Keresés

Részletes keresés

Rongyláb2 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 4517
(Kiegészítés a Zemplén 700-ashoz)

ja, és 200 HUF egy füzetke

Rongyláb2 Creative Commons License 2003.09.24 0 0 4516
az alábbi címre kell feladni az igazolófüzetek árát rózsaszínű utalványon

Dr. Egri Kiss Tibor
4400 Nyíregyháza, Szántó Kovács János u. 18. II. em. 9.

Előzmény: Törölt nick (4511)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2003.09.23 0 0 4515
Köszönöm a segítséget! Remélem akkor csak azért van áthúzva a tábla, mert vki szórakozott.
Előzmény: Törölt nick (4504)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.23 0 0 4514
Igaz! Nem a kilatas 360 fokos, hanem a hegyek es volgyek vannak minden iranyban, bar egy egy kilatobol nem latjuk mindent! De azert a mennyko tenyleg csucs jo!!
Előzmény: Güsziológus (4513)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.23 0 0 4513
"Na de nem a Zemplenben ! 360 fokban csak hegyek, csucsok, erdok, volgyek es hegyek es csucsok es erdok es volgyek es amogott is."

Azért a "mennykő" kivétel!!!

Egy kicsit:o)

Előzmény: Törölt nick (4505)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.23 0 0 4512
Larzen szerzett füzetet.
Ő az "illetékes".
Előzmény: Törölt nick (4511)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.23 0 0 4511
mi az atlasz leiras iranyaba mentunk es igy nem volt gondunk. Volt nalunