Keresés

Részletes keresés

cinyoka Creative Commons License 2018.09.09 0 0 3209

Köszi, örülök, hogy tetszik másnak is :)

 

 

Előzmény: a tömeg az tömeg (3207)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.09.09 0 0 3208

  "Nem ragozom, de az építész feladata nem csak a tervezés és a nagy többségnek fogalma sincs erről (sem)."  

 Mi más még ?

 

 

 

      Egy tervezőnek a feladata  a terv készítése , ami áll sok mindenből, röviden  rajzok, anyag kiírások, költségvetés készítés, annak beárazása,  némi ügyintézés  és még az amit a megbízótól kap.

 Hogy mi legyen a tervben ?

 Az amit a megbízó megálmodott, annak dokumentált formája,   ( persze az lehet rémálom is ),   a jó terv az, ami lapján az egyik kivitelező ugyan úgy készíti el a projektet mint a másik...  azaz egyértelmű.

 

  A művész viszont a saját álmait valósítja meg  ... ha adnak rá pénzt.

 Na most ha egy építésztervező találkozik egy rémálmot dédelgető megbízóval,  szépen terelgeti, ha tudja  vagy nem vállalja a megbízást.

 

 

 Az hogy egy kerítés  léc vagy elem,  ami acéllemez, de fának látszik,  hát az egy  harmad,  negyed vagy akár huszadrendű  probléma..

Előzmény: -carcass- (3204)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2018.09.09 0 0 3207

  Szép kerítést készítettél.

 

Én viszont maradok az egyszerű drótfonatnál. Nővények, aztán azok mindent takarnak.

 

 Hasonlókat mint a tied készíttetnek   a csillaghegyi Aranyhegyen is.

Jól megvágják a gazdagokat !

Előzmény: cinyoka (3205)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.09.09 0 0 3206

Nálad téglának látszó zsalukő oszlop lesz, ha jól értem?!

Előzmény: -carcass- (3204)
cinyoka Creative Commons License 2018.09.09 0 0 3205

"Nézd, nem lebeszélni akarlak róla, ha tetszik, ennyi keret van rá, akkor csináld.."

Már megcsináltam, elkéstél :D Ahol lakom az egy nyolc házból álló zsákutca. Az egységes utcakép miatt nem is gondolkoztam teli kerítésbe (minden ház eleje kb így néz ki) , ráadásul az udvar/park/terasz a ház háta mögött van szóval felőlem bebámulhat bárki :) Egyébként az egész projekt fent van a fórumon a kezdetektől a végéig, fényképekkel az elérhető színmintával stb. stb., ha érdekel nézd meg:

 

2768, 2797, 2833

 

azért az eredeti falécezés igencsak ergya volt már....

 

 

ps:

 "Fém kapuk, szabálytalan, de a felületén gyalult akácfa betétekkel"  én próbáltam ilyent is (1" vastag gyalult deszka), de aqnnyira nehéz lett volna, hogy felhagytam vele. Mint említettem a kerités már készen volt, nem tudom kibírta volna-e az oszlop...

Előzmény: -carcass- (3204)
-carcass- Creative Commons License 2018.09.08 0 0 3204

Nem akartam cinikus lenni, csak gondoltam tervezőasztalról, látványtervről - esetleg több millióval a zsebben - nézve biztosan könnyű szépet alkotni.

Nézd, a dolog nem erről szól és nem is ennyire egyszerű. Nem ragozom, de az építész feladata nem csak a tervezés és a nagy többségnek fogalma sincs erről (sem). Az építtető csak papírokat lát, a mögötte zajló folyamatokról lövése sincs (nem is feltétlenül kell, bár néha jó lenne), de ebbe most tényleg ne menjünk bele.

Az öncélú dizájntól mindig kiver a víz, ilyen a fának látszó fém is. Semmi gond nem lenne vele, ha megmaradna a profil, a fát meg nem utánozná.

Ugyanez a gond az alábbi kerítés képpel is (amit nem neked címeztek). Minden anyagnak megvan a maga tulajdonsága, kibelökött szarul néz ki a fehér piricka oszlop, ami a fugák alapján követ utánoz.  Ami ugye pillérnek rakva nem ezt a szerkezeti vastagságot adná...

---

Ám amikor egy 22m-es (már megépített) kerítést kell normális anyagi keretek között úgy felújítani, hogy későbbiekbe ne kelljen minden-, vagy minden második évben foglalkozni vele (csiszolás, festés stb,) akkor az ember fia már bizony erősen körüljárja, hogy mit és hogyan csinál. 

Az én kerítésem sokkal hosszabb, mert saroktelken lakunk. Tömör, zárt kerítést akarok, nekem ne bámuljon senki az udvarra. Vakolt zsalukő pillérek, bontott km. tégla betéttel, frankón fugázva. Fém kapuk, szabálytalan, de a felületén gyalult akácfa betétekkel. Úgy voltam vele, hogy nem csinálom egyszerre, hanem ahogy lesz rá idő/keret/ahogy sikerül téglát szerezni, majd haladok vele (s.k. csinálom, ásom az alapot, vasat hajlítok, zsaluzok, betonozok, a téglát is én tisztítom meg stbstb, így olyan lesz, amilyet én akarok, tisztára mint Petrocelli). 2-3 hete sikerült először 150, aztán 180 darabot szereznem, tiszták, alig van vele munka. De azóta belekezdtem másba, majd jövőre folytatom.

