Keresés

Részletes keresés

Bali00 Creative Commons License 2021.04.02 0 0 96705

Nekem van egy megmaradt állványom 😀

Előzmény: pocker (96700)
Édesanyám mondjad gyorsan Creative Commons License 2021.04.02 0 0 96704

Sziasztok!

 

Már lehálózott, delappal burkolt EPS hőszigetelésbe mivel lehet kb. 12-15mm mély hornyot kialakítani? (Elektromos kötődobozt lefedő szerelvényajtó beépítéséhez.)

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96703

"Vesz egy guruló állványt 140kHUF"

 

Vásárol pár szál vascsövet meg vastag deszkapallót, hív egy okos havert egy hegesztővel és occsón van egy állványa (amit szintén el lehet adni a végén)

Előzmény: pocker (96700)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96702

Rendszeresen visszatérő probléma, amikor az emberek csúnyán összekeverik (vagy öszemossák) a megtérülő befektetéseket a kényelmi beruházásokkal.

Egy befektetésnek meg KELL térülnie, sőt jelentős hasznot KELL hoznia, ha nem így történik, akkor hülye volt a befektető.

A kényelmi beruházás viszont luxus, aki itt megtérülést akar számolni, az is hülye, csak más okból :)

Csak az nem hülye, aki minden egyes forint elköltése előtt képes eldönteni, hogy ez most befektetés, vagy kényelmi (luxus) beruházás.

Előzmény: halaloszto (96689)
pocker Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96701

Arról nem beszélve, h egy 120m2-es padlásnak (Kádár-kockánál) a 40%-a akkor sem járható (csak hasalható) ha telibe lépésállóval rakja.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (96699)
pocker Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96700

Színezve talán nem. Sőt!

De mivel ez egy lakott ház valszeg körbejártható, nem úgy mint egy aktív építkezésnél. Vesz egy guruló állványt 140kHUF és saját maga felrakja. (majd eladja az állványt, én már jelentkezek is rá:)

Hát ha valami nem agysebészet, ez biztosan nem az. De mivel ez egy fszt-es épület lehet, h két létráról és egy fa pallóról is simán végig rakja, nem hiszem, h a munkavédelmisek célpontja lesz.

Ugyan ebben nem vagyok biztos, és lusta is vagyok rá megkeresni, de ha visszaolvas mintha találna olyat, h két szintig dübelezni sem kell.

-180kHUF

A 835kHUF rész is, mintha márványt is takarna.

 

Előzmény: NeomatiK (96688)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96699

"mi búbánatosnak akarnék 100%-ban járható födémet?"

 

A tipikus padlástulajdonos a legolcsóbb hőszigetelési megoldásra inkább ráfizet még 300 ezer forintot azért, hogy aztán a padláson tárolhassa az összesen kb 5 ezer forint értékű "kincseit" :)

 

"Aktuális ár, és melód sincs vele:"

 

Meglepően korrekt árak. Nem ehhez vagyok szokva a cellulóz-szóró cégektől.

Előzmény: pocker (96697)
vadrajder Creative Commons License 2021.03.31 -2 1 96698

Engem meggyőztél, tiszta hülye vagyok hogy szigeteltem. Tudsz ajánlani olyan oldalt/fórumot, ahol kifejthetem tapasztalataimat hogy mindenki megtudhassa, mekkora átverés és pénzkidobás az egész? Igazán úgyis csak az tudja ezt megmondani aki belevágott és utólag jött rá hogy nagyot hibázott, az ilyen helyeken gondolom meg nagyobbrész csak olyanok vannak aki max a hőszigetelés árlistákat nézegetik.

Előzmény: Szkeptikush (96685)
pocker Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96697

Többször felmerült bennem, ha leültem és átgondoltam engem is meggyőzött az érv, h mi búbánatosnak akarnék 100%-ban járható födémet? Ugyan mit hordanék oda fel, ami kellhet majd a későbbiekben?

Kályhát? Autógumit, rossz hűtőt, mosógépet, tévét... Feldobod a vaterára, oszt hajrá.

Kell-e 120m2 sitt telep a padlásra, ha van olyan amit nem dobnék ki, nem lesz-e elég neked (nálam 0m2 lett) egy 3*3-as terület pl. az autóguminak, fapallóból simán csak lerakva? Amit egyébként 5000HUF/szezon tárol egy gumis. Egy 225/45/17-es alufelnit felvinni, hát..., akinek két anyja van.

Te sem fiatalodsz, van-e realitása ennek a fölhordom, lehordom dolognak? Mert amikor már nem bírod és a rokonság távol van, majd pénzt adsz a Jóska szomszédnak és a fiának, h helyetted felvigye a lomot, majd megint amikor lehozod. Azt is "számold" majd bele a megtérülésbe!

