Keresés

Részletes keresés

annus25 Creative Commons License 2012.02.24 0 0 43764

Sziasztok!

Új vagyok ma regisztráltam. Segítséget szeretnék kérni tőletek. Bichon Havanese kutyusunk van, kan  Zénónak hívják, 3 és fél hónapos. (Életünk első kutyusa)  A probléma, hogy ma reggel evés közben éktelen sírásban tört ki egyik pillanatról a másikra, otthagyta az ételt és az ágyában sírt, szenvedett vagy fél percig. Halálra rémültünk, nem tudtuk mi lehet a baja, mit tegyünk vele. Atán megnyugodott,  visszament befejezte az evést. Száraztápot eszik mint mindig, naponta három alkalommal. (Royal Canin junior minit, Ő imádja semmi gondunk vele, ezen kívül nem kap még mást)

Azt szeretném kérdezni, hogy ezt okozhatja e esetlegesen a  fogzás, mivel pár napja észrevettük, hogy a bőr rágókáin vannak pici vérfoltok, de fogacskával még nem találkoztunk. 

Kérlek aki tapasztalt hasonlót, vagy tud, kérem segítsen,  nagyon ijesztő volt a szenvedése, elképzelni sem tudjuk, hogy mi lehet a baja, vagy mit tegyünk. Azóta miúgy tűnik minden rendben.

Előre is nagyon köszönöm,

Üdvözlettel: Nusi

Eraa* Creative Commons License 2012.02.23 0 0 43763

Igyekeztünk nem venni róla tudomást, meg próbáltunk izgatottak lenni, hogy jöjjön, szaladgáljon, haladjunk tovább, mert jó lesz stb., elég vicces tud lenni ez a szitu :-)) de mivel durván nyáladzik (5x úgy mint a kocsiba), így időnként muszáj "foglalkozni" vele és letörölgetni a pofiját, mert a létező összes mocskot összeszedi az utcán. Egyébként érdekes, hogy az emberektől is tartott pesten, mert itthon nekünk a földszinten szépségszalon van kialakítva, és így nap mint nap találkozik idegenekkel, persze nem annyival mint pesten, de itt boldogan megy oda mindenkihez, na jó mondjuk itt mivel itthon van, gondolom biztonságban is érzi magát.

 

A utat egyébként egész jól viselte mikor jött fel akkor is, meg most hazafelé is, persze nyálaskodott, de ő maga se foglalkozott vele, hanem lefeküdt és aludt :-))

 

Itthon meg mikor megérkeztünk Maya majdnem befulladt annyira örült neki meg nekem+páromnak is, Molly meg egész este azt se tudta, hogy hol van, nővéremről tudomást sem akart venni, szegénykém nem igazán értette mi történik körülötte, kezdte megszokni a pesti lakást és akkor most meg visszatértünk, de ma már magára talált :-)) idővel biztos megszokja ezt is, hogy többnyire pesten leszünk, de időnként haza járunk majd.

 

Mivel jó volna, ha sikerülne túllépni ezen a nyálaskodásán, és bátrabb lenne minden helyzetben, úgyhogy most amennyit csak lehet visszük kocsival meg tömegbe, hogy szokja a dolgot. Remélem fog javulni a helyzet!

 

Pannkaa Creative Commons License 2012.02.22 0 0 43762

A többieknek igazuk van. ha megijed nem is kell észre venni és nem kell felvenni vagy látványosan sajnálni mert akkor rögzül benne a nem kívánt viselkedés forma.azt fogja gondolni féltem,ugráltam a gazdira ő meg felvett..... na akkor oké most már mindig így fogok csinálni és akkor az lesz amit szeretnék....... De nem nem semmi ilyesmi,ha bátran viselkedik jól meg kell jutalmazni ha motiválható kajával akkor azzal ha nem akkor a hangoddal,régen én is azzal bátorítottam(kajával nem lehet) Pannit mert nem mert átmenni a hídon.aztán rá vettem hogy átmenjen erre én visítoztam pláza cica módon egy sort hogy milyen ügyes,okos stb. utánna simán ment rajta :) és kis hijján el ájúlt magától örömében hogy át mert menni :)

