Keresés

Részletes keresés

tgwh8 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 3306

Azt akartam még kérdezni, hogy szerelted be? Részletes leírás van, mert akkor visszaolvasok :D

Előzmény: murray (3303)
tgwh8 Creative Commons License 2014.07.31 0 0 3305

Ki volt téve praktikeres fa ablak, 72 ezer - vagy mennyi volt, pici betűk voltak :D -. Ezen kívül volt ott bármiféle adat? K érték, u, bármi? Erre mondom, hogy jobb minőségű. Régi fa ablakaink voltak, nekem nem volt velük sok bajom, igaz vizesedtek, néha befagytak, néha meg szorultak. A műanyaggal ezzel szemben nincs macera. Csak takarítani kell, mert nagyon megül benne a por. A biztonsági részét ha megnézed a dolognak, ezek a fa ablakok nem tűnnek túl masszívnak, pl. milyen vasalat van bennük? Meg hát a műanyag olcsóbb, na. És mivel nem az ablaknak kell szupernek lennie, így lényegében ott vagyok, hogy olcsó műanyag, csak zárjon rendesen, nem kell egy alatti K érték meg hasonlók :) Meg hát türelmem sem lenne festegetni meg gyalulni... meg az ára. Nem mindegy, ha ugyan annyiba kerül, csak több vele a munka. Minőségét írom még egyszer, nem tudom. De ha tudnám, és olcsóbb meg jobb lenne mint a műanyag, biztos festegetném én is :D

Előzmény: pajaci (3301)
pajaci Creative Commons License 2014.07.31 0 0 3304

1 rész gipsz 3 rész homokkal csináltam, gyorsan kell vele dolgozni, de azonnal csiszolható festhető. Műanyag ablakot én se engedek még a ház közelébe se. (műbőrkabát, műfű, műfenyő, guminő :-)

Előzmény: murray (3302)
murray Creative Commons License 2014.07.31 0 0 3303

néha kicsivel olcsobb a műanyag de nem mindig mint a fa.  én megfogok egy műanyag ablakot és azt mondom: nem.  a fa nyűgős de sztem sokkal szebb. a müanyag panelba való nem házba.

most kentem le jövö héten rakjuk be a két 120*120as ablakot az előoszobába

Előzmény: tgwh8 (3300)
murray Creative Commons License 2014.07.31 0 0 3302

a sima gipsz nálunk percek alatt köt mi ahhoz lassúak vagyunk. ugyebár bögrézünk azért kicsit meló alatt..:-)

csemperagasztó sztem nem drágább a legolcsobb 40 kilós kb 1500ft mig a 25 kilós piros rigipsz 4e

 

Előzmény: pajaci (3299)
pajaci Creative Commons License 2014.07.31 0 0 3301

A műanyag mitől jobb minőségű mint a fa?

Előzmény: tgwh8 (3300)
tgwh8 Creative Commons License 2014.07.30 0 0 3300

Estét, megjöttem :D

Még mindig nem értem. A műanyag majdnemhogy olcsóbb, de biztos jobb minőségű. A ki-és beszerelés tokkal-redőnyöstől-vonóstól 100e-ből úgy emlékszem kijön. Most vagy én emlékszem rossz árakra, vagy nagyon át akartak verni a 200k+ Ft-tal. Vagy csak ha hármat egybe cserélsz, akkor lett volna olcsóbb. Csak találomra rákerestem:

 

Műanyag nyílászáró beépítés ára: Ablak méret: 1500 mm x 1500 mm

  • régi ablak bontása és elszállítása
  • új ablak beépítése
  • kötőelemek
  • PUR hab

Munkadíj összesen: 13.500 Ft

Vagy 5500Ft/m2 egy másik helyen...

Meg egy olyant találtam, hogy 180*160 bukó-nyíló-tokosztott 102e, és ebben minden benne van, kimennek, felmérik, meghozzák, kiszedik, beteszik, helyreállítják, elviszik :D

Még mindig nem értem, gondolom egy négy-hat éves árajánlatot meg már felesleges megnéznem :)

Előzmény: murray (3295)
pajaci Creative Commons License 2014.07.30 0 0 3299

Egyszerű gipsz, amit a villanyszerelők is használnak a dobozokhoz. A csemperagasztó jó, csak nyilván drágább, és később köt mint a gipsz.

