Ha komolyan lehetne egy hétvégi "kosbortúrát" is indítani, akkor szívesen mennénk, férjemmel ketten, és mi is kocsival. Talán a csütörtökön kimaradóknak is megfelelne.
Lehetne pl. szombat délelőtt, vagy bármikor, mikor legmegfelelőbbek a fényviszonyok.
még jó, hogy szóltam egy haveromnak, hogy ő is kocsival jöjjön, mert amúgy csak nálam nem fértünk volna el! :)
de legalább megnéztem a csihuhu kifüggesztett menetrendjét, mint legújabb nyházi "látványosság".
nekem jó a hétvége is - erre írtam legelőször, hogy ti dobjatok fel napokat! az idő most egész hétvégén jó lesz. szerintem.
a makro-obi meg csak egy eszköz, de nem volt felsorolva, mint "belépőjegy a túrára". :) hol van már a fiatalok kreatív látásmódja, ami helyettesítette a tecnikai hiányokat...
Úgy látom, a kosborozóknak jön a napsütés :-) Sajnos 4-ig dolgozom, fél 5-nél hamarabb semmiképp sem tudnék ott lenni :-(( Ha ... esetleg ... hétvégén ...
Sajnos nincs, a királyréti fotóshétvégén "töltöttem vele" két órát, kipróbáltam kint-bent egyaránt. Nagyon élveztem, az épületbelsőknél sem tapasztaltam a normál dőléseken kívül egyebet, viszont a kromatikus aberráció a széleken feltűnő volt.
D200 teszt: Ez egy rendkívül gagyi teszt, meg vagyok döbbenve. Amikor a zajt tárgyalja, többször említi, hogy milyen agresszív zajszűrés van a D200-ban, de egyszer sem írja le, hogy a zajszűrés mértékét változtatni lehet. Ez nagyon nagy hiba!
Hetek kupa képei: úgy állapodtunk meg a hölggyel, hogy a CD-ért bejön a munkahelyemre tegnap. Bár megadtam neki a telefonszámomat, nem hívott, és nem is keresett. A CD itt van az anyaggal, el lehet vinni.
Ez engem nagyonis érdekelne. Pontosan azért, amit itt leírtál. Van egy használható gépem, a technikai dolgokkal nagyjából tisztában is vagyok, de korántsem tudom megfelelően használni. Nem akarok profi fotós lenni, de szeretném tudatosan használni a gépemet, nem csak lődözni vele vaktában. Márpedig ezt a részét sajnos tanulni kell, magamtól nem megy, nincs aki megmondja, melyik kép miért jó vagy rossz.
Fotó és videó tanfolyam:
Van fényképező géped és kamerád? Nem érted mi az, hogy zoom, képkivágás, snitt, svenk, és még sok ilyen idegen szó? Szeretnél maradandót alkotni gépeddel? Nem akarsz csak hobbifotós lenni? Minőségi megoldásokkal szeretnéd családod, szeretteid pillanatait megörökíteni? Akkor itt a helyed! Egyesületünk operatőr vezetésével indítja el tanfolyamát, ahol az alapokat sajátíthatod el sok gyakorlati óra keretében.
Feltétel a minimum középfokú végzettség (lehetőleg érettségi) és a saját kamera vagy fényképezőgép használata az órákon!
A tanfolyam havonta két alkalommal, elsősorban hétvégi időpontra tervezett, a részvétel INGYENES! (A képesítést igazoló bizonyítvány megszerzésének lehetőségét még szervezzük!)
Kifejezetten várjuk civil szervezetek sajtósait, média referensét, de minden civil egyesületi tagokat és családtagjait, aki szeretnek fényképezni, videó felvételt készíteni!
Az egyesületünkkel, a tanfolyamokkal kapcsolatban telefonon a 70/369-3885 számon várjuk a hívásokat, vagy az Árpád u. 9. sz. alatt csütörtök: 17:00-tól 20:00-ig, péntek: 18:00-tól 24:00-ig, szombaton: 10:00-tól lehet érdeklődni.
Honlap: http://egymasert.uw.hu
A dpreview.com-on is ezt írják, azért néhány új obi is készült már hozzá. Persze a Sony hülye lett volna, ha nem veszi meg a Minolta teljes fotós gárdáját. Talán jobb is, mintha a Nikon/Canon vásárolta volna fel, és eltüntette volna a süllyesztőben. Az egyik legjobb 5let az volt, hogy a vázban van a képstabilizátor, és így az őskövület manualfókuszos fix obik is képstabilizált szerkezetek lettek.
Vakuk főleg, de majd minden kiegészítő átcímkézett Minolta termék. Maga a gép is már legalább 80%-osan kész volt, mire a Sony megvette a KonicaMinolta fotórészlegét... ettől függetlenül kegyetlenbrutáljó dolgok vannak belezsúfolva, főleg ilyen áron... ingyen van :)))
sziasztok, akkor most csütörtökön várlak benneteket az egyház u. 7 számmal szemközti parkolóban - egy nagy zöld kocsit keressetek - 16.00 órától, virágok végett. aki bújt, aki nem...
(bobby, téged majd bónuszként kiviszlek, amikor jó neked! :)
hat, ugy tunik, mostantol komolyabb kategoriakban is szamolni kell a sony-val. az uj vakuk, eleg durvanak igerkeznek peldaul. a vaz is szimpatikus... no, majd kiderul milyen is valojaban a gep.
Mit is kellene látnunk a képen: Rossz idő miatt kellett a magas ISO, csak pár perc alatt lőttem 6-8 képet, és ennyi. A 100% crop a kép sarkának közeléből van kivéve, de PS előtt, RAWozás közben jobban látszott a jelenség. 17mm x 1.3-nál vannak a képek. Összegezve: filmen is ki szeretném próbálni, meg szobabelsőben stb.
Ahhoz képest, hogy nem volt nagylátóm 24mm alatt :-) Ill. 16mm Zenitar, de az halszem Most rohanok, röviden annyi, hogy a kromatikus aberráció 17mm-en nem kicsi.. Illusztrálom majd 100%crop-pal terveim szerint ha hazajövök megint.