Mint ahogy a hidakat leengedték régen!És mivel az alja lenne megfúrva,később sem igazán okozna problémát!Plusz a teteje sarok vassal!  Hmm?

Szerintetek?   :-)

kisidi Creative Commons License 2010.02.18 0 0 2092
És biztonságból mi lenne, ha a szekrény alját ráültetnéd még egy több helyen falba fúrt erős lécre? ha nem futna ki teljesen a bútor széléig, még oldalról sem látszana talán. Felül meg sarokvas, egyebek.
Előzmény: anami74 (2088)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.18 0 0 2091
Madárodú keresés közben akadtam rá... Újrahasznos madárlakok... nem tudom, hogy teljesen megfelelőek-e, de szerintem nagyon jól néznek ki! :D (A fém rendszámtábla nem forrósodik át nyáron??!!) rendszámtáblábólzöldségesrekeszből

Mindkét oldalon más újrahasznosítási ötletek közt is lehet csemegézni! :)
anami74 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2090

Igen! :-) Ha fennt lesz,azért teszek fel egy képet,hogy-hogyan sikerült megoldani (remélem) !!!!

Bár én részemről hajlanék arra,hogy az oldalába fúrva a saroknál egy-egy helyen meg fogatni.Valami szebb pántal (kovácsolt vas),szép is lenne!Szét nézek a Vaterán és a Tesz-en!Hátha találok nem horror áron!! :-) Egy próbát megér.

stigglinnc Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2089

 

A panelnek viszont nagy előnye, hogy ha ott a betonba rendesen befúrsz valamit, az BE VAN FÚRVA. Nem egyszerű, ismerem, de nagyon stabil:-)

Biztos találsz az OBIban v. a Praktikerben is jó megoldást.

Előzmény: anami74 (2088)
anami74 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2088

Igen,szerintem is a biztonság a fontosabb!Szegeden nincs ikea!  :-(  Én nagy bánatomra,a férjem örömére!Majd az Obi-ban,vagy a Praktikerben biztos lesz valami!Kár,hogy leghamarabb a hétvégén lesz belőle valami!Este amikor a férjem haza jön,a panelben nem örülnének a fúrásnak! :-)Amit én sem hallgatnék mástól szívesen!

Ügyesek vagytok újítgatások terén!Vissza-vissza olvasgattam! :-)El is mentettem az oldalt a kedvenceim közé,és vissza fogok járni.Hátha lesz valami aktuális dolog.Szeretem a kreatívkodást! :-)

stigglinnc Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2087

mit is ir-ral értek egyet:  két erős fémkonzol alulról + fent két füles akasztó megtartaná.

Az IKEA-ban sokféle megoldást találsz.

Egyik se esztétikus valójában, de itt az a kérdés, mi a jobb, ha leszakad a megpakolt szekrény a tartalmával együtt, vagy ha 100 %-ban megfelelünk az esztétika kívánalmainak:-)

Előzmény: anami74 (2084)
mit_is_ir Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2086
Köszi Skippo!
Szerintem nem gond az elkanyarodás, itt mindenféléről szoktunk beszélgetni, ami kreatívosan megoldott, régi dolgok megőrzése, dekorálása, felújítása...stb.
És jópofa a kazettás mennyezet, megoldás. :)))
Előzmény: Skippo (2083)
mit_is_ir Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2085
Alulra rakhatnál, fém konzolt. Az megtámasztaná és tuti nem fordulna ki.
Már több féle-fajta van. Minél erősebbet strapabíróbbat vegyél. van súlya a szekrénynek és még amit belerámolsz.
Előzmény: anami74 (2084)
anami74 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2084

A sarokvason gondolkoztunk,de félek,hogy esetleg a teteje nem bírja el.Esetleg,ha valami támasztót alulra tennénk.Elég nehéz,szerintem 15-20kg lehet(minimum).

