Keresés

Részletes keresés

nyman Creative Commons License 2005.10.31 0 0 872

A kep lemaradt. bocs

 

 

Előzmény: nyman (871)
nyman Creative Commons License 2005.10.31 0 0 871

Elokerult nehany fuzetecske, meg reklamanyag, amit meg sajnalok berakni az ujrapapiros kontenerbe. A kepen csak egy toredeke van, bar valszeg a leghasznosabbak. Ha erdekel vkit Bp-en barmikor at tudom adni, vagy esetleg postazom.

 

Ezeket a kiadvanyokat - illetve aktualisabb verziojukat - ingyen be lehet gyujteni a turistainfos helyeken, de ha vki eppen keszulodik, esetleg nem art belenezni, mar itthon. A latnivalok nem szoktak valtozni, max a telefonszamok. ;o)

 

 

 

 

shiraz Creative Commons License 2005.10.29 0 0 870
ja :) Mi csak egy 4 oras game drive-ra megyunk
Előzmény: nyman (863)
shiraz Creative Commons License 2005.10.29 0 0 869
szia bortarsno :)

jelenleg, Boschendal(Franchoek), Neethlingshof (Stellenbosch) and Fairview (Paarl) van betervezve, de igazad van a Constantiat nem kellene kihagyni.
Előzmény: Törölt nick (864)
openkplus Creative Commons License 2005.10.29 0 0 868
Ami azt illeti en mar lefoglaltam a szilvesztert a tengerpartra Southbroom-ban, egy egesz hazat kivettunk, igaz itt csak a napfelkeltet lehet nezni, viszont a vizben lehet furdeni :-))

Ugy tunik az idei az utolso szilveszter itt (egy darabig legalabbis...) januartol Dubai...

sts555 Creative Commons License 2005.10.29 0 0 867

 

Azért Kapstadt-ban vacsora előtt mindenképpen autózz ki a Chapman's Peak-re, és nézd meg ezt.

sts555 Creative Commons License 2005.10.29 0 0 866
Igen
Előzmény: shiraz (861)
golden heart Creative Commons License 2005.10.28 0 0 865
Előzmény: shiraz (862)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.28 0 0 864

szia :-)

 

a boros részhez mindenképp javasolnék 2 helyet: az egyik CT 'hátuljában' a Constantia, ami az első borászat volt a Cape-en a 17. sz-ban. a másik Stellenboschban a Blaauwklippen és mondjuk még beleférhet 1-2, pl. a Simonsig. többet sajnos szinte képtelenség befogni, ha az egész Cape-re 2 napotok van :-(

 

az első kettőt én azért választottam, mert a jó borokat mindenhol megkapod, de ezek a legrégebbi pincészetek, tehát maga a borászat épülete, a patinája, hangulata ezeknek utolérhetetlen. emlékszem, kinéztem egy másik nagy nevűt, de a bejárat olyan volt mint disneyland vagy hollywood, arannyal futtatott gigantikus, giccses kapu, rosszul lettem és sarkon fordultam...

Előzmény: shiraz (862)
nyman Creative Commons License 2005.10.28 0 0 863
Ja protekcio? Ugy konnyu
;o)
Előzmény: shiraz (862)
shiraz Creative Commons License 2005.10.28 0 0 862
kosz a javaslatod :) az ut sajna csak 8 nap. BTW en nem irtam hogy a shamwariban fogunk megszallni , az tenyleg huzos, csak megnezzuk a parkot. De mivel az unokatestvereim ott elnek (az egyikuk baratja dolgozik a shamwariban), rajuk biztam a programszervezest.
udv
Előzmény: nyman (859)
shiraz Creative Commons License 2005.10.28 0 0 861
illetekkel egyutt 250k?
Előzmény: sts555 (858)
golden heart Creative Commons License 2005.10.28 0 0 860

Annyira vágyom már vissza, hogy az már fáj:((((

 

 

 

 

 

nyman Creative Commons License 2005.10.28 0 0 859

A Shamwariba akarsz menni es sokkallod a repulojegy arat? :o)

