Keresés

Részletes keresés

asdf_ Creative Commons License 2018.05.21 0 0 61

A teljes parologtato resz a hatfalon (egy nagy negyzet) vizcseppesedik. A szabalyzo valoszinu jo lesz, mert ha nem maxin van, hanem kozepen, akkor kevesebbet hut  es meg melegebb van benne (ha van informacioerteke, meg tudom merni, hogy 24 orabol mennyit jar a motor).

Rekesz alatt viz: a rekeszek felett uveglap van, az uveglap aljan is gyulni szokott a viz, szerintem kicsapodik a hideg uvegen. Kifolyo kapcsan persze az is lehet, hogy amikor megnezem, hogy el van-e tomodve, epp akkor dugitom ki, de logikusan tenyelg csak onnan tud a rekesz ala kerulni.

 

A tomitogumi (csak fogantyuoldalon, a masik 3 oldala jo) igy nez ki, papirlapot fogja korben vegig.

 

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (55)
almirena Creative Commons License 2018.05.17 0 0 60

ezt is köszönöm, én sem venném újra meg.

Előzmény: farkas-j (59)
farkas-j Creative Commons License 2018.05.17 0 0 59

Nekem egy AEG Santo 75398-as hűtőm van. Nálam is előfordul a kattogás. Én rájöttem nálam mi okozza a hangot. Az elpárologtatóból (fagyasztó tér felső polca felett van) jön a hang, amikor elindul a leolvasztás. Az olvadó jég ahogy megpattan, megroppan a fűtőszál körül, az okozza ezt a hangot.  Azt mondanám, hogy jó hűtő és szeretem, DE!!! Már kétszer elromlott! Az elpárologtatóban van két hőkapcsoló, abból az egyik ami a kiolvasztásért felelős már kétszer megadta magát emiatt cserélni kellett. Külön nem kapható, és az adatai alapján nem találtam sehol az Interneten. Csak komplett a másikkal együtt szerelve, kábelkötegben stekkerezve kapható a márkaszervizben. Így is 2 hetet kellett rá várni. (Az Orczynál is 2-3 hét). Persze így kompletten nem cserélhető, hiszen a kábelköteg be van öntve a készülékházba. Ki kell csípni a hibás hőérzékelőt és kicsípni az új kötegből a jót is. Ezután beforrasztani a jót a rossz helyére és lezsugorcsövezni. A fő probléma ezzel az, hogy a hőcserélőt teljesen le kell billenteni, ami a hűtőközek szállító rézcső csavarodásával jár. Ezt nem tudom hányszor képes elviselni a már rideggé vált cső károsodás nélkül? Persze a legfőbb probléma, hogy egy prémium kategóriás hűtőnél ez a meghibásodás egyáltalán hogy történhet meg kétszer is? Először 1,5 évesen, majd kb. 3 évesen. Én soha többet nem veszek -  amúgy túlárazott - AEG háztartási gépet. Ez a márka már régen nem az ami régen volt!  

Előzmény: almirena (56)
almirena Creative Commons License 2018.05.17 0 0 58

Nagyon szépen köszönöm!

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (57)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.05.17 0 0 57

Szia!

 

A kattanó zaj szerintem a váltószelep lesz, más nemigen kattog. Semmi baj nem lesz belőle - ez mindig is így működött - bár van úgy, hogy halkan dolgozik.

A repedés viszont komolyabb gond: ha ott belemegy a pára (víz) a szigetelő habba, akkor hideghíd keletkezik, ami kivezeti a hideget a hűtőből - és indokolatlanul sokat fog menni a hűtő. Barkácsboltokban kapható öntapadó alumínium szalag, avval ragaszd le a repedést.

Előzmény: almirena (56)
almirena Creative Commons License 2018.05.16 0 0 56

Kedves W124...MATIC!

2010-ben vettem egy AEG Electrolux Santo (214950A) kombi hűtőt a lányomnak. A lakás elég hosszú ideig lakatlan volt, a hűtő nem volt sokat üzemben. A lányom kb egy éve arra panaszkodik, hogy egy fémes kattanó, hangos zajt ad ki a hűtő, napjában 2-3-szor. Ez nem akkor jelentkezik, amikor újból üzembehelyezzük és hűlni kezd, hanem elég random módon.

Belül a felső polcnál a hátsó falon egy hosszú repedés is keletkezett. Elvileg tudom, hogy ennek nincs jelentősége, de azért elég dühítő.

A kérdésem az, hogy jelent-e valami veszélyt, problémát a jelzett kattanó zaj?

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.05.16 0 0 55

Ha foltban jegesedik ("vízcseppesedik"), az gázhiányra utal. A szabályzó valószínűleg jó, kínjában kapcsolgat valószínűleg: ha ott épp akkor, ahol a szonda érzékel véletlenül megvan a hőmérséklet, sikerül neki átbillenni...

Ha a kifolyó nincs eltömődve, akkor egy érdekes kérdés, hogy hogyan kerülhet a rekeszek alá víz... Találgatni lehet, de megfigyelni egyszerűbb. Az alsó ajtótömítéssel kezdd. 

Előzmény: asdf_ (54)
asdf_ Creative Commons License 2018.05.13 0 0 54

Ja es a legalso rekeszek alatt is surun van viz, annak ellenere, hogy a kifolyoja teljes mertekben atjarhato.

Előzmény: asdf_ (53)
asdf_ Creative Commons License 2018.05.13 0 0 53

9 eves, egykompresszoros, kombinalt Whirlpool hutovel van gondom, nem hut elegge. Maxira csavarva a termosztatot a melyhutoben -13.x es -17.x kozott van a homerseklet, a hutoterben alul (szinten maxira tekert allapotban) 6.x es 8.x fok kozotti homerseklet van, a legfelso polcon siman 11-12 fok. A hatfal az elparologtato reszen gyakran nedves, allnak a vizcseppek. Nem egyik naprol a masikra lett ilyen, mar 1-2-3 eve haladunk ebbe az iranyba. A termosztat nem jo benne, vagy a hosszu evek alatt elszokott belole egy jelentosebb adag gaz es potolni kene azt?

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.04.23 0 0 52

Az lenne a baj, ha nem lenne meleg... mert akkor nem is hűtene.

A "hangosan működni" az elég relatív dolog. Mihez képest? Vízszintbe van állítva a gép? Mind a négy lábán stabilan áll, vagy billeg? Nem ér hozzá valamihez?...stb...

Evvel azt szeretném mondani, hogy Te állsz ott mellette. Én így monitoron elég rosszul látom... Próbáld kicsit billenteni, megmozgatni, változik- e a hang?

Előzmény: jazmine35 (51)
jazmine35 Creative Commons License 2018.04.22 0 0 51

Egy 2 hónapos Samsung RB33J3205SA/EF hűtőnk van. ELkezdett hangosan működni és mindkét oldala meleg, van esetleg valakinek tippe, mi történt?

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.04.14 0 0 50

Akkor nyitva maradt az ajtó. Pittyeg, igen, de pár perc után abbahagyja. Szóval könnyen lehet, hogy csak nem vetted észre...

(Négy hónap... be is b@..na, ha a Liebherr ennyi idő alatt megdöglene...)

Előzmény: pimre (49)
pimre Creative Commons License 2018.04.14 0 0 49

Kösz a választ. A tömítéssel - úgy látom - nincs gond. Elég nagy baj is lenne így 4 hónap elteltével, ha máris baja lenne.

 

A deresedés egyszeri alkalom volt, el nem tudom képzelni, mi okozhatta. Hiszen van figyelmeztető pittyegés, ha nyitva marad az ajtó, és akkor ezt hallanom kellett volna. Egyébként a mélyhűtő hőmérsékletét eddig csak a felső rekeszben mértem. A középsőben már -18 -19 körül van, az alsóban meg -17. Tehát az csak 1 fokkal van a beállított alatt.

A külső hőmérséklet (a konyhám) 22-24 fok körül van, 20 alá biztos nem megy soha.

 

De kösz a megnyugtatást, ezek szerint nem kell foglalkoznom vele.

Előzmény: W124E300TDT4MATIC (48)
W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.04.14 0 0 48

Nézd körbe az ajtó tömítését, a csukódás hermetikusságát. Ha be tud jutni valahol a külső levegő, akkor lép fel a deresedés.

Ha az elp nem homogénen hideg, és egy ponton jelentkezik a deresedés, akkor valószínűleg szökik valahol az R600a, bár ez Liebherrrnél azért nem jellemző.

A túlhűtéssel nem kell foglalkoznod, pár fok eltérés plusz/minusz normális. A külső hőmérséklet ugye 15 fok felett van?

Előzmény: pimre (47)
pimre Creative Commons License 2018.04.13 0 0 47

Sziasztok!

 

Van egy decemberben vásárolt Liebherr CNef 4015 típusú hűtőszekrényem. Kb. 1 hete erős deresedést tapasztaltam a mélyhűtő részben, ás ráadásul a mélyhűtő rekeszek alatti részen néhány csepp jég is megjelent. Áramkimaradást nem tapasztaltam a lakásban, legalábbis az egyszerű logikám szerint ez indokolhatná a megjelenő jégdarabkákat a mélyhűtő rekeszek alatt. 