Előzmény: Eraa* (43758)
vidima Creative Commons License 2012.02.22 0 0 43761

Szerintem is meg fogja szokni a forgalmat, zajokat, szagokat, csak nem kell nagy faxnit csinálni körülötte, ha most még félénken reagál valamire. Határozotttan menni tovább a sétánál, ahogy Ceasar Millen, a kutyasuttogó  is mondja mindig....:-))

 

Előzmény: Eraa* (43758)
VBeata Creative Commons License 2012.02.22 0 0 43760

Ó, szegényke, de rossz lehet neki Maya nélkül! Remélem, hamar hozzászokik. Mi városban lakunk, mikor Jamie kicsi volt, előfordult, hogy megijedt a busztól, kukásautótól, stb. Ilyenkor nem kell nagyon babusgatni, előbb-utóbb rájön, hogy nem történik semmi. :)

Előzmény: Eraa* (43758)
VBeata Creative Commons License 2012.02.22 0 0 43759

Mi is Advantixot használunk. Volt Scalibor nyakörv, az is jó volt, a csomós szőr miatt váltottam én is a cseppre. Amit kérdezel, azt nem is ismerem.

Előzmény: Pannkaa (43756)
Eraa* Creative Commons License 2012.02.22 0 0 43758

Gratula a kiállítási eredményekhez:)

Mi is advantixot használunk, nem használtunk még mást, mert ez bevált, úgyhogy én se tudok okosat mondani! Esetleg kutyás fórumok (yorki, máltai.. stb.) keresőjébe írd be, amiket kinéztél, hátha valaki már írt valamit azzal kapcsolatban.

 

Mi most azzal küzdünk, hogy Molly megszokja a pesti belvárost. A lakást már megszokta, a zajokat szintén, az udvarrész is tetszik neki, de az utcán annyira fél, hogy hihetetlen. Mondjuk érthető, idáig egy totál csendes családi házas övezethez szokott, ahol séta közben kb. senkivel/semmivel nem találkoztunk, itt meg kimegyünk és száz ember, autó, motor, kutya, szag... és ugye még Maya sincs vele! Ma este fogunk hazamenni, kiváncsi vagyok, hogy fogják fogadni egymást a kutyuk, szerintem lesz nagy pusziosztás egymásnak így 5 nap után :))

Előzmény: Pannkaa (43756)
vidima Creative Commons License 2012.02.22 0 0 43757

Mi Advantixot használunk, így sajna nem tudok segíteni. A Frontlinera csak úgy jöttek a kullancsok, akkor váltottunk, az Advantix bevált, nyakörvet sosem használtunk, mert teljesen összecsomósítja a szőrt még a sima nyakörv is, ami csak sétáláskor van egyébként rajta.

Előzmény: Pannkaa (43756)
Pannkaa Creative Commons License 2012.02.22 0 0 43756

Ki mivel védekezik a kullancsok ellen?Mert én használtam sokáig az Advantixot de sajna irritálja Pannust és vakarja a helyét cseppentés után kb. 4-5 napig.ezért nem akarom többet használni.Kiltix is volt már de túl nyűgös amiért nem vízálló.Scalibor sem jó mert az meg nem jó bolha ellen.Duoband 2in1 nyakörvet néztem ki 4 hónapig véd elvileg és vízálló.olcsó de lehet ugyanolyan hatékony mint más ismert nyakörvek.még akkor is jó lenne ha 4 hónapból 2-ig hatékony.ti használtátok már????

Pannkaa Creative Commons License 2012.02.22 0 0 43755

A sötét még bébi 4 hónapos és 28 kg :) A kép jól sikerült rólla de őt nehéz jól fotózni mert majdnem fekete.És igen Kanári szigeteki mind a kettő.Igen Pannika irányítgatja őket de ez még enyhe kifejezés is :) Ő a főnök teljes mértékben,érdekes hogy ezek a nagy kutyák hogy tudnak félni tőle pedig csak egy harapás lenne nekik.Otthon ő az anyakirálynő!De mondjuk hozzá kell tenni hogy nálunk nagyon jó idegrendszerű kutyák vannak.semmi agresszió,nagyon magas az ingerküszöbük.de érdekes hogy ez a fajta tolerancia csak Pannira van így hogy neki mindent szabad,a többieknél meg van a rangsor(általában játék féltésből vannak össze zörrenések vagy a fekhelyen van néha vita hogy ki hol akar aludni) nem méret hanem kor szerint.Zara a nagy kutyus szinte az utolsó helyen van :) Édes tündérmackónk :)

