Keresés

Részletes keresés

Cs_ Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1407

Általában azon a vidéken októbertől jön a szar idő, meg a köd. Télen nem nagyon tudtak volna olyan ütemben bombázni, mint a nyár végén, ősz elején tették, valamint a németek is megérezték a légicsatákat. Sokat vesztettek ők is. Olvastam már olyat, hogy egyes német pilóták szerint az angliai légicsata alatt roppant meg a Luftwaffét, mert sok agyon képzett, tapasztalt hajozot vesztettek el. Persze ez nem volt végzetes a németekre nézve, de az tény, hogy sok értékes embert veszítettek. Tavasszal meg ott állt a megerősödött RAF.

Előzmény: blitzkrieg (1405)
Arisz-totál-ész Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1406
1940-41 telét persze hagyd ki nyugodtan :-) már ami a bombázásokat illeti. Tavasszal meg már mindent kezdhettek volna előlről.
Előzmény: blitzkrieg (1405)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1405
Ha a nemetek 1941 tavaszaig folyamatosan bombazzak Angliat (akkora erokkel mint 40 szeptembereben) akkor nem hiszem hogy az angolok messze nem olyan eredmenyeket ernek el pl repulo, tank stb gyartasaban. Ami a szarazfoldi hadsereget illeti: a nemet szarazfoldi hadero joval erosebb volt. Ahhoz hogy a szarazfoldi csapatok sem legyenek kiteve legitamadasnak, eszakra kellett volna kuldeni oket, nemet partraszallaskor viszont nem tudom hogy hozzak vissza oket idoben ha a nemetek lebombazzak a vasutakat, hidakat, utakat. Mire leernek a nemet hadero mar felvonul a tamadasra, amit mar nem lehet megallitani. (ha a franciak+angolok+belgak+hollandok nem tudtak megallitani oket 40-ben akkor ok megallitjak)
Előzmény: Cs_ (1402)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1404
én amcsi-orosz viszonylatban hagyományos fegyverekre gondoltam nem atomra.
atom esetén nincs győztes mint tudjuk.
Előzmény: blitzkrieg (1398)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1403

Sohasem probaltak Sziberiat direktben benepesiteni (a kitelepitesek mas lapra tartoznak).

amugy a megszallt teruleteken k.b. a nepesseg 35-40 %-ka elt. Nem kis szam...

Előzmény: blitzkrieg (1401)
Cs_ Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1402

41-ben még kisebb volt az esélyük a németeknek. 41 májusában a szigeten volt vagy 20 regular és territorial, 8 country (partvédő) és 2 kanadai gyalog hadosztály, meg 2+1 páncélos hadosztály. Az army létszáma ekkor már 3 milló környékén volt + 1,5+ milliós home guard. A RAF (főként vadászgép ügyileg) meg kezdett közel kerülni mennyiségben és minőségben is a némethez és nagyobb volt az utánpótlása. Nagy-Britannia a háború eme korai szakaszában több repülőgépet és harckocsit gyártott mint Németo. és hol volt már ekkor a 40 nyarának szükös időszaka. A saját termeléssel és az amerikai vásárlásokkal pótolták azt is, ami korábban nem is volt. Az két szál csatahajó meg az az egy szál hordozó(amit ennyi idő alatt nem is lehetett volna szolgálatba állitani.) nem sokat jelentett. Ráadásul szerinted az angol hajógyárak meg töküket vakargatták? Prince of Wels, King of George V csathajók, Illustrous, Formidable és Victorious hordozók álltak szolgálatba 40 második felétől  41 májusáig

 

A sokkal nagyobb kapcitással rendelkező angolszászok is két évig építették a partraszálló flottát, amit nem a nulláról kezdtek el. Te meg a németeknek adsz 8-10 hónapot :)

 

