Keresés

Részletes keresés

szissz80 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 7673

Airbnb-t nem nézted? Én most pár nappal indulás előtt is találtam megfelelő szallast magunknak. Velencet is láttam még jövő hétre is.

Előzmény: JOSBOMO (7672)
JOSBOMO Creative Commons License 2017.08.16 0 0 7672

Szia,

 

A szállással kapcsolatban lenne kérdésem.

Nincs közvetlen elérhetőséged? Bookingon sajnos betelt az október végi időpontra, amikor utaznánk.

Előzmény: auray1 (7411)
szissz80 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 7671

Köszönöm a jótanácsokat! Úgy gondoltam,hogy veszünk 24h vaporetto jegyet (visszaolvastam, és nekünk mindenképpen megérné) + gondolazas + séta Velencében. Kovezzetek meg, de még a Bazilikat is kihagynam, tudom, hogy nem érdekelné a fiam. Kintről + hajóról megnéznénk és ennyi. Amiről úgy gondolom, hogy érdekesebb lehet neki, azok a színes házak Buranoban, az uveggyartas Muanoban és esetleg a Lido tengerpart. Tudom, hogy ez nem hagyományos Velence útvonal, de inkább csak a vagykeltokent gondolok erre,hogy nagyobb korában esetleg majd meg akarja nézni a nevezetessegeket.

Ez lenne az utolsó napunk az országban, reggel érkeznénk és igazából akármeddig maradhatunk - persze utána még a hazautat le kell vezetni.

Szóval egy ilyen teljesen könnyed programra gondoltam, viszont a vaporetto menetrend számomra tiszta káosz 🙁

Úgy olvastam valamelyik beszámolóban, hogy az lenne a legjobb, ha Velence - Buránó - Muránó útvonalon mennénk. Egy ilyen utvonalba beleferhet még egy vaporetto a Canal Granden és egy gkndolázás estig? Vagy Buránó, Muránó helyett inkább a Lido lenne jó? (nem szívesen cipelnénk strandcuccot be, ettől csak ez tart vissza)

Előzmény: Manipura (7668)
szissz80 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 7670

Köszönöm szépen 🙂 

Előzmény: bonnita (7667)
Manipura Creative Commons License 2017.08.15 0 0 7669

Straniero!

 

Tudsz adni valamilyen elérhetőséget ahol felvehetném a kapcsolatot a hölggyel. A honlapon megadott e-mailcímre napokkal ezelőtt írtam, de nem kaptam választ.  

Köszönöm.

Előzmény: Straniero..71 (7649)
Manipura Creative Commons License 2017.08.15 0 0 7668

 

Szerény véleményem szerint 8 órában ne menjetek semmiképpen Muránóba, és mivel fél napot kb. elvisz, Buránót is kihagynám. 

Gondolázás és vaporettózás a Canal Grandén,   a kivilágított San Marco bazilika, a gondola "remisz"  meg séta amennyit bírtok, és ami közben adja magát. Étkezés, kávé, egy-két tér, híd. 

CsCs egyik témábavágó hozzászólását találod a link alatt, de ha visszaolvasol, vagy gyerek szóra keresel, talán további ötletet is meríthetsz. 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=143552047&t=9096998

Előzmény: szissz80 (7666)
bonnita Creative Commons License 2017.08.15 0 1 7667

Gondolázás árak

Előzmény: szissz80 (7666)
szissz80 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 7666

Sziasztok! Egy gyors látogatásra készülünk csak Velencébe jövő héten, gyerekkel megyünk, elsősorban nem a vallási/történelmi nevezetességek miatt mennénk, hanem csak megmutatni neki, hogy "ilyen is van" :) Pár dolgot szeretnénk: gondolázni, átmenni Muranoba és Buranoba. Punta Sabbioni kikötőnél parkolnánk, és kb. 8 órát tudnánk itt tölteni. Mit javasolnátok, hogyan jönnénk ki a legjobban? (hajójegyek, gondolázás stb.) Illetve ha esetleg van valami olyan, amit mindenképpen érdemes gyerekkel megnézni, akkor azt is szívesen fogadjuk :)

Előre is köszönöm, ha esetleg tudtok segíteni.

konrada Creative Commons License 2017.08.15 0 0 7665

A következő érdekelne: Van-e olcsóbb bejutási lehetőség hajóval Sabbioni-ból, mint a 7,5 €-s ATCV járat retúr jeggyel? Valahol olvastam, hogy a nagyobb hajók 10 € returért mennek, de lehet, nem friss az infóm.