Ez három polcos,és 100×100-as.Elég nagy,de én már úgy oda képzeltem a varrógépem fölé!A teteje nem látszana később sem,mert ez a tálaló felső része.Az üveg miatt nem merném a földre tenni,a gyerekeim miatt.Most is szegény bevan fordítva a fal felé. :-(

Előzmény: Skippo (2083)
Skippo Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2083
Nem. Megfestettük, ki lett feszítre keretre, s aztán ment a mennyeztre, pont úgy mint a faberakásos, kazettás mennyezeteknél. :) Bocsi mindenki, hogy a tárgytól így elkanyarodtunk.

Hümm... Mekkora, s milyen nehéz? Falra pl. konyhabútort sarokvassal szoktak felhelyezni. Kettő-három nálunk megtartja a 80 centi széles, kétpolcos, üvegest, amit telipakolunk edényekkel. Szóval van súlya, de még nem ugrott le a falról. Viszont , ha a jövőben még másképp, állóbútorként is akarod használni, kár lenne elcsúfítani a tetejét a csavarozással. Nekem más ötletem nincs. :(
Előzmény: mit_is_ir (2077)
anami74 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2082
Köszönöm!  :-)
Előzmény: stigglinnc (2080)
stigglinnc Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2080

 

A beszúrás gombra is kattints rá, amikor már fel van töltve.

Előzmény: anami74 (2079)
anami74 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2081

Na remélem most már jó lesz,és a lényeg látszik!  :-)

 

 

 

anami74 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2079
Hoop,ez itt maradt!  :-)
anami74 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 2078

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék.Vettünk két tálalót,és az egyiknek az üveges-vitrin feső részét a falra szeretnénk rakni.Sajnos csak fél cm-es a hátulja,az nem tartaná meg.Préselt fából van egyébként a szekrény,és van súlya.Nem szeretném,ha leugrana a falról!Várnám a tanácsokat!Köszönöm előre is!

Üdv:Ani

mit_is_ir Creative Commons License 2010.02.15 0 0 2077
Miért, te mit tanultál?
A mennyezetre erősítették a vásznat? Ez bevett díszítési eljárás? Érdekesen hangzik.
Előzmény: Skippo (2076)
Skippo Creative Commons License 2010.02.13 0 0 2076
Nagyon ötletes és jól is néz ki. :) Nem mostanság nem batikolok. Legutóbb tavaly festettem textilfestékkel. Túl sok hely, s idő lenne, pláne nagyobb daraboknál. Selymet szeretek festeni, s ahhoz meg koncentrálni is kéne. Apró lányka varrni sem hagy. Azt legalább ott lehet hagyni félbe. Csináltam viaszos batikot, de csak a suliban. Kazettás mennyezetre képet, olyan 80*80-ast, meg egy 2*3 m-es zászlót, de azt kolletívában. Egy emberöltő míg az ember megszabadul a viasztól, s ha nem szeretne a viaszolt felület szélén kontúrt, akkor még ráadásul a végén az egészet le kell viaszolni. De vasalással soha nem lesz újra hajlékony az anyag. Nem tudod úgy visszaszedni, csak benzinnel. Az meg erősen gyúlékony. Suliban nem is próbálkoztunk vele. Még nem vagyok elég bátor hozzá. :) Mostanság van valami hidegbatik viasz is. Nem próbáltam. Csak futólag láttam. Azt kipróbálnám. Ma már annyi jó festéket, tollat lehet kapni. Csak nem épp olcsók. Bár amennyit én használom az enyémeket, jó sokáig kitart. :)
Előzmény: mit_is_ir (2075)
mit_is_ir Creative Commons License 2010.02.12 0 0 2075
Helló.
Dehogy, gyere csak. Szeretettel várunk.
Csináltál már viaszos batikot. Engem érdekel és van leírásom is, de tényleg nagyon macerés és igazán nem is tudom mit csinálnék.