Viszont azóta azt tapasztalom, hogy a mélyhűtő túlhűt. -16 fokra van beállítva, de a beletett hőmérő -20 fokot mutat. - 16 fölé eleve nem állítható a készülék. Egyelőre nincs bajom a -20 fokkal, csak nem tudom, hogy nem jelez-e esetleg garanciális hibát.

A normál hűtőrész rendben van. +7 fokra állítottam, és ezt tartja is.

 

Érdemes ezért a szervizt riasztanom?

W124E300TDT4MATIC Creative Commons License 2018.04.13 0 0 46

Úgy rakd vissza a drótokat, ahogy voltak... Ha standard a szinezése a kábelnek, akkor a feketét, és a fehéret cseréld meg.

Előzmény: kamlaja (45)
kamlaja Creative Commons License 2018.04.04 0 0 45

Van egy kombi Zanussi lehel hűtőm. Tönkre ment a kapcsolója a hűtő résznek.

Danfoss  (077B6414) volt , most ki cseréltem egy Ranco (K59L 1821)-ra.

Na most működik rendesen, de amikor kikapcsol a hűtő akkor a belső   

világitás is kikapcsol. Mit lehetne csinálni neki? Köszönöm

Blaser75 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 44

Üdv Mindenkinek!

 

Van egy Zanussi-Lehel ZLR242 HB240-es hűtőm,ami 5 percenkét bekapcsol,megy 5 percig,majd leáll.Ezt csinálja folyamatosan.

Hűt rendesen,nem csörög-zörög.

Mi baja lehet?

zoltan.toth Creative Commons License 2017.12.29 0 0 43

Sziasztok!

Hátha más is találkozott ilyen hibával..mielőtt kidobom a hulladékba..

Indesit kombinált hűtő TH355 leáll,majd nem indul újra..néha sikerül beindítani,de aztán ismétlődik ugyan ez....

kistank Creative Commons License 2017.10.24 0 0 42
Songoka Creative Commons License 2017.10.09 0 0 41

Tiszteletem.

 

Eléggé kihalt a fórum, de azért remélem tudtok nekem segíteni.

 

Side by Side hűtőt szeretnénk vásárolni. Ezzel elegednő helyünk és még fagyasztó is lenne a közelben a gyakrabban használt élelmiszerek miatt. Illetve a jégkocka gyártás is fontos szempont lenne. nem szeretnénk e miatt egy külön gépet tartani.

 

A Bosch gépeire most 5 év gyártió garanciát adnak év végéig promócióban. 

 

Mit javasoltok? a keret max 500 lenne.

És itt kimondottan számít a méret :D

köszönöm szépen

 

 

orsiluca Creative Commons License 2017.08.26 0 0 40

Üdv!vettünk egy whirlpool kombihűtőt,használtan.

kérdezném,hogy mikor bekapcsol,olyamatosan zúg, aztán egy idő után elhallgat, illetve akkor is, mikor kinyitom az ajtót.

köze van ahhoz, hogy rá van írva, hogy air stream system?

Törölt nick Creative Commons License 2017.08.25 0 0 39

Üdv:
Azt szeretném kérdezni,hogy a fagyasztó szekrényem indító reléje tönkre ment,direktben hogy tudom kipróbálni hogy a kompresszor működjön ?3 lábú az érintkező.

Mert ha direktben megy rendesen,akkor veszek relét.
Előre is köszönöm.

lapoz Creative Commons License 2016.03.01 0 0 38

fresh&cool hűtőm van fent hűtő alul fagyasztó 3 fiókos. Sajnos nem tudom mi lehet a hiba ki van mosva a lefolyója takarítva ha vizet öntök lefolyik. De ha már megy 3.- 4 napot a hátsó csónaknál meg áll a víz és lefagy. Már  mindent csináltam vele de nem hatásos semmi. Valaki esetleg meg tudná írni mi a hiba . Jótállás  már nincs a szerelő meg drágán jön ki és nincs pénzem másik hűtőre kérem ha valakinek volna ötlete írjon. köszönöm Vali  email: kovacsne8vali@gmail.com

 

zeman12 Creative Commons License 2015.12.06 0 0 37

Üdv szakik!

Segítséget kérnék.

Van 1 Candy márkájú kombinált hűtőm 2000-es évek első éveiben készült talán.

Állandóan hűt,nem kapcsol ki....

