Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.06.08 0 0 8185
 

Sziasztok!

 

A másik topikban már írtam ezt a kérdést, de itt hátha hamarabb választ kapok.

Meg tudná valaki mondani, hogy mi ez és hogyan tudom eltávolítani a gépemről?

 

bqxomdo.dll   

 

Avast, Spyware Terminator, Spyboot nem törli. Köszi a segítségeteket!

Etus Creative Commons License 2008.06.07 0 0 8184

Én nem vagyok guru, de én is megnéztem, hogy mit tanácsolnak a neten.

Az egyik tanács az volt, hogy "rendszervisszaállítás" arra az idöre amikor még szerinted nem volt ez a W32.Virut-od.

Ez a vírus olyan, hogy kinyit egy hátsó ajtót  (backdoor ) a 65520 portodon.

Előzmény: Kardos Ica (8183)
Kardos Ica Creative Commons License 2008.06.07 0 0 8183
A heti szokásos teljes vírusellenörzés eredményeként a NAV 23 ezer olyan állományt talált amelyik szerinte W32.Virut-tal fertőzött, javítani nem tudja, csak karanténba tenni. Ahogy nézem a listát, ezek olyan html fájlok, amelyek nem netezés közben töltődtek le, hanem kézikönyvek, súgok stb. (pl. Adobe termékeké).
Próbáltam rákeresni a neten, de egymásnak ellentmondó dolgokat találtam. Mit tanácsoltok, mit tegyek?
Diótörő Creative Commons License 2008.05.06 0 0 8182
Kösz szépen a segítségedet,sikerült.
Üdv: Diótörő
Előzmény: Nemrossz (8180)
Nemrossz Creative Commons License 2008.05.05 0 0 8181
Ja, és ha FF újratelepítésig fajulsz, ne feledd el előtte a könyvjelzőidet (bookmarks.html) lementeni, hogy ne vesszenek el!
Előzmény: Nemrossz (8180)
Nemrossz Creative Commons License 2008.05.05 0 0 8180
Szia!
Csak homályos emlékeim vannak már a telepítésről, de majd szólnak az okosabbak, ha hülyeségeket beszélek. Tehát:
Szerintem
Amikor telepítetted, valahol volt egy checkbox (esetleg előre beixelve) azzal, hogy "Akarja-e telepíteni a Yahoo Toolbart?", amire feltehetően bent hagytad az ×-et és leokéztad.
Ha ez beleépült a FireFoxba, akkor lehet, hogy nyoma van az Eszközök -> Kiegészítők-ben, ahonnan az Eltávolítás gombbal és újraindítással -elvileg- ki lehet takarítani. Előtte érdemes megnézni az AVG beállításaiban, ha megtalálod valahol, ott is ki kellene kapcsolni, hogy ne települjön újra.
Ha mindez nem segítene, még mindig le lehet gyalulni a FF-t (a profilodban is!) és az AVG-t is, aztán visszatelepíteni mindkettőt tisztán.
Ha jár erre okosabb, azért hallgasd meg őt is! :o)))
Előzmény: Diótörő (8179)
Diótörő Creative Commons License 2008.05.05 0 0 8179
Sziasztok ! Szeretném a segítségeteket kérni . Éppen ezt az új AVG-t töltöttem le és valami furcsa dolog is jött vele.Az egyik, hogy akaratomon kivül letöltődött a Yahoo, amire nem sok szükségem van,mert Mozilla Firefoxot használok. Hogyan lehet ezt kiiktatni, mert az oldalból is elfoglal egy ujabb sort fent, amit én nem tudok eltüntetni.Na meg egy web oldal sem jön be, amivel eddig semmi probléma sem volt, egy magyar oldal,most ezt az Explorerrel tudom csak látogatni.
Köszönöm előre is a segítséget,már csak koromnál fogva is tök hülye vagyok az ilyesmihez,ugyhogy részletesen írjátok le a teendőket legyetek szivesek.
Üdv: D.
Nemrossz Creative Commons License 2008.02.29 0 0 8178
Február 27-i dátummal megjelent az AVG 8.0! Ügyesnek tűnik az Anti-Virus!
fahej80 Creative Commons License 2008.02.27 0 0 8177

Jónapot kivánok!Segítséget szeretnék kérni.Letöltöttem Avg anti-rootkit programot ami a sistem32/Drivers könyvtárban mindíg talál valamit,pl:adakn5pf.SYS kitörli ujraindul a gép uj keresés és ugyanott más néven ujra talál valamit ami SYS kiterjesztésü.Kitöröltem már vagy 5-6 hat ilyen valamit de mindíg lessz másik.

