Keresés

Részletes keresés

tegla Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1093
Iván Gáborra emlékeztet...

"definiáld a definiálást" :)
Előzmény: pint (1091)
aWay Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1092
Kedves Imagistro!

Egész pontosan mi is a problémád? Végigolvastam itt a topicot, és nem nagyon értettem meg, hogy pontosan mi is az, ami nem tetszik Neked.

Nyilván nem lehet az összes szót definiálni. Amiért a többiek folyton kérték tőled, hogy magyarázd el, hogy mit gondolsz, az azért volt, mert nem tudják, hogy te mit értesz az alatt a kifejezés alatt. Mondjuk itt a pontszerű test fogalma. A fizikában járatos, vagy azt használó emberek számára nagyjából ugyanazt jelenti a "pontszerű test" kifejezés. Ebben nem nagyon van ellentmondás -legalábbis számukra-. Ha te ebben ellentmondást látsz, akkor az azért lehet, mert nem ugyanazt érted rajta, amit a többiek. Én első körben úgy fogalmaznék, hogy a pontszerű test az egy olyan test, aminek a méretei sokkal kisebbek, mint a leírni kívánt jelenségre jellemző méretek. Ez elég pontos definíció? Vagy a matekkal van bajod, mert abban van "végtelenül kicsi" mennyiség? Vagy mivel?

pint Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1091
az itteni tevékenységedet egy nemdefiniált szóval jellemezném: ámokfutás
Előzmény: Imagistro (1090)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1090

Az általatok felállított "tudományos" kritériumok alapján egy értelmezhetetlen szöveget írtál. Kérem meghatározni az összes szó pontos jelentését.

Előzmény: noway (1089)
noway Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1089
Azért ne essünk túlzásokba. Az nyilván igaz, hogy a matematikát nem lehet felépíteni a semmiből, anélkül, hogy hétköznapi fogalmakra támaszkodnál. Nyilván kell egy csomó intuitív fogalom az igazságról, a logikai műveletekről, a következtetési formákról stb. Később aztán ezeket a fogalmakat lehet egzakt módon definiálni, de valamiféle körkörösséget nem lehet elkerülni.

Ettől persze még amit Imagistro mond, az agyzsibbasztóan demagóg marad, de hát aki nem értelmesen vitatkozni jött ide, attól butaság volna elvárni, hogy mégis azt tegye...
Előzmény: nores (1085)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1088

Amit írtál, az az általatok felállított "tudományos" kritériumok alapján egy értelmezhetetlen mondat volt.

Előzmény: noway (1082)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1087

http://eprint.iacr.org/2006/011.pdf

 

erről meg csak annyit, hogy eddig a 13. oldalig néztem meg. Szerinted az alábbi szavakat honnét veszi a matematika?:

 

little

end

by

Specification

Using

Conclusion

apply

THEN

theory

reverse

next

case

from

 

stb.


Nyelvtan!

Erről beszélek!

Jó lenne olvasni is, nem csak nézni!
 

Előzmény: nadamhu (1080)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1086

http://eprint.iacr.org/2006/011.pdf

 

erről meg csak annyit, hogy eddig a 13. oldalig néztem meg. Szerinted az alábbi szavakat honnét veszi a matematika?:

 

little</P>

end</P>

by</P>

Specification</P>

Using</P>

Conclusion</P>

apply</P>

THEN</P>

theory</P>

reverse</P>

next</P>

case</P>

from stb. Nyelvtan!</P>

Erről beszélek!

Jó lenne olvasni is, nem csak nézni!

Előzmény: nadamhu (1080)
nores Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1085
Hali,

eddig csak olvastam a topikot, de most felmerült bennem pár dolog.

1. Definiáld: nyelvtan. Ha erre nem tudsz pontos definíciót adni, nem evidens, hogy a matematikakönyvekben nyelvtan van, sztem... Az "élő nyelv" kifejezés pedig szvsz inkább a szavakat, mondatokat jelenti. Nem minden betű képezi részét az élő nyelveknek, gondolok itt bármely 'holt nyelvre'.
2. a=... Na, ez jó példa. Vegyük a=8 -->ebben az esetben "a" már nem mint nyelvtani (?) elem szerepel, hanem mint mennyiség. Ha gondolod, akkor a betűket helyettesítsük pálcikaemberekkel vagy akármikkel, a lényegen nem változtat: mennyiséget, számot jelent.

>Mit kezdenétek a számokkal, ha a magyar nyelvtant (vagy más nemzet nyelvtanát) >nem tudnátok használni?