Tehát ez a 723k oda a födémre számolva erősen kérdőjeles.

Aktuális ár, és melód sincs vele:

Az igaz, h náluk hónapokra kapsz időpontot, 4000/m2-ért viszonylag gyorsan.

Az megint újabb kérdés, h csak AT jöhet szóba?

 

Előzmény: Szkeptikush (96685)
occseb Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96696

Nézelődj még azért körül mert 1-2 szám nem stimmel.

 

 

Elkezdtem összeszámolni, de végül nem szánom rá az időt, járj utána. 

Az árakban azért van némi túlzás a számolásodban, a munkadíj kábé reális.

 

 

 

 

 

Előzmény: Szkeptikush (96685)
NeomatiK Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96695

Tipp: üvegszövet háló tekercs (50m)

Előzmény: bilek (96692)
ddsteel Creative Commons License 2021.03.31 0 1 96694

Hideg radiátorok = pocsék hőérzet. De ezt tudtátok. ;)

Azt ne feledd, hogy a "hideg" radiátorod egy szobában kb 2 nm, ugyanebben a szobában van 20 nm melegebb falad. Amúgy nyilván barokkos túlzás a hideg radiátor. Nekem egyébként 0 radiátorom van, csak 2 törülközőszárítóm van. Helyette van 100nm aktív fűtőfelületem pár tonna tehetetlen-tömeg betonnal (padlófűtés), ami galád módon lebegteti a port (ja nem is, hisz pont a jó hőszigetelés miatt alig érezhetően langyi a padló, tehát nem lebegtet az semmit, amit lebegtetne, azt előbb felszedi a robotporszívóm :) ). Amúgy 2 éve meg már a napárammal üzemeltetett inverteres klímámmal fűtök kvázi ingyen - a 9-10 év megtérülés után - (ez már nálad nyilván a sátán kategóriája), szóval használo rendesen a technika vívmányait...

Előzmény: Szkeptikush (96685)
itya Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96693

Biztosan ír majd vki aki nem csak egyszerűen lehülyéz hanem segít korrigálni a számításaid tételeit.

pl azt mondja a grafitos valóban nem térül meg soha de az újrafeldolgozott 5 év alatt

 

vagy nem 

Előzmény: Szkeptikush (96685)
bilek Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96692

Annyit még leírnál, hoyg mi az a "Baumit dryvit" amiből 12eFT darabja?

Előzmény: Szkeptikush (96685)
ddsteel Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96691

Remélem, sértett önérzetnél nem rám gondoltál. Én csak számolgattam és belevágtam, valamint ide leírtam, ez mennyibe került nekem. A homlokzatit nem is írom, mert minek, hisz tudod a tutit. Tényleg 200E volt plusz max egy napos munka, léciléci hidd el nekem :) Amúgy nem vagyok agitátor-fajta, csak leírom a tapasztalataimat, mint itt sokan mások. Ebből lehet következtetni, számolgatni, tapasztalatokat gyűjteni. Ahogy sokan mások is írták: a nem forintosítható ügyek miatt is megérte a munka (nem süt a falakból a hideg).

Előzmény: Szkeptikush (96685)
bilek Creative Commons License 2021.03.31 -1 0 96690

Önigazolásban fergetegesen jó vagy.

Tökéletesen meggyőzted magad, NE SZIGETELJ.

De ezt már nem is kell mondanom, te már eldöntötted.

Sőt, ezt döntötted el legelőször.

 

Előzmény: Szkeptikush (96685)
halaloszto Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96689

Megtérül-e a tölgyfa padló a laminálthoz képest? Megtérül-e a laminált padló a csupasz betonhoz képest? Megtérül-e a betonpadló a vert föld padlóhoz képest? 

 

De ahogy itt mások írták, megtérül-e a centrifuga a kézzel kicsavaráshoz képest?

Előzmény: Szkeptikush (96685)
NeomatiK Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96688

Elég merész az 1,4 milliós munkadíj. Ez 1 ember 7 havi bére.

Előzmény: Szkeptikush (96685)
kiggyo Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96687

Pontosan így beszéltek mindig is azok akiknek nem volt valamire pénzük/igényük és megmagyarázták hogy miért hülye aki másképp gondolkozik.

