Keresés

Részletes keresés

Zeus SH Creative Commons License 2006.06.19 0 0 353
...hónapban megpróbálok a Rappai kertészetből plumeriát szerezni... Remélem valahogy össze lehet majd hozni, hogy ne kelljen Pécs mellé leutazni.
Előzmény: Zeus SH (352)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.19 0 0 352

Hát, remélem, mert már kezdek mérges lenni tőle. Az utóbbi időben nem volt időm a munkahelyen netezni, otthon meg nem ment a wireless, szóval tényleg kéne valamit tenni. De hátha ezután legalább nap közben nethez jutok... ;)

 

Jövő

Előzmény: lembi (351)
lembi Creative Commons License 2006.06.18 0 0 351
Remélem sikerűl rendbe tenni a gépedet!
Akkor azért voltak olyan "furcsák" az email -ek.
No.9 Creative Commons License 2006.06.18 0 0 350
Azért még ne mondj le róla végleg.
Napról napra változik a helyzet, mindig belép valami új körülmény, és ahhoz próbálunk igazodni. Még dolgozom az ügyön.
Előzmény: Zeus SH (349)
Zeus SH Creative Commons License 2006.06.18 0 0 349
Hát, sajnálom hogy nem jön össze a dolog, nagyon szépen köszönöm az igyekezetet. Sejtettem hogy ha legális úton próbálkozik az ember, nem egyszerű az eset. Egy ismerősöm ugyanígy van Ausztráliában: a szíve szakad meg a jó kis hazai tormáért, ám sehogyan sem sikerül juttatni neki, hogy a kert végében termeszthesse, mert a mindenféle növényegészségügyi törvények keresztbe tesznek... ;(

Egyébként elnézést, ha lassan (egyáltalán nem) reagálok a fórumon mostanság, valami van a gépemmel, és az esetek 95%-ában nincs abszolút netem. Offtopic, de elmondom, hogy az a vicces, hogy eddig senki nem tudja megmondani mi baja a gépnek... Rendszergazdaként illene rájönnöm, de nem megy. Van 3 kártya beépítve a laptopomba (gigabit, wireless, bluetooth), és képtelen a windows eldönteni, melyik kártyát használja netezésre. Fél percig megy, aztán ha megnézek egy-két weboldalt, átvált egy olyan kártyára, ami természetesen nem üzemel. Linux alá meg nincs drivere a wireless-nek, s idehaza meg csak wireless van, fizikai okok miatt. Magyarul vagy öt napja verekszek vele, ebben a pillanatban úgy néz ki hogy megy, de majd kiderül. Ha nem megy, majd holnap a munkahelyről megpróbálkozok, hátha lesz valami.
(ha valaki tudja a dolog nyitját: zeus@pannongsm.hu... ;))
Előzmény: No.9 (341)
No.9 Creative Commons License 2006.06.18 0 0 348
Pedig pl. Big Island-en, egy kép kivételével (Kailua-Kona környéke) a többi terület szinte lakatlan.
Előzmény: lembi (347)
lembi Creative Commons License 2006.06.17 0 0 347
Tényleg vannak új képek bent. nagyo örülök neki.
Csak sajnos a lekatlan részek nézhetetlenek.. azokat is csinálgathatnák. :)
Előzmény: No.9 (346)
No.9 Creative Commons License 2006.06.17 0 0 346
Nem tudom mikor történt a frissítés. Pár hete (hónapja) pl. Big Island-ről nem volt nagy felbontású kép, most meg van néhány. Oahu pedig már majdnem teljes, de azért még vannak hiányzó részek.
Előzmény: lembi (345)
lembi Creative Commons License 2006.06.16 0 0 345
hogy mennyit nézegettem rajta.
Mikor?, mert kb 3 hete néztem.
Na mindegy megnézem.
Előzmény: No.9 (344)
No.9 Creative Commons License 2006.06.16 0 0 344
Google Earth-en jónéhány frissítés történt Hawaii-ról!
lembi Creative Commons License 2006.06.16 0 0 343
:))
Hát azért itthon is elég sok olyannal találkoztam, hogy akár email -en akár sima levélben kellene intézni valamit, le se sz*rják az embert. De persze előszerettel alkalmazzák azt is, hogyha mondjuk telefonon hívok fel valakit, inkább nagyon cégre hivatalra gondolok, hogy csak kapcsolgatják összevissza az embert, mert hogy ez nem az én feladatom.........
DE vannak kivételek is persze. De amikor példáúl egy boltba akarok venni valamit, és nincs nekik, és nekem már ötletem sincsen, hogy hol kapnnék, majd megkérdezem a boltost, egyből hát ő nem tudja, hogy hol van még ilyen bolt. :)))) hát persze. :)
Szerintem a nagy végek, hivatalok egyetlen országban sem segítőkészek, de a kis helyek, meg magánemberek általában azok.
Előzmény: No.9 (342)
No.9 Creative Commons License 2006.06.16 0 0 342
Ja, és az az elmélet is megdőlni látszik, hogy a nagy Ámerikában mennyire más a mentalitás, mindenki milyen segítőkész etc...
Ezzel szemben itt a lesajnált, depressziós, "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállású szerencsétlen hazánkban meg bárhova küldök e-mailt, készségesen, és órákon belül válaszolnak, míg a tengerentúlról b*szank reagálni, vagy ha mégis akkor több nap alatt, zéró információt adva. De ez már tényleg OFF, csak úgy kikívánkozott belőlem.
Előzmény: No.9 (341)
No.9 Creative Commons License 2006.06.16 0 0 341
Ez így, ebben a formában azt jelentette, hogy sajnos nem tudok ZeusSH-nak segíteni a Plumériák beszerzését illetően.
Sőt, lehet hogy nekem is le kell mondanom róla a magas költségek miatt. Ez van...
Marad az itthon beszerezhető változat. (annyit elárulok, hogy lényegében olcsóbb pl. a rappai-féle ami ráadásul már egy "rendes növény", bár képet még nem láttam róla, hogy mekkora, hogy néz ki stb.)
Előzmény: lembi (340)
lembi Creative Commons License 2006.06.16 0 0 340
Hát nem gondolnám, hogy ekkora herce-húrca van vele. :(

