Keresés

Részletes keresés

manitounickfree Creative Commons License 2014.03.15 0 0 202

grat:)

Előzmény: zorko (190)
02toffi Creative Commons License 2013.12.26 0 0 201

Üdv!
Szerintetekmilyen?

https://scontent-a-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/1544581_648235341882192_481111574_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1454953_630396636999396_1109399973_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/946027_612465312125862_1760005119_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1531580_647839398588453_1986465924_n.jpg

 

Bocs, hogy csak így tudtam őket linkelni, nem annál a gépnél vagyok, amin vannak.

seeman Creative Commons License 2013.11.12 0 0 200

Ejnyebejnye! Ez a digi kép kimaradt:

 

Előzmény: seeman (199)
seeman Creative Commons License 2013.11.12 0 0 199

Digitálisok:

 

seeman Creative Commons License 2013.11.12 0 0 198

O. K. ! Analóg fotók (papírképekről reprózva):

 

 

Előzmény: zorko (190)
kaposznyak Creative Commons License 2013.11.12 0 0 197

Kösz az infót, valóban itt nem auto iso-n volt a gép.

 

Arra nem gondoltam, hogy csalhat a gép és a világító piros pötty ellenére nincs fókusz.

 

Akkor nagyobb rekeszértékkel és mf-el kísérletezek.

Előzmény: glotah (196)
glotah Creative Commons License 2013.11.12 0 0 196

Szia,

 

Azt írod, auto iso, de azt látom, hogy ISO Speed 100, Auto ISO Speed OFF

 

1.8-nál kicsi a mélységélesség, lehet nem lesz minden éles. Fókuszálj a szemre. Használd csak a középső élességállító bizbaszt, aminek nem tudom a nevét, de talán a * gombbal ki tudod jelölni.

 

Sötétebben nem túl pontos az autofokusz, menj live view-ra és az obit MF-be rakva fókuszálj manuálisan.

 

Ez a gyorsaság hátrányára megy, de ha kevés a fény, akkor valamit valamiért.

 

Ez az obi F/4 5.6 körül éri el a max. felbontást, de 2.8-on is elég jó már. Dobj rá az isora.

 

én a 2mp-es időzítőt is használnám, ha belefér, mert akkor exponáláskor nem billentem le a gépet.

 

Kísérletezz!

 

 

 

Üdv

Előzmény: kaposznyak (184)
-Minarik- Creative Commons License 2013.11.11 0 0 195

KEt kep ax 22 1.2-vel. Mindketo F2-n

Előzmény: -Minarik- (194)
-Minarik- Creative Commons License 2013.11.11 0 0 194

Be szep lenne.  :)

csak egy sima Pre AI. 

Felelmetesen jo. Nem gondoltam volna, hogy egy manual obi ragad ra a vazra. Ket hete van meg. 

Előzmény: zorko (191)
Amnet Creative Commons License 2013.11.11 0 0 193

olympus e-3 at használok

 

akkor rosszul fogalmaztam

mindenképpen nyitva szeretném

 

1.4, nagyon max 2 ... 2.8 tól el vagyok látva :D ... így ott nem lenne értelme használni

 

tudom h ez így hülyén hangzik, de akarok egy olyan, fényerős objektívet amivel lehet "játszani", illetve nem tű éles ... hanem lágy ... van egyénisége, vagy tudom is én

 

jelenleg ilyeneket tudok:

de pl az utolsó sok szempontból jobban bejön

 

szóval egy olyan kis drágaságot szeretnék amit lehet szeretni, de nem azért mert saroktól sarokig éles, hanem amikor megnézem a képet akkor tudjam h na igen ezt ezzel csináltam

 

amikor úgy akarom akkor előveszem azt ami van aztán 4 es rekesszel fotózok és többé kevésbé (legalábbis az általam támasztott igényekhez képest) olyan képe van h "hűha" (nem profi szinten nyílván)

 

szóval egy játékszert akarok :D

 

Előzmény: zorko (189)
zorko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 192

A vakus topicban megmondták már a lényeget. :)

A képedet nézve még annyit esetleg, hogy exponálj bővebben. Ennek így ránézésre +1 FÉ jólesne szerintem. :)

Előzmény: kaposznyak (184)
zorko Creative Commons License 2013.11.11 0 0 191

De nem Noct-ot, ugye...? UGYE...??  :-))

Előzmény: -Minarik- (186)
zorko Creative Commons License 2013.11.10 0 0 190

Legyen! :-)

 

 

Előzmény: seeman (188)
zorko Creative Commons License 2013.11.10 0 0 189

Milyen vázra szeretnéd...? Vagy az mindegy? :)

 

Ha úgysem akarod nyitva használni, akkor elég az az 1,8-as vagy 2-es fényerejű is. Olcsóbb, és jó (sőt néha jobb is) a képe ezeknek is.

 

Én 1,4-est szerettem volna (az 1,8-cal szembeni 2/3 blende fénytöbblet miatt), nekem bejött (AF Nikkor).

 

(Volt korábban még az m42-es időkből valamilyen 1,4-esem, az túl lágy volt, el is adtam. A Nikkorral semmi baj, éles nyitva is, nem vészesen lágy.)

