Keresés

Részletes keresés

teveh Creative Commons License 2003.09.17 0 0 145
GRATULÁLOK!!!! :)

Remélem hamarosan nekem is fogtok !!!!

T

kirumiru Creative Commons License 2003.09.17 0 0 144
ahhh!!! Jeee. Vegre elindult a bicikli. en is roppant kivancsi vagyok hogy milyen lesz. Mondtak valamit telefonba a meneterol? Pl. mennyi idod lesz ra meg ilyenek.
a piszok mazlista. :-))))
Előzmény: kroll (142)
vlucas Creative Commons License 2003.09.17 0 0 143
Ez coooool!

Megkérdezhetem, hogy hányadik emeleten van a lakás, és melyik lépcsőház?

Lucas

Előzmény: kroll (142)
kroll Creative Commons License 2003.09.16 0 0 142
Tisztelt Lakótársak!

ÜNNEPÉLYESEN BEJELENTEM, HOGY MA DÉLUTÁN 3 ÓRA KÖRÜL TELEFONÁLTAK AZ ANGYALFÖLDI RT.-TŐL

A LAKÁSOM MŰSZAKI ÁTADÁSA 2003 SZEPTEMBER 23-ÁN LESZ. EZ EGYÉBKÉNT A LEGKORÁBBI IDŐPONT A FOLYAMATOS MŰSZAKI ÁTADÁSOK TEKINTETÉBEN.

(Hurrá én vagyok az első)

A tapasztalatokról később beszámolok, (képeket is csinálok).

Üdv mindenkinek.

Előzmény: munti (138)
kirumiru Creative Commons License 2003.09.16 0 0 141
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
kirumiru Creative Commons License 2003.09.15 0 0 140
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
kirumiru Creative Commons License 2003.09.15 0 0 139
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
munti Creative Commons License 2003.09.15 0 0 138
Senkinem nem mondtak még konkrét időpontot műszaki átadásra?Ha valakinek szólnal akkor irjon ide ok?
Szépek a képek...Ezek szerint úszómedence is lesz a kertben? :)))
hype78 Creative Commons License 2003.09.14 0 0 137
Sziasztok,

Nekem szeptember elején a műszaki átadásig 4-6 hetet mondtak, ebbe belefér a mások által is említett szept. 20 és szeptember vége is.

Előzmény: kroll (135)
barnabas100 Creative Commons License 2003.09.14 0 0 136
Szia Kroll!

A termegrazsoknak nincs műszaki átadása, mert műszaki leírás sincs a szerződéshez mellékelve. Szóval nem tudod, hogy műszakilag mit veszel, csak azt hogy be tudsz állni az autóval és fedett lesz.

Ezek alapján úgy történik a birtokbaadás (műszaki nincs!), hoyg odaadják a kapunyitót és kipróbáljátok nyitja-e.

Legalábbis így történt a III. ütemben.

Picit vicces és jogszerűtlen volt, hiszen a szerződés valahanyadik pontja hivatkozott arra a bizonyos műszaki mellékletre amit alá kellett volna írnunk.

Ide is érdemes videókamerával menni.

kroll Creative Commons License 2003.09.14 0 0 135
Aki garázst is vett a lakáshoz, annak, hogy történik a műszaki átadása. Leviszik a teremgarázsba???

Szerintem szept. 30-a előtt nem indul meg a műszaki átadás.

Előzmény: teveh (129)
kirumiru Creative Commons License 2003.09.14 0 0 134
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
kirumiru Creative Commons License 2003.09.14 0 0 133
par kep amit most csinaltam vasarnap. Bocsesz hogy ilyen pocsek minosegu de a "kameram" (ertsd mobil telefon :) ennyit tud:
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
kirumiru Creative Commons License 2003.09.12 0 0 132
logikus lenne az is hogy akinek a legnagyobb lakasa van + garazs az telcsizne hiszen annak lesz a legnagyobb tulajdonhanyada. Sokat fizet - tobbet pampoghat. :-)
sajnos nincs ismerosom az Angyalfoldinel.
Előzmény: teveh (131)
teveh Creative Commons License 2003.09.12 0 0 131
Ok, akkor valahogy kezdjük el:
Ha valakinek van valami ismerőse az angyalföldinél, csörögjön oda hogy megy ez a közös területek átadása, beleegyeznek-e egyáltalán hogy ott legyen valaki(k) közülünk.
kirumiru Creative Commons License 2003.09.12 0 0 130
Lemaradni tenyleg nem lenne jo. De szerintem a kozos teruletek muszkai atadasa a lakasok utan lesz ugyanis azzal meg rendesen babralnak. Irtam, hogy amikor legutobb ottjartam akkor meg nem volt lekovezve az udvar stb. Nem hinnem hogy 5 nap alatt elkeszulnenek vele.
Meg csak a lakasokra van Okt.31-i datum a kozos teruletekre nincs... azt huzhatjak es ha ott is Okt31 akkor legfeljebb utolso nap a vagyonkezelo latatlanba atveszi es akkor olyan lesz mint a III-s utem. :-(((
Előzmény: teveh (129)
teveh Creative Commons License 2003.09.12 0 0 129
Tudja valaki mikor van a közös területek műszaki átadása? (gondolom a lakások m. átadása elött, ugye?)
Esetleg van valakinek építész ismerőse?
Jó lenne megvitatni ezt a témát hogy ki menjen az átadásra, mert a végén lemaradunk róla!
fules74 Creative Commons License 2003.09.12 0 0 128
Bocs, most láttam csak, hogy már válaszoltál a Juharos fórumba. Köszi
Előzmény: fules74 (127)
fules74 Creative Commons License 2003.09.12 0 0 127
Köszi, Barnabás. Azt is leírnád, hogy mit tartalmaz? (szemétdíj, takarítás, kert...stb)
Előzmény: barnabas100 (124)
kirumiru Creative Commons License 2003.09.12 0 0 126
Munti!

Nekem is ez a problemam. Jarom az uzleteket de sehol semmi jo. Legnehezebb a kanape... Az mindenhol vagy kicsi, vagy sarok butor, vagy ocsmany. Itt mar eldontottem mi lesz: csinaltatok egyet olyat amilyet en szeretnek. :-)

Szekrenyt ugyancsak nem veszek hanem egy beepitett szekrenyt szeretnek csinaltatni az egyik rovid falfeluletre.

Az ikeaban szamomra nincs semmi, ami a legjobban tetszett ott az a a kijarat. :-))) Viszont a Domus egesz jo meg most neztem meg a Scontot. Az sem rossz. Butor teren amit venni fogok: teve allvany, asztal + szekek (de lehet hogy a szekeket is csinaltatom).

Muszaki cuccbol a mikrot nem reg vettem meg ez egy LG. A huto azt hiszem whirpool lesz (szep nagy 320 literes, remelem befer :) Mosogepbol is a whirpoolt fogom valasztani. A mosogepet a Keravillban fogom megvenni mert a Coraban 5 ezerrel dragabb, de a hutot a Coraban neztem ki.
De meg valtozhat.
Kavefozom mar van. :)

Nem tudja valaki hogy milyen beepitett suto lesz? Jojo, irta valaki hogy whirpool de milyen tipus? Gerillezos? legkevereses? Hany Kw?

Előzmény: munti (121)
kroll Creative Commons License 2003.09.11 0 0 125
Megkérdeztem két ismerőst, akik a II.-ik és III.-ik ütemben vettek lakást, a leggyakoribb hibákról.

Összegezve:

A szoba szélein a laminált parketta felpúposodott illetve behorpadt, mert egyenletlen volt alatta a beton. Az egyik ismerősnél már 3x rakták le újból a parkettát. A fürdőszoba fugázása csúnya volt. Hiányzott a radiátorról valamilyen (?), gomb. Az egyik belső ajtó sérült volt. (mármint ütődés követketkeztében az ajtó felültén látható volt egy benyomódás.)

Mindketten megerősítették, hogy alpvetően csak apróbb hiányosságok voltak.

Állítólag minden esetben korrekten kijavították a hibát.

Előzmény: munti (121)
barnabas100 Creative Commons License 2003.09.11 0 0 124
Sziasztok!