Előzmény: vidima (43753)
Pannkaa Creative Commons License 2012.02.22 0 0 43754

Köszönjük!A tenyésztés még az elején jár de már nagyon jó úton haladunk felé......eddig úgy néz ki sikeres lesz az amit elgondoltunk.

Előzmény: VBeata (43752)
vidima Creative Commons License 2012.02.22 0 0 43753

Micsoda gyönyörű egy kutya, ez a tekintet, ez a kiállás, ez az erő, amit sugároz! Kanári szigeteki kutya? És a kicsi is ugyan ilyen, mert ott sötétebb a kép, ő nem látszik annyira jól?

És ezek szerint Panka ezeket a "picurokat" irányítgatja? Ez tök jó!  :-)))

Előzmény: Pannkaa (43749)
VBeata Creative Commons License 2012.02.21 0 0 43752

Nagyon szép kutyák. A szüleid ezekszerint tenyésztők? Hogy lett olyan apró kutyád, mint Panka? ;)

Előzmény: Pannkaa (43751)
Pannkaa Creative Commons License 2012.02.21 0 0 43751

        Fighter Of The Lowland Angel "Kira" bébi osztály kítűnő 1.

Előzmény: vidima (43748)
Pannkaa Creative Commons License 2012.02.21 0 0 43750

Junior Champion és fajtagyőztes.

Előzmény: Pannkaa (43749)
Pannkaa Creative Commons License 2012.02.21 0 0 43749

    Ő indúlt fiatal osztályban Dancing With The Bulls Celine Dion

Előzmény: vidima (43748)
vidima Creative Commons License 2012.02.21 0 0 43748

Gratulálok, ezek remek eredmények. Ha tudsz, tegyél fel képet a kutyusokról, hogy mi is megcsodálhassuk őket!!

Előzmény: Pannkaa (43743)
VBeata Creative Commons License 2012.02.21 0 0 43747

De cuki az a fekete feje. :)

 

Pankaa: Gratula a kiállításhoz. :)

Előzmény: Nnonii (43745)
Nnonii Creative Commons License 2012.02.21 0 0 43746

Hú ez igen, gratula :)

Havanesek? És tegnap előtt Pest?

Előzmény: Pannkaa (43743)
Nnonii Creative Commons License 2012.02.21 0 0 43745

Azt meg tudjátok esetleg mondani, hogy Pesten valahol van-e lehetőség felpróbálni ilyet? Mert holnap megyünk fel, jön a kutyu is velem. Ha látnám rajta, akkor biztos könnyebb lenne dönteni.

 

Itt egy fotó az én manómról:

 

Előzmény: Pannkaa (43744)
Pannkaa Creative Commons License 2012.02.21 0 0 43744

Igen én is még várok a vásárlással de lehet meg se veszem mert ha nem lesz esős tavaszunk akkor várok vele őszig.

Előzmény: Nnonii (43741)
Pannkaa Creative Commons License 2012.02.21 0 0 43743

Igen!Kettő kutyát neveztünk az egyik bébi osztályban szuka kintűnő 1. +Best in Show a másik fiatal osztály szuka Hungaria Junior Champion lett + Fajta győztes egy nap alatt!!!!!!! :)

Előzmény: vidima (43742)
vidima Creative Commons License 2012.02.21 0 0 43742

Tényleg azt nem is írtad, hogy miért volt sikeres a kiállítás. Te is indultál kutyával?

Előzmény: Pannkaa (43734)
Nnonii Creative Commons License 2012.02.21 0 0 43741
Szia!
Köszönöm. Akkor még rágódok rajta egy kicsit, megvegyem-e, úgysincs meg még rá a keret.
Előzmény: Pannkaa (43740)
Pannkaa Creative Commons License 2012.02.20 0 0 43740

Szia!mi a 301-es méretet próbáltuk fel.ennek is szűk a lába de állítható.viszont a hosszú szőrt szerintem tuti hogy csomosítja.de ha nem lenne szűk akkor meg nem tudna jól védeni a víztől,sártól.ördögi kör ez..............

Előzmény: Nnonii (43739)
Nnonii Creative Commons License 2012.02.20 0 0 43739

Megkérdezhetem, hanyas méretet próbáltatok fel? Az én manóm kb. akkora, mint a Tiéd. És hogy láttad, elég bő a lába szára? Nem csomósítaná a szőrt rajta? Mert a másik overállal pont ez a gond, hogy szűk szárú, és olyan szinten becsomósodott tőle, hogy jó 2 óra volt, míg a 4 lábon kibontottam a szőrt. Ez komoly félelmem pont az ára miatt. Mikor először ráadtam ezt az overált, nekem is úgy állt, kifelé a lábai, meg sem volt hajlandó mozdulni. Aztán elővettem jutalomfalatot, rögtön elfelejtette, mi van rajta. Utána ki az udvarra, a többiekhez, és volt nagy buli, szaladgálás, mint akin semmi nincs. Jó melegen, szárazon jött be a nagy hó mellett, csak mikor szembesültem a csomókkal, akkor keseredtem el.

 

Előzmény: Pannkaa (43737)
vidima Creative Commons License 2012.02.20 0 0 43738

Tényleg jól néz ki és biztos remekül betölti a funkcióját, de nálunk ez nem menne. Mi a Zanniban  vett overallt hetekig próbáltuk, kint-bent, de egyszerűen nem akaródzott Chilinek, hát lemondtunk róla, maradt a kabátka, és szárítgatjuk a lábán a szőrt.....

Előzmény: Pannkaa (43737)
Pannkaa Creative Commons License 2012.02.20 0 0 43737

http://www.webkutya.hu/components/com_virtuemart/shop_image/product/HUP-OU-OV-P.jpg  

 

Ez az,felpróbálták rá és mintha rá öntötték volna de azt történt amit beszéltünk.Le tettem a földre és nem akart megmozdúlni benne.aztán egy kis noszogatás után megindúlt de szegénykém elég furcsán tette a lábait.kifelé rakta őket.azt mondta az eladó hogy elsőre minden kutya ezt csinálja de nem tudom hogy tényleg meg szokná vagy csak rám akarta beszélni.........elvégre még is csak 16 eft.

Előzmény: Pannkaa (43736)
Pannkaa Creative Commons License 2012.02.20 0 0 43736

Azért szoktam a medium puppy-t mert nekem sokkal jobban tetszik az összetétele.olvastam hogy a táp gyártó cégek az összetevőket mennyiségi sorrendben tüntetik fel ill. nekem szimpatikusabb amiben a rizs a szénhidrát.a nyulas medium puppy nyúlhússal kezdődik(nekem ez a legfontosabb hogy hús alapú legyen) a kacsás az rizzsel kezdődik de így is nagyon jó!de egyébként nem azt mondom hogy a mini adult változat nem jó de nekem ez szimpibb.a kukorica miatt kicsit tartok de a konzerv kukoricás nyulas és nem volt kaki probléma.egyébként e miatt nem merek nagyságnak megfelelőt venni neki,nem kockáztatok ez a medium p. nekünk nagyon bevált!összetételben szinte egy az egyben Trovet nyúlas de ott nem kölyök táp hanem felnőtt minden méretnek való.

Előzmény: vidima (43735)
vidima Creative Commons License 2012.02.20 0 0 43735

Így tényleg olcsó, hogy 1500 Ft-ért kaptál két kilót, főleg, hogy Panka sem egy zabagép..... Miért medium puppy tápot vettél? Én Chilinek a mini felnőtteket veszem. Mi a különbség?

A garnaciáról én tudtam. Ha van kép valahol a Hurtta vízálló overallról, küldjél légyszi mert nem tudom, hogy melyik az! Ez a lábán is védi ezek szerint, nem?

Előzmény: Pannkaa (43734)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!