Keresés

Részletes keresés

X ANTI Creative Commons License 2013.10.02 0 0 960

Az internetes bankolás világában nem kell feltétlenül a tejfölös köcsög mélyére rejteni a KP-t. Hasznot ugyan nem hoz a külföldön tartott pénz, de BIZTONSÁGBAN van.

X ANTI Creative Commons License 2013.10.02 0 0 959

http://fn.hir24.hu/penzugy/2013/10/01/560-milliard-tunt-el-a-bankokbol/

 

Oszt erre most tetszik rájönni? Akinek egy kis esze volt, az utolsó fillér megtakarításait is elvitte osztrák vagy német bankba. Ehhez nem kellett nagy képzettség előre kikalkulálni.

 

riminyák Creative Commons License 2013.10.01 0 0 958

Mi az ami nem tetszik? Már mire tetszik érteni?

Sokmindenre.

 

Valamikor már nagyon sokminden nemtetszett, sokminden ami megint nem tetszik, a dolgok gyökere pedig megint ugyanaz.

 

Valamikor a cucualizmusban ugye volt a párt, azon belül a kis gittegylet. Csurant-cseppent jól élt aki értette a dörgést, jól beilleszkedett, betartotta a betyárbecsületet. 

Volt ingyen lakás, kocsikiutalás meg minden. 

 

Aki a pikszisbe volt az soha meg nem bukott, az védett volt. A tehetség a szorgalom mitsem ért. A jólét záloga pedig az összetartás.

 

Akkor mi a közös a mai nemtetszésben? 

 

 

 

riminyák Creative Commons License 2013.09.25 0 0 957

Készül az út a Bikavéren, jó dolog. Kivételesen megadják a módját, jó vannak aggályok a vízelvezetéssel ne legyünk telhetetlenek!

Az ember megértő. Igaz a türelme véges. Az út halad, a betonozása a múlt héten elkészült. A karaván tovább halad, felfelé előre.

Mégis valami nem az igazi! Az emberek, magam is két hete ide-oda rakja le a kocsit, a felbontott bejáró nem készült el.

Ma miután az Aszú u.oldal nyitott beugrottam kirakni a vásári dolgokat, zsák (50kg), becipeltem aztám állnék ki az utcából.

Jő a szemetesautó, utban volnék, rendben kitolatok mellőle el!

Visszajöttem, haza. Az Ászok u.-ban az építésvezető (gondolom), kérdem mikor lesz a bejáró kész. ( már tegnapra igérték, igaz nem ez az illető)

Majd ha odáig jutunk, november eleje, meg mit szórakozok stb.

Mondom a mellettem lévő bejáró kész, jöhet-mehe. Az utca elején betonozva. 

Ne szórakozzak...

A benyomásom építőipari mentalitás, sajnos ismerem. Ismerem azonban itt Érden a különböző munkák tapasztalata alapján. 

 

Mi vagyunk..ismert goromba, fölényes, lekezelő szöveg. ( ők a szolgáltatók?!)

 

Mondja a "kolléga" ez munkaterület! Bocs hol van kitéve? Az elkészült betonalapú út nincs lezárva, több kocsi is mozog, átmegy, a szomszédok ahol be lehet menni, naponta megteszik. ( én nyilván nem, nem tudnék beállni!)

 

De nem is ez a lényeg! Most jött a következő! 

 

Az ilyeneket jól ismerem! Kommunita bérenc! Az egész utca útálja stb!

 

Nem értem ez a divat? Ha elfogy az érv jön az ismerős vádaskodás! 

 

Kommunista bérenc? Mit beszél ez az "ember" ! Ki ez honnét gyütt, kicsoda, alpári arogáns! Milyen alapon!

 

Lehetne a fiam is! Szerencsére nem az! 

 

 

 

Badora04 Creative Commons License 2013.09.12 0 0 956

ttp://www.erdioldal.hu/javulhat-az-uthalozat-erden/

"A Százhalombattai Hírtükör hírei…Óvodákat, iskolákat, a csatornát, és az utakat is felújítanák a 2020-ig tartó uniós fejlesztési ciklus forrásaiból – mondta Érd polgármestere. T. Mészáros András azzal kapcsolatban nyilatkozott, hogy még ebben a hónapban megállapodik a kormány és a megyei jogú városok a településeknek szánt pénzről és a fejlesztésekről. Érd polgármestere szerint az egyik legfontosabb dolog az utak rendbetétele lenne a jövőben. T. Mészáros András azt mondta: az uniós pénzeknek köszönhetően jelentősen javulhat az úthálózat Érden."

Nicsak megvilágosodott, hogy pocsékok az utak!

Ez mind szép volna, de sajnos erről nem az jut először eszembe, hogy jaj de jó!!! Sokkal inkább az hogy :
1. mibe fog ez nekünk lakóknak kerüli? 
2. Mennyi önrészre köteleznek, hogy meg legyen az a fejlesztés ami az önkormányzat egyedüli dolga, elvégre ezért kapja a fejkvótát, az SzJA részt és minden más anyagi bevételt.
3.Mekkora lesz már megint a helyi ingatlan adó növekedés ( Na nem most, majd a választások után!)
4.Milyen minőségbe készül el ha egyáltalán elkészül.
5. Hanyadik alvállalkozó alvállalkozója fogja ténylegesen bagóért bagó minőségben megcsinálni.
6. Hanyadik fővállalkozó fővállalkozója fog cefetül jól járni a megbízással.

Lehet rám mondani, hogy rosszhiszemű, persze én inkább affelé hajlok, hogy csak tapasztalt.

Nem utolsó sorban választások lesznek jövőre.
Merjünk nagyot mondani!

riminyák Creative Commons License 2013.08.16 0 0 955

Irtam a csatorna az útjavítások szervezettsége közelít a nullhoz! A kivitelezők nyegle viselkedése felháborító! Valahogy kezd a kommunista időkre hajazni, a pogár örüljön annak kap valamit. A védettség, a mi vagyunk az akárkik, az ami sugárzik, az erősebb kutya!....

 

A Felsővölgyi út! Látom végig fel vannak bontva a csatornaszemek. A kiálló szemek láthatóan egyformán magasabbak az asztfaltnál!

 

Ruccanjon már oda valaki aki józan paraszti logikával és megállapítja ki is a hunyó!

 

Lehet kérdezni is veszélyes ebben az Orbáni katyvaszban? Ki kivel van? Jajj!

 

Lázár úr valami nagy b.meg dolgot kottyantott el, elkúrtuk de nagyon, az erőpolitikájából nem lesz még kíváló teljesítmény?

A havaerok még nem jelentik a tehetséget?...Az irdatlan pazarlás nem erősít? Lezülleszt?

 

Hihetelen!

 

 

 

riminyák Creative Commons License 2013.08.12 0 0 954

http://retail.hu/news/details/125162

 

Mennyi a haszon, mennyi a mások kára? A szervezésről nem beszélve, az közelit a nullához!

 

Lázár, Orbán....és a haverok.

riminyák Creative Commons License 2013.08.09 0 0 953

Legyünk logikusak, már ha tudunk. Nyilván nem azeri, bár de ne legyünk ennyire...

Akkor két lehetséges dolog lehet, vagy Csányi köre, vagy más köre...nyilván nem külsőkör...na jól megmondtam.

Mi lehet a cél. Szerintem tekintsünk el a szavazati izéktől, hát azért mert keves nem számottevő az összes részvény..

Akkor lehet ugye a jóár. Lehet. 

Miért? Hát ugyebár akihez dől a lé az ha gyüjt valamit a szerzés a lényeg. Gyufacimke, Mol stb. A többi nem érdekes.

 

Végül is jóáron eladni, másokat csőbehúzni, ott olcsóbban venni például az sem kutya..

 

Oszt ugye az új adók...nos ezek nem játszottak. Aztán ha igaz a beruházás még jöhet némi kegy, apanázs az is pénz...

 

 

 

Előzmény: X ANTI (952)
X ANTI Creative Commons License 2013.08.09 0 0 952

De ki vette meg occón az OTP kötvényt Csányitól és segédeitől?

Kinek volt ingzsebben hirtelen ennyi milliárdja?

Előzmény: riminyák (950)
riminyák Creative Commons License 2013.08.08 0 0 951
riminyák Creative Commons License 2013.07.21 0 0 950

Annak idején mennyire elitéltük, jogosan, a forint elleni támadásokat. A részvények, értékpapírok elleni bünöket.