Előzmény: Amnet (185)
seeman Creative Commons License 2013.11.10 0 0 188

Legyen már kép is.

 

zohan Creative Commons License 2013.11.10 0 0 187

A Minolta MD 50 1.4 nagyon jó obi,szépen rajzol már nyitva is.

Előzmény: Amnet (185)
-Minarik- Creative Commons License 2013.11.10 0 0 186

En most vettem egy 55 1.2 manual nikont nikonra. 

Picit tobb volt mint amit te szansz ra, de az obi nagyon jo. F 1.4, f2 felelmetesen szep. Nem kell jobban rekeszelni.

 

Előzmény: Amnet (185)
Amnet Creative Commons License 2013.11.10 0 0 185

sziasztok

 

segítséget szeretnék kérni manuális portré objektív vásárlásához

 

vagyis tanács/tipp kellene

 

50 mm es 1.4 es objektívet szeretnék venni, vhol a használt 20-30 ezres árrésben

 

jelenleg a g.zuiko 50 1.4 es felé hajlok (az érvem egyenlőre csak az olympus márka, illetve több jó objektívüket is használom és eléggé megalapozottnak tartom a bizalmam a márka objektívei iránt :) )

 

de elég sok gyártónak van ilyen jellegű standard obija, szóval simán lehet h nem ez a legjobb ebben a kategóriában

 

mindenképpen nyílt rekesz környékén használnám, legfeljebb kettes rekeszig mennék csak el (efölött már el vagyok látva)

 

nem kell tű éles kép, pont h egy kis szándékos lágyságot szeretnék ... viszont nem t@kony lágyságot, hanem szép, a bőrnek arcnak kedvező kisebb részletvesztést radikális optikai hibák nélkül

nem biztos h teljesen jól írtam le az igényeimet :)

 

tudom h zeiss félék sokkal jobbak, de a megjelelölt árrés fölé nem igazán szeretnék menni

 

szóval az alternatívák kb ezek:

 

minolta md 50 1.4

Super Takumar 50mm F1.4

canon 50 1.4

és társai

 

tanácsokat előre is köszönöm

kaposznyak Creative Commons License 2013.11.10 0 0 184

Sziasztok!

Új vagyok a fotózásban.

 

Canon 1100D-m van és EF50mm f/1.8 II-el próbálok a gyerekról (5 hónap) lehetőleg vaku nélküli jó képeket készíteni.

 

Általában nyugalmi helyzetben (mármint a gyerek), manuális módban, legkisebb vagy közeli rekesszel, 1/250-1/350 zársebességgel, auto iso-val próbálkozok.

 

A gond az, hogy elég életlenek lesznek a képek, annak ellenére, hogy a fókusz megvan, elég stabil is vagyok szerintem.

 

Tudom, állvány meg vaku, megvilágítás, stb  de spontán monentumokat szeretnék lekapni, nincs idő odakészülni.

 

Csatolok egy képet, illetve az exif infót..

 

Köszönöm a tanácsokat előre is!

 

File Name IMG_6051.CR2
Camera Model Canon EOS 1100D
Firmware Firmware Version 1.0.5
Shooting Date/Time 2013.11.10. 12:00:46
Author Kaposznyak Zsolt
Owner's Name Kposznyk Zsolt
Shooting Mode Manual Exposure
Tv( Shutter Speed ) 1/250
Av( Aperture Value ) 1.8
Metering Mode Evaluative Metering
ISO Speed 100
Auto ISO Speed OFF
Lens EF50mm f/1.8 II
Focal Length 50.0mm
Image Size 4272x2848
Image Quality RAW
Flash Off
FE lock OFF
White Balance Mode Auto
AF Mode One-Shot AF
AF area select mode Manual selection
Picture Style Faithful
Sharpness 0
Contrast 0
Saturation 0
Color tone 0
Color Space sRGB
Long exposure noise reduction 1:Auto
High ISO speed noise reduction 2:Strong
Highlight tone priority 0:Disable
Auto Lighting Optimizer Standard
Peripheral illumination correction Enable
Dust Delete Data Yes
File Size 13738KB
Drive Mode Single shooting
Live View Shooting OFF
Camera Body No. 103062046540
Comment

zorko Creative Commons License 2013.07.30 0 0 183

Innen persze könnyű akármit gondolni... :)

Egy kicsi ellentmondást érzek az "Én most péntekre hirdettem..." és az "első tapasztalat" között.

Elsőre szerintem a személyesebb vonalat érdemes alkalmazni. (Előbb találkozni, stb., és a fotózást akkorra szervezni, amikor már kialakult egy megbízható kapcsolat.)

 

(Portré, smink portfólió TFCD témában én max. 2 modellt javasolnék egy időben, máskülönben sok üres idő adódhat számukra.)

Előzmény: PhotoManus (181)
ravaszbalazs Creative Commons License 2013.07.14 0 0 182

Szia!

 

Az utóbbi időben csak ilyenekkel fotózunk, nagyon meg vagyunk vele elégedve. De ami a még jobb hír, van belőle egy felesleges szürkénk.

