Keresés

Részletes keresés

fulopzsolt27 Creative Commons License 2016.11.01 0 0 4109

Nagyon köszönöm.

 

A másik kérdésem, hogy esetleg létezik olyan, hogy Okinawa bus pass? Busszal szeretnénk eljutni - jogsi híján - Nahából Onnába és Nago-ba és értelemszerűen visszaféle is. A jegyek ha jól láttam, akkor valami horribilis pénzek. 4000 JPY oda-vissza, ha nem hétvégén vagy ünnepnap megyünk. Mert akkor létezik, napijegy 2000-ért egész napra.

 

3 nap alatt mi lenne érdemes megnézni szerintetek?

Előzmény: jazzcool1,2 (4108)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2016.10.29 0 0 4108

ULMON - ez van androidra és ios-ra is. Japán nagy városai mellett egész térségek is letölthetők, mind kitűnően működik offline módban, sosem tévedtünk el. illetve már előre rögzítettem is azokat a helyeket, amelyekre mindenképp el szeretnék menni, de rögzíteni bármikor lehet offline módban is. 

Előzmény: fulopzsolt27 (4106)
neomedia Creative Commons License 2016.10.29 0 0 4107

MAPS. ME

Előzmény: fulopzsolt27 (4106)
fulopzsolt27 Creative Commons License 2016.10.29 0 0 4106

Mindkettőtöknek nagyon köszönöm a segítséget. A qatarral fogunk érkezni majd 22:30-ra! 

 

Egy másik fontos kérdésem is lenne. Tokióban menny jó az utcán a wifi lefedettség? Ugyanis egyszerűen nem találok olyan normális alkalmazást amihez le lehet tölteni egy navigációt vagy térképet. A Here és az IGO-ban sincs Japán térkép ez lehetséges? Hol találok esetleg ilyet?

Előzmény: Bela_Vak (4105)
Bela_Vak Creative Commons License 2016.10.24 0 0 4105

Haneda: kozlekedes ejfel kornyekeig van, utanna tucsokciripeles vagy taxi.

Monorail is kb ejfelig jar: http://www.tokyo-monorail.co.jp/english/timetable/1020.html, a keikyu meg 11:40ig ha jol emlekszem.

Nekem idot leginkabb a borondre valo varas szokott jelenteni. Az tenyleg szerencse fuggo, de azert 1 orat az ilyen nem szokott tartani.

 

Szerintem nezd meg meg egyszer a limuzinbuszokat, mert kb Tokyo/Yokohama teljes teruletere mennek, nagyon sok vonatmegallohoz is. Persze a vonat ugyaugy elvisz.

Előzmény: fulopzsolt27 (4103)
Apaszive Creative Commons License 2016.10.23 0 0 4104

A Haneda reptér főleg belföldi járatok kiszolgálását végzi, persze van némi international forgalma is. Ebből az következik -arra a kérdésedre mennyi idő, mire kijutsz az előcsarnokba- hogy attól függ, milyen légitársasággal és honnan érkezel. Az ellenőrzés "mélysége" ettől is függ. Belföldi géppel érkezők természetesen nem "full control" alatt vannak, gyorsabb a beléptetés, de a külföldről érkező utasok itt is fotó és új lenyomat valamint útlevelének számítógépes ellenőrzése után léptethetők be. Talán pár kérdés is be fog figyelni a officer részéről. Feltehetőleg a késői időpont miatt -a reptér forgalma korlátozott az éjszakai órákban-  sem lesz sok utas a belépő oldalon, így mondjuk sacc/kb: 10-15 perc alatt bent lehet, ha minden simán megy.

Hogyan lehet bejutni a városba? A Haneda elég közel van Tokyo központjához, nem probléma bejutni... itt egy link erre, talán segít : http://www.haneda-tokyo-access.com/en/transport/

Jó utat!

Előzmény: fulopzsolt27 (4103)
fulopzsolt27 Creative Commons License 2016.10.23 0 0 4103

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy a Hanedáről van-e a városba éjszakai közlekedés? Én a világon semmit nem találtam csak a limuzin buszokat, azonban azok nem nagyon mennek arra amerre nekem kellene. 22:30-kor érkezünk és nem tudom mennyi idő alatt érünk ki ill. ha késés van akkor még később.

A reptérről való kijutás kb. mennyi idő ha minden rendben van?

 

Nagyon köszönöm a válaszokat

Bela_Vak Creative Commons License 2016.10.21 0 0 4102

Valtozo. Pl matsurikon ott eszel, ahol akarsz.:)

 

Előzmény: jazzcool1,2 (4101)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2016.10.21 0 0 4101

Ami engem "zavar": veszek tolcseres fagyit az utcan, de azt is csak ott helyben allva illik elnyalogatni :-) 

Előzmény: Bela_Vak (4100)
Bela_Vak Creative Commons License 2016.10.21 0 0 4100

A problema abbol van, hogy Japanban elsosorban a kozteruleteken, epuleteken kivul kezdtek el tiltani a dohanyzast, es ettermekben, kavezokban tartottak meg, mashol meg fokent belterekben tiltottak meg, es utcan, koztereken maradt ok hosszu ideig. Igy aztan a kulfoldiek egyszerre tudnak panaszkodni, hogy 1) Japan elmaradott, es nem tiltja elegge a dohanyzast, 2) Japan tul szigoru. ;)

Egyebkent most mar szinte minden kozteruleten, utcan, parkokban, kozepeuletben, cegeknel van kulon kalicka dohanyzasra, es a kavezok, meki stb is elkulonitett legterrl csinalja. 

Előzmény: mestska (4097)
e_dora Creative Commons License 2016.10.20 0 0 4099

ami kimaradt a listabol es fontos meg szerintem, hogy nincs borravalo

e_dora Creative Commons License 2016.10.20 0 0 4098

az lehet, szerintem (meg eszerint és a cikk alapján) főleg az éttermeken kell még változtatni. több helyen, ahol jártam, és volt elkülönített rész, sokszor ugyanabban a légtérben volt a kettő, aminek aztán semmi értelme.

Előzmény: mestska (4097)
mestska Creative Commons License 2016.10.20 0 0 4097

pedig elég sok parkot láttam, ahol egy kétszer háromméteres kalickában lehetett csak dohányozni.

Előzmény: e_dora (4096)
e_dora Creative Commons License 2016.10.20 0 0 4096

pedig még csak most próbálják utólérni a nyugatot e téren, nekem inkább a hamutartó volt furcsaság a mekiben. Egy ideje Japánban is csökken a dohányzás, most vmi 19%.

NY-ban (ahol 14%) pl. még a tengerparton is tilos, valamint a gyalogos tereken, és az összes parkban - meg persze, bent, éttermek, kórház, iskola, stadion, klub, kocsma, és az összes munkahely. A magyar ráta ennek a duplája, így onnan nézve talán még más a meglepő.. de ez a trend, és érdemes figyelembe venni a dolog szemetelés oldalát is, hacsak nem viszi haza a táskájában a csikket a kedves füstölgő.

 

jazzcool1,2 Creative Commons License 2016.10.20 0 0 4095

Lehet tolakodni, masokat "ugyesen" megelozni, hamburgert enni a Ginzán, masok kulturajat lebecsulni, de erre nem lennek buszke...

Előzmény: neomedia (4093)
Bela_Vak Creative Commons License 2016.10.20 0 2 4094

Jol csinaltad!

Magyar embernek ne mondja meg senki, hol cigizzen, hol szemeteljen, hova hugyozzon!

Előzmény: neomedia (4093)
neomedia Creative Commons License 2016.10.19 -2 0 4093

pont ugy cigiztem, mint barhol a vilagon

nem kell mindent elhinni/komolyan venni

Előzmény: jazzcool1,2 (4092)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2016.10.18 0 0 4092

Tegyuk meg hozza, hogy kozteruleten csak nehany kijelolt helyen lehet dohanyozni. 

Előzmény: Apaszive (4091)
Apaszive Creative Commons License 2016.10.17 0 0 4091
sokina Creative Commons License 2016.10.16 0 0 4090

szuper köszönöm :-)

e_dora Creative Commons License 2016.10.16 0 0 4089

jövőre május 5-ig tart a "golden week" csúcsturizmus, azt érdemes elkerülni.. közvetlen utána viszont még találhatsz wisteriát vagy ezt, de pl. a shibazakura is cool.. vagy szakura Hokkaidón.

Előzmény: sokina (4088)
sokina Creative Commons License 2016.10.15 0 0 4088

Májusban tudunk csak menni ,de szerintem akkor is sok-sok virág lesz és rengeteg más látni való, ami minden évszakban látogatható :-) 2 hétre mennénk most rakom össze a tervet és olvasgattok a topicba sok-sok jó ötletet adtatok már:-)

Apaszive Creative Commons License 2016.10.15 -1 0 4087

Igen, igazad van ... amennyiben helyben marad, akkor inkább vegyen a kedves utazó vonaljegyet. :) Nem tudhatjuk mi a szándéka, de ha már kifizetett egy talicska pénzt a repülőre, akkor nézzen szét kicsit, menjen és tapasztaljon.

Előzmény: e_dora (4085)
e_dora Creative Commons License 2016.10.15 0 0 4086

Valószínűleg igen, de foglalhatsz online lemondhatót is vmelyik siteon (booking, japanican etc), vagy a hotel(lánc) oldalán is gyakran aznap vagy 1-2 nappal előtte megváltoztathatod.. a hazautazás előttit én pl. le szoktam foglalni a reptér fele.

Előzmény: TGaborZ (4084)
e_dora Creative Commons License 2016.10.15 0 0 4085

ha a környéken marad, és csak egy hét (Kiotó, Oszaka etc), akkor nem biztos, hogy megéri a JR Pass 29110 yenért, ami napi 4100.. a 3000 arra a napra pl. olcsóbb. Akkor már inkább a Kansai Thru. Késő este érdemes a leggyorsabb, legegyszerűbb járattal menni, onnan is még ki tudja, hol a hotel. Szállodai árból meg van mindenféle, 2 főre $50-70 körül bőven van választék. Szvsz Japán szerteszét tele van a cseresznyéknél nagyobb élményekkel, bármikor is megy vki. Első alkalommal persze nekem is kényszeresen ki kellett pipálnom az ilyeneket (Arany pagoda etc.), de nem ez maradt meg.

Előzmény: Apaszive (4081)
TGaborZ Creative Commons License 2016.10.15 0 0 4084

Lehet, hogy január végén, február elején elég csak az első pár napra szállást találni? A többire meg rugalmasan igény szerint?

Előzmény: Bela_Vak (4078)
sokina Creative Commons License 2016.10.15 0 0 4083

köszi a válaszokat,nem nem az alapokról indulok hanem próbálok a káoszból kihámozni amire szükségem van :-) és tudom az itt levők nagy része már volt és remélhetőleg menni fog még!  Sok-sok minden foglalkoztat,kevereg az agyamban fogok még hülyeséget kérdezni szinte biztos holott kiszúrja a szememet a gugliba,de valahogy a tapasztalt emberek válaszai sokkal értékesebbek és jobbak :-) Tényleg jártam már sok felé,de ez most egy kicsit misztikus egy kicsit nagyobb falat szeretném ha jól sikerülne sokfelé járthatnánk megnézhetnénk stb!:-)

jazzcool1,2 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 4082

Lakjal Osakaban, onnan remekul lehet csillagturazni Kyoton kivul pld Nara, Kobe, vagy akar Hiroshima. 

Előzmény: sokina (4079)
Apaszive Creative Commons License 2016.10.14 -1 0 4081

Ha már ott van a  "barátom a google" előtted, akkor minden információ kiveri a szemed. Az is, hogy lehet Kansai-ról Kyoto-ba eljutni. Nem csak JR vonattal, hanem busszal és taxival is... menetidőkkel, jegyárakkal, megálókkal ...cakkom púder. Hallottál már a "JR Pass"-ról ... mert a 3000.- JPY/ fő/út szintén elég húzós. A távolsági busz sem sokkal olcsóbb, az 2650.- JPY/fő/út. Azt is világosan kell hogy lásd ha már a google-t böngészed, hogy a szállodák árai az égben vannak (persze lehet csak az én pénztárcámhoz viszonyítva). Nyiss meg egy airbnb oldalt és látni fogod, hogy a szállodai árak töredékéért kapsz apartmant itt ... és az sem probléma ha hajnalban érkezel. Ha megteheted, akkor javaslom az utazásodat egy hónappal előre hozni, úgy április első hetére... akkor még a cseresznyefavirágzást is elcsíped, ami olyan élmény, amit sehol máshol nem kapsz meg. Már megbocsáss, de kérdéseid alapján... nagyon alapokról indulsz. :)

Lehet nyitnom kellene egy utazási irodát...? :)

Előzmény: sokina (4076)
Bela_Vak Creative Commons License 2016.10.14 0 0 4080

Normalis hoteleknel a 24 oras recepcio eleg altalanos. Azt is megkerdezheted, van-e shuttle busszuk a repterre, mert lehet, hogy elvisznek.

Előzmény: sokina (4079)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!