Keresés

Részletes keresés

Cavalcanti Creative Commons License 2004.11.05 0 0 326
Óriási képek.Vannak képek az ottani hölgyekről is?
Előzmény: BOLOND (322)
minimal Creative Commons License 2004.11.05 0 0 325

Milyen kicsi a világ! ;o)

 

Én elrobogóztam előtte, és úgy fordultam meg, hogy mi az. Ettem egy banános muffin-t és hoztam jam-et.

 

Ja, robogó... sztem egy kis kődarab még mindig a térdemben van, miután a félautomata robogóval pereceltem egyet! :oD

Utána majd' két hétig sántítottam.

Előzmény: BOLOND (324)
BOLOND Creative Commons License 2004.11.05 0 0 324
Nem banan jam hanem pikans gyumolcs jam, de onnan van. Nagyon kellemes ize volt. Van az uzletrol egy kepem is de most nem talalom.
Előzmény: minimal (323)
minimal Creative Commons License 2004.11.05 0 0 323

Természetesen! :o)

 

Ez a kép onnan készült:

 

 

Te, Bolond, az ott a kenyér mellett nem banán jam a Rarotonga Fruits-ból? :o)

Nekem van egy -egyelőre bontatlan- itthon! :o)

Előzmény: BOLOND (322)
BOLOND Creative Commons License 2004.11.05 0 0 322
Minimal, atsetaltal a vizben a motuk-ra?

Kivettunk egy kayakot de csak hulyeskedni, mert jobb volt a vizben menni. Tele volt a laguna szebbnel szebb halakkal.

Sutottem egy kenyeret is a Kura's Cabanas-ban. Tavaj elott a tulaj vitt ki minket a repterre es berakott egy kazettat a magnoba. Hat nem egy hulye magyar egyveleg volt? Ott megyunk a meleg tropusi esteben a Csendes ocean kozepen es "Nehez a boldogsagtol bucsut venni" szol a kocsi radioban. Nekem gyanus volt. Az oreg azt mondta hogy nem tud magyarul, de a nota tul jol illett a szituaciohoz.






Nem ez a legrosszabb resz? :(

Előzmény: minimal (321)
minimal Creative Commons License 2004.11.03 0 0 321

Nos, néhány újabb kép:

 

Rarotonga, Muri beach

 

 

 

Atiu, a reptér és az ahoz vezető gyorsforgalmi út :o)

 

 

 

 

 

Aitutaki lagúna (a "foltok" halak)

 

 

 

Mo'orea

 

 

 

Bora Bora lagúna

Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.31 0 0 320
Köszönöm az infot,a Cook videofilmed biztosan nagyon jó lehet,nagyon jó képeket készítettél,persze ha valaki ilyen helyre megy ott szinte egész nap fotóznia kellene a sok látnivaló,természeti szépség miatt.megnéztem a honlapodon a képek egy részét,ma tovább folytatom a nézegelődést.
Előzmény: BOLOND (319)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.31 0 0 319

Ha a honlapomon rakattintasz a Cook Szigeti zaszlora ott van egy csomo kep meg.  Nem mindegyik zaszlo alatt vannak kepek egyenlore, mert sok a dolog es keves az ido:))

 

En szeretek videozni is, de sokszor vagy kepet csinalsz vagy videot, mert egyszerre nem megy mindketto.  Van kb. 5 ora videom a Cook-rol, eleg jo folyamatos, filmszeru, legtobben azt mondjak eleg profi.  Megprobalom mindig szekvenciaban felvenni a jeleneteket ha csak tehetem.

 

En ugy latom hogy 2 megapixel felbontas boven eleg ahoz hogy gyonyoru kepeket csinalj amit az albumba tehetsz. 

Előzmény: Cavalcanti (318)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.30 0 0 318
Á nem kellett volna helyesbítened erre magunk is rájöttünk,hogy ez Niue...:-))
Na jó csak vicceltem,de jó is lenne mindezt látni élőben.A honlapodon fennt vannak képek?Hol látható?
Egy ilyen helyre legalább egy szuper digitális fényképezőgéppel és kb. 1 Gigabyte-os kártyával érdemes menni,hogy mindent le lehessen fényképezni+videokamera.
Előzmény: BOLOND (317)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.30 0 0 317
Bocs, a harmadik kep: Niue
Előzmény: BOLOND (316)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.30 0 0 316

Talan ezek nincsenek fennt a honlapon:

 

 

  Biciklis piheno Rarotongan

 

 

  Utelagazas Aitutakin

 

 

 Lakatlan Manuae sziget

 

  One Foot Island Aitutakin ( a tomeg felhaborito:)

 

 

 Temeto a jungelben

 

 

  Mitiaro Airport Nemzetkozi varocsarnok ;)

 

 Atiu tengerpart, itt lepett Cook Kapitany ( vagy inkabb csak az emberei) partra eloszor a Cook Szigeteken

 

 

Előzmény: Gbriel (315)
Gbriel Creative Commons License 2004.10.29 0 0 315
Minimal, Bolond!

