Keresés

Részletes keresés

cruxosgyuri Creative Commons License 2014.05.25 0 0 15974
szia

hát akkor nem tudom
reggel elküldöm újra
Előzmény: tempel (15963)
nikolausz Creative Commons License 2014.05.24 0 0 15973

Holnap kiviszem a termeszetbe, meglatjuk mit tud eles helyzetben.

Előzmény: kenya15 (15972)
kenya15 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 15972

mindenesetre jó a kísérlet (nem életlen hanem picit élettelen...). Igen az igaz, hogy ez a kontrasztosság hiányzik talán a szemnek, mert ahhoz szokott.. Pl. csillogó kitines bogarak esetében is érdekes kísérlet lehetne.

Előzmény: nikolausz (15971)
nikolausz Creative Commons License 2014.05.24 0 0 15971

Amit itt kismeretben latsz, az inkabb elesseg erzet, amihez a kontrasztok es a csucsfenyek is hozzajarulnak.

En latom a full felbontasu kepet es az elesseg a kozepson is rendben van, de az egesz kep kevesbe kontrasztos. A masodikon amugy az elesseg a nagy levelen van, mig a harmadikon egy kicsitt hatrebb csuszott.

Most nem tornek landzsat, hogy melyik kep jobb vagy roszabb. Amugy egyik se jo, csak lekaptam a bazsalikomot az erkelyrol aztan lottem parat, de azert jol mutatja, hogy mit tud a keresztpolar technika. Amugy az obin levo polarszuro forgatasaval lehet valtoztatni az effekt merteket.

Előzmény: kenya15 (15969)
nikolausz Creative Commons License 2014.05.24 0 0 15970

A vakuban volt meg szufla, bar sokat levesz az egesz technika (mind a vaku, mind az objektiv oldalon).

Amugy annyira nem alexpos a hisztogrammot nezegetve. A level zoldje joval homogenebben vilagos, mig a masik fotokon vannak sotetebb es vilagosabb reszek is.

De utomunkaval izles szerint meg korrigalhato az expo erre arra.

Előzmény: monyesz (15968)
kenya15 Creative Commons License 2014.05.24 0 0 15969

Van ahol nem árt egy kis highlight a harmadik már jobb a második így picit élettelen. Lehet inkább vizes cuccoknál jön jöl

Előzmény: nikolausz (15967)
monyesz Creative Commons License 2014.05.24 0 0 15968

Nekem kicsit alexpós lett a középső. Ennyit elvett a polár, azaz nem volt plusz fényerő már a vakuban vagy ezen még beállításokkal lehetne javítani? Utómunkával simán (már ha ez nyers kép), annyira nem alexpós.

Előzmény: nikolausz (15967)
nikolausz Creative Commons License 2014.05.24 0 0 15967

Kiprobaltam a keresztpolar technikat. A lenyeg, hogy a vakura is kerul egy polarfolia, valamint a lencse ele is. Megfelelo beallitasoknal elvileg megszunnek a becsillanasok.

Igy nez ki egy bazsalikom ikervakuval (viszonylag homogen feny) lefotozva polarszuro nelkul:

 

Ugyanez keresztpolar technikaval:

 

 

Viszont egy egyszeru diffuzorfoliaval sem olyan rossz a helyzet:

 

 

Szerintetek??

nikolausz Creative Commons License 2014.05.24 0 0 15966

Jelentem, most lottem nehany tesztkepet. Van ertelme a dolognak. Majd jon hosszabb poszt.

Előzmény: raulgonz (15955)
zorko Creative Commons License 2014.05.23 0 0 15965

Pontosan ugyanúgy használható, mint a fotózás bármely más területén.... :)

 

Makrónál kicsit talán nagyobb hátrány a fényveszteség, illetve tekintettel kell lenni arra, hogy nem "csodafegyver", nem minden csillogást tud megszüntetni. (Egyrészt az erre-arra görbülő levélen erre-arra polarizált csillogás lép fel, egy szűrő meg ugye vagy erre, vagy arra.... :) Másrészt az is van még, hogy a polarizáló hatás (emlékeim szerint :) 54 fokos szögnél a legerősebb, nagyon lapos szögnél például egész nullára is lemegy, tehát eleve nem minden visszaverődés szűrhető. (Ez már nem makró téma, de pl. ha valaki a saját tükörképét szeretné megszüntetni üvegen keresztül fotózás esetén, akkor arra nem jó a polárszűrő.))