Egyszer megcsinálom és nem lesz rá több gond.

De nekem van rá időm, asszony se sürgeti különösebben (mást már igen), így nyugodtság van. :-)

Ha sietni kell, az persze más...

---

Nyilván megosztó a dolog, nem akarom védeni ezt a megoldást, de azt mondani - látatlanban - hogy "sz@r, fos, gáz, gagyi, stbstb" hááát hogy is mondjam csak finoman, nem fedi a valóságot...

Én nem megosztónak nevezném, nem ez a célja...

Nézd, nem lebeszélni akarlak róla, ha tetszik, ennyi keret van rá, akkor csináld. Nem nekem kell, hogy megfeleljen. Bizonyára ki is bírja majd egy darabig...

Én tutira nem vennék belőle egy darabot sem, mert a már korábban jelzett miatt - másnak akar látszani, mint ami - nekem ez sz@r, fos, gáz, gagyi. Nem minőségre, hanem ránézésre.

És ehhez még látnom sem kell élőben, a kép mindent elmond. 

---

tervezőasztalról, látványtervről

Minden fellengzősség nélkül, nekem nem kell látványterv, tudom, hogyan fog kinézni, bármit is tervezek. Ez alap.

 

Előzmény: cinyoka (3201)
korzo Creative Commons License 2018.09.08 0 0 3203

bocsi, nem neked akartam, hanem sanye7458-nak.

Itten van a kép:

Előzmény: cinyoka (3201)
korzo Creative Commons License 2018.09.08 0 0 3202

Nálunk a "faluban" most újítottak fel egy kerítést így, betonelemekkel, csak megtörték az egyenformát vízszintes "deszkázással" (lehet fém, nem fogdostam meg). Nem tudom mennyire drágítja ez meg a kerítést, de meglepően jól működik együtt a dolog. Majd csinálok képet, ha el nem felejtem.

Előzmény: cinyoka (3201)
cinyoka Creative Commons License 2018.09.08 0 0 3201

  Nem akartam cinikus lenni, csak gondoltam tervezőasztalról, látványtervről - esetleg több millióval a zsebben - nézve biztosan könnyű szépet alkotni. Egy akkora utcafronti kerítés kialakítása mint az enyém, könnyen bekerülhet 1-1.5 misibe persze a felső határ a csillagos ég.... Ám amikor egy 22m-es (már megépített) kerítést kell normális anyagi keretek között úgy felújítani, hogy későbbiekbe ne kelljen minden-, vagy minden második évben foglalkozni vele (csiszolás, festés stb,) akkor az ember fia már bizony erősen körüljárja, hogy mit és hogyan csinál. Ha van ilyen megoldás akkor hajrá, ne tartsd magadba! (ezzel a megoldással a 22m kerítés felújítása megállt éppen 100 ezer alatt csavarokkal, házhoz szállítva)

 

  Nyilván megosztó a dolog, nem akarom védeni ezt a megoldást, de azt mondani - látatlanban - hogy "sz@r, fos, gáz, gagyi, stbstb" hááát hogy is mondjam csak finoman, nem fedi a valóságot...

Előzmény: -carcass- (3200)
-carcass- Creative Commons License 2018.09.08 0 0 3200

Ne légy cinikus, mert láthatóan nem érted! :-P

Qrvára nem ettől függ, ha kőműves lennék, akkor is ezt mondanám...és ha pár laikust megkérdeznél, szerintem ők is (nyilván nem mindenki, neked is tetszik)

Előzmény: cinyoka (3199)
cinyoka Creative Commons License 2018.09.04 0 0 3199

Már értem miért, építész, tervező, szakmérnök úr :D

 

Tudnék én is nagyot, és sokkal szebbet álmodni, de az én költségvetésem csak ezt engedte meg :D

Előzmény: -carcass- (3198)
-carcass- Creative Commons License 2018.09.04 0 0 3198

Kinek a pap, kinek a paplan...Én tuti nem raknám fel még belső, udvari kerítésnek sem. :-)

 

Előzmény: cinyoka (3197)
cinyoka Creative Commons License 2018.09.03 0 0 3197

ok, így már érthető, köszi!  bár nekem ettől függetlenül tetszik ;)

Előzmény: -carcass- (3189)
ton____jo Creative Commons License 2018.09.03 0 0 3196

Köszi

Előzmény: örökmozgó3 (3195)
örökmozgó3 Creative Commons License 2018.09.03 0 1 3195

Egészen biztos, hogy elég lesz. A teher lent lesz a görgőkön vagy kerekeken.

Előzmény: ton____jo (3194)
ton____jo Creative Commons License 2018.09.03 0 0 3194

Üdv !

 

Vélemény szeretnék kérni.

 

Csinálnék egy nagykaput, ami toló lenne.

