Keresés

Részletes keresés

ultramarin9 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 2420

Örülök, hogy sikerrel jártatok :)

Ha komolyan lehetne egy hétvégi "kosbortúrát" is indítani, akkor szívesen mennénk, férjemmel ketten, és mi is kocsival. Talán a csütörtökön kimaradóknak is megfelelne.

Lehetne pl. szombat délelőtt, vagy bármikor, mikor legmegfelelőbbek a fényviszonyok.

Előzmény: Törölt nick (2419)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2419

még jó, hogy szóltam egy haveromnak, hogy ő is kocsival jöjjön, mert amúgy csak nálam nem fértünk volna el! :)

 

de legalább megnéztem a csihuhu kifüggesztett menetrendjét, mint legújabb nyházi "látványosság".

 

nekem jó a hétvége is - erre írtam legelőször, hogy ti dobjatok fel napokat! az idő most egész hétvégén jó lesz. szerintem.

 

a makro-obi meg csak egy eszköz, de nem volt felsorolva, mint "belépőjegy a túrára". :) hol van már a fiatalok kreatív látásmódja, ami helyettesítette a tecnikai hiányokat...

 

a kosborok még kb. 3 hétig bírják.

 

 

Előzmény: ultramarin9 (2418)
ultramarin9 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2418
Úgy látom, a kosborozóknak jön a napsütés :-)    Sajnos 4-ig dolgozom, fél 5-nél hamarabb semmiképp sem tudnék ott lenni :-((  Ha ...  esetleg ... hétvégén ...
Előzmény: Törölt nick (2406)
ultramarin9 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2417
Sajnos nincs, a királyréti fotóshétvégén "töltöttem vele" két órát, kipróbáltam kint-bent egyaránt. Nagyon élveztem, az épületbelsőknél sem tapasztaltam a normál dőléseken kívül egyebet, viszont a kromatikus aberráció a széleken feltűnő volt.
Előzmény: 300eoss (2416)
300eoss Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2416
Nincs már nálad? Kipróbálnám...
Előzmény: ultramarin9 (2415)
ultramarin9 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2415
Én a sigma 12-24-esét próbáltam eos300D-n, már a nézőképen látszott, hogy aberrál. Torzítása viszont alig.
Előzmény: 300eoss (2392)
toth-abri Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2414

A zajszűrést ki lehet kapcsolni, bár valamennyi ISO 800 felett így is marad, úgy tudom. A zajszűrés a képek mentési idejét semmiben nem befolyásolja.

Előzmény: Bobby75 (2413)
Bobby75 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2413
DE valóban nem lehet kikapcsolni a zajszűrést? Mennyi idő alatt ment el így egy fotót? CD-vel kapcs. telafonálok, hogy most mi van, max. bemegyek én.
Előzmény: toth-abri (2412)
toth-abri Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2412

D200 teszt: Ez egy rendkívül gagyi teszt, meg vagyok döbbenve. Amikor a zajt tárgyalja, többször említi, hogy milyen agresszív zajszűrés van a D200-ban, de egyszer sem írja le, hogy a zajszűrés mértékét változtatni lehet. Ez nagyon nagy hiba!

 

Hetek kupa képei: úgy állapodtunk meg a hölggyel, hogy a CD-ért bejön a munkahelyemre tegnap. Bár megadtam neki a telefonszámomat, nem hívott, és nem is keresett. A CD itt van az anyaggal, el lehet vinni.

Előzmény: Bobby75 (2411)
Bobby75 Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2411
Egész szépeket írnak a D200-ról. Ábri! A focis fotókat sikerült leadni az újsgágba?
Előzmény: toth-abri (2410)
toth-abri Creative Commons License 2006.06.08 0 0 2410
:-) meg makró objektívem sincs :-(
Előzmény: Törölt nick (2406)
Bobby75 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2409
Sajnos többet nem tudok a dologról, de lehet én is jelentkezem, mint sajtós..:) Kiváncsi vagyok ki tartja és mit oktat.
Előzmény: vlevi (2408)
vlevi Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2408
Ez engem nagyonis érdekelne. Pontosan azért, amit itt leírtál. Van egy használható gépem, a technikai dolgokkal nagyjából tisztában is vagyok, de korántsem tudom megfelelően használni. Nem akarok profi fotós lenni, de szeretném tudatosan használni a gépemet, nem csak lődözni vele vaktában. Márpedig ezt a részét sajnos tanulni kell, magamtól nem megy, nincs aki megmondja, melyik kép miért jó vagy rossz.
Előzmény: Bobby75 (2405)
300eoss Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2407
A Hernád folyó az egész heti terveimet keresztülhúzta, lelkiismeretfurdalás nélkül. Én már csak jövő héttől fotózok, de akkor aztán...!!!
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2406

szia bobby, elviekben csütörtökön 4-re várom azokat, akik esetleg még beesnek. én ott leszek, ha nem jön senki, semmi gond! :)

téged szívesen kiviszlek máskor - telefonon este felhívlak.

 

------

t-a-p: nem volt nagy szervezés, én úgyis járok ki oda. dehát tudom én az igazi okot, nem működik a dékétszáz! :)

 

------

 

kosborozás, akiket érdekel: most csütörtök 4-kor indulás az egyház u. 7. szám előtti parkolóból, hozom-viszem az érdeklődöket.

