Keresés

Részletes keresés

Fotósképző Creative Commons License 2021.09.28 0 0 239

Ezer köszönet!

Áttettem a Chrome-ra, és egy rövid, sétás teszten rendesen működött – nagyjából. (Mellesleg a linkelt wikis oldalt nem értem, hogy akkor mobilon nem jó a Firefox, vagy asztali gépen sem, mert ez utóbbin nekem tökéletesen működi Firefoxon a merretekrjek.hu honlap...) 

- Ugyan épületek között voltam, de a beígért "amerre mész, ahhoz igazítja a képernyő irányát, tehát nem kell folyamatosan igazítani azt" nem valósult meg, pontosabban volt vagy 2-3 pillanat, amikor működött ez is (kézzel kattintgatva, fordítgatva működik). Gondolom, több műholdra rálátással jobb lesz.

- Illetve mindig feljön egy "Egyszerű nézet módra váltás" ablak alul, amire kattintva csak a Rólam oldal jön fel. Ez a mód nem működik, vagy megint én kattintottam rosszul?

- Útvonaltervezést is kipróbáltam, habár kicsit máshogy sikerült, mint a haszn ut-ban írva vagyon. De majd újból tesztelem.

 

+ Letöltöttem a szerző által is ajánlott Oruxmaps appot, amivel lehet az útvonalterveket offline is látni. Majd hétvégén tesztelem az egészet, remélem, jó lesz.;)

Előzmény: olahtamas (238)
olahtamas Creative Commons License 2021.09.27 0 0 238

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Hu:Merretekerjek

Itt nem ajánlja a firefoxot, esetleg érdemes mással próbálkozni.

 

Amúgy ha sokat tekersz erdőben/térerőmentes helyen, akkor offline navigáció célszerűbb.

pl. OsmAnd-ban beállítható háttérnek a merretekerjek.hu, és ha van térerő onnan megy.

ha pedig nincs akkor még továbbra is mehet az OsmAnd saját megjelenítőjével.

 

Előzmény: Fotósképző (237)
Fotósképző Creative Commons License 2021.09.26 0 0 237

Sziasztok!

Úgy látom, itt a merretekerjek.hu fejlesztője is jelen szokott lenni, illetve hátha más tud segíteni. Ma próbáltam először élesben a mobilos verziót (Android, Firefox), de sajnos sok rossz tapasztalatom volt vele: gyakorlatilag nem tudtam használni, csak percekre. Lehet, hogy nem jól használom, de gondolom, az app arra képes, hogy egy élő böngésző ablakban folyamatosan jelezze a helyzetet (ha van GPS jel, persze). Nekem igazából erre lenne szükségem, meg útvonal tervezésre, vagy csak a célpont megadására és ahhoz való elkalauzolásra.

 

A problémák:

- a már megkapott és kijelzett helyzetet általában nem, vagy csak rövid ideig mutatta a térképen, aztán gyakorlatilag lefagyott: a jel nem frissült, vagy a képernyő teljesen feketére váltott, csak az app újraindítása segített, de a helyzetet utána sem követte. Ma. kb 4 óra alatt vagy 5-6-szor indítottam újra, de sosem javult meg tartósan.

 

- Ha megvolt a jel, aztán tovább mentem, eltűnt a helymegmutató korong, aztán sosem tudtam előhívni, hiába nyomogatta az Antenna ikont. Újra kellett indítani az appot. De aztán kezdődött minden elölről.

 

- Ugyanígy, ha a mobil elvesztette a jelet (erdőben mentem), ilyenkor kiírt valami üzenetet, hogy elvesztette a jelet. De aztán újra lett jel, az app nem működött már, újra kellett indítani.

 

- Volt olyan is, hogy a mobil eldobta a telefonkapcsolatot, azaz nem volt egyáltalán semmi jelerőssége a mobil antennájának. Újra kellett indítani a mobiltelefont. Ilyen még sosem történt semelyik mobilommal (Android és iOS).

 

Úgy általában: nem találtam semmiféle használati utasítást vagy jelmagyarázatot, hogy a fenti problémákat megoldjam, illetve biztosan jól használjam, így elég nehézkes a használata. Van ilyen útmutató valahol?