Előzmény: blitzkrieg (1385)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1401
Nem a tiz szazalekot mondtam hanem az Europai reszt. Amugy epp a nyugati teruletek (amiket elfoglaltak) a legnepesebbek. Tudtommal Sziberiat pont ezutan probaltak jobban benepesiteni.
Előzmény: Törölt nick (1399)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1400
Es meg ki akart beolvasztani kit? :)
Előzmény: Törölt nick (1397)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1398
A NATO-Varsoi szerzodesrol: a Discoveryben volt egy resz meg vagy 2 eve: ha a ruszkik meg Kuba teruleterol is lottek volna ki raketakat akkor sem ertek volna el sokkal messzebbre Floridatol (New Yorkrol meg ezekrol ne is beszeljunk). Nagy hatotavolsagu es mukodo ballisztikus raketajuk a kubai valsag idelyen baromi keves volt. Szamadatokat nemigen tudok mondani de talan 200-300 at emlitett az amcsik tobb ezerjehez kepest.

De mielott belemennonk elobb ird le hogy kb mikorra gondoltal? (azert nem mindegy)
Előzmény: Törölt nick (1388)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1397
hohóóóóóóóóó mást találtam:
a II.vh utáni tervek pl Magyarország-Ausztria-Bajorország egyesitésére.


232a) J. Sztálin, 1941

A szovjet hadicélokat - 1941. jún. 22-i határok, romániai támaszpontok (Észak-Erdély visszaadásáért), Németország felosztása - ad acta teszi a hadihelyzet. A Szovjetunió 1941. szept. 24-én aláírja az Atlanti Chartát, 1942. jan. 1-én az Egyesült Nemzetek nyilatkozatát. A koalíció 1942-43-as sikereit a hadicélok összehangolása nélkül éri el: az angolszászok a Szovjetunió hadicéljait nem kívánják, igényét a második frontra nem tudják akceptálni. A Szövetségesek az 1943. jan. 19-30-i moszkvai külügyminiszteri értekezleten állapodnak meg a feltétel nélküli német kapitulációról, Olaszország demokratizálásáról, Ausztria helyreállításáról.


232b) F. Roosevelt, 1943

A hadicélok összehangolására a három államfő 1943. nov. 28-dec. 1-i teheráni találkozóján kerül sor. Itt terjeszti elő Roosevelt Németország felosztásának tervét.


232c) W. Churchill, 1943

A teheráni konferencián Churchill is előterjeszti javaslatát Németországról. Megállapodnak, hogy Lengyelország nyugati határa az Odera-(Lausitzi) Neisse, a Szovjetunióé a Curzon-vonal. Mivel ez kedvezőtlenebb az 1939 szeptemberinél, kárpótlásul megkapja Északkelet-Poroszországot Königsberggel. Döntenek Németország felosztásáról és a franciaországi második front megnyitásáról 1944 májusában. Az angolszász hatalmak kiállnak Finnország függetlensége mellett. A balti nemzetek önrendelkezését nem tudják elérni.


232d) F. Roosevelt, 1945

A Szövetségesek 1945. febr. 4-11-i Jaltai tárgyalásán körvonalazza Roosevelt Németország jövőjével kapcsolatos elképzelését. Lényegében elfogadja Churchill 1943-as teheráni tervét, de Észak-Németországból kihasít egy Köln központú nyugati német államot is. Részletezés nélkül megismétlik Németország felosztásának teheráni elvét. Elfogadják, hogy a kapituláció után a három szövetséges veszi át a hatalmat, Franciaországnak is juttatva megszállási zónát.