Panda internet security van fenn jogtiszta 2008-as.Futtatam:online nod 32,online panda,panda csökentett móddan lemezről,advanced care,spybot,a-squared trójai ,de semmi nem használ.Mi a teendő?Előre is köszönöm segítségüket.

robicsek Creative Commons License 2008.02.24 0 0 8176

egyetértek előttem szóló tanult kollégámmal.

a biztonságos netezéshez szükséges:

1. karbantartott oprendszer (ha linux, ha windows, ha akármi - de biztonsági frissitések letöltve mindig)

2. nem netezni admin/root joggal

3. nem kattintani mindenhova ész nélkul, warez oldalakra aztán sehogy, puncisokra ésszel, nem megnyitni minden felugro izét

 

no ezzel a problémák 95%-a meg is oldódott. a maradék 5%:

 

4. lehetőleg router mögött netezni, ha nem, akkor tuzfal sw-t letölteni (zonealaram, comodo, stb)

5 kémprogram eltávolitó progit is (spybot, pl) használni

6 rootkit eltávolito progit is használni

 

no ezekkel a problémák 99%-a is megoldodott

 

a maradékra

 

7. mondjuk a http://www.avast.com/eng/avast_4_home.html az egy ingyenes jó virusirto.

 

kb ilyen sorrendben csináld, szerintem.

Előzmény: darvastoth (8174)
locsemege Creative Commons License 2008.02.24 0 0 8175
Biztos, hogy Windows-ra van szükséged? Illetve ha már az: a Windows-t korrekten használod? Gondolok itt arra, hogy ugye nem admin joggal lépsz be? Mert ha legalább ezt betartod, a kártevőnek igen kicsi mozgástere lenne. A jogosultságkezelés azért van, hogy használják.
Előzmény: darvastoth (8174)
darvastoth Creative Commons License 2008.02.23 0 0 8174
Milyen vírusirtót ajánlotok meguntam az ingyenesség illúzióját vásáolok egyet és hátha tényleg irtani fog, mert kezd elegem lenni
jó lenne olyan amit a neten lehet kifizetni nem boltba máészkálni érte
köszi
Nemrossz Creative Commons License 2008.02.21 0 0 8173
EGS!!!Na.
Előzmény: JFEry (8172)
JFEry Creative Commons License 2008.02.21 0 0 8172

Nos tisztelt urak. Még egyszer neki veselkedtem.

Időközben feltünt, hogy a megjelőlt kiterjesztésű fájlok a rejtett mappákban is lehetnek, noha ott nem keres alapból a kereső. Ott is talátam .chk és ~*.tmp fájlokat melyekt nem is tudtam törölni, mert azok használatban voltak.

 

CSökkentett módban viszont a kereső nem keresett a rejtett fájlok közt,

Nem is találtak semmit sem az irtó progik.

De a taskmanadgert lemásoltam.

 

Normál módban a NOD és a defender is megtalálta a vircsit, de a nod nem tudta törölni, a defender pedig nem állította le, noha a ffelbukkanó ablakok megszűntek. Ezen fellekesedve ismét megkerestem gyanus fájlokat a kiterjesztések alapján. Még a lomtárban is bent voltak, de törölni nem lehetett őket.

A lemásolt, csökkentett módú  Task mintájára a normál módban is leállítgattam a folyamatokat. Utána a megtalált fájlok nagyrésze már törölhető volt. A nem törölhetőek közül egyik ~*.tmp végül megadta magát . A jegyzettömbbel megszerkesztettem. Utána mindegyiket tudtam már törölni.

 

Remélem tényleg rendben van a gép, de mindenesetre most már úgy tűnik, igen!

