Keresés

Részletes keresés

dvdtv Creative Commons License 2009.02.12 0 0 876
Remélem sikerül végre csatolnom a képet!elmarad az audioelmarad az audioelmarad az audio
dvdtv Creative Commons License 2009.02.12 0 0 875
Képpótlás...
dvdtv Creative Commons License 2009.02.12 0 0 874
Üdvözlöm! (kép pótlással)
Szerkesztés közben valamit be-vagy kikapcsolhattam, mivel a videó "levágásakor" a video és audio sávokat külön-külön tudom csak levágni ("húzni"), és nem együtt mozognak! A képen próbáltam illusztrálni a problémámat! Mit kapcsolhattam be???
Segítségüket előre is köszönöm!
ui.: sajnos gyenge angol nyelv tudásom nem tette lehetővé a vegas súgójának megfelelő használatát!
Üdv: Banderas
dvdtv Creative Commons License 2009.02.12 0 0 873
Üdvözlöm!
Szerkesztés közben valamit be-vagy kikapcsolhattam, mivel a videó "levágásakor" a video és audio sávokat külön-külön tudom csak levágni ("húzni"), és nem együtt mozognak! A képen próbáltam illusztrálni a problémámat! Mit kapcsolhattam be???
Segítségüket előre is köszönöm!
ui.: sajnos gyenge angol nyelv tudásom nem tette lehetővé a vegas súgójának megfelelő használatát!
dredly Creative Commons License 2009.02.11 0 0 872
Lassítás:
A kívánt részre jobbklikk > "Insert velocity envelope". A vonallal állíthatod a sebességet (ugyanúgy, mint audio-sávon a hangerőt).
Mentés:
"File" menü > "Render As..." > megadod a fájlnevet, a tipust, stb... > Mentés

Tudom, hogy egyszerűbb magyarul kérdezni, mint angolul olvasni, de a HELP-ben ez sokkal jobban le van írva, mint ahogyan én el tudom magyarázni...

dredly
Előzmény: sincitr (871)
sincitr Creative Commons License 2009.02.10 0 0 871
Sziasztok!
Kérlek segítsetek! A sony vegas 8-ba kéne két funkcióhoz a segítségetek!
az első az, hogy egy videórészletett hogyan kell lassítani! A második pedig: hogyan lehet a kész filmet elmenteni!
Segitsetek előre is köszönöm!
convar Creative Commons License 2009.02.03 0 0 870
Nem ez, XP-m van, de azért kössz.
Előzmény: moyer (869)
moyer Creative Commons License 2009.01.31 0 0 869
Ha vistara próbálod telepíteni a vegas7.et akkor nem fog menni nekem se ment

szóval ha ez a probléma akkor csináld azt hogy egy xp gépről külső vinyóra telepitsd

majd a vinyót rakd át a vistás gépre és onnan inditsd el.

nekem igy mükszik ha nem ez a probléma akkor nemtom
Előzmény: convar (868)
convar Creative Commons License 2009.01.31 0 0 868

Sajnos nem jött be. Most egy újabb .dll fájlt kér, de ha az is meglenne, akkor lehet hogy még egy másikat, és így tovább, és így tovább...

 

Gondolom már a telepítés úgy sz.r ahogy van, hiába próbálom ezredszerre is.

 

Valami ötlet? Számít valamit, hogy a progi a dvdx.hu-ról van?

 

Emlékeztetőül: "telepítettem a Vegas 7-t. Indítanám. erre következő az üzenet:

 

"vegas70.exe: a komponens nem található. Az alkalmazást nem sikerült elindítani, mert a sonymvd2pro_xp.dll nem található. Az alkalmazás újratelepítése megoldhatja a problémát.""

 

Aki járt már így, kérem segítsen mert azt sem tudom,  honnan ered a problem.

 

convar Creative Commons License 2009.01.30 0 0 867

Köszi, örök hála meg egy nap!!!

 

U.i.: plána ha működik majd... :-)

Előzmény: moyer (866)
moyer Creative Commons License 2009.01.28 0 0 866
elküldtem mailre

üdv
Előzmény: convar (864)
Cosmic Antagonist Creative Commons License 2009.01.28 0 0 865
Üdv!

Sajna már nincs meg a nyersanyag és nem is emlékszem pontosan a módszerre, de nemrégiben volt egy olyan gondom a Vegas 8-al hogy oldalról szerettem volna beúsztatni egy kisebb képet a filmre egy felsőbb sávon, de az a képméret legszéléhez képest csak jóval beljebb jelent meg. Fura nekem a Premiere után ez a képméretezési és mozgatási módszer ahol a keretet kell a képre nyúzni nem pedig fordítva. Van ennek valami barátságosabb módja? A feliratokkal pl. nincs ilyen gondom az átúszik a kép teljes szélességében.

