Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.29 0 0 28310

Szia, nem tudom, hogy mi van, ha közben lejár a munkaviszony. Tőlünk megkérdezték a jogviszony jellegét, de mind2nek határozatlan van a férjemmel, ezért nem tudom, hogy veszik a határozottat. Egyébként arról nem kérdeztek, hogy ki a munkáltató. (Régen a hitelnél kellett jövedelemigazolás a munkáltatótól, és ott a jogviszony jellege is fel volt tüntetve.)

De ha a számlavezető bankodnál igényelsz csokot, könnyen látják a havi állandó jövedelmet, nem kérnek mást ebben a tekintetben. Az új kormányhatározatban az van, hogy lerövidül a bírálati szakasz, szerintem már nem 60 nap, de lehet, nem jól tudom.

Amúgy jogilag a beadás dátuma számít, azt gondolom. Ha elindultok az "úton", szívesen megosztom, amiket én tudok a dolgokról gyakorlatban. (Van egy építkezős blogom, ahol a folyamatokat jól nyomon lehet követni.)

 

Sok sikert és kitartást!

m.

Előzmény: tibikat (28308)
tibikat Creative Commons License 2018.04.29 0 0 28309

Csak annyit még,hogy ma elolvastam az összes hozzászólásodat a témához 2016-tól és gratulálok mindenhez és Örülök hogy sikerült minden!😊 Csodás lehet a hely ahová építkeztetek és az új ház is.😊

Előzmény: Törölt nick (28300)
tibikat Creative Commons License 2018.04.29 0 0 28308

Köszönöm szépen a válaszod, Hitelmentornak is! Én is meg fogom keresni a hitelügyintézőnket, hogy megnyugtasson. Ő úgyis mindent tud.😊
Addig is kérdeznék még itt ha nem baj. Nekem július 31-ig szóló határozott munkaszerződésem van. Emiatt nagyon kell sietnünk,hogy májusban beadjuk az igényt,hogy a 60napos elbírálási idő leteltéig is meglegyen még a munkaviszonyom? Vagy csak a benyújtás időpontjában szükséges,hogy legyen? Mert csak az igénylés előtti két évről olvastam a későbbiekre nem térnek ki és attól félek nem-e kizáró ok a határozott szerződés? Ráadásul a 60nap állitólag tolódhat is ha hiányosság van a benyújtott dokumentumokban - de ezt sem értem,mi az ami hiányozhat,mégis elindítják az igényt? Köszi köszi köszi!

Előzmény: Törölt nick (28307)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.27 0 0 28307

Szia, ettől én is tartottam, mielőtt belevágtunk. Ezt úgy oldottunk meg, h kerestünk egy CSOK-ban járatos hiteltanácsadót, akinek elmondtuk, mit szeretnénk, mik a lehetőségeink, azaz mindent. Miután ő megnyugtatott, hogy menni fog, csak utána kezdtünk neki a dokumentumok előkészítésének. Nem mondom, hogy nem bonyolult, de mindig csak a következő lépést kell nézni és akkor nem vészes.:)

Előzmény: tibikat (28305)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.04.27 0 0 28306

Szia! A feltételek átolvasása és a szóbeli tájékoztatás az előszűrő. Az általad írt dokumentumok szükségesek a beadáshoz, hisz részben azokból is lesz megállapítva  a jogosultságod! Ha azok nincsenek meg akkor nem vagy jogosult!

Ha alaposan körüljárjátok a témát akkor biztos, hogy nem lesz gond a finanszírozással!

Előzmény: tibikat (28305)
tibikat Creative Commons License 2018.04.26 0 0 28305

Szia! Köszönöm szépen a válaszod! Még olyat szeretnék kérdezni,hogy CSOK 10-es támogatására, csak telekkel, építési engedéllyel, tervrajzzal és költségvetéssel lehet pályázni? Tehát nem létezik a bankoknál valami elővizsgálat? Mert attól félek,hogy esetleg valami felett elsiklott az apró betűk közt a figyelmem és mégsem lennénk rá jogosultak és akkor az nagy koppanás lenne. Köszönöm szépen!