 

(Tudom, a 12 órás 20 €, de augusztusban megyünk egy Jesoloi betétként, és nem szeretnék heringezni olyan Velence-szűz Z-generációsokkal, akiknek arra sincs türelmük, hogy a megállóban tömörüljenek, nekem meg arra, hogy morogjanak, ha pont olyan vaporettót fogunk ki, ami az adott megállóban nem áll meg -  sétálni meg tudnak.;) ...szóval ha kettesben megyünk, nyári csúcson kívül, akkor én is azt veszem, arra szavazok, de ....)

Straniero..71 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 7664

Az van,hogy nem voltam kelően tütelmes s hazaérkezést és kipakoást követően,szánom bánom.

Ha odamész keresd azt a helyet,ahol az ACTV alkalmazottak ülnek.

Előzmény: llaci10 (7659)
llaci10 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 7663

De aki ott jár, a jezsuita templomba is érdemes beugrani, kb. 30 m.

Előzmény: llaci10 (7662)
llaci10 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 7662

Lehet, hogy igazad van, de a bútorok alapján én a kettőt egynek gondolom, két külön bejárattal. Sajnos a bárról nincsenek belső képek. Majd aki ott jár, helyszíni tapasztalat alapján eldönti. (Tán még meg is írja.)

Előzmény: Törölt nick (7660)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.13 0 0 7661

Köszi. Kapott is csillagot a googlimban.

Előzmény: Straniero..71 (7658)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.13 0 0 7660

:))) Ez jó :)

Bocsáss meg de nem az.

Bar Grlateria pizzaria inkább.

Előzmény: llaci10 (7659)
llaci10 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 7659

"nem tudom a nevét"...

Bocsáss meg, de ha már eddig eljutottál, mind a térképet felnagyítva, mind az utcanézetben egyet a part felé lépve látható, hogy Tortuga a neve :-)

Előzmény: Straniero..71 (7658)
Straniero..71 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 7658
Előzmény: Törölt nick (7655)
erikanyu Creative Commons License 2017.08.12 0 0 7657

Köszönöm a segítségedet. Már foglaltam szállást, szerintem egész jó áron a San Marco tér közelében. Vagyis kettőt is, de majd kiválasztjuk a szimpatikusabbat. Egyébként teljesen érdekes tényleg sokszor a booking olcsóbban adja a szállást , mint maga a szálloda. 

Előzmény: Emőke1 (7647)
Manos_09 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 7656

Még pár kérdés, azokhoz, akik mostanában voltak:

Milyen állapotban van momentán a Szent Márk Bazilika? Ugye már nincs rajta állvány, ponyva stb.?
A neten található képeken látni ott embereket mászkálni: hogyan lehet feljutni a homlokzatára? A Múzeum részeként? És mennyibe kerül?

És tudtok ajánlani az átlag magyar számára valami megfizethető, de jó kis éttermet, vendéglőt, ahol érdemes ebédelni, vacsorázni? Én is preferálnám a kisebb / kevésbé frekvántált helyeket.

Köszi.

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.07 0 0 7655

Meg tudnád mondani a nevét a kajáldának? Googlin amit látok az inkább turistásnak néz ki, vagy bent van utcában?

Előzmény: Straniero..71 (7653)
tefi Creative Commons License 2017.08.07 0 0 7654

Mi jártunk arra! :)

Muranoból jöttünk vissza és ott szálltunk ki a hajóból.

Aztán megnéztük a közelben lévő Santi Giovanni e Paolo bazilikát.

Valóban gyér ott a turista forgalom.

Pedig gyalog onnan előbb lehet a Szent Márk térre érni mint hajóval.

Előzmény: Straniero..71 (7653)
Straniero..71 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 7653

Ezt soha nemértettem pontosan. Elmennek valahova és nem néznek körül??? Ma Riminiben sétáltunk 15,6 km-et, jártunk pá4érdekes helyen...

Velencének én pont azokat a részeit szeretem nagyon,ahol alig látok turistát. Pl. aFondamenta Nova-n, ajhol a vaporettok bázisa van ott szoktak kajálni a hajovezetők és a matrózok egy kis étteremben.Parádés a kaja,olcsó is és még hozzád is szólnak,mertarra nem nagyon jár idegen...