Tegyetek még ki képeket, ha lehet. Más is szeretne álmodozni :-)))
minimal Creative Commons License 2004.10.27 0 0 314

Hát az éventétől még messze állok második tengerentúli utam után! :o)

 

Remélem, hogy valóban sikerül 2005-ben...

Előzmény: BOLOND (312)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.26 0 0 313
Miert ne jonne el az ido, csak rajtad mulik. En sok helyen jartam ami azelott balvany volt a szememben, ma mar nyugodtabban indulok utnak, olyan "majd meglatjuk" hozzaallassal.
Előzmény: Cavalcanti (310)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.26 0 0 312
Valszinu olcsobb mint onnan, de ugyanazzal a mercevel merve itt sincs sok olyan 24 eves fiatal aki a vilag masik vegere jarhat utazni evente ;)
Előzmény: minimal (311)
minimal Creative Commons License 2004.10.24 0 0 311

Gondolom így is feleannyiba kerül, mint innen. :o)

 

Amúgy jellemző, hogy egy középiskolai tanár megengedheti, hogy elmenjen oda... komoly a kontraszt a magyar tanárokkal szemben, akik max. a Zemplénig jutnak el. :o/

Előzmény: BOLOND (308)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.24 0 0 310
Nekem azóta tetszik Francia Polinézia mióta láttam a "Lázadás a Bountyn" című filmet (a Marlon Brando,Trewor Howard,Tarita féle változatot),sajnos még nem jártam ott:-(de egyszer eljön az az idő is...
Előzmény: BOLOND (309)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.24 0 0 309
Jol atgondoltad? :)
Előzmény: Cavalcanti (306)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.24 0 0 308

Nagyon nepszeru volt itt a Cook Szigetek. Volt kozvetlen jaratunk is oda egy rovid megalloval Hawaii-n de a legitarsasagot megvette egy masik aztan csodbe ment. Most joval tobbe kerul a jegy. Ilyen az elet!

Előzmény: minimal (305)
minimal Creative Commons License 2004.10.22 0 0 307
Nem rossz döntés... Itt láttam egy bálnát ereszkedés közben a leszállópálya mellett kifújni...
Előzmény: Cavalcanti (306)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.22 0 0 306
Ez csodaszép hely (Huahine),itt szeretnék élni.
Előzmény: minimal (304)
minimal Creative Commons License 2004.10.22 0 0 305

Bolond,

 

British Columbia-ról jut eszembe: még Aitutaki-n  összeismerkedtem egy vancouver-i, középiskolában tanító matektanárral! :o)

Előzmény: BOLOND (301)
minimal Creative Commons License 2004.10.21 0 0 304

Huahine

 

 

minimal Creative Commons License 2004.10.21 0 0 303

Rarotonga

 

 

minimal Creative Commons License 2004.10.21 0 0 302

Atiu (a légi felvételen a kikötő)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: BOLOND (301)
BOLOND Creative Commons License 2004.10.21 0 0 301

Mielott pakolnal, vedd szamitasba hogy minnel kisebb egy sziget, annal lassubb az elet. Nekem ez nagyon fekszik, de sokan az unalomrol panaszkodnak.  Nagyon sok fiatal kulfoldre megy tanulni vagy dolgozni, es nem ter vissza.

Meg egy par hangulat kep:

 

 

   Kokuszdio hermit rakokkal

 

  Viragzo cserje Mauke-n

 

 

 Templom belso Mitiaro-n

 

 

 Picnik kunyho Mitiaro-n
Előzmény: Cavalcanti (296)
minimal Creative Commons License 2004.10.21 0 0 300

Igen, de nem sokkal drágább a neten, igazából "csak" a szállítás, ami pluszban rákerül (kb. 7 font)! Ráadásul a neten jó kis akciók vannak, most például kapsz egy szép utazónaplót, ha rendelsz 25 fontért! :o)

 

Ha egyéb úton nem megy, szívesen kölcsönadom!

Előzmény: világutazó (299)
világutazó Creative Commons License 2004.10.20 0 0 299
Minimal!

Ezt akartam kérdezni, hogy te hol vetted meg az LP South Pacific könyvet. Vidéki lévén nincs is nálunk Libri könyvesbolt, de már Pesten is kerestem (igaz egy Libriben csak) és elég gyér volt a választék LP könyveket tekintve. Szóval akkor marad az internet...
Köszi.
Előzmény: minimal (297)
Cavalcanti Creative Commons License 2004.10.20 0 0 298
Vanuatu mennyire biztonságos?Wallis & Futur szigeteken járt valaki?
minimal Creative Commons License 2004.10.20 0 0 297

Elfelejtettem említeni, hogy a South Pacific című könyvet érdemes az első kanyarban megvenned. A térség összes országának leírása benne van kissé rövidített változatban. De ez még mindig elég részletes, én ennek segítségével navigáltam Fr. Polinéziában.

 

Talán így tudod a legjobban összehasonlítani a helyeket, és tervezéshez tökéletes. Ráadásul a Lonely Planet honlapjáról teljes biztonsággal lehet rendelni.

 

Benne van Vanuatu is, ha jól emlékszem... :o)

Előzmény: világutazó (294)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!