A lakás műszaki átadása nálunk úgy zajlott, hogy az értékesítővel felemntünk és felvettük a hibajegyzéket. Asszem 1 órát szántak mindenkire, de elég rugalmasak. Látott már ezt-azt az Angyalföldi szóval szerintem nem fogank hülyének/bunkónak nézni, ha kérsz 1-2 órát tesztelésre. Nálunk az értekesítő is segített hibát keresni, korrekt volt. (Ha olvassák, köszi megegyszer!)

Tanácsok:

1. Villanyszerléssel senkinek sem volt baja, nagyon korrekt cég csinálja van is itt irodájuk (MEGRÁZLAK Bt. vagy Kft.) A "sötét" helyiségekben kapsz lámpát is, a nappaliban csak a kábelek lógnak. Talán nem is érdemes kipróbálni szerintem ezt nagyon jól meg fogják csinálni.

2. A védőcsövezésekbe állítólag alapból raknak egy behúzó drótot és ha megmozgatot látod, hogy mozog-e a másik vége. Itt visoznt előforult, hogy a "kanyarokban" nagyon beszűkítették a csövet és nehéz volt behúzni.

3. Amit érdemes megnézni az a burkolás!
Képesek lepattant sarkú (vagy finoman végigrepedt) követ/csempét felrakni. Eygből nem veszed észre, de az első nagy takarításnál simán ki lehet szúrni. A fürdőben ás a wc-ben viszont az összes csempét végigkopogtatnám, mert előfurdul, hogy kong és a fuga tartja össze.

4. Érdemes megnézni még a parketta szegélyt, hoyg mindenhol meg van-e.

5. Erkély burkolás, fuga a széllén! A korlátok már 1 tél után elkeztek rozsdásodni apró,(tényleg apró!) pöttyökben.

6. Ajtókat és ablakokat nézzétek meg, hogy nem-e csukódnak be maguktól.

Összességében nem kell félni, a lakásokkal tényleg korrektek, az utólagosan bejelentett hibákat is szónélkül javítják!

A közös területekre, meg tényleg menjetek kamerával!!!

Ui.: Ma jött közös közös k. papír: 116ft/nm/hó

munti Creative Commons License 2003.09.11 0 0 123
Az Ikea jo,csak az eég húzás az ára.
Viszont a KIKA se rossz, és ott valamivel barátibbak az árak.
És a műszaki cuccokat hol veszed?MediaMarkt?ElektroWorld?Tesco?Vagy márkakereskedés?
Előzmény: hype78 (122)
hype78 Creative Commons License 2003.09.11 0 0 122
munti: hát kövezzetek meg, de eddig az ikea nál jobbat nem találtam. Esetleg az ágyat veszem meg máshol, mert azok annyira nem jöttek be. A konyhában a tűzhely ugye whirlpool lesz, gondolkoztam rajta, hogy a többi is az legyen, de volt aki lebeszélt róla. Egyelőre ez még nyitott kérdés, eddig whirlpool, siemens, liebherr gépeket néztem.
Előzmény: munti (121)
munti Creative Commons License 2003.09.11 0 0 121
Hat igen,a modositas nekunk is volt legalabb 3 ora. A muszaki atadasnal ott hagynak minket egyedul a lakasba egy idore? Mert nem hinnem hogy az epitkezes vezeto ott fog allni addig mid mindent kiprobalok! Egyebkent a vezeto tok normalis volt velunk,mikor megneztuk a lakast.
Barbabas, nincs valami tipped hogy mire kell odafigyelni kulonosen,mikor atadjak (a kozos teruleteklen kivul,most a lakasra gondolok). Valami jellemzo hiba,vagy hasonlok.

Mas. Ti hol vasaroljatok a lakasba a butorokat meg a muszaki cuccokat(huto,mosogep, stb)? Valami tipp esetleg? En egy ideje mar jarom a butoruzleteket. Pl. amilyen jol neznek ki ar RS cuccok ujsagba, legalabb annyira undoritoak kozelrol.
Ja meg ilyet is hallottam, hogy hazhozszallitasnal hazhozszallitasi dij + emeletenkenti dij, ami kb.500 Ft. Az eleg sok lenne a 7.-re. Vajon fel tudom en azt vinni egy haverra pl.? Mert hat elegge szukos az a lepcso.

Előzmény: kirumiru (120)
kirumiru Creative Commons License 2003.09.11 0 0 120
Hali Barnabas100!