Oszt mit nem látunk mi is folyik most az OTP-vel, ha ez így megy a szövetkezeti vagyonnal.

Azt láthattuk a pénzügyi dolgok nagymértékben a befektetők bizalmán nyugszik. Igen!

Azonban mi is történt! A legnagyobb bank egyik vezetője irdatlan mennyiségü értkpapirt ad el még! magas áron! Ezt követően az értékpapir 

hatalmasat zuhan!

Mi a fő baj? Olyan személy lép aki a bank belső döntésében résztvesz, időben ismer dolgokat! Ezt hivják büncselekménynek, azért mert a többi részvényesnek okoz kárt, egy körnek akik rendelkeznek ismerettel előnyt!

 

Ha az emberek nekilódulnak pézüket kivenni, könnyü csődhelyzetet teremteni! Sok ember sokat veszít! Sok ember viszont nyer! Vajon kik lehetnek ők?

 

 

Vélemény?

riminyák Creative Commons License 2013.07.21 0 0 949
riminyák Creative Commons License 2013.07.21 0 0 948

http://mentalisdeficit.blog.hu/2013/07/21/elnok_ur_azt_uzente_menekuljetek_a_bankbol

 

 

Elvtársak sz..van a palacsintába!

 

Az zember barát forradalmárok, a magyar nemzet krémje ilyen!

riminyák Creative Commons License 2013.06.17 0 0 947

http://figyelo.hu/cikkek/rovidhir---cseh-kormanyvalsag---londoni-elemzok--a-kelet-europai-intezmenyrendszer-problemait-mutatjak-a-tortentek

 

Ott már nem mindenki...csak nem számonkérhetőek? Ott igen!

Már az oszt annyi nem mükszik mindenhol?

riminyák Creative Commons License 2013.06.17 0 0 946

Azért van fejlődés! Az utak ma már ott ahol felvágta az aszfaltot a vállalkozó, ott bizony nincs kavicsfelverés, nincs mert az árok üres, mély, kellemetlen már annak aki arra jár, nem terepjáróval esetleg a köz autóján.

Van valami bája annak, oszt mi a f...kell, mint ma mondotta volt derék csatornás akárkink. Biza oszt mi a fene kellene? 

Ilyen ez. A mi kutyánkkölyke, meg megtehetném de...nem teszem..a hatalom diszkrét bája.

 

Árak, kivitelezők, eszmék, mondandók, verseny? Erőle lezsirozott bulik. Mi ebben a hiba? Elvtársak! Akinek pedig az menjen a mi elveinket védő törvényszolgánkhoz...tessék csak tesséK. ( különben is az meg járjon..az ne aki többet lopott! TesséK? Mi van? Elgurult a gyógyszer?)

NaLáÉr Creative Commons License 2013.06.03 0 0 945

Dehogy nem!

Járj többet kézilabdameccsre!...

Előzmény: Badora04 (943)
X ANTI Creative Commons License 2013.04.30 0 0 944

De fordítva legalább annyia igaz: az adónkért ellentételezést várunk el! Nem dumát, meg veretést terepjárókkal.

Előzmény: Badora04 (943)
Badora04 Creative Commons License 2013.04.30 0 0 943

Fizetem az SZJA-t

Fizetem A TB-t

Fizetem a NYJ-t

Fizetem Az AFA-t

Fizetem a súly adót

Fizetem az Ingatlan adót

Fizetem a szemét szállítás díját

Mi nem kéne még?

Ehhez képest nem sok helyi szolgáltatást láttam.

Szal úgy vélem nekem vissza járna kárpótlás a pocsék utakért, a rossz városi közlekedésért,A gyérülő közvilágításért, a romló közbiztonságért. No szakértő úr miről is beszél őn? 

 

"Vannak olyan vidéki községek, ahol belátták, hogy a kommunális adó korszerűtlen, perspektíva nélküli, és a helyi adók formáinak megváltoztatásával építmény és telekadót vetettek ki. A lakosságot először csekély mértékben kell hozzászoktatni az új adókhoz, az adóviselő képességek figyelembe vételével, lépcsőzetesen, évről évre emelve az elvárt szintig. „A helyi szolgáltatásokért ellentételezésre van szükség: ezt a magyar állampolgároknak is meg kellene tanulnia”- véli az adószakértő."