De hűt is,rendesen,mert hideg van benne,lent pedig jegesedik a fagyasztóban a cucc....

Vmi jeladó, bimetál, v maga a kapcsolórész lehet a hibás?

Hívnék szerelőt,de a világvégén,külterületen van a hűtő,úgyhogy muszáj saját kezűleg megbuherálnom....

Előre is köszi,ha ismeri vki az adott márkát,a megoldást.

nakova Creative Commons License 2015.09.08 0 0 36

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Vennék egy új fagyasztót. Tudom, hogy ez hűtőszekrényes fórum... de fagyasztósat nem találtam. Körülnéztem a Media Marktba, elég nagy a választék, meg még ajándékkártyám is van. Az a helyzet, hogy nem tudom milyen márkát vegyek. Az előzővel nagyon meggyűjt a bajom... elfáradt a műanyag, könnyen bejegesedett és még a tömítés rész is tönkre ment. igaz nem mai csibe volt, de most szeretnék minőségit, tartósat és olyat amivel tényleg nincs sok gond. Nekem idáig az indesit tetszik a legjobban, de a samsungon és a siemensen is elgondolkodtam. 

Mik a tapasztalatok? Melyiket ajánljátok? 

gaboca1981 Creative Commons License 2015.08.25 0 0 35

Sziasztok!
Egy témához kapcsolódó kérdéssel fordulok a szakikhoz és bajtársakhoz. Jegesedési problémák léptek fel a 6 éves Indesit NBAA 33 NF NX no frost kombi hűtőgépemnél. Először úgy derült fény a dologra, hogy a hűtőben kellemes langyos hőmérséklet kezdett jelentkezni. Majd gondoltam leolvasztom, úgysem volt már egy éve. A műanyag burkolat mögött szép vastagon rajta lógott a jég a lamellákon. Ezért nem jutott fel a hideg levegő a hűtő térbe. Leolvasztás után szépen üzemel (a kompresszor is ki-be kapcsol ahogy kell), de 1-2 hetente le kell olvasztanom, mert nem kapcsolja a leolvasztó fűtőszálat. A fűtőszálat kimértem, ami megfelelő és direktbe hálózatra kötve melegszik is. Az elpárologtató szenzor zárlat gyanús, mert hideg és meleg állapotában is 0 ohm-ot mérek rajta. Ez a kék-sárga vezetékes szenzor ami a bordák tetején van. Én erre tippelek, de kérnék szépen véleményt vagy javaslatot mielőtt cserélném. Esetleg más ötlet, ami miatt nem kapcsolja be az elektronika a fűtőszálat?
Köszönöm!
Gábor

colly Creative Commons License 2014.04.28 0 0 34

Üdvözletem minden hűtő gurunak.

 

Kérdésel fordulok hozzátok.

Ariston hűtőgép kezelőpanel kiszereléséhez szeretnék útmutatást kérni.

Ez kombinált hűtő ahol a normál rész fent van .( Zanusi,Gorenje)

Ennek az az ajtaján van a kijelző.

Vezetékkel csatlakozik a hűtő a belső lámpához , ahol a vezeték másik pontja van.

Tipus hiba lehet hogy az ajtó forgáspontjánál a vezeték megszakad.

Az óra lenulázódik. minden nyitás után s a leolvasztás sem az igazi.

Egyszer már cserélték a vezetéket de akkor nem tudtam ellesni a technikát, mivel később értem haza.

Ezért szeretnék útmutatás kérni.

Előre is köszönök minden tanácsot.

colly

Anikoo70 Creative Commons License 2013.10.31 0 0 33

Sziasztok! Sajnos megadta magát a hűtőszekrényünk, úgyhogy sürgősen kéne újat szereznünk.

 

A Media Marktban  láttunk egy nagyon "csábító" Samsung hűtőt, ami tökéletes lenne számunkra, de nem igazán van tapasztalatunk a márkával hűtők szempontjából.:) Van valakinek ilyen hűtője?

Milyen tapasztalataitok vannak?

 

Köszi a válaszokat.:)

 

hegizoli 307 SW Creative Commons License 2013.10.30 0 0 32

Üdv az Uraknak! :)

 

K59-L2635 Ranco hűtőtermosztátra lenne szükségem Egy Zanussi-Lehelbe.Tud valaki tippet,címet ahonnét rendelhetnék?

A régi bec@rt. Kaptam egyet de azzal meg em kapcsol ki csak ha 0-ra állítom.Gondolom mert nem gyári és a hőfoktartomány sem stimmel nála.

Minden segítséget előre is megköszönök :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!