Előzmény: vélemény (7651)
Straniero..71 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 7652

Köszia jókívánságokat, viszont...

Van egy ház egysikátorban, a Santa Sofia közelében. A legfelső emelet ablakai egy templom tornyára és a közeli háztetőkre néznek. Harangozás,sülő péksütemények illata,közben hallaszik amközeli csatornáról a hajómotor jellegzetes hangja....

Lehet,hogy hazafelé is megállunk,bárnem volt tervben.

 

Előzmény: Manipura (7650)
vélemény Creative Commons License 2017.08.06 0 0 7651

"sokan nem térnek le a kijelölt ösvényekről"

 A hangyaút, a legkevésbé érdekes épületek, a bárhol megtalálható üzletek.És utána úgy jönnek el, hogy Velencében nincs semmi érdekes...

Manipura Creative Commons License 2017.08.06 0 0 7650

Köszi a kedvcsináló helyszíni rögtönzött beszámolót.   Úgy erzem, épp nekem irtad a szállástippet. :))) 

Nagyon szép élményeket és tartalmas nyaralást kivánok. 

Előzmény: Straniero..71 (7649)
Straniero..71 Creative Commons License 2017.08.05 0 1 7649

Szia,sziasztok!

Vėlemènyem szerint aki csak teheti aludjon bent a városban,páratlan èlmèny.

Van egy Magyar hölgy,akinek utazási irodája van Velencèben,èn nála szoktam foglalni. Tud olyan szobákat,lakásokat,amik nincsenek a nagy szolgáltatók kínálatában...

http://www.galeonviaggi.it/

Ha érdekel valakit...

Tegnap sajnos csak beugrani volt időnk Velencébe,útban Rimini felé.Punta Sabbioni- ban parkoltunk (7€/_nap), vettünk egy 24 òrás hajójegyet ( 20€} ès nekivágtunk. A hőség pokoli volt a napon,de az árnyèkos sikátorokban kimondottan kellemes volt. A tömeg éppen elviselhető,de pár utcára a fő turistacsapásoktól hosszú percekig csak ketten voltunk a párommal. Megdöbbentő,hogy a sokan nem térnek le a kijelölt ösvényekről. Mikor elfáradtunk felszálltunk egy hajóra,bár most ez sem volt pihentető,hatalmas volt a tömeg és a meleg.

Ennek ellenére jól èreztük megunkat,Velence csodás. Áprilisban visszatérünk pár napra....

Ma meg holnap Rimini, hétfőn Toscana,kedd-csütörtök 5 terre,a többit meglátjuk.

Előzmény: vélemény (7638)
Emőke1 Creative Commons License 2017.08.04 0 1 7648
Előzmény: vélemény (7638)
Emőke1 Creative Commons License 2017.08.04 0 1 7647

Szia,

Nem akarok beleröffenteni, mert nem engem kérdeztél :) De, ha nem találsz szállást,akkor ajánlom a BB Arabesque -et, Ruga Ruffán van, a Palazzo Ducale és a San Marco kb. 5-6 perc séta. Közös ugyan a fürdőszoba, de nagyon szép tiszta, 3 szobája van, egy régi épület 1. emelete. Reggelivel együtt 2 főnek Karneválkor most februárban 230 Eurot fizettem.

Előzmény: erikanyu (7637)
Walhorn Creative Commons License 2017.08.03 0 1 7646

Én a vasútállomás közelében foglaltam szállást, hogy ne kelljen a cuccokkal végigcaplatni fél Velencén (Hotel Rossi). Ha valaki pár napra megy, simán elég egy kézitáska (személyenként), mi ezt vettük meg, mert a gurulós bőröndben a kerekek helyet vesznek el, ill. ez egyszerűbben kezelhető.

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.03 -1 2 7645

Na azéééééééééé! :)))

Előzmény: Törölt nick (7642)
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.03 0 1 7644

Jaj de drága vagy, köszi. Tényleg nem akarok nyomulni, de szerintem vannak benne hasznos dolgok. Egy csomó mindenre én is blogokon keresztül találtam, főleg olyanokra, amik kevéssé ismertek. És az is lenne a célom, hogy az utazásmániásoknak segíthessek egy kicsit.

Előzmény: erikanyu (7643)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!