 

http://www.orientpress.hu/112832/RSS

 

 

X ANTI Creative Commons License 2013.04.28 0 0 942

Búcsúzunk.

De boldogok volnánk, ha manapság csak ekkora volna a legnagyobb hatalmi mutyi!

Szegény csak kisinas lehetne a mai maffiában!

http://index.hu/bloghu/cifrakaloda/2013/04/27/a_nagy_trafikrablas

Előzmény: NaLáÉr (939)
X ANTI Creative Commons License 2013.04.28 0 0 941

Bocsánat, ez nem ide volt szánva.

X ANTI Creative Commons License 2013.04.28 0 0 940
NaLáÉr Creative Commons License 2013.04.17 0 0 939

Búcsúzunk/búcsúzzunk hát Tocsok Márta érdi lakostól, városunk jótevőjétől, mindnyájónk szeretett Mariskájától...

Avagy beszéljünk másról?!...

Előzmény: coleng (938)
coleng Creative Commons License 2013.04.17 0 0 938
NaLáÉr Creative Commons License 2013.04.17 0 0 937

Csak a kényelmes fórumokon, meg az utcán egymásnak morognak. Nincs elementáris felháborodás.

 

Kikérem magamnak!

Az érdiek nem ilyenek, ill. azt se zárnám ki,hogy a többség szerint Érden minden a legnagyobb rendben van...

Kivéve talán néhány út

NaLáÉr Creative Commons License 2013.04.16 0 0 936

Tüntetésre gondolsz? Az érdiekkel? Mit gondolsz hányan mozdultak meg az adóemelés ellen?...

Nem, ill nem feltétlenül!

Arra azonban igen, hogy az "ellenzékben" elváljon a szar a májtól, egy olyan ügyben, ami mindenkit érint, kiderüljön -legalább a szavak szintjén-, ki mond/nem mond, tesz/nem tesz valamit. Pl. szavaztatja le a javaslatát. (A kormányoldal ebből a szempontból nem "játékos".

Ennél világosabban nem lehet.

Függetlenül a konkrét ügytől, aki ezt nem érti, az tényleg csak "elllenzék"...

Előzmény: egy simabőrű (935)
egy simabőrű Creative Commons License 2013.04.16 0 0 935

Általában a városi problémákat "elegánsan" és a legkevesebb ellenálást kihasználva áttolod az un. ellenzéki képviselők irányába. Tegyék a dolgukat! Képviseljék a nagyérdemüt, veszekedjenek, követeljék a gondok azonnali megoldását!

 

Az FC-én aláírsgyűjtés van.. alig írták alá, többször felszólaltam, írásban adtuk át a kérésünket, szóban hivatalosan és "nemhivatalosan"

 

Tüntetésre gondolsz? Az érdiekkel? Mit gondolsz hányan mozdultak meg az adóemelés ellen? Drámai a közömbösség. Csak a kényelmes fórumokon, meg az utcán egymásnak morognak. Nincs elementáris felháborodás.

 

Az útak állapota katsztrófális, csak reménykedhetünk.

Előzmény: NaLáÉr (934)
NaLáÉr Creative Commons License 2013.04.15 0 0 934

Reális alapja lehetne. miért ne, de nincs értelme.

600 millió körül van a befizetett gépjárműadó , ennek a hatvan %-át elviszi az idei évtől az állam.

 

Meglepődsz... ami marad annál többet költöttek az elmúlt években az útakra. persze éves bontásban.

 

Egyáltalán nem lepődök meg. Akkor sem, ha semmi akadálya nem lenne, hogy az általad említett összegnek akár a  dupláját -amit adó, illeték, vizsgadíj, büntetés, parkolás, stb címen levesznek rólunk- az érdi utakra fordítsák.

Csak ez valakinek "képviselőink" közül képviselni kellene.

Mi, azzal, hogy fizettünk megtettük a magunkét.

Valakik, valahol a mi, -immár köz-pénzünket másra költik.

Vagy nem?!

Ehhez képest indiferens a felosztás, elvonás/cimkézés jelenlegi módja.

Én legalábbis -a pénzemért!- elvárnám, hogy valaki ezt (is) képviselje.

Sőt akár azt is hihetem, hogy ez egy igazi ellenzéki képviselői feladat lehet(ne)...

