Lapradiátorok vásárlása előtt állok és érdeklődnék, hogy milyen márkát ajánlotok.
Ezalatt azt értem, hogy minőségben, élettartamban melyik lehet a legjobb választás, melyik nem iszaposodik annyira, nem rohad, stb. Többen a Dunaferr és Vogel & Noot radiátorokat ajánlották, viszont a Dunaferr nem nagyon kapható, jelenleg nem gyártják. A Vogel & Noot radiátoroknál egy jó pont, hogy gyárilag beépített és beállított szeleppel rendelkezik.
Mivel a rajzodon van levego a cso folott a nagytartalyban, igy nincs garancia arra, hogy lehuleskor visszaszivja a nagy tartaly a kis tartalybol a vizet. Tudod a levegot osszelehet nyomni, meg vakuumolni is a teret. A viz viszont minimalisan osszenyomhato es joval nagyobb a sulya mint a levegonek. Igy elofordulhat a vizoszlop leszakadasa. Szerintem, mint laikus irom.:)
a közlekedő edény itt nem teljesen jó hasonlat, mert ha a puffer zért, magától a víz még ha szabadon áll a cső akkor sem folyik ki , mivel a levegő nyomáa benntartja. csak akkor ha kitágul.
Ez csak akkor igaz, ha mind két edény nyitott.
Még az a kérdés lehetne olyan aszközt találni amelyik hőálló sé fel tudja venni ezt a vímennyiséget .
Szerinted mi kulonbseg van abban, hogy most levegozik ugy ahogyan van a tulfolyon keresztul. Az uj allapotban meg a viz ide-oda mozgasaval az oxigen is bejut a rendszerbe, mert a tagulasiban ugyanugy friss levego eri a viz felszinet. Most hulyeseget irok, de mar nem tudom hogyan irjam. A tarolotetejere a zsak ,plusz a tulfolyora egy lufi. Igy nem jut oxigen a rendszerbe, de marad elmeletileg nyitott a rendszer es vesz eseten a lufit szetszakitja a tagulo viz.
A kozlekedoedeny mond neked valamit ? Igy ahogyan lerajzoltad, kifolyik a viz a konyok szintjeig, majd megszakad a vizoszlop.:( Szerintem. Ertsd meg, hogy ahogyan most van, ahhoz eleg a zsak meg a "buzzar". Abban a levegomennyisegben nincs annyi oxigen, hogy atrozsdasodjon a radiator.
Igy hova jut a levego? Felfuteskor atbugyog a kis tagulasiban levo vizen, onnan a szabadba, aztan mikor hul le a viz, meg a nagy tarolo atszivja a tagulasibol a vizet, mert nincs zsak ami osszeroskadhatna.:(
A buzzar amit Te irsz, azt nem a tarolo belsejebe kell tenni, hanem kivulre a kivezetesre, mert hiaba erne bent bele a vizbe, mert akkor azon keresztul jutna az oxigen a vizbe. A kulso pipaba egy kis vizet onteni, hogy a levego utja abbol az iranybol is zarva legyen.
Latom meg mindig nem erted:( Az a zsak amit irtam egy legzsak. Tehat ha melegedik a viz, akkor felfuvodik ,de nyomas nem lesz, mert a zsak jol megvalasztott merete ezt nem engedi. Ha meg hul le, akkor a zsak osszerogyik,mert lehul benne a levego es a viz szintje is lejjebb megy . Az a levego a mi a tartalyban van nagyon keves oxigent juttat a vizbe. Igy az oxidacio megall.
Jó az ötleted, hasonlóan megoldharó mint padló szifom bűzelzárója és akkor csak egy könyök kell hozzá, amit lefelé kell beállítani, hogy beleérjan a vízbe.
De akkkor is kell hogy alevegő letávozzon. és bissza is menjen mert nem tudom nyomás alá helyezni.
De gondolkodom a megoldáson. mivel attál egy másikk ötletet
De akárhogy gondolkodoma tartályban mindig lesz levegő és ez gáz.