Előzmény: Hitelmentor (28294)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.04.25 0 0 28304

Elnézésedet kérem, ha nem tudtam egyértelműen leírni a fogalmakat! A lényeg, hogy a hosszú út végéhez közeledtek, biztos szuper lesz! :)

Előzmény: Törölt nick (28300)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.04.24 0 0 28303

Ha gondolod én tudok segíteni, egyeztessünk!

Előzmény: rage. (28301)
Zeki_ Creative Commons License 2018.04.24 0 0 28302

Nagyobb ingatlanközvetítős irodákban vannak hitelközvetítők, neked ingyen dolgoznak.

Előzmény: rage. (28301)
rage. Creative Commons License 2018.04.24 0 0 28301

Tanácsadót keresek lakásvásárlassal kapcsolatban és nem tudom mit nézzek. Mert bonyolult a történet amiben van ajándékozás több rész egy házból hitel önrész és ltp.

Csak nem tudom hogyan lenne a legokosabban megoldani. Ügyvédhez forduljak vagy hitelügyintézőhöz vagy van egyéb lehetőség?

Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.24 0 0 28300

Én is így gondolom, nem értettem az előző polémiát az elő-, ill. utófinanszírozásról. Amúgy mi hamarosan le is zárjuk ezt a CSOK-os ügyletet az építkezéssel együtt...:)

Előzmény: For-dzsi (28299)
For-dzsi Creative Commons License 2018.04.23 0 0 28299

Elvileg nincs, nem lehet, mert a CSOK rendelet rendelkezéseibe ütközne.

Előzmény: Törölt nick (28291)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.04.23 0 0 28298

Ezt így nehéz megmondani, hogy mennyi jövedelem szükséges.

Ugye van 26.600,- Ft családi pótlék - ha nincs egyéb hitel - akár egy nettó 150.000,- Ft-os fizetés is elég lehet! (biztosabbat csak pontos előkalkuláció után tudok mondani)

 

Előzmény: Stavross (28297)
Stavross Creative Commons License 2018.04.23 0 0 28297

Én alkalmazott vagyok feleségem lenne katás GYES után

 

5.000.000 Ft hitelt szeretnénk felvenni. Nagyságrendileg 25évre, 25.000 Ft/hó, 5éves kamatperiódússal. (5-6 éven belül végtrölesztenénk)

 

Azért gondoltam ilyen hosszú futamidőre, mert jelenleg csak nekem van bejelentett jövedelmem. Így talán átmegy

 

Fenti hitelhez kb mekkora havi nettót kell igazolni? Valamint mekkora 1 főre jutó jövedelmet? 4-en vagyunk két 6év alatti gyerkőccel)

Előzmény: Hitelmentor (28296)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.04.22 0 0 28296

Szia Tamás!

 

Ha most váltod ki akkor a legtöbb bank esetében 2020-as adóbevallásod után leszel hitelképes!

Van pár bank akinél már jövőre is tudsz hitelt felvenni!

 

Havi jövedelem= éves bevétel * 0,6/12

Előzmény: Stavross (28295)
Stavross Creative Commons License 2018.04.22 0 0 28295

Sziasztok

 

Lakáshitelnél KATA-s EV milyen jövedelemnek számít? Most váltanánk ki

 

Vagy kell egy lezárt év?

 

Köszi

Tamás

 

Hitelmentor Creative Commons License 2018.04.22 0 0 28294

Csak csok esetén nincs különbség a bankok között, készültségi fok arányosan - az önerő beépítése után - előfinanszíroznak. (kivétel a végén mert az utolsó 5-10-20% utófinanszírozással történik)

 

Ugyanakkor ha tudsz kötni 7 db lakástakarékot (van 7 db szabad adószám) érdemes felvenni a 10 millió forint hitelt, mert - a lakástakarék mellett egy-két apróságot kihasználva - kevesebbet mint 9.000.000,- Ft-ot kell visszafizetni!

tibikat Creative Commons License 2018.04.21 0 0 28293

Leírnád azt légyszíves,hogyha hitet nem,"csak" a 10milliós támogatást igényli valaki,akkor is van különbség a Bankok közt,illetve ilyen esetre Melyiket ajánlanád? *hitelt-bocsi a telefon nem engedi a javítást a nagybetűket sem. Köszönöm!