Előzmény: raulgonz (15955)
nikolausz Creative Commons License 2014.05.23 0 0 15964

Hat, van olyan, hogy kereszt polar technika. Mindig tervezem a kiprobalasat, de meg soha nem jutott ra idom. Elvileg mukodik. Lattam jo kepeket, de leginkabb statikus dolgokban erdemes gondolkozni.

Előzmény: raulgonz (15952)
tempel Creative Commons License 2014.05.23 0 0 15963

Szia!Nem kaptam meg a levelet  :( , nincs spam között sem.

Előzmény: cruxosgyuri (15954)
oblomovka Creative Commons License 2014.05.22 0 0 15962

én ugyanannyit látok, mint eddig, csak nagyobban. talán annyi, hogy jobban bele kell bújnom a keresőbe, hogy mindent lássak. bár megvallom, a nagy szemkagylót nem használom, az nekem zavaró.

Előzmény: syssy48 (15959)
futoz (X) 2014.05.22 0 0 15961

Keresőnagyító, olyan mint a szögkereső, csak nem szög

Előzmény: kenya15 (15960)
kenya15 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 15960

ööö igen akkor ti másról beszéltetek...megkavarodtam

Előzmény: futoz (15958)
syssy48 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 15959

Én vettem egy dg-2? keresőnagyítót, tökéletesen látok vele, szuper.........lenne, de kb csak a 40 %-át látom az exponálásra kerülő képnek.  Levettem és csak akkor használom, ha makrózni támad kedvem:(  Nálad ez hogy van?

Előzmény: oblomovka (15956)
futoz (X) 2014.05.22 0 0 15958

Videózásnál?

 

Te erre gondolsz nem? 

Előzmény: kenya15 (15957)
kenya15 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 15957

az biztos, hogy videózásnál is brutál jól jön...már gondolkoztam rajta én is...

Előzmény: oblomovka (15956)
oblomovka Creative Commons License 2014.05.22 0 0 15956

jelentem beszerzésre került a tenpa 1.36x keresőnagyító, az első tapasztalatok nagyon pozitívak, kb d90es méretű keresőt kapott a kis d5100am, remek cuccnak tűnik. pár perc után levettem a gépről, hogy megnézzem, milyen volt nélküle, szerintem nem fogom többet levenni.. :) és minden sarka látható a keresőnek gond nélkül

raulgonz Creative Commons License 2014.05.21 0 0 15955

Szeretni szeretnék, levélfény stb. zavaró tud lenni. Nem tudom mennyire alkalmazzátok. Nálam tapasztaltabbak véleményét várom ez ügyben.

Előzmény: _mirmur_ (15953)
cruxosgyuri Creative Commons License 2014.05.20 0 0 15954
Szia

Küldtem mailt.
Előzmény: tempel (15951)
_mirmur_ Creative Commons License 2014.05.19 0 0 15953

Inkabb az a kerdes, mert szeretnel elerakni?

Előzmény: raulgonz (15952)
raulgonz Creative Commons License 2014.05.19 0 0 15952

Makró előtét lencsére lehet (érdemes) polárszűrőt rakni?

tempel Creative Commons License 2014.05.16 0 0 15951

Szia! Engem érdekelne a dolog!

A mailom publikus: tempel@citromail.hu.

Előzmény: cruxosgyuri (15948)
kismikkas Creative Commons License 2014.05.15 0 0 15950
Meike 12, 20, 36-os közgyűrűsor (Nikon) eladó 28.000 ft. Érdeklődni mira20050702@gmail.com címen lehet. Ide ritkán jövök.

Köszönöm.
zorko Creative Commons License 2014.05.14 0 0 15949

Okszi. :)

Előzmény: Sunslayer (15946)
cruxosgyuri Creative Commons License 2014.05.14 0 0 15948
Sziasztok.

Lenne egy eladó Pentacon Macro szettem.
(sín, kihuzat, jelátvivő)
Szép, gyári állapotában.
Irányár: 6000Huf
cruxosgyuri Creative Commons License 2014.05.13 0 0 15947
Hali

Ha keresel még kihuzatot, akkor küldj egy mailt, mert nekem van eladó.

Előzmény: Sunslayer (15922)
Sunslayer Creative Commons License 2014.05.13 0 0 15946

Köszönöm a magyarázatot Zorko így már mindent értek! Utána fogok járni ezeknek az obiknak és nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek aki foglalkozott a témával.

 

Üdv András

Előzmény: zorko (15938)
_mirmur_ Creative Commons License 2014.05.13 0 0 15945

szerintem semmi. ugyanaz lesz.

Előzmény: raulgonz (15944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!