 

Köszönöm a segitséget és lehetőséget!

 

Jöhet a sör.

Előzmény: JFEry (8170)
Nemrossz Creative Commons License 2008.02.21 0 0 8171
Hhát én nem is értem, hhogy került oda még egy Hh....
Előzmény: locsemege (8166)
JFEry Creative Commons License 2008.02.21 0 0 8170

sajna nem jött be a metódus.

 

Megyek a highjack-re.

 

Előzmény: locsemege (8166)
Diótörő Creative Commons License 2008.02.21 0 0 8169
CRT van.
DE azért kösz a segítséget,majd még nézelődök valahol, csak hol?
Előzmény: locsemege (8168)
locsemege Creative Commons License 2008.02.21 0 0 8168
Ez CRT (hagyományos katódsugárcsöves) vagy TFT (manapság terjedő folyadékkristályos)? Ha ez utóbbi, akkor standard, analóg VGA csatlakozást, vagy DVI-t használsz?

Igazából nem tudom, írtad is miért, nagyon ritkán használok Windows-t. Meg kellene nézned, nincs-e a VGA kártyának valamilyen programja fenn, ami felülbírálja a windows-os beállításaidat. Ilyen hiba általában abból származik, hogy ugyanarra a feladatra több program is telepítve van, s ezek beállításai ellntmondásosak. Windows-nak mondasz 800x600-at, VGA utility pedig mondjuk 1024x768-at.

De ezek tényleg csak sejtések, valójában nem tudom.
Előzmény: Diótörő (8167)
Diótörő Creative Commons License 2008.02.21 0 0 8167
Kedves locsemege !
Tudom, hogy a windóz nem tud magával ragadni, de a magamfajta vén fütyinek ez az egyetlen lehetősége,hogy segítséget kérjen.
Most nincs nagy baj, de a gépem már új, meg XP is van.Nem minden bekapcsoláskor, de eléggé gyakran elállítódik a képernyő felbontásának az értéke.Ilyenkor aztán az ikonok is össze-vissza kerülnek a képernyőn,amit aztán vissza kell tologatni a helyére.A szokásos ablakban beállítom a kis csúszkával a 600 x 800 értéket, majd alkalmaz és ok.De aztán legközelebb megint ezer valahányszor stb. az érték és kezdhetem előlről.
Ha lenne valamilyen ötleted, azt megköszönném.A monitor maradt a régi Samtron és azt hiszem 15 "-os.Ezt nem is akarom kidobni, főleg ha csak ez a baja.
Előre is kösz a segítséget.
locsemege Creative Commons License 2008.02.21 0 0 8166
Már persze erre tetszett gondolni... ;)
Előzmény: Nemrossz (8165)
Nemrossz Creative Commons License 2008.02.20 0 0 8165
EZT végigcsinálni éhgyomorra, utána két sör, Unicum, hálálkodás a szerzőknek, öröm, bódottá, nyugodt, mély alvás.
Előzmény: JFEry (8164)
JFEry Creative Commons License 2008.02.20 0 0 8164

hali Uraim!

Az öcsém gépe előtt görcsölök. Megszállta valami ördögi izé.

 

A Vindows (XP HOME) állandóan valami adwerről regél, de sem az ad-awee, sem a Nod nem talál semmit.

A középen is felbukkanó ablak mindenáron és elég erőszakosan fel akarja telepíten valami trusted antivírusnak a progiját. Ebben (talán szerencsére) a Nod 32 megakadályoz.

De a felbukaknó ablakokkal semmit nem tudok kezdeni, egyszerűen csak vannak.

 

Kérlek segítsetek.

Annyit még, hogy a Task managert végig nyálaztam, de ott sem talátam semmi gyanúsat.

rali Creative Commons License 2008.02.18 0 0 8163
Az csak a gatyesz szerint szabvány.
Előzmény: Törölt nick (8162)
Törölt nick Creative Commons License 2008.02.17 0 0 8162

a doc nem szabványos fileformátum

 

Mit nem mondasz.