CC
convar Creative Commons License 2009.01.27 0 0 864

Sziasztok!

 

Nekem egy rövid kérdésem lenne: telepítettem a Vegas 7-t. Indítanám. erre következő az üzenet:

 

"vegas70.exe: a komponens nem található. Az alkalmazást nem sikerült elindítani, mert a sonymvd2pro_xp.dll nem található. Az alkalmazás újratelepítése megoldhatja a problémát."

 

Hát nem oldja meg. Valaki esetleg el tudja küldeni a fájlt ( meg a sfs4rw.dll-t), vagy mit tegyek? E-mailcímem: convar@citromail.hu. A segítségeteket előre is köszi!

 

shantze Creative Commons License 2009.01.27 0 0 863
:DDD erősirma

lehet rossz példát hoztam. szivdobogás jobb lett volna

közben már rájöttem. lehet simán keyframeket másolni beilleszteni.
csináltam nagyobb szakaszokat és azokat már csak 2-szer 3-szor kell beilleszteni/ismételni és kész. csak az ütemre kell vigyázni
legalább is ezzel a másolásos módszerrel. lehet van egyszerűbb is.


dredly
megnéztem, a 8-hoz én sem találtam magyarítást.
nem tudom elfér e egymás mellett a kettő (6 és 8), de talán megcsinálhatod, hogy letöltöd a hatost a magyaritással együtt és mellette pedig használod a 8-at is. Talán feltölthetem egy torrent oldalra, ahonnan meg le tudod tölteni, ha kell a 6-os mgyaritással. Egyébként ezt is lehet regisztrálni, meg ki is irja, hogy regelt csak az mpeg-hez kér még valami kódot. igy lehet hogy még sem teljesen regisztrált. na mindegy nem tudom.
Előzmény: dredly (861)
erősirma Creative Commons License 2009.01.27 0 0 862
Szerintem add ki bérmunkába ezt a dübbenetet.
Előzmény: shantze (857)
dredly Creative Commons License 2009.01.27 0 0 861
Nekem VEGAS 8-as van, legális, regisztrált, mivel ezzel dolgozom. A DC-t belülről nem ismerem (semmilyen fájlcserélő hálózaton nem vagyok rajta). A linkelt oldalon nem találtam semmiféle magyarítást.

Üdv

Dredly
Előzmény: shantze (860)
shantze Creative Commons License 2009.01.27 0 0 860
vagy nézd meg ezt, nem tudom működik-e

http://sv7.mindenkilapja.hu/
Előzmény: dredly (858)
shantze Creative Commons License 2009.01.26 0 0 859
Szia!
Vegas 6.0
Beirtam DC-re (ismered?) és ott letöltöttem magyaritással mindennel együtt. Igaz mpeg 2-t nem tud kezelni, mert ahhoz regisztrálni kéne, de megvagyok nélküle egyelőre.
Előzmény: dredly (858)
dredly Creative Commons License 2009.01.26 0 0 858
Szia!

Melyik Vegas-verziót magyarítottad? Honnan van a magyarítás? Kösz.

dredly
Előzmény: shantze (857)
shantze Creative Commons License 2009.01.25 0 0 857
Sziasztok!

Kezdőként olyan problémám lenne a vegassal, hogy a zene ütemére szeretném, hogy változzon a képen az effekt.
Egyszerűség kedvéért: A zene pl ilyen: düb düb düb düb düb düb
És ekkor a kép pedig ütemre közeledik/távolodik, mintha remegne a dübbenéskor.
Sikerült is az első háromnál megcsinálni, de ha pl ezt 300-szor szeretném akkor minden egyes keyframre ezt beállitani nehéz lenne.

Tehát a kérdés, hogy hogyan tudom azonos időközönként, sokszor az effektetket ismételni, a keyframeket másolni? Vagy nem tudom, hogy mondják ezt hivatalosan.
Nincs erre valami effekt másolás/beillesztés vagy ilyesmi? Vagy hogy csinálják az ilyet? 
Ja és magyar a vegas, szóval mondhatjátok magyarul is az elérési utakat, ha kell, de angolul is jó.
Válaszokat előre is köszi!
[Balage] Creative Commons License 2009.01.23 0 0 856
Bár írtak egy másik megoldást is, de azért kérdem, mit jelent az hogy nem tartja meg a beállítást? Ha a velocityt beállítod a klipen, lesz rajta egy zöld volnal a közepén vízszintesben. ezt felfele húzva (asszem 300%) gyorsítod, lefele lassítod, illetve ha teljesen lehúzod (-100%) akkor visszafelej játsza. duplakattal lehet rá kontrollpontokat tenni, és két pontot meg lineárisan összeköt, így lehet fokozatos gyorsítást-lassítást elérni. Plusz amit a kolléga az alább javasolt, ott azt hiszem 4-ig lehet felvinni az értéket, így összesen 1200%-ra lehet gyorsítani.
Előzmény: CO5M!C (847)
Ember Tervez Creative Commons License 2009.01.20 0 0 855
A videó szerkesztősávba behúzott anyagon (amit gyorsítani szeretnél) jobbklikk->Properties. A Playback rate alapból 1.000, ezt állítsd ennél nagyobbra a gyorsításhoz.
Előzmény: CO5M!C (847)
Ficzi Creative Commons License 2009.01.16 0 0 854