Ha érdekel, viheted. ;)

 

Üdv,

Ravasz Balázs

Előzmény: horvathzoltan524 (179)
PhotoManus Creative Commons License 2013.07.14 0 0 181

 

Én most péntekre hirdettem egy smink portfólióval összekötött TFCD-t kezdő lányoknak (sminket-fotót adtam).

A MO-on 5, ott magát hirdető lánynak írtam, ebből négy arra sem vette a fáradtságot, hogy válaszoljon, az az egy, aki meg ígérte magát, nem jött el.

Lehet, hogy másnál jobban működik, de nekem elég lelombozó első tapasztalat volt...

 

 

Előzmény: zorko (180)
zorko Creative Commons License 2013.07.10 0 0 180

TFCD-re (time for CD) gondoltal mar?

Erdemes lehet megnezned a modellonline-t, a leirasokban sokszor megadjak hogy mennyire "kezdok", mit vallalnak, stb.

Előzmény: kolorado2002 (178)
horvathzoltan524 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 179

Hello!!
Érdemes ezt megvásárolmi? http://photoking.hu/termekek/muanyag-hatter/2-72m-x-5m-muanyag-hatter-szurke/
Gondolom jobb mit a papír .?
Esetleg van valakinek ilyen ? és ha van mennyire van vele megelégedve?

Üdv.HZ

kolorado2002 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 178

Mennyit kérhet egy modell?

 

Ruhás/fehérneműs (erotikus, de nem meztelen) fotósorozatot (mondjuk 100db kép) készítenék (kezdő) modellről. Egy smink, egy helyszín, egy ruha.
Sminkelést maga végezné, stúdiót én biztosítok.
Elvileg 1-2 óra helyszíni munka.

Tudom, ez nem portré, de konkrétan ilyen topic-ot nem találtam.

 

MC Pite Creative Commons License 2013.01.31 0 0 177

És itt a feldolgozott:

 

Előzmény: MC Pite (176)
MC Pite Creative Commons License 2013.01.29 0 0 176

Üdv!

 

Kb másfél méterről készült van egy kis vágás rajta.

-1/3 -2/3al jobb lenne? (most hétvégén készült szimmetrikus is 2 fa között :) )

-Csináltam a bal felső világos rész sötétítésére vignettálást, de akkor kicsit sötét lett vele a kép.

 

 

- A jobb elkülönítés érvényesült az új képen - csak még nem volt időm rendesen foglalkozni vele, a hatos és hetes a két új, nyers kép:

https://picasaweb.google.com/116279021830350379135/20130120CsillaKapucnis#

 

 

 Tetszik a fa mögül kilesés, tetszik ahogy keretezi a kilesősnél a fa, de valami még nem az igazi...

Köszi!

 

 

 

 

Előzmény: zorko (175)
zorko Creative Commons License 2013.01.24 0 0 175

Illetve egy kérdés még: kb. milyen messziről készítetted?

Előzmény: MC Pite (171)
zorko Creative Commons License 2013.01.24 0 0 174

Egy kis tónusbeli "igazítással":

(Csak Irfanview-ba copy-ztam be, és egy kis kontrasztot, gamma korrekciót, csipetnyi szaturációt tettem rá.)

 

A szem barnaságával egyebekkel amúgy szerintem semmi gond, de a kompozíción lehetne javítani. Nem mintha én tuti jobbat lőttem volna, de pár dolog, ami nekem eszembe jut:

 - nekem túlságosan középen van az arc, de mégsem egyensúlyban vagy szimmetriában, mert az egyik oldal sehogy se "rímel" a másikra

 - bal fent az erős fény magára vonja a tekintetet, elvonja a figyelmet (pláne, hogy a szőrgallér is "megnyilvánul" ott)

 - a fa textúrája és a kötött minta együtt kicsit sok, némileg "ütik" is egymást a természetes anyag vs. kontrasztos geometrikus mintával. (Ami amúgy nem lenne feltétlenül baj, ha ők lennének a lényeg, de így a párbeszédükkel megint csak a témától vonják el a figyelmet.)

 - látok egyfajta ritmust a szőrgallér felső széle, a haj, az ujjak és a faderék vonalvezetésében, de valahogy nekem mégsem áll össze... Nem tudom miért. Azt hiszem azt próbálnám meg ebben a szituban, hogy kevesebb dolog kerüljön a képre, jobban "izolálódjon" az arc, a mondanivaló. (Itt most összesen van rajta az arcon kívül ég, kapucnigallér, fülvédő, sál, kéz, pulcsiujjvég, kéreg nélküli, és kérges fatörzs.... A hajat nem említettem, az elég természetes tartozék, de a sál vagy minden más egyéb tekintetében ennek az esése, elrendezése is számít.)

 

Azért azt nem akarnám kihagyni, hogy egyébként kedves, közvetlen hangulatú, kedves fotó. :-)

Előzmény: MC Pite (171)
homerx Creative Commons License 2013.01.24 0 0 173

nekem egy picit termeszetellenes az a barna szem. talan tul vilagosbarna?

Előzmény: MC Pite (171)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!