232e) H. Morgenthau, 1946

A győztesek 1945. júl. 17-aug. 2-i potsdami konferenciáján szovjet igényre megegyeznek, hogy Németországot nem osztják fel. Döntésük értelmében az Odera-Neisse-határtól keletre eső területek a békeszerződésig maradnak lengyel közigazgatás alatt. A békeszerződés előkészítése során 1946 elején születik Morgenthau amerikai államtitkár terve Németország felosztásáról (és agrárországgá változtatásáról).
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1396
Jo lehet mert akkor meg hozzatartozott egy csomo tavolkeleti orszag. De a lakossag, nyersanyag legnagyobb resze Europaban volt.
Előzmény: Törölt nick (1393)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1395
Tudom hogy a SZU baromi nagy volt.
Előzmény: Törölt nick (1393)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1394
A Mein Kampfban nem ir arrol hogy kiirt mindenkit. Akkor meg megelegedett Lengyelorszaggal, a balti allamokkal meg talan meg Feheroroszorszag es Ukrajna egyes reszeivel. Es tovabbra is fenntartom az elobbi kijelentesemet hogy az angolszaszok sok mindent eltorzitottak, akkor is most is. Nekik jobban jott az a propaganda hogy harcoljon minden nep a nemetek ellen mert ha nyernek akkor kiirtjak Europat.
Előzmény: Törölt nick (1391)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1393
előkeresem neked azt az oldalt ahol a 10% szerepel,négyzetkilométernyi pontossággal:))))
bár elég ha ránézel a térképre még lehetett volna sétálni az Uralig egy keveset...
Előzmény: blitzkrieg (1392)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1392
Volt az 15 is. Amugy tudom hogy kicsi a terulet, de azt tudod hogy az europai teruleten van a lakossag kb 70%-a + a legtobb varos + nyersanyag. Ha a nemetek elfoglaljak a kaukazust, ami nagyobb esellyel bekovetkezett volna ha nyugaton mar nincs aki zaklassa oket, akkor nagyjabol annyi lett volna az orosz iparnak. (a jelenlegi nagy koolajmezoket akkor meg nemnagyon ismertek) + az elfoglalt banyak, koolajmezok a nemeteket fogjak gazdagitani (meg akkor is ha a ruszkik felrobbantjak oket, a nemetek visszaepitik). A nemet ipar sokkal jobban birta volna ha az angolszaszok nem bombaznak le mindent.
Előzmény: Törölt nick (1388)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1391
hát volt itt kb 80millió német,7millió osztrák,további 7-8millió német/sváb/szász Közép és Kelet Európában.
akkor azért akadtak dánok,norvégok(német barátom norvég anyától német apától származik mert faterja ott szolgált),illetve a szlávok között is olyanok akiket tudtak volna németesiteni.
szóval hidd el a 150millió német+viking+stb népséget összelapátolták volna:D
Előzmény: blitzkrieg (1390)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1390
Csak egy kerdes: ha a nemetek mindenkit kiirtanak, kitelepitenek Europabol, akkor ki lakott volna durvan 10 millio teruleten? Az a 80 millio nemet? Ritkabban laktak volna europat mint a sziberiat (foleg ha mindenkit oda telepitenek :) Amugy a Mein Kampf-ban nemigen talalkoztam ilyesmivel. Nem tagadom a holokausztot, de azert az angolszasz vpropaganda is belejatszott abba hogy Hitlerrol az a velemenyunk amilyen. Egy pl: a Bukas cimu filmet sokan biraltak azert mivel viszonylag "jonak" tuntette fel Hitlert. (gondolom ez a "jo" arra ertheto hogy nem jart el hobbibol a gazkamrak ablakan keresztul nezni a zsidok halalat vagy ilyesmik).
Előzmény: Törölt nick (1386)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1389
Ha Erdélyből a kért 70ezer négyzetkilométert(I.vh utáni páduai demarkációs vonal szerinti határral) visszakapjuk akkor kb 190ezer lett volna.
Előzmény: blitzkrieg (1387)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1388
Blitzkrieg azt tudtad hogy a németek a legnagyobb hóditáskor is csak a SZU területének a 10%-át birtokolták? 10% meg röhej.addigra az oroszok egy rakás gyárat átcuccoltak az Ural mögé,az meg még fényévekre volt a németektől.