Előzmény: hiteltudor (28290)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.04.21 0 0 28292

Érdemes megvizsgálni, hogy mit jelent a két fogalom elő illetve utófinanszírozás!

 

Ha valaki épít 30M-ért egy házat, ahol van 10M Ft önerő illetve 10+10M, akkor első körben be kell építeni az önerejét! Ezzel eljut 33%-os készültségig majd utána kapja a csok-ot (10M Ft-ot 33%-át) és a csok-os hitelt (jellemzően a 10M Ft 33%-át, de itt lehetnek eltérések). Ennél a folyósításnál amit kap pénzt azt azért kapja, hogy építse be, azaz előfinanszírozást nyújt.

Az utolsó 5-10-20%-nál (bankfüggő) vált át utófinanszírozássá a folyósítás!

(ha nincs állami támogatás vagy van piaci hitel ott lehet még rugalmasabb az előfinanszírozás)

 

Ugyanez a példa teljes utófinanszírozás esetén a bank nem 33%-nál kezdi meg a folyósítást, hanem előírja, hogy el kell jutni 50%-ig akkor fog tudni csak utalni. Ebben az esetben a 33% és az 50% közötti részt elő kell finanszírozni és a bank csak utólag fogja kifizetni.

 

Jellemzően előfinanszírozással történik a folyósítás, kisebb telekérték és /vagy kevés önerő - illetve néhány speciális esetben - történik csak utófinanszírozás.

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.20 0 0 28291

CSOK 10+10-nél van olyan, hogy előfinanszírozás? Én nem találkoztam még ilyen lehetőséggel, de lehet, hogy nem kerestem eléggé.

Mi tavaly hiteltanácsadó segítségével találtuk meg a megfelelő bankot, azon belül is a bankfiókot és az ügyintézőt! Mert mind a 3 kell hozzá. OTP-nél nincsen előfinanszírozás, az biztos. (Aki építkezni szeretne, szerintem jó, ha megkeres egy, a CSOK-ban jártas hiteltanácsadót, egy leinformálható, megismerhető referenciákkal rendelkező generálkivitelezőt. Ma ugyanis "szabadúszó", kapacitásokkal bíró, jó mesterembereket találni, őket az optimális ütemezés szerint összeszervezni halálos, de legalább is szinten lehetetlen, az építőanyag beszerzéséről nem is beszélve...)

hiteltudor Creative Commons License 2018.04.20 0 0 28290

Látom, kaptál egymással ellentétes válaszokat is, ezért kicsit pontosítanék. Nem egységesek a bankok az építési hiteleknél az elő- és utófinanszírozás kérdéskörében és az sem mindegy, hogy piaci hitelről is szó lesz, vagy csak támogatott hitelről és CSOK-ról van szó. Gondolom igénybe kívánod venni a "10+10"-et, de az is számít, lesz-e mellé még piai hitelrész is és mennyi az önerőtök, illetve mennyit ér a telek. Csak az adatok ismeretében tudnék bankot javasolni.

Előzmény: László Lieber (28286)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.04.19 0 0 28288

Unicredit az értékbecslés után - bírálaton - írja elő a folyósítás ütemezését!

A K&H előfinanszíroz.

Ha a 3%-os kamattámogatott hitelt veszitek igénybe, akkor minden banknál hasonló ajánlatok vannak, így lehet érdemesebb rugalmasabb bankot keresni!

Előzmény: László Lieber (28286)
nagypapi Creative Commons License 2018.04.18 -13 0 28287

Mindegyik utófinanszíroz.

Keress meg más bankokat is, kis utánajárás, de hosszabb távon busásan megtérülhet. 

Előzmény: László Lieber (28286)
László Lieber Creative Commons License 2018.04.18 0 0 28286

Sziasztok! Három gyermekes család vagyunk és építeni szeretnénk, azt szeretném megkérdezni kinek milyen fapasztalatai vannak a bankokkal? Az Unicredit vagy inkább a K&H a célszerűbb? Illetve azt olvastam, hogy valamelyik bank utó a másik pedig előfinanszíroz ezzel kapcsolatban van valaki aki már megépítette és tudna állást foglalni? 

Hitelmentor Creative Commons License 2018.04.16 0 0 28285

Szia!

 

Elvileg mind a két banknál működhet a történet, az általad leírtak szerint (nyilván sok összetevős a történet), az OTP rugalmasabban szokta kezelni a kérdéses dolgokat mint a többi bank!

Előzmény: kovb (28283)
esmalila Creative Commons License 2018.04.16 0 0 28284

Szia Réka, mi teljesen ugyanebbe a helyzetbe kerültünk mint ti. Már ügyvédhez fordultunk, de előrelépés még nem történt. Szívesen beszélgetnék erről az egészről, de nem tudom van e lehetőség ezen az oldalon privát üzenetváltásra.

Előzmény: Réka 88 (28247)
kovb Creative Commons License 2018.04.13 0 0 28283

Sziasztok, 

 

Hitelt szeretnénk felvenni párommal az ERSTE vagy OTP banknál használt családi házra, csak még nem tudjuk melyiknél. Korábban a Budapest Banknál elindítottunk egy hitelkérelmet, amit később elutasítottak azzal az ürüggyel, hogy nem megfelelő a fűtése a háznak. A házról annyit lehet tudni, hogy 80 nm2 tetőteres tégla, szigetelt 3 szobás nappali-konyhás, összközműves, egyedi fűtéssel. Ez annyit jelent, hogy a földszinten a nappaliban található egy gázkandalló, a földszinti és emeleti szobákban pedig elektromosan van a fűtés megoldva. A bank azt kifogásolta, hogy az elektromos fűtési módok a szobákban nem komfortossá teszik a házat.

 

Érdeklődni szeretnék, hogy az ERSTE és az OTP bank mennyire fogadja be hitelfedezetként az ilyen jellegű házakat?

 

Van-e valakinek hasonló tapasztalata?

 

Előre is köszönöm 

 

 

Zeki_ Creative Commons License 2018.04.07 0 0 28282

Én még sehol sem olvastam erről az ellenőrzésről, hogy meg mikor is történik a valóságban. 

Szúrópróba biztos nincs, hiszen az hogy szerda este 6 van, nem jelenti azt, hogy otthon kéne lennie bárkinek is.  A reggel 7 se.   Esetleg megkérdezik a szomszédokat? Passz. 

Tavaly nyár óta (akkor kaptuk meg a csokot) itt senki sem volt, igaz lakcím ügyileg meg levelezésben is ide van minden bejelentve.

Vagyis voltak itt a navtól, amikor kijöttek értékbecsülni a vagyonszerzési illeték miatt.

Előzmény: Jam Clerk (28280)
Hitelmentor Creative Commons License 2018.04.07 0 0 28281

Törvényi rendelkezés szerint legkorábban 3 nap lehet. Van olyan bank, ahol 3 nap után mehetsz, de van olyan is, ahol majd 2 hétre rá tudnak időpontot adni...

Előzmény: Ferenc Pintér00 (28278)
Jam Clerk Creative Commons License 2018.04.07 0 0 28280

Sziasztok,

mi használt lakás vásárlásában gondolkodunk, de nem feltétlenül adnánk fel a meglévő lakásunkat, azaz már van egy, de amit megvennénk, azt később laknánk mi, a szülők, a mostani pedig lehetne valamelyik gyereké. Tehát a megvett lakásban egy (jó) ideig nem laknánk életvitelszerűen, ami pedig feltételként elő van írva. Ki tud arról írni valami konkrét tapasztalatot, hogy hogyan működik ennek az életvitelszerűségnek az ellenőrzése? A lakás most is lakott, rendezett, és ha megvennénk, legalább "hétvégi ház" jelleggel használnánk is, de nem hiszem, hogy a szúrópróbaszerűen végzett ellenőrzések is hétvégére esnek, télen meg főleg.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!