Hallottam már párat:

- az automata mosógép tönketeszi a ruhát, ezért kell keverőtárcsással mosni (90-es években mondták sokan)

- a mosogatógép semmire sem jó, koszos marad a tányér és tönkreteszi (2000-es évek)

- a szárítógép tönkreteszi a ruhát (2010-es évek)

- a padlófűtés lebegteti a port (évtizedes sztori)

- a hőszigeteléstől penészedik a ház (szintén)

- a hőszivattyú nem működik mert a fizikával ellentétes a működése (igen, ilyen hülye is van aki ezt állítja)

- a robotporszívó nem takarít alaposan (manapság)

 

Aztán akinek van az rájön hogy soha többé nem akar ezek nélkül élni, mert ha fillérbaszodásat játszunk akkor elég egy földbevájt kunyhó az erdő közepén. 

És aki egy egy cigányputri közepén lévő legolcsóbb panelgarzonnál nagyobbat vesz az sosem térül meg.

 

Tény, de nem mindenki fillérbaszó.

Előzmény: Szkeptikush (96685)
RHDCelica03 Creative Commons License 2021.03.31 0 0 96686

Engem teljesen meggyoztel, szerintem se szigetelj! ;D

Előzmény: Szkeptikush (96685)
Szkeptikush Creative Commons License 2021.03.31 0 1 96685

Pontosan erre számítottam, na meg a sértett önérzetre azoktól, akik már megcsinálták a dolgot és utólag jönnek rá, hogy soha a büdös életben nem fog megtérülni ez a befektetés, még fél áron számítva sem. Egyébként itt vannak a valós árak egy 120 m2-es ház esetében:

 

Expert fix 14 cm XPS 18 m2: 232.000 Ft

AT grafit reflex 18 cm 180 m2: 733.000 Ft

Kőzetgyapot 100 - 85 bála: 500.000 Ft

EPS 100 lépésálló polisztirol 20+10 cm 33/35 db: 224.000 Ft

EJOT H4 275 dübel 1000 db: 180.000 Ft

Baumit dryvit 5 db: 60.000 Ft

Ragasztó, indítóprofilok, élvédők, vakolat, párkányok, üveggyapot a peremekre: 835.000 Ft

Munkadíj: 1.400.000 Ft

 

Hol van az a fél ár? Vagy majd ingyen hozzák az anyagot és ingyen dolgoznak? Haha.

De ha levonok ebből egymilliót és évi százezres megtérüléssel számolok, akkor is 32 év, amíg nullás lesz a számla.

Ez van, srácok. :)

Az pedig köztudott, hogy a kondenzációs kazánt gyakori kapcsolásra tervezték, nem arra, hogy háromóránként kapcsoljon 20 percre. A hőszigetelés benntartja a hőt, de emiatt nem is fog kapcsolni a termosztát sem és a radiátorok hidegek maradnak. Hideg radiátorok = pocsék hőérzet. De ezt tudtátok. ;)

Ja és nem nektek szól az írás, hanem azoknak, akik nem csak a szépet és jót akarják olvasni a hőszigetelésről, hanem az árnyoldalát is. Azt itt nem fogják elmondani, főleg azok nem, akik ebből élnek.

Előzmény: ddsteel (96678)
kiggyo Creative Commons License 2021.03.30 0 0 96684

Világ trolljai egyesüljetek!

Előzmény: a végtelen (96683)
a végtelen Creative Commons License 2021.03.30 0 0 96683

    Átgondolt, végtelen bölcs  okfejtés

Előzmény: Szkeptikush (96664)
bilek Creative Commons License 2021.03.30 0 0 96682

Sajnos vannak ilyenek alanyi jogon. Szomszédom bár megtehetné, (kb. bármit) nme szigetel mert befüled, kész, pont, lépjünk tovább, olvasta, hallotta, mondták. Fizika, matematika? Az meg mi?

Előzmény: ddsteel (96678)
bilek Creative Commons License 2021.03.30 0 0 96681

Szerintem csak annyit költs energiatakarékosságra, amennyi befektetésnek bőven látod hasznát, nyerségét még életedben, 

Igen, ez van ha csak a befektetés oldaláról nézzük.

Ha az is szempont, hogy a mostani állapot az, hogy az egyik oldalról piros az arca mert annyira kell nyomni a kályhából a meleget, míg a másik orcája érzi a fal hideg sugárzását és attól piro, és ezt akarja megszüntetni akkor van egy KOMFORTÉRZET növelés. B30-as háznál ez brutális lehet, mert egy B30-as ház az úgy sugározza a hideget egy akár 5-6centis szigeteléshez képest, hogy őrület.

Szóval egyes esetekben már csak ez megérheti és a megtérülés erre "0"év, pont úgy ahogy a márványlépcső, amint kész van azt is élvezi a tulaj, megtérülés "0"év.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (96677)
pocker Creative Commons License 2021.03.30 -1 1 96680

2019 november, nem akartam a hibázás lehetőségét megadni a szakiknak. Leraktam volna én is, de az állítólagos nem vakarózós gyapot (a gk válaszfalak után más érzésem volt) inkább kértem árajánlatot fújt cellulózra.

~90m2-re Wolfinger cellulóz, 30 cm vastagságban fújva a födémen nettó 285.000.- volt. Most kb. 20%-kal több lenne. Hogy lesz ebből 700k?

Előzmény: RHDCelica03 (96672)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.03.30 -1 0 96679

"Te vagy fizetett troll vagy, vagy"

 

A Faszbúkon, a sötétség fellegvárában nevelkednek az ilyenek (némelyik csoport hangadói fel vannak mentve fizikából és számtanból is, mások meg a csoport félrevezetéséért jutalékot kapnak egyes termékek gyártóitól), aztán szerencsétlen azt hiszi, hogy már ért mindent és amikor kijön a faszbúkról a nyílt internetre, akkor jön a csodálkozás, hogy az eddig istenként tisztelt zárt faszbúk csoport hangadója vagy buta volt de nagyon, vagy talán nem is az ő javát akarta, hanem saját zsebre jutalékért dolgozva vezette félre folyamatosan éveken át ;)

Előzmény: ddsteel (96678)
ddsteel Creative Commons License 2021.03.30 0 0 96678

Kellett ez neked? Így helybe jönni a lóf@szért egy hőszigetelős fórumba, ahol mindenki szigetelni akar :) ... És mindenki nem lehet ugye hülye meg a saját ellensége... Kb 200E-ből gurítottam a saját padlásomra olcsó üveggyapotot, kb egy fél-egy napos meló volt, azt nem mondom, hogy egy, de lehet hogy három egész év is beletelik, mire megtérül. Te vagy fizetett troll vagy, vagy... kezdj el olvasgatni a neten és ez alapján számolgatni....

Előzmény: Szkeptikush (96664)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2021.03.30 0 0 96677

"Megtérül -e valaha is a hőszigetelés,"

 

A házad jelenlegi fűtésköltsége legyen mondjuk 240 ezer forint évente.

Egy B30 kádár-kocka éves hőigényét okos ember okos hőszigeteléssel könnyedén le tudja csökkenteni kb a harmadára, tehát ettől kezdve a hőszigetelés keres neked évente 160 ezer forintot.

Tehát ha életed végéig mondjuk 40 év van hátra, akkor ez alatt a 40 év alatt a fenti hőszigetelés keres neked 40 x 160e= 6,4 millió forintot.

Szerintem csak annyit költs energiatakarékosságra, amennyi befektetésnek bőven látod hasznát, nyerségét még életedben, tehát ha még van hátra 40 éved, akkor 3 millió forintot nyugodtan elkölthetsz hőszigetelésre, a befektetésed megtérülése után még lesz bő 20 éved besöpörni a tiszta   nyereséget. Ha viszont már elmúltál 60-65 éves, (tehát a legendásan szar magyar egészségügy már ácsolja neked a koporsót), akkor csak a födém hőszigetelés az az ami nagyon gyorsan megtérül + érezhető hasznot hoz (no meg a vakolás+hálózás nélküli oldalfali hőszigetelés).

 

"18 centis grafit EPS-ből négymillióért raknák ki vakolattal-mindennel."

 

15 centis fehéret/12 centis grafitot VAKOLÁS+HÁLÓZÁS NÉLKÜL meg tized ennyiért, na azzal számolj megtérülést. Maradjunk a befektrés-megtérülésről,  a saját extra luxus kívánásáaidat (hálózás, vakolás) fizesd saját zsebből.  A drága márvány lépcsőt sem akarod belevenni a megtérülő beruházások közé ugye?

 

"A födémet 700e-ből tudnám kirakni 30 centis kőzetgyapottal és némi járható EPS-sel."

 

Olcsó üveggyapottal és olcsó EPS-sel meg harmad annyiért. Jó, hogy nem a padlás aranyozását is az energiatakarékossági keretből szeretetnéd megfizettetni.

 

"Fáznak a 22 fokban!"

 

A hideg fal hidegsugárzása (negatív hőszugárzás) valóban rontja a komfortérzetet. Hőszigetelt házban lejjebb lehet tekerni a termosztátot.

 

Tovább nincs időm olvasni

Előzmény: Szkeptikush (96664)
Palási Creative Commons License 2021.03.30 -1 0 96676

 

 

 

 " Akkor mi értelme? "

 

 

 Hát az hogy ennyi negatív dolgot összehordjál   !

Előzmény: Szkeptikush (96664)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!