Előzmény: murray (3298)
murray Creative Commons License 2014.07.30 0 0 3298

sima struktura gipsz vagy rigipszet kevertél? 

a vakolás  illetve glettelést rigipszel csináltuk. a ytongot csemperagasztóval falaztuk fel a mester azt mondta az a jó neki. én is furcsállottam..

Előzmény: pajaci (3296)
V.T.ZS Creative Commons License 2014.07.30 0 0 3297

Sziasztok.
Ablakcsere elött állunk. Nagyon nem vagyok én tisztában vele, hogy mit is nézzek. Kértünk ajánlatot, kettő helyről jeleztek vissza.

Nagyjából ezek ugyanazok a paraméterek ugye?
A kettő válasz:


pajaci Creative Commons License 2014.07.29 0 0 3296

Én gipszes homokkal raktam fel a ytongot, meg azzal is vakoltam be, 4 óra alatt komplett bent volt az ablak.

Előzmény: murray (3295)
murray Creative Commons License 2014.07.14 0 0 3295

hát két hét után írnék akkor pár szót az ablakcsere folyamatáról. :-) ugyebár ott tartottunk hogy gyárilag kezelt ablakot jó venni.  némileg "kisebb gondom is nagyobb volt e projektben..:-)

 

tehát: még kint volt az ablak de egyik szárnyat le tudtam venni lekenni lazúrral a másikat az Istennek sem..olyan idióta szerelvénye volt hogy a mester sem tudta leszedni, kivágtuk a régit , felfalaztuk ytonggal méretre és úgy raktuk bele.  aztán mester el, én meg ott maradtam és jókora vakolnivaló motyóval.

még a levett szárnyat is alig tudtam visszarakni..

gyakorlatilag a száradási időket beleszámolva még két napig vakoltuk a falat mire elkészült.

hiába raktam rá ragasztószalagot a drágám a napon úgy ledobta meg a szél és ezért úgy összedzsuváztuk anyaggal a fát hogy kapartam mint a robot..aztán lekentem mégegyszer így érte el a képen látható színt.

 

ennyi. belegondolva hogy itt 50-50% volt a berakás és a kőmüves munka bele se gondolok mennyi lenne ha kijön egy kőmüves mókus vagy kétszer egy napra..

 

ennyi. a "megmondtam" és a "úgyis sz..r lesz" -t most hagyjuk. köszönöm :-)

 

Előzmény: halaloszto (3252)
milyen matracot Creative Commons License 2014.07.12 0 0 3294

En is ablakcsere elott allok. Kommerling 88 plust valasztottam 3 retegu low-e bevonatos melegperemes (ez a TPS igaz?) uveggel. Ez is epp a passziv kategoria alatt van.

 

Ha dobsz egy mailt, akkor megirom, hogy honnan kaptam a legjobb arajanlatot ra.

Előzmény: mosodas (3291)
forraslajos Creative Commons License 2014.07.11 0 0 3293

Termoplasztikus távtartó. 

 

http://lmgtfy.com/?q=tps+t%C3%A1vtart%C3%B3

Előzmény: mosodas (3292)
mosodas Creative Commons License 2014.07.11 0 0 3292

Mi az a TPS?

 

És Köszönöm mindkettőtöknek. 

Előzmény: mosodas (3291)
mosodas Creative Commons License 2014.07.11 0 0 3291

Erről a Trocal-ról szívesen hallanék. Semmit nem tudok róla, se a Kömmerlingről. Milyenek ezek? Hol állnak a rehauhoz képest?

forraslajos Creative Commons License 2014.07.11 0 0 3290

Ha minőséget szeretnél, megteszi a Rehau Geneo, Schüco Corona SI 82+, mindkettő thermobetéttel, esetleg Actual Alevo

Ha cifrázni akarod, aluklipsszel kéred, az porszórható is RAL színre.

 

Az Internorm szerintem nem akkora zsibbadás.

Előzmény: mosodas (3288)
kiss_atti (X) 2014.07.11 0 0 3289

Féléves fejlesztésű

 

Trocal 76 AD ( a Kömmerling gyártójától, Uf= 1,1 W/m2K), 4-18-4-18-4-es, TPS távtartós üvegezéssel ( Ug= 0,5 W/m2K) cca. 10%-kal kerül kevesebbe. Roto NT vasalattal.

Előzmény: mosodas (3288)
mosodas Creative Commons License 2014.07.11 0 0 3288

Helló!