 

Pedig ez "alig" tobb mint ebben az idoszakban a szallas dija fejenkent es naponta (http://www.shamwari.com/Shamwari-rates-bookings.asp) Es minimum ket nap fizetendo :o)

 

Javaslom inkabb az Addo elefant parkot, ha mar P.E. kornyekere mentek. A szallas a parkban alig dragabb mint a kornyeken es ha jol emlexem kb 400-450 rand vot ket fore. (kb a tizede a Shamwarinak par fenykep: http://www.freeweb.hu/nymanpage/delafrika/index3.html)

 

Osszesen 8 nap vagy 8+4? Mongyuk ez utobbi is kicsit kevesnek tunik ezekre.

 

Előzmény: shiraz (857)
sts555 Creative Commons License 2005.10.28 0 0 858
Én most vettem a Lufthansa-nál potom 250 ezerért.
Előzmény: shiraz (857)
shiraz Creative Commons License 2005.10.28 0 0 857
Udv Mindenkinek,

Mivel Feb vegen tervezunk menni Del Afrikaba, gondoltam megnezem az index topicot (en a Thai topicot (meg Thaifoldet) latogattam eddig inkabb). sajna rovid lesz az ido , 8 nap. CT 2 nap (bor-bor-bor + latnivalok), Oudtshoorn (Cango Caves), Knysna, PE 3-4 nap (incl Shamwari Game Park). Szoval a program szervezve (kiszakadt csalad el ott). Dehogy 200k + illetek a jegy!? hatha tudtok vmi jobbat?

Elore is kosz

sh
nyman Creative Commons License 2005.10.02 0 0 856

mongyuk en nem vagyok egy teazos tipus, gondolom a teahazakban, meg ezzel foglalkozo uzletekben biztosan fellelheto, de ez egy szupermarket, itt pedig meg nem lattam. Igaz nem is kerestem.

;o)

Előzmény: Törölt nick (851)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.02 0 0 855
jézusom... akkor az is 200+... akkor nem tudom, mi lesz. ha mégis CT, akkor kereslek majd emailben. köszi!
Előzmény: sts555 (854)
sts555 Creative Commons License 2005.10.02 0 0 854
Rossz hírem van. Az összes légitársaságnál drasztikusan megemelkedtek a repjegyek, az üzemanyag illeték emelése miatt. Jelenleg egy CPT illeték 75 ezer forint. Ettől függetlenül én is mennék, valószínűleg novemberben, és január végén is. A szálláskérdést megbeszéljük privátban. Az itteni emai lcimem jó.
Előzmény: Törölt nick (853)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.01 0 0 853

kedves sts,

 

tervezünk egy februári utat valami melegbe és kezd szűkülni a kör. gyaklag ugyanoda jutottunk, mint ti: kubába nem vagyok hajlandó 200ezret fizetni egy repjegyért, miamiba (ahova kevesebb, mint a fele a repjegy!) viszont már nem mennék vissza... de mondjuk CT-ba igen!

 

ezért kérdésem: lehet, hogy az túl nagy nekünk, de a ti ottani házatok elvileg kiadó szokott lenni? ti mikor nem használjátok?

 

vagy van esetleg más szállásötleted?

Előzmény: sts555 (847)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.01 0 0 851
már pár éve van itthon is, sőt, nagyon divatos...
Előzmény: nyman (850)
nyman Creative Commons License 2005.09.20 0 0 850