Koszi az infot meg a kepeket. Mit ne mondjak a kepek elegge lehangolok. :-((( Azt a csempet igy en is be tudtam volna rakni. Lehet hogy erdemes megfontolni hogy kiojavitassuk-e majd vagy sajat kezuleg berheljuk ossze?

Tenyleg jo lenne ha valaki elmenne a koos teruletek muszaki atadasara meghozza egy videokameraval. csak hogy kesobb lehessen hivatkozni ra...

mennyi ido all rendelkezesunkre a muszaki atadasnal? en mondjuk szeretnem kiprobalni az osszes konnektort es megnezni hogy a megfelelo kis megszakitokhoz vannak-e kotve. Meg megnezni a behuzo kabeleimet hogy jok-e, van-e hideg-meleg viz mindnhol, nem csopog-e a mosdo, ajtok megfelelo iranyba nyilnak-e es meg sorolhatnam. Megjegyzem hogy nekem a 3 ora modositasi ido nem volt eleg -> 4 orat toltottek velem.
mondhatni hogy szinte semmi sem maradt a helyen.
(a furdoszobat kiveve :)

Előzmény: barnabas100 (117)
fules74 Creative Commons License 2003.09.11 0 0 119
Szia Barnabás!

Mi a Juharligetbe költöztünk be három hete, és most a közös költségen megy a vita. Meg tudnád mondani, hogy nálatok ez hány Ft/nm, és mi van benne?

Segítségedet előre is köszönöm. Úgy is jó, ha a Juharos fórumba válaszolsz!

Előzmény: barnabas100 (117)
teveh Creative Commons License 2003.09.11 0 0 118
"Csak kene talalni valakit aki kicsit ert az epiteszethez nehogy itt bedumaljak majd hogy annak a repedesnek ott kell lennie mert igy szellozik alatta a teglafal... "

Ez igaz, de ha nem tudunk szakembert "szerezni" akkor a semminél az is jobb ha közülünk elmennek egy páran... bár nem tudom az Angyalföldi mit szólna ehhez.

barnabas100 Creative Commons License 2003.09.10 0 0 117
Szia kirumiru és Szomszédok!

A lift szerncsére működik :-)))

CSináltam pár képet, hogy értsétek mik a problémáink:
http://kep.tar.hu/teve-haz/index.phtml?aid=27593304

Ezekkel a képekkel nem az Angyalföldit akarom égetni, mert az átlagot szerintem így is felúlmúlják (leginkább adminisztrációjuk és az értékesítő Hölgyek kedves hozzáállását tudnám dícsérni). Egyszerűen csak vigyázzatok nehogy ugyanebbe a hibába essetek mint mi. Szerintem ha páran elmenetek a közös területek átadására azzal minden lakó érdekeit képviselitek.

A lakások műszaki átadása abból áll, hogy az értékseítővel felmentek a lakásba és összeírjátok a problémákat, illetve a még el nem készült dolgokat (nálunk a műszaki átadásra nem voltak 100%-osak a lakások, de ez nem is baj).

Nálunk a lakásokban a falakon sok apró repedés volt, de idővel megállt a szaporodásuk. Ezektől nem kell félni, állítólag lefestig gariba 1 év után (persze gondolom nem át pakolják ki a bútoraimat.

Üdv.:
Barnabás

kirumiru Creative Commons License 2003.09.10 0 0 116
tegnap neztem meg a hazat kivulrol.
kis jelentes:
- az udvarban a kovek meg nincsenek lerakva, de betonozva van
- a viragfold tobbnyire a helyere kerult
- a kocsi lejaro festve van
- a kor alaku ablaknal meg mindig! nincs 2-3 csembe a helyen es nincs levagva 1-2 (belelog az abklakba a kor forma miatt)
- az egyik torott ablakot(ajtot) a belso epuleten kicsereltek (epp ott voltam amikor csavo kinyitotta es betort az uveg -> akadt az ajto kinyitasnal)
- az ablakok az 5-ik szintig meg vannak pucolva

hetente egyszer tuti arra szoktam menni megnezni hogy all, bar mostmar nincs latvanyos haladas. (azert az ablakpucolasokat lehet kovetni :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!