sziasztok! bocsi az offért.
ELADÓ egy Sony DCR-DVD109 camera fél éves, fél év magyar garival! 20órát üzemelt,teljes gyári kiszerelés,dobozában, + adok hozzá egy nagyobb teljesítményű akksit- minden kütyüjével (max. 5 órát üzemelt) ára: 35e forint. érdeklődni: nullahat70508066négy! akit érdekel hÍvjon! (budapest)

bandit8 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 853
Az agyam eldobom!
Mielőtt még újratelepítettem volna a Vegas-t, próbálkoztam pár dologgal. Megvan a megoldás. Csináltam (mint eddig mindig!) egy 768x576x25-ös méretű *.avi fájlt és beolvastattam az Import media...-val ugyan úgy, mint már eddig számtalanszor. Az Import media...-nál, eddig a Fájltípus-nak az Összes Média Fájl volt kijelölve. Kiválasztottam csak a Video for Windows (*.avi) formát és láss csodát! Azóta tökéletesen megy minden. Ismét megnéztem az Import media-ban a fájlformát. Visszaállt automatikusan az Összes Média Fájl formára! Ennek ellenére minden méretű videófájl tökéletesen megjelenik a Preview ablakban. Nem tudok magyarázatot adni a történtekre. Csak a dolog érdekessége miatt írtam le, hogy mit csináltam. Köszönöm, hogy meghallgattatok! További jó munkát mindenkinek!
bandit8 Creative Commons License 2009.01.15 0 0 852
Sziasztok!
Úgy látom, hogy már nincs itt senki.
Közben rájöttem, hogy a Sony Vegas nem tudja beolvasni nálam a 384x288-nál nagyobb képeket. Itt a 288 a lényeg, mert a másik méret lehetne sokkal nagyobb is.
Nem tudom, hogy mi korlátozhat be 288-nál. Megpróbálom még egyszer feltelepíteni a programot. (Hátha addig lesz itt is valaki.) Mindenkinek jó éjszakát!
bandit8 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 851
A kiterjesztése miatt nem jelent meg a kép, gondolom.
Még egy próba.Így néz ki a preview.
bandit8 Creative Commons License 2009.01.14 0 0 850
Sziasztok!
Felteszek egy képet (ha sikerül), a jelenségről. Így könnyebb elképzelni, hogy mi a problémám. Előre is köszönöm a segítséget.
bandit8 Creative Commons License 2009.01.13 0 0 849
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérek. Most ismerkedem a videó digitalizálással. Elsősorban VHS anyagokról mentenék DVD-re. Ehhez a Sony Vegas Pro 8-at választottam, mert ez felismeri az XP alá telepített DC30+ kártyát. A következő a problémám. A VHS szalagról bedigitalizált film a Video Capture Clip Explorer-ben rendesen megjelenik a mentés után. Ugyan ez a film a Project Media vagy a Preview ablakban már csak az ablak alsó felében látható. A winchesterről visszanézve a film tökéletes. Mit és hogyan állítsak a programban, hogy a film a Preview ablakban is kétszer olyan magas legyen?
dredly Creative Commons License 2009.01.09 0 0 848
Jobbklikk a videó azon részére, ahová rá akarod tenni -> Insert/remove Velocity envelope...

DrEdly
Előzmény: CO5M!C (847)
CO5M!C Creative Commons License 2009.01.08 0 0 847
sziasztok

Vegasban hogy lehet a film /video
sebességét növelni?

találtam olyat, hogy velocity és lehet emelni ill. csökkentetni. de nem "tartja" meg
a beállítást.

célom hogy az adott gyorsabb tempojú zenéhez az alapból lassabb video
(autópályán haladó autó sebessége, felezuővonalaok suhanása)
gyorsabbnak tűnjön ...
értehető remélem.


váaslzt előre is naghyobn köyszönöm!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!