 

+ Konkrét kérdések:

- egyszer véletlenül(?) feljött az adott útvonalra egy (úgy tűnt) előre elmentett útvonal (A feltöltő nevét is kiírta), ezeket hogyan lehet előhívni?

- a térképen a világos bordóval jelölt utakra tilos kerékpárral ráhajtani? Ezt a színt nem magyarázza a jelmagyarázat...

 

Szóval érdekelne, hogy nálam van-e a hiba (kb. fél éves, elég bika Androidos mobilom van, nem hiszem, hogy az lenne a ludas), vagy rosszul használom (mit kell beállítani az appon és Androidon a jó működéshez?), vagy tényleg ennyire nem tud működni ez az app? Örülnék, ha működne, mert egyébként nagyon tetszik

 

Köszönöm előre is!

smith Creative Commons License 2021.09.08 -1 0 236

Azt a linket, amire a hvg cikk jön be, te tetted be. Innentől kezdve a hogyanját ne tőlem kérdezd. :-)

Előzmény: Angyal K. (235)
Angyal K. Creative Commons License 2021.09.08 0 0 235

Én? Én csak rá kilikeltem és egy HVG cikk jön be...

Előzmény: smith (233)
Avarsavala Creative Commons License 2021.09.08 0 0 234

Fogalmam sincs, hogy lett belőle link, csak a szöveget nézd. Ez a <meta> tag általában vasárnap szokott frissülni, valószínű akkor futna le a script, ami az OSM-ről lehúzza a legfrissebb térképadatokat. De valami miatt a script csak a dátumot frissíti, a letöltést nem csinálja meg.

Előzmény: Angyal K. (232)
smith Creative Commons License 2021.09.07 0 0 233

Az a meta tag ott van az oldal kódjában, csak te valahonnan egy másik oldal linkjét adtad meg hozzá.

Előzmény: Angyal K. (232)
Angyal K. Creative Commons License 2021.09.07 0 0 232

Nézz már erre a linkre, mert valami nem kóser, nekem nem nagyon jön be olyan oldal amihez köze lenne a bicajozásnak.

Előzmény: Avarsavala (231)
Avarsavala Creative Commons License 2021.09.07 0 0 231
Előzmény: smith (230)
smith Creative Commons License 2021.09.06 0 1 230

Na, ez jó hír, valóban működik!

Előzmény: Angyal K. (229)
Angyal K. Creative Commons License 2021.09.06 0 1 229

Most néztem, csináltam egy próba út tervezést, már megy.

seymour_ Creative Commons License 2021.09.05 0 0 228

Nem megy. Van valami remény az újraélesztésre? Jó lenne, hasznos oldal.

smith Creative Commons License 2021.09.04 0 0 227

Sajnos tervezésre nem képes.

Előzmény: bodom87 (226)
bodom87 Creative Commons License 2021.09.04 0 1 226
Avarsavala Creative Commons License 2021.08.31 0 1 225

Most javítottam valamit a térképen és észrevettem, hogy több hónappal ezelőtti módosítások sem kerültek még fel. Volt már ilyen, akkor egy idő után helyrejött. De most lejárt az SSL tanúsítvány is.

 

Ha esetleg végleg meghalna, ez a legjobb alternatíva, amit találtam: http://brouter.de/brouter-web/#map=11/46.3590/20.0459/cyclosm,hu-hillshade,route-quality

 

Ahhoz, hogy az URL így működjön, a hiányzó rétegeket a More gomb hozzáadása után be kell ikszelni:

 

Előzmény: BouNCEE (223)
smith Creative Commons License 2021.08.30 0 1 224

info@merretekerjek.hu

Előzmény: BouNCEE (223)
BouNCEE Creative Commons License 2021.08.30 0 0 223

Ha segítség kellene újraéleszteni az oldalt, én szívesen hozzájárulok bármivel, csak tudassa az üzemeltető valamilyen módon :)

smith Creative Commons License 2021.08.29 0 0 222

A térkép az OSM térlépe, az azon megjelenő bicajutak függetlenek a merretekerjek.hu útvonaltervezőjétől. :-(

Előzmény: Angyal K. (221)
Angyal K. Creative Commons License 2021.08.29 0 1 221

Ha megnézitek a topik nyitó régi hozzászólásait sanszos, hogy elég nagy mértékben volt része a merretekrejk.hu fejlesztésében, karbantartásában.

Ide több éve írt utoljára, a merretekerjek FB profilon is több éves az utolsó poszt.

Viszont az oldal folyamatosan bővült az újabb kerékpárutakkal, talán nincs veszve semmi.

Én is rendszeresen használtam az oldalt, a megtervezett utat elmentettem gpx fájl-ba és azt töltöttem fel a Bryton rider 450-re.

Annak a saját útvonal tervezője elég satnya, igaz a készülékre tölteni egyszerűbb a megtervezett útvonalat, de a merretekerjek pontosabban tervezett.

SWEET_BUT_PSYCHO Creative Commons License 2021.08.29 0 1 220

Egyetértek az előző hozzászólókkal, remélem valaki helyre tudja állítani az oldalt. Nagyon hiányzik már. Én napi szinten használtam, és messze felülmúlta / felülmúlja az összes hasonló oldalt.

kombi Creative Commons License 2021.08.29 0 1 219

Kár lenne érte.

Mint sokaknak, nekem is kedvenc tervezőm volt, reménykedem még a feltámadásban.

Előzmény: smith (218)
smith Creative Commons License 2021.08.24 0 1 218

Úgy látom, teljesen összeborult az oldal. Reggel már tanúsítványhibát jelzett, mostanra teljesen szétesett. Remélem, nem ez lesz a vége...

Yoshida Creative Commons License 2021.08.05 0 0 217

Viszont most pont van egy új cikk: https://telex.hu/belfold/2021/08/05/budapest-balaton-kerekparut-hosszu-izzaszto-es-akadozik

I
tt azt írják, hogy Biatorbágyig már kész az aszfalt, és használni is tudták. Nekem Bicskéről ez pont jó lenne, mert Bia és Budaörs között eddig az 1-es úton kellett kavarni.

 

Arról van infó, hogy mikor kerül ez fel a merretekerjek térképre? Gondolom előbb hivatalos átadás kéne hozzá?

 

Csak kíváncsi lennék a nyomvonalra így elsőre nehogy elkavarodjak rajta.

Törölt nick Creative Commons License 2021.07.30 0 0 216
Előzmény: kombi (215)
kombi Creative Commons License 2021.07.05 0 0 215

Szia.

 

Bringautas verzió még nincs. De le lehet tekerni többféle útvonal variációban is, akár kisforgalmú utakon is. Vagy pedig, reális alternatívaként, ott a vonat...  

Előzmény: Törölt nick (214)
Törölt nick Creative Commons License 2021.07.05 0 0 214

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy jól látom a https://merretekerjek.hu/#zoom=11&lat=47.32382&lon=18.63763&scope=varosban oldalon, hogy budapestről nem lehet még lekerekezni a velencei tóig, mert Biatorbágynál megszakad még most a kerékpárút?

 

 

Motorized root Creative Commons License 2021.06.15 0 0 213

Ha legközelebb ilyesmire vetemednék(Budapesten kívül úttervezés), akkor fogom jelezni. 

 

Előzmény: efemm (212)
efemm Creative Commons License 2021.06.15 0 0 212

Ha jelzed a helyet a konkrét linkkel (mint alább), akkor szívesen javítom. Azt, hogy van-e a routing-ban valami szerepe, majd megmondja valaki illetékes, én csak egy egyszerű OSM szerkesztő vagyok, akinek be van kedvencelve ez a fórum is.

Előzmény: Motorized root (211)
Motorized root Creative Commons License 2021.06.15 0 0 211

Hosszabb, nem budapesti utak tervezésekor tele van ilyenekkel az útvonal. Érdemes ezekkel foglalkozni?

Én még nem láttam olyat, hogy bármi jelentősége lett volna.

Előzmény: efemm (206)
Motorized root Creative Commons License 2021.06.07 -1 0 210

(Faszkivan ezzel a fórummal, már megint csinált egy autoreloadot amíg írtam és elveszett egy féloldalas bugreport)

 

Röviden: mobil nézetben van lehetőség áttekinteni a tervezett út paramétereit? (Útminőség, meredekség stb)

Android+firefox alatt nem megy egyáltalán.

Android+chrome valami hibásan működik desktop nézetet kérve, de nem emlékszem, hogy mi, nem használok chromeot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!