 

.zs

 

 

Előzmény: Bobby75 (2405)
Bobby75 Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2405
Fotó és videó tanfolyam: Van fényképező géped és kamerád? Nem érted mi az, hogy zoom, képkivágás, snitt, svenk, és még sok ilyen idegen szó? Szeretnél maradandót alkotni gépeddel? Nem akarsz csak hobbifotós lenni? Minőségi megoldásokkal szeretnéd családod, szeretteid pillanatait megörökíteni? Akkor itt a helyed! Egyesületünk operatőr vezetésével indítja el tanfolyamát, ahol az alapokat sajátíthatod el sok gyakorlati óra keretében. Feltétel a minimum középfokú végzettség (lehetőleg érettségi) és a saját kamera vagy fényképezőgép használata az órákon! A tanfolyam havonta két alkalommal, elsősorban hétvégi időpontra tervezett, a részvétel INGYENES! (A képesítést igazoló bizonyítvány megszerzésének lehetőségét még szervezzük!) Kifejezetten várjuk civil szervezetek sajtósait, média referensét, de minden civil egyesületi tagokat és családtagjait, aki szeretnek fényképezni, videó felvételt készíteni! Az egyesületünkkel, a tanfolyamokkal kapcsolatban telefonon a 70/369-3885 számon várjuk a hívásokat, vagy az Árpád u. 9. sz. alatt csütörtök: 17:00-tól 20:00-ig, péntek: 18:00-tól 24:00-ig, szombaton: 10:00-tól lehet érdeklődni. Honlap: http://egymasert.uw.hu
toth-abri Creative Commons License 2006.06.07 0 0 2404

Zakkpakk!

 

Holnap nem tudok mégse menni! Nagyon sajnálom, annyit szerveztél, elnézést kérek... Remélem egyszer azért összejön! :-)

Előzmény: Törölt nick (2398)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2006.06.06 0 0 2403
Itt a 2005-ös album is. (szerintem már minden képet mutattam, csak most így egyben van)

Itt pedig a 2006-os album, banner nélkül.
vlevi Creative Commons License 2006.06.06 0 0 2402
A dpreview.com-on is ezt írják, azért néhány új obi is készült már hozzá. Persze a Sony hülye lett volna, ha nem veszi meg a Minolta teljes fotós gárdáját. Talán jobb is, mintha a Nikon/Canon vásárolta volna fel, és eltüntette volna a süllyesztőben. Az egyik legjobb 5let az volt, hogy a vázban van a képstabilizátor, és így az őskövület manualfókuszos fix obik is képstabilizált szerkezetek lettek.
Előzmény: madgie (2399)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.06 0 0 2401

1 jó dolgot csinált a sony - meglépte azt, amit a samsung nem mert: komoly árversenybe kezdett!

 

szerintem csak ez fog jót tenni a fotóiparnak! itt a szeptember C/N lépni fog.

 

 

Előzmény: madgie (2399)
DIE_ROBOTER Creative Commons License 2006.06.06 0 0 2400
2006 első 5 hónap "best of" :)

ITT

Van még kismillió kép, de elég egy oldalra ennyi is.
madgie Creative Commons License 2006.06.06 0 0 2399
Vakuk főleg, de majd minden kiegészítő átcímkézett Minolta termék. Maga a gép is már legalább 80%-osan kész volt, mire a Sony megvette a KonicaMinolta fotórészlegét... ettől függetlenül kegyetlenbrutáljó dolgok vannak belezsúfolva, főleg ilyen áron... ingyen van :)))
Előzmény: vlevi (2397)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.06 0 0 2398

sziasztok, akkor most csütörtökön várlak benneteket az egyház u. 7 számmal szemközti parkolóban - egy nagy zöld kocsit keressetek - 16.00 órától, virágok végett. aki bújt, aki nem...

 

(bobby, téged majd bónuszként kiviszlek, amikor jó neked! :)

 

 

Előzmény: 300eoss (2389)
vlevi Creative Commons License 2006.06.05 0 0 2397
Bővebben itt:

http://www.dpreview.com/articles/sonydslra100/
Előzmény: janak (2396)
janak Creative Commons License 2006.06.05 0 0 2396
hat, ugy tunik, mostantol komolyabb kategoriakban is szamolni kell a sony-val. az uj vakuk, eleg durvanak igerkeznek peldaul. a vaz is szimpatikus... no, majd kiderul milyen is valojaban a gep.

http://pixinfo.com/hirek/2006-06-05_270067
feketebeka Creative Commons License 2006.06.03 0 0 2395
hello.nincs vknek M A G Y A R utmutato canon s3 hoz,?
Bobby75 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 2394
Nekem egy halszemmel készült képet küldj már, amin nincs vízszintes meg függőleges vonal...
Előzmény: 300eoss (2393)
300eoss Creative Commons License 2006.06.02 0 0 2393
Mit is kellene látnunk a képen: Rossz idő miatt kellett a magas ISO, csak pár perc alatt lőttem 6-8 képet, és ennyi. A 100% crop a kép sarkának közeléből van kivéve, de PS előtt, RAWozás közben jobban látszott a jelenség. 17mm x 1.3-nál vannak a képek. Összegezve: filmen is ki szeretném próbálni, meg szobabelsőben stb.

300eoss Creative Commons License 2006.06.02 0 0 2392
Ahhoz képest, hogy nem volt nagylátóm 24mm alatt :-)
Ill. 16mm Zenitar, de az halszem
Most rohanok, röviden annyi, hogy a kromatikus aberráció 17mm-en nem kicsi.. Illusztrálom majd 100%crop-pal terveim szerint ha hazajövök megint.
Előzmény: szafe2 (2391)
szafe2 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 2391
ja amugy mi lett a tanulsag, es mihez kepest?
Előzmény: 300eoss (2385)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!