Nahat, mit talaltam (persze lehet, hogy csak nekem ujdonsag, hogy Mo-n is kapni):

https://www.groby.hu/index.big?p=prodinfo&id=MTc2MDg%3D

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.16 0 0 849
Előzmény: zinaida (846)
zinaida Creative Commons License 2005.08.16 0 0 848
Köszi :-)
akkor ez Fokvárosra érvényes ugye ?
Egyébként nekem a Finnairt illetve a KLM-et ajánlották de a KLM nagyon drága volt a Finnair meg állandoan azt írta ki rossz dátum..
De ez a Lufthansa jól hangzik..
Előzmény: sts555 (847)
sts555 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 847
Igen, ez az ár tartalmazza az illetéket. Amúgy igaz hogy én mindig a Lufthansa-val utazom, de meg kell hogy mondjam hogy messze a legjobb a menetrendje, és a csatlakozási idők sem oda, sem vissza nem haladják meg a másfél órát. Már többször megjártam velük ezt az utat, de még sohasem késett. Csak ajánlani tudom. Egyébként meg oda és vissza is éjszaka repülnek, ezért nincs kieső idő.
Előzmény: zinaida (846)
zinaida Creative Commons License 2005.08.16 0 0 846
102000 Ft ???
vistánál ? az utazási iroda ? (bocs lehet, hogy én vagyok a hülye én ugy tudom az utazási iroda)
A Lufthansás 200 000 is szerintem jó ár..
Az Air France is a körül van csak abba nem tudom benne van -e az illeték.
Köszönöm a segítséget
Előzmény: Törölt nick (844)
sts555 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 845
Most foglaltam Lufthansa-t, Bp-Frankfurt-CPT 200.000.-ft.
Előzmény: zinaida (843)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.16 0 0 844
nem értem, miért lenne 300.000? a vistánál 102 Joburg és 115 Capetown. az tök olcsó.
Előzmény: zinaida (843)
zinaida Creative Commons License 2005.08.16 0 0 843
Hello

Segítséget szeretnék kérni. Melyik légitársasággal érdemes kiutazni Dél-Afrikába ?
Esetleg egyéb megoldás hajó, átszállás, vagy bármi amivel csökkenthető lenne az eddig általam legolcsobbnak tartott
KLM 300 000 Ft-os repjegye.
nyman Creative Commons License 2005.07.26 0 0 842

na ugy latom elottem eleg jol osszefoglaltak par dolgot. Del-Afrika szerintem sem az egyszeru esetek koze tartozik. Mer nem probalkoztok mas konnyebb orszagokkal, mint Kanada, Ausztralia vagy Uj -Zeland? Lasd a Vándoroljunk ki! c. topikot.

 

Ugyan en proszaltam munkat keresni az orszagban es 2003-ban nehany interjut is sikerult osszehozni. (lejjebb is irtam mar ezekrol) Igaz nem fektettem bele nagy energiat, igy semmi konkretum nem jott ossze, ugyanakkor azt ereztem, hogy nem lehetetlen kuldetes a nehezsegek ellenere sem. Bar volt ahol visszajott, hogy feher borrel rendkivul nehez helyzetben vagyok. Ket-harom evvel ezelott regisztraltam magam nehany del-afrikai allaskereso adatbazisban es jott mar nehany megkereses. Ami erdekes volt, hogy egy dubai allast is egy del-afrikai ugynoksegen keresztul kaptam meg, akik egy ilyen adatbazisbol halaszott elo. Hogy vegul nem vallaltam az egy masik tortenet. Par hete kaptam egy mailt, hogy aktualis-e meg a keresesem. Fel hivtam az ugynokseget, hogy milyen eselyem van esetleg allast talalnom, mivel se del-afrikai munkavallalasim se fekete borom nincs. A valasz az volt, hogy nagyon ugy nez ki, hogy nehany teruleten kenytelenek lesznek be vagy visszacsabitani munkaerot, mivel nagyon sokan eljottek Europaba, a Kozel Keletre, vagy Ausztralia kornyekere. Most, hogy ez valoban igy van, nem tudom.

 

Szerintem ra kell szanni 3-4 honapot, lemenni del-afrikaba es korulnezni munka fronton. Ha ennyi ido alatt nem korvonalazodik semmi, akkor nem erdemes tovabb probalkozni. A kirandulast azert is javaslom, mert nehany tevhitet minden bizonnyal sikerul eloszlatni es elso kezbol lehet infot szerezni.

Előzmény: gida11 (833)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!