Hát, én spéci leírnám őket egy papírra, aki ért hozzá, úgyis megérti... Hidd el, tanultam matematikát olyan nyelven, amin még azt sem tudtam mi a "jó napot", de a matekkal nem volt gond...

>Márpedig a matematika könyvek tele vannak nyelvtannal!

Nem, azok a nyelvtan könyvek. A matek könyvekben található szövegek azért vannak, hogy megkönnyítsék a tartalom elsajátítását. Szöveg nélkül is meg lehetne tanítani, csak kicsit tovább tartana:)



Előzmény: Imagistro (1060)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1084

Még mindig nem érted, nadamhu!

Mutass egy olyan matematika könyvet, ami a matematikát az elejétől fogva betűk, szavak és mondatok nélkül írja le!

 

Nem tudsz ilyet, mert kimutatható, hogy a matematika is olyan fogalmakon nyugszik, amit ti más területeken pongyolának vagy tökéletlennek neveztek.

Ez itt a lényeg, másokat fikázó középszerű "tudósok"!

Előzmény: nadamhu (1080)
egy mutáns Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1083

kedves Imagistro, talán elkerülte a figyelmed, de itt többen tudjuk, hogy pl. svéd nyelv nincs is. Talán magyar sincs, sőt talán semmilyen sincs, de ez még nincs bizonyítva. Mert talán bizonyítás sincs.

egy mutáns

Előzmény: Imagistro (1060)
noway Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1082
Hát akkor marad a cirkusz. Sok sikert!
Előzmény: Imagistro (1078)
egy mutáns Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1081

Hát én filozófiai szinten nem tudom ezt elemezni, de naív véleményem, hogy akik értik a matematikát, legalább elemi vagy középiskolás fokon, azok tartózkodnak a cáfolatoktól, vagy legalábbis csak a számukra paradoxnak tűnő esetekre kérdezik a megoldást azoktól, akik jobban értenek hozzá.

Kicsi durvábban fogalmazva: handabandázni könnyebb, mint utánaszámolni. (Mi lenne vajon, ha politikáról cserélnénk eszmét, nem egy egzakt tudományról?)

 

Üdv: egy mutáns

 

P.S.

Eszembe jut egy régi kabarétréfa:

megalakult egy beatzenekar: Satyrock a neve (ejtsd: szatírok)

Műveletlenek számára: (kiejtés szerint): satirok

Félműveltek és tévébemondók számára (kiejtés szerint): szatyrok

Ennyit a félműveltségről, és az ezen alapuló fizikai modellekről.

Előzmény: mmormota (1054)
nadamhu Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1080

Mutass egy matematika könyvet szavak nélkül, vagy mondatok nélkül!

Van olyan konyvem, amiben oldalakon keresztul nincsenek szavak, hanem kozolnek benne egy bizonyitast formalisan egy formalis rendszerben. Kepzeld ehhez a rendszerhez meg en is kepes lennek olyan programot irni, ami megmondja, hogy a bizonyitas helyes-e.

 

A matematikusok csak ritkan irjak le bizonyitasaikat teljesen formalisan, mert iszonyuan kenyelmetlen. De ha valami nezetelteres alakulna ki, mindig hozzanyulhatnak a teljesen formalis leirashoz, igy nem lehet felreertes.

 

Csipegessel ennek a doksinak a masodik felebol egy kis szavak nelkuli matekot.: (random kerestem neked a neten)

http://eprint.iacr.org/2006/011.pdf

 

De ostoba vagy!

A butasag ellen nincsen gyogyszer. Mostantol ignore on.

Előzmény: Imagistro (1079)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1079

nadamhu,

Mutass egy matematika könyvet szavak nélkül, vagy mondatok nélkül!

De ostoba vagy!

Előzmény: nadamhu (1075)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1078
Részedről ezzek nyelvtan és önkényes szavak voltak, "tudományosan" nem értékelhető. A pszichológiába vetett hited töretlen.
Előzmény: noway (1074)
mmormota Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1077

A többieknek írt válaszaid alapján: kis veszteség, kis bánat... :-)

 

Előzmény: Imagistro (1076)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1076

Mormota, neked azért nem válaszoltam eddig, mert még arra sem tartottalak méltónak, hogy azt mondjam neked: nem. Ahogy máskor, most sem értesz semmit a vitából. Amit leírtál, az a ti "tudományos" meghatározásotok szerint: magyar nyelvtan, magyar szavak, pongyola fogalmak. Nem hiszem, hogy felfogod a 'NevemTeve' és köztem kialakult vita magvát, ezért azt mondasz, amit akarsz, továbbra sem kívánok válaszolni neked.