40*40*3 zártszelvényből tervezem, mérete pedig 4m*1,7M

 

Elég a 3 mm-es zárszelvény ha fenyő lesz rajta?

 

Köszönet.

haliholaci Creative Commons License 2018.09.02 0 0 3193

Köszönöm a választ, én is a ck lap felé hajlok. Most azon töröm a fejem,h hogyan lehetne a felső oldalon egy ívet adni neki, kicsit pofásabb lenne! Van keményfémlapkás fűrészlap hozzá, csak nem tudom lehet-e szépen vágni a 20mm-es ck lapot! 

Előzmény: Rihi11 (3192)
Rihi11 Creative Commons License 2018.09.02 0 0 3192

Hangot vagy elnyeletni kell, vagy visszaverni.

Visszaveréshez  jó tömör anyag kell, pl: betonfal.

Én Ck lapra szavaznék, plusz talán még szebb is.

Előzmény: haliholaci (3184)
-carcass- Creative Commons License 2018.09.02 0 0 3191

Azt tudod ...na...valahogy eltűnt ...:-o

Előzmény: -carcass- (3189)
-carcass- Creative Commons License 2018.09.02 0 0 3190

Vannak még csodák...;-)

Előzmény: Teaway (3185)
-carcass- Creative Commons License 2018.09.02 0 0 3189

Nem javított bele a teló. :-)

A tudod milyen volt egy presszó a 80-as években? Na azt tedd át a mai közegbe. 

Nem retró lesz, hanem sz@r, fos, gáz, gagyi, stbstb.

Nyilván az én hülyeségem, de nem állhatom, mikor valami szeretne másnak látszani, mint ami. Ráadásul nagyon gyengén előadva.

Téglának látszó tapéta, fának látszó fém, fegyvernek látszó tárgy...tudod...:-)

Előzmény: cinyoka (3182)
haliholaci Creative Commons License 2018.09.02 0 0 3188

Természetesen nem tudom, bár azt gondolom a kérdésemhez nem sok köze van. De persze én is olvastam h az ukránok még ma is képesek akár műbizonylattal is azbeszteset gyártani...

 

http://www.elagazas.hu/webaruhaz/hullampalanaturszurke250cm-reszletek

 

 

Előzmény: Pompiere (3186)
cinyoka Creative Commons License 2018.09.01 0 0 3187

:D

Előzmény: Teaway (3185)
Pompiere Creative Commons License 2018.09.01 0 0 3186

Gyártói műbizonylat ahol vennéd a palát?

Előzmény: haliholaci (3184)
Teaway Creative Commons License 2018.09.01 0 0 3185

Ezt már sose tudjuk meg...

Előzmény: cinyoka (3182)
haliholaci Creative Commons License 2018.09.01 0 0 3184

Sziasztok! 

Mi is kerítést építünk, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem! A hátsó oldal már készülget, beton alapra a házból bontott tégla kerül.

A szomszédom lakatos, az ő oldalára 15m hosszan vas szerkezetre szeretnék kb 225cm magasságba kerítést. Sok ötletet végiggondolva két befutó lett, az egyik a ck cementkötésű lap (228*122*2cm 5200Ft 80kg), a másik a hullámpala (250*110cm  5500Ft 31,5kg). Mivel nekem itt jó hanggátlás is kellene melyik lehet a jobb? A ck lapra 12mm vastagságban 30dB írtak, a 20mm-esre nincs adat. Hullámpalára meg persze semmilyen adat nincs, tetőfedő anyag. A ck lap mellett a nagy tömeg-sűrűség szólhat, a palára a hullámos felület ami  talán jobban széttereli a hangot. Esetleg ötlet, tapasztalat? 

sanye7458 Creative Commons License 2018.08.17 0 0 3183

Majd akkor simán csak lefestem betonfestékkel és kész. A vadszőlő túlzottan vonzza a darazsakat? Mondjuk így is rengeteg van, egész nyárom irtom őket, minden gerendavég alá befészkelik magukat. Na mindegy, akkor majd még utánajárok, hogy milyen növény lenne a legjobb. Most még kapukat nézegetek, hogy mi is passzolna ehhez a kerítéshez, eddig a vizszintes elrendezésű WPC-s kapunál tartok. Szerencsére még sok időm van, mivel csak tavasszal állunk neki :)

cinyoka Creative Commons License 2018.08.16 0 0 3182

"De igen, nem kicsit presszó, de a célnak megfelel."

 

  Az aláhúzottat nem értettem, telefonról küldted esetleg és belejavított? Ha szleng, akkor mit jelent?

Előzmény: -carcass- (3177)
halaloszto Creative Commons License 2018.08.16 0 0 3181

Vadszőlő==darázs

Előzmény: sanye7458 (3179)
Topacsenkó Creative Commons License 2018.08.16 0 0 3180

Nem tudom. Én így kapásból sima homlokzatfestéknél többet nem tennék rá, esetleg a felcsapó eső ellen az alsó 40 cm ugyanolyan színű lábazatfestékkel.

Előzmény: sanye7458 (3179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!