Bár remélem, hogy szépen fog nőni ZeusSH -nak.
Előzmény: No.9 (339)
No.9 Creative Commons License 2006.06.15 0 0 339

Fél OFF

Sejtettem hogy nem lesz egyszerű kör ez a Pluméria projekt, de hogy ennyire, azt nem gondoltam volna. E-mail írkálások a Hawaii Department of Agriculure -nak, és a USDA-nak, most meg a VPOP-nak. Hogy mit lehet, mennyit, honnan, hova, mennyiért, és egyáltalán...? Most talán úgy tűnik hogy a dugvány  összejön , de az is arany-áron. Mag sajnos nem lesz. 

lembi Creative Commons License 2006.06.15 0 0 338
Húú, az naon király.
Előzmény: BOLOND (337)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.15 0 0 337
Ot ora mulva indulok.
Előzmény: lembi (336)
lembi Creative Commons License 2006.06.15 0 0 336
Ezer köszönet, majd ha még ilyen lakás "név" beugrik, akkor majd megkérdezem, mert amikor keresek nem nagyon tudok, tudtam különbséget tenni, meg a szótár se úgy írja ahogy kellene, mert csak annyit, hogy lakás, lakhelye, ház. pfff
:-)
Ja, tényleg, mikor jössz körűlbelűl Magyarországra? :-)
Előzmény: BOLOND (335)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.15 0 0 335
A combo-rol meg nem hallottam de valoszinu valaminek a kombinacioja. A dormitory az egy kozos szoba tobb aggyal, sokszor emeletes aggyal aminek kozos wc-je van. A townhouse az csak max. 1-3 emeletesen osszeepitett lakasok keves kerttel, es kozos fenntartasi koltseggel.
Előzmény: lembi (334)
lembi Creative Commons License 2006.06.15 0 0 334
Á köszi. Esetleg még a Combo, Dormitory, Townhouse meg ezek miben különböznek?
Előzmény: BOLOND (333)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.15 0 0 333
A studio az altalaban egy olyan kislakas amiben csak a furdoszoba van elvalasztva fallal, a tobbi egyben van.
Előzmény: lembi (332)
lembi Creative Commons License 2006.06.15 0 0 332
Ettől tartok én is. :(
Abban tudnátok segíteni, hogy a studio az pontosan milyen szobára, vagy szállásra utal? Mit értenek alatta?
Előzmény: BOLOND (331)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.15 0 0 331
Igazad van, minnel tobben vagytok annal jobb. Van olyan hely ahol kiveheted a dormitory szobat (tobbagyas szoba) es oda csak nektek van kulcs. Meg utazgatni is jobb elmeny ha tobben vagytok. De a gond az lehet hogy mindenki beleegyezzen a programokba ha egyutt mentek!
Előzmény: lembi (330)
lembi Creative Commons License 2006.06.15 0 0 330
Ennek örülök, hogy vannak ilyen megőrzők, mert elsősorban ezért nem akartam ilyenbe menni, mert féltem, hogy ez az el fog tűnni.
Azon is gondolkoztam, hogyha sikerűlne 2-3 embert még beszerveznem akkor még jobb lenne, mert 5-10$ felár jön csak a szállásba a kis fakunyhóknál, és kijön napoonta 50-55$ -rt, és ha többen fizetjük, akkor havi 6-7-800$ -ból is ki lehet hozni.