Textilt festeni szoktam, csak ezek a festékek sem olcsók.
Ezek pl. 2 db póló. És bele is illik a topik témájába. Régi póló, feldobva festéssel. :)
Előzmény: Skippo (2074)
Skippo Creative Commons License 2010.02.11 0 0 2074
Sziasztok! Bocsi, hogy belekontárkodok itt a témába ismeretlenül. :) A sima, olcsó, tasakos Colombus természetes anyagokra jó. Van speckó műszálas festék. Biztos van többfajta, én egyet ismerek. Most nem ugrik be a neve, de van itthon valahol, s ha ismét összefutnék vele, akkor meg tudom írni. De nem voltam elájulva tőle. C.-párti vagyok. Talán mert mást nemigazán használtam még. Jó, bár a színtartással azért nem vagyok kibékülve. Inkább az ára vonzó. Nah meg nem árt egy jóideig külön mosni, s mindig ecetessel öblíteni, amíg ereszt. Elég sokáig. Szóval, csak türelmeseknek, s vékony pénztárcájúaknak. :) Ezek a festékek, akár a természetes festékanyagok, beleívódnak az anyagba, s a szálak közt futnak tova. Tehát ha kontúrosat akarsz festeni vele, akkor valamivel meg kell állítani a terjedését. Erre való a viasz, s ez a viaszos batik technika. Macerás, mert a felvitt viaszt utána el is kell távolítani az anyagból, nagyon sok-sok vasalással, vagy gyúlékony benzines kimosással. S a kontúr színe az alapszín lesz, vagy több rétegben, mindig körülötte, rá takargatva érhető el más színhatás. Ez a hagyományos, s nem épp gyors batiktechnika. A Deka, Südor, stb. szitafesték alapúak. Legalábbis állagra nekem olyannak tűnik. Nem szívódnak be az anyagba. A felületen maradva tapadnak meg. Kontúros munkákhoz azzal könnyebb bánni. Kisebb felületen. Nagyobbra már nem olyan könnyű ecsettel pepecselni. Akkor jöhet a stenciles kitakarósdi. Vagy tényleg szita. Bocsi, ha terjengős voltam. Egy előző életben textiilfestőnek tanultam.
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.02.09 0 0 2073
Hát igen, már akartam is mondani. :-) Van erre egy külön topik.
Előzmény: mammamija (2072)
mammamija Creative Commons License 2010.02.09 0 0 2072
:) A proconos festés nem olyan egyszerű, mint ahogyan az látszik...:)
Ajánlom figyelmedbe az alábbi topikot, ott aztán minden csínja-bínja benne van, na meg a gyönyörűséges festett dolgok is.

Festés Procionnal
Előzmény: mit_is_ir (2061)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.09 0 0 2071
Én úgy tudom, hogy a sima C. szintén csak természetes anyagokra jó, van külön olyan fajtája, ami kifejezetten műszálra alkalmas. Régen használtam a C-t és a kevert szálas ruhákat - összetételtől függően- kevésbé festette, mint a tiszta pamutot.
Előzmény: ezkriszti2 (2065)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 2070
Gyártó állítja, hogy lehet. Még nem próbáltam.
Nagy anyagok, alapok festésére biztos hogy nagyon jó. Konkrét rajzoláshoz, kontúros dolgokhoz lehet hogy a deka jobb.
Előzmény: mit_is_ir (2068)
mit_is_ir Creative Commons License 2010.02.08 0 0 2069
Köszönöm. Meg vagyok tisztelve!
Az tényleg jó technika és mutatós is. De ha lazúrral csinálja az ember akkor sokkal szebb.
Előzmény: cicó (2063)
mit_is_ir Creative Commons License 2010.02.08 0 0 2068
Ne fejezd be! Én még kérdezek! :))))
Tehát ha jól vettem ki, ezzel a festékkel, ha esetleg sűrűbbre kevered akkor ecsettel is lehet festeni, mint a vasalható textilfestékkel?

A Deka is csak a pamutot fogja be jól. A műszálat is, de azt nagyon gyengén.
Előzmény: ezkriszti2 (2067)
ezkriszti2 Creative Commons License 2010.02.08 0 0 2067
Ó, csoda érdekes dolgok vannak ám a textilkémiában!
Nagy fájdalmam, hogy nem ismerek személyesen még egy embert aki így gondolná. :-)
Úgyhogy be is fejezem. (Próbálom)
Előzmény: cicó (2066)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!