esélyük sem volt a németeknek hogy győzzenek,mint ahogy egy esetleges Nato-Varsói Szerződés hagyományos háborúban se lett volna esélye az amcsiknak az oroszok ellen.
ott minden támadó elvérzik,akkora irdatlan területet lehetetlen elfoglalni és megszállva tartani(a biztositócsapatokat megeszik a medvék....)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1387
Bocsi mindenkinek. Nem tudom miert emlekeztem 190000 km2-re.
Előzmény: Törölt nick (1384)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1386
Hitler eleve úgy tekintett Magyarországra mint a németek temetőjére.pl az 1918 előtti állapotok restaurálása eszébe se jutott.a magyaroknak max a Felvidéket vagy annak egy részét adta volna vissza eredetileg.
tudniillik ha egy német(sváb)betelepült Magyarországra,az egy kicsit asszimilálódott.
egy ismerősöm mesélte egy svábról aki valahogy igy mondta: "ééén kéhem matyar fatyok"
Magyarországra szerintem a háború utáni rendezésig lett volna szükség aztán mehettünk volna az Uralba örző-védőnek a kitelepitett szlávokhoz...
Előzmény: blitzkrieg (1378)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1385
Szerintem 1941 ben volt a legnagyobb ra az esely, termeszetesen csak akkor ha nem tamadja meg a SZU-t es megteszi a szukseges lepeseket meg 1940-ben. Pl ha nem allitja le a 80%-ban elkeszult Graf Zeppelint, ami mar 1940-re el kellett volna keszuljon. Ahogy showtimes is irta elkezdtek gyartani a szallitohajokat (41-re gondolom mar volt elegendo mennyisegu), elegendo legierejuk is volt hozza, a hadsereg pedig sokkal erosebb volt az angolokenal. Tovabba megerositik az ejtoernyos egysegeket.
Előzmény: Maotai (1382)
Törölt nick Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1384
172000négyzetkm lett 1938-41 között a visszatért területekkel Magyarország.
a Horvátország nélkül számitott elcsatolt területek 40%-a tért vissza
Előzmény: blitzkrieg (1383)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1383
Hogy erted? Amennyire tudom kb. 190000 km2 (+- 5000km2) volt akkor Magyarorszag terulete. De mindjart megnezem pontosabban. Amugy szerintem nem lett volna annyira rossz mint a komunizmus. Talan meg 56 is elmarad es remelhetoleg nem 57 lett volna belole :) vagy inkabb :(
Előzmény: showtimes (1381)
Maotai Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1382
De az én kérdésem - amire a hsz válasz volt - nem arra vonatkozott, h mikor lett volna esély rá, hanem h egyáltalán rendelkezésre állottak valaha-e azon kapacitások, melyek legalább a siker elvi esélyével kecsegtethetnek egy inváziót :-)  
Előzmény: blitzkrieg (1379)
showtimes Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1381
Egy dunántúlnyival tévedtél, s nem is csak a bécsi döntéseket vettem figyelembe, hanem még a Délvidéket és Kárpátalját is.
Előzmény: blitzkrieg (1378)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1380
"ja, értem. megunta az életét. Ám egyszerűbb módját is választhatta volna az öngyilkosságnak..."
Nem sokat tudok az egesz Hess ugyrol, de fegyvert minek vitt volna. Ha az angolok nem szivesen varjak, akkor vihet akarmennyi fegyvert is akkor is lelovik, en inkabb fegyver nelkul mentem volna.
Előzmény: Tafkó Birgut (1360)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1379
Latom vegre mar te is kezded elhinni a 41-es partraszallas lehetoseget. (jol haladsz :)
Amugy en is elhiszem hogy rizikos lett volna, de ha osszejon akkor mar nagy esellyel gyozhettek volna.
Előzmény: showtimes (1349)
blitzkrieg Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1378
Meg mielott ti is elkezdenetek hogy mikor kezdte volna kiirtani a magyarokat, nem allt szandekaban. Max annyi hogy magyarorszag kb. 100000 km2vel nagyobb lenne. (a becsi dontes utan tudtommal 190000 km2 volt)
Előzmény: setenke (1377)
setenke Creative Commons License 2006.12.04 0 0 1377

Kösz. Már elképzeltük.

Előzmény: xoyox1 (1376)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!