Előzmény: mmormota (1072)
nadamhu Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1075

Vagy ha nem bírod ki, akkor definiáld a fogalmaidat! De előtte még határozd meg a szavaid meghatározásait, és azoknak a meghatározásoknak a meghatározásait is. 

12 evesen en is gondolkodtam ezeken a dolgokon (korkoros definiciok problematikaja), azutan hallottam az axiomarendszerekrol, es rajottem, hogy az alapfogalmak nem definiciokkal vannak meghatarozva, hanem egymashoz kepest axiomakkal.

Szerintem egy kicsit a kozepiskolai oktatas hibaja is, hogy nem hangsulyozzak elegge, (igy a gyengebb kepessegu diakok nem is jonnek ra),  hogy a rendszereket csupan definiciokbol nem lehet felepiteni.

Előzmény: Imagistro (1070)
noway Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1074
Nálam az, amit írtál, azt jelenti, hogy már megint hisztériás rohamot kaptál. Majd szólj, ha lehiggadtál; addig is az ilyen produkciókat orvosnál vagy cirkuszban add elő.
Előzmény: Imagistro (1056)
mmormota Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1073

Amivel bajom van, az a ti hozzáállásotok!

 

Ne lepődj meg azon, hogy a tudatlanság öntudatos gőggel párosítva visszatetszést kelt.

 

Aki ért a matematikához, az tudja (nem úgy véli, hanem tudja) hogy hülyeségeket beszélsz. Nem alternatív véleményt képviselsz, hanem hülyeségeket beszélsz. Ez tudomány, matematika, nem politika meg PC. Nem egyenértékűek a vélemeények, a hülyeség az nem tiszteletre méltó vélemény.

 

Az embert lehet és kell tisztelni, de a hibás elképzeléseket nem.

 

 

Előzmény: Imagistro (1068)
mmormota Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1072

Az a gond, hogy semmit se tudsz matematikából, ezért nem érted, amit mondanak neked.

Ahelyett, hogy belátnád, nincs esélyed a matemaika tanulása nélkül megérteni bonyolultabb dolgokat, sértődötten úgy véled, mindenki csak hülyeségeket mond neked.  

Előzmény: Imagistro (1070)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1071

"hirdethetek" "győztest""?"

Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1070

Mondom: ...meg sem szólalnátok soha többet az életben!

Vagy ha nem bírod ki, akkor definiáld a fogalmaidat! De előtte még határozd meg a szavaid meghatározásait, és azoknak a meghatározásoknak a meghatározásait is. Aztán ha nem tetszik, akkor gondolkodj el Popper "üzenetén".

Előzmény: NevemTeve (1069)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1069
Megoldható: ignore on
Előzmény: Imagistro (1066)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1068

Nem mondtam, hogy hülyeség. A matematikát sokféleképpen fel lehet fogni. Én egyébként szeretem a matematikát. (Eltekintve a modern matek ellentmondásaitól). Amivel bajom van, az a ti hozzáállásotok!

Előzmény: NevemTeve (1065)
pint Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1067
oké, mostantól le vagy írva részemről
Előzmény: Imagistro (1063)
Imagistro Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1066

Bocsáss meg Teve, de amit leírtál, azok mind szavak! Szavak és betűk, nyelvtan. Te nem engedheted meg magadnak, hogy ilyen pontatlan és pongyola legyél! Ez nem felel meg a tudomány magas elvárásának...

Az biztos, hogy ha a Popper haverotokkal együtt következetesek lennétek, akkor meg sem szólalnátok soha többet az életben!

Előzmény: NevemTeve (1064)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1065
Ja, értem. Szóval nemcsak a természettudomány hülyeség, hanem a matematika is. Azt nem tudnád bebizonyítani, hogy internet sem létezik?
Előzmény: Imagistro (1060)
NevemTeve Creative Commons License 2006.04.05 0 0 1064
Lehetne, hogy egy kicsit figyelmesebben olvassál? Leírtam a 974-ben, hogy a modellben a tömeg egy skaláris konstans, a pont egy vektor (a mozgó pont egy skalárváltozós vektorértékű függvény), a tömegpont ebből a kettőből alkotott rendezett pár.
Előzmény: Imagistro (1058)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!