Magas minőségű nyílászárót keresek. Úgy gyártót, mint profilt. Egy felújítandó házba kerülnek, amin 15 cm szigetelés lesz.  Energiatakarékos házat szeretnénk, így 3 rétegű, műanyag ablakok mellett döntöttünk. Magunktól kinéztük a rehau euro desing 86 +-t.  Itt a fórumon kerestünk hozzá gyártót. Akik kilenc napja nem válaszolnak :-)  A kérdésünk most változik, maradhatunk ennél a profilnál(ablakoknál), vagy van ennél azért jobb a piacon a kategóriájában? Mi úgy gondoljuk, ezek a nyílászárók a közvetlen a passzívak alatt vannak. Minőségben és árban is, de valahol azt olvastam ezek a profilok újrahasznosítottak. Amiről azt gondoltam jó dolog, de itt picit utána olvasva az jött le, inkább ez negatív.  ?  Az árakról: Mivel minden nyílászárónk egyedi itt egy példa ez eddigi árajánlatokból.  1db 80x150 BNY ablak kb. 45 bruttó.  Ez konkrétan a rehau 86+csak egy másik, gyártótól, csak az ablak. Azt hiszem maco vasalattal. Plusz mínusz 10-15 % nem számít. Mit és kinél? Vagy maradhat, persze a javasolt cégektől?

K.N.. Creative Commons License 2014.07.11 0 0 3287

Ok,köszi a választ.

Valószínűleg a gealan lesz.

Előzmény: forraslajos (3286)
forraslajos Creative Commons License 2014.07.10 0 0 3286

Magyarországon nincs német gyártmányú Gealan ablak.

Ránéztem a Hársfalvi honlapjára, a Marshall Gealanjait árulja, az elég jó. 

Ránéztem a másikra is, az meg Premier. Az is elég jó.

Most már csak a két cég közül a megbízhatóbbikat kellene kiválasztani. Az a nehezebb ügy. 

Előzmény: K.N.. (3285)
K.N.. Creative Commons License 2014.07.10 0 0 3285

Nyíregyházi cégek,a gealan-t Hársfalviék,és a honlap  alapján német gyártmány,másik ideal ablak,azt nem tudom hol ...

Előzmény: forraslajos (3284)
forraslajos Creative Commons License 2014.07.09 0 0 3284

Attól függ, melyiket ki gyártja és ki építi be. A két profil amúgy nagyjából azonos minőség.

Előzmény: K.N.. (3283)
K.N.. Creative Commons License 2014.07.09 0 0 3283

Sziasztok!

Ablakcsere előtt állok,4 ablak + erkélyajtó,4.emelet nyugatra néző mind.

Kettő közül azonos árban melyik lenne jobb nekem?

gealan 6 kamrás vagy kömmerling 5 kamrás?

murray Creative Commons License 2014.07.09 0 0 3282

ok. én tokrögzítő vasalatot találtam :-)

Előzmény: kiss_atti (3281)
kiss_atti (X) 2014.07.09 0 0 3281

Würth semmi..

:-D

 

Szerelőfül,  pl. a VBH kft-től.

Előzmény: murray (3280)
murray Creative Commons License 2014.07.09 0 0 3280

ablakcserénél hogy hívják azt az acél L vagy hasonló acél elemet amit ugyebár befúrnak az ablakba és a másik oldalán meg a furaton keresztül beütő dübellel beleküldik a falba? 

würth mi?

forraslajos Creative Commons License 2014.07.09 0 0 3279

Hosszútávú tapasztalataim-visszajelzés híján-nincsenek velük, úgyhogy valószínűleg nincs baj. :)

Nem nagyon tudok mit felhozni az olcsóbb kategória ellen, de egy jól beépített Roto vagy Velux 10 év múlva is úgy néz ki, mintha új lenne. 

Előzmény: milyen matracot (3278)
milyen matracot Creative Commons License 2014.07.07 0 0 3278

Koszi a valaszt. Ez a minosegi kulonbseg miben nyilvanul meg hasznalat kozben? Vagy esztetikai (is) a kulonbseg?

 

Előzmény: forraslajos (3277)
forraslajos Creative Commons License 2014.07.07 0 0 3277

Schindlert még nem adtam el, de a Fakro pl.  nem rossz, csak a Roto és a Velux minősége egész más. Egyébként valahogy jobban meg van tervezve az első kettő, egymás mellé téve azonnal látni a minőségbeli különbségeket. Ebből-mint ahogy másból sem-a legolcsóbbat választanám.

Előzmény: milyen matracot (3276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!