Előzmény: BOLOND (329)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.15 0 0 329
Eleg kulturalt es igenyes tarsasag jon ossze az ilyen helyen, annak ellenere hogy nincs tele a penztarca. Nem balkani munkasszallo szinten van a dolog. Akinek igenye van a vilagot latni az altalaban kuturaltnak velheto.
Azert vannak kulcsos megorzok es sok helyen az irodaban is megorzik a fontosabb cuccokat. Persze nem jo a hajladozokat kisertesbe hozni azzal hogy szanaszet hagyod a cuccodat.
Előzmény: lembi (328)
lembi Creative Commons License 2006.06.15 0 0 328
Erről én is hallottam, és 20-25$ körűl vannak az árak, ami elég jó olcsó, csak attól félek ilyen helyen, hogy nem lopják ki az ember szemét?
Előzmény: BOLOND (327)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.15 0 0 327
Az ing CD$ 28, de van hozza 14% ado.
Mas. Honoluluban es masik szigeteken is van Hostelling International amit regebben ugy hivtak hogy Youth Hostel. Ha nem bansz kozos konyhat es furdoszobat hasznalni akkor ez az egyik legjobb dolog a szeletelt kenyer ota!
Olcso, tiszta es rengeteg erdekes fazonnal talalkozhatsz, nem beszelve az informacio csererol. A kozos hutoszekrenyben mindenki otthagyja a maradek kajat es az hasznalja aki akarja. Sok ilyen helyen megszalltam a vilagon es meg sehol sem csalodtam.
Előzmény: lembi (325)
No.9 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 326
Sátorozni nem lehet, csak a kijelölt helyeken, azokból meg nem sok van. Azért ha mondjuk 1000 dolcsit kifizetsz szállásra, az némiképp egybevág a Ropoli által leírtakkal. Meg ha autót akarsz bérelni, azt minimum napi 25 dollárral nyugodtan szorozhatod. Nem beszélve az üzemanyagról ami olcsóbb mint itthon, de nincs ingyen. Enni is kell valamit, meg egy-két helyre belépőket fizetni...
Előzmény: lembi (325)
lembi Creative Commons License 2006.06.14 0 0 325
Nagyon király vagy!!!!!! KÖSZÖNÖM
Mennyiért sikerűlt?

Ropoli: Én már szétnéztem, meg keresgéltem, és nem Oahu -ra menné(n)k, hanem a nagy szigetre, vagy Maui -ra, és olyan helyeket találtam, ahol havi 1500-2000$ -rt már lehet lenni, és 2 személyre szól. Az is igaz, hogy nem *** szálloda, hanem kis vityiló, de hát kit érdekel... úgy sem ott ül egész nap az ember.
Tudom, hogy ehhez még sok minden jön, de nem nagy lábom élő vagyok. Meg majd az erdőből szedek banánt, meg ananászt. :D hehehehe /csak vicc :) /
Meg gondoltam a sátorozáson is. Szóval annyit akarok, hogy nem szállodában akarok lenni, hanem olcsó egyszerű helyen. :)
Előzmény: BOLOND (324)
BOLOND Creative Commons License 2006.06.14 0 0 324
Sikerult megvenni a "zoldeset" "XXL" meretben.
Előzmény: lembi (314)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!