Előzmény: locsemege (8158)
locsemege Creative Commons License 2008.02.16 0 0 8161
De csak kicsit. Attól, hogy van rá lehetőség, továbbra is jó volna szabványos felületeken kommunikálni. Teszem azt, elküldök Neked egy OrCAD design-t, lehet, hogy meg tudod nézni, de azért jobb lenne, ha úgy küldeném, hogy ez biztosan így legyen.
Előzmény: robicsek (8160)
robicsek Creative Commons License 2008.02.16 0 0 8160

off

pont most mondtad, hogy ingyenes eszközökkel megnyitható a .doc formátum, kicsit önellentmondásban vagy.

Előzmény: locsemege (8158)
winchester kérdés Creative Commons License 2008.02.16 0 0 8159
Köszönöm a részletes leírást, és a segítséget! Akkor megpróbálom a GetDataBack-et.

OK, mellőzni fogom a .doc formátumot:)
Előzmény: locsemege (8156)
locsemege Creative Commons License 2008.02.15 0 0 8158
Ha lehetne egy kérésem: ne *.doc formátumban tedd közé a mondandódat, mert a doc nem szabványos fileformátum, nem feltételezheted, hogy igen sok pénzért megveszi valaki, aki segíteni szeretne a Windows-t és az MS Office-t. Én is OpenOffice-szal nyitottam meg Linuxról. Éppen ezért használj szabványos fileformátumokat, például open document format, vagy például ott a pdf.
Előzmény: winchester kérdés (8155)
locsemege Creative Commons License 2008.02.15 0 0 8157
Ja, és a 1203 is 5243-ra alakult itt is a 2-es - vagy 10-es - bitek hibásak:

1: 0x31, 5: 0x35
0: 0x30, 4: 0x34
Előzmény: winchester kérdés (8155)
locsemege Creative Commons License 2008.02.15 0 0 8156
Ez habár lehet vírus, de egyáltalán nem biztos, hogy az. Írod, keretes HDD. Ilyenkor előfordulhat, hogy a másik gépben másként jumperelve kellene használni a winchester-t, mint ebben, s ebbe a gépbe rakva az ugyanezen IDE porton lévő eszközzel szembe hajt, mert ugyanaz a device címe. Tehát például egy kábelen két master vagy két slave van. Ami ennél is valószínűbb, az a kábel kontakthibája. Nézd meg, hogyan változtak a karakterek kódjai: Az S kódja 0x53, a W kódja 0x57, a szóköz kódja 0x20, a $ kódja 0x24. Ha megnézed, éppen a 2-es bit lett következetesen a helyes 0 helyett 1 az adatátvitelben - illetve lehet, hogy a magasabb helyértékű byte-on volt a hiba, akkor a 10-es bit a hunyó -, így ez nem valószínű, hogy vírus. Mi több, minden második karakterben állt elő a hiba, ami azért van, mert a HDD-ről 16 bites az átvitel, és vagy csak az alsó, vagy csak a felső byte-on, tehát a 16 bit egyetlen bitjén következett be az adatátvitel hibája.

Ilyen esetben tehát mindig érdemes megnézni, miből mire változott az illető karakter kódja, és könnyen megtalálható a hiba. Ami viszont kellemetlen, hogy a szakadt 2-es vagy 10-es adatvezeték miatt a szektorok írása is hibás volt, és sajnos a filerendszer nyilvántartása, a FAT módosítása is hibásan került ki, amennyiben írás is történt a HDD-re, ami viszont adatvesztéshez vezetett. A feltételezésemet támasztja alá, hogy hibás esetben a HDD méret nagyobbnak mutatkozott - ugye a méretben is megjelent a hibás 1-es bit -, valamint az, hogy a későbbiekben visszaalakult a HDD neve, mérete helyessé, amikor megszűnt a kontakthiba. Sajnos a hibásra update-elt FAT miatt mindenképpen valami GetDataBack, vagy valami hasonlóval kell megpróbálnod visszaszerezned az adataidat. Ne használd mentésig a HDD-t, ne írj rá, ez fontos!

Amúgy a winchester-ed jó, de a kereted rossz, kontakthibás, kidobandó - persze üresen.
Előzmény: winchester kérdés (8155)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!