Magyarázkodni pedig azok magyarázkodjanak, akik -a korántsem egyedi- problémámat nem oldották meg...

Előzmény: egy simabőrű (933)
egy simabőrű Creative Commons License 2013.04.14 0 0 933

Reális alapja lehetne. miért ne, de nincs értelme.

600 millió körül van a befizetett gépjárműadó , ennek a hatvan %-át elviszi az idei évtől az állam.

 

Meglepődsz... ami marad annál többet költöttek az elmúlt években az útakra. persze éves bontásban.

 

Az ingatlanadó, az a nagykalpba megy. Van helye bőven. 

 

A legfontosabb, és ami felháborító a helyi hatalmasok szeretnek jól élni.

 Az un. elithez tartozni. Jó autókban feszíteni, urizálni. Nincsenek sokan. Max.hárman.. A siserehad -akik feltétlen szollgálják őket- azok bagóért árulják magukat.

Mindenkinek megvan az ára. A kevés is sok nekik, mert egy olyan kontraszelektált társaság akik az önkormányzat nélkül a lét-nemlét határán tengődnének. Nekik létkérdés a seggnyalás.

Ezért ők, nem gondolkodnak, mi a hasznos ennek az ezerszer kirabolt városnak.

 

Ide megy az adóforint egy része, ami irritáló. Aztán persze fizetni kell -olyan érdi módon- a kötelező feladatok költségeit is.

Arról az érintettek tudnának mesélni.Könyvtár, óvodák, ...

 

Az út kapcsán a lényeg!  Csak a helyreállításra ad pénzt a program!!! Azt  úgy fogják megcsinálni, mint ahogy a vízcsőtöréseket eddig kijavították. Miért lenne más?? A munka színvonala miért változna??? Ráadásul, ugyanúgy ahogy a csőfektetésnél történt, az ország másik részéről idehozott , fillérekért dolgozó vállakozások csinálják majd. A minőség a legkevésbé fontos.

 

Lesznek látványos választási útak, azok egy-két évig csak-csak kibírják. Utána szembesül a város a nagy  átveréssel.

 

A nincsből nem lehet útat építeni. Ha az egész város olyan amilyen, akkor mondd sokat, hogy "virágzik" ez a város... valakik csak elhiszik, ha sokat mondják. Sokat pofázni a semmiről... arról ami nincs és valahogy működik a verkli.

Előzmény: NaLáÉr (931)
riminyák Creative Commons License 2013.04.13 0 0 932

Aztán szemrebbenés nélkül bele a pofájába, hazúdni úgy miért jó neked, miért is szakadatlan harcolunk érted...bezzeg azok aztán.

Felcsúti módra, becsületesen mindig az igazat!

 

Szemétszállítás:   2011 09. hó 6046 Ft

                             2012 03. hó 6111 FT

                             2012  12 hó 6769 Ft

                             2013            7275 FT

 

Mondja meg a sok volt és új here-vere elvtárs miért érzem magam abba a szemét cucuilizmusba? 

 

 

Kik is a tulajonosok? Kik azok amelyek ennyire barmokként kezelik választóikat? Kik is üldöznek minket, sanyargatnak

néznek hülyének végsősoron?

NaLáÉr Creative Commons License 2013.04.05 0 0 931

Egy igazi gazdasági kérdés: Van-e reális alapja az "adóból utat" ötletnek?

Mennyi gk-adót, átírási díjat, stb húznak le rólunk, ill. mennyit fordítanak valójában útkarbantartásra, -építésre?

 

Szerintem -de tegyél helyre, ha nem így van- az ingatlanjaink címén kivetett sarcot is lehetne cimkézni. Különösen, hogy azokat tulajdonképpen az önkormányzat hibájából nem tudjuk rendeltetésszerűen használni.

Amúgy pedig én -és még sok ezer érdi- azért küldtem a képviselőmet a közgyűlésbe, hogy ott a város és lakóí érdekeit képviselve, rangsorolva döntsön többek között a közpénzek felhasználásáról.

Lehet, hogy egy -vagy több- képviselő nem tudja mi gondja, baja az érdi polgárnak?!...

Esetleg szerintük van más fontosabb helye az adóforintjainknak?! Hol? Mi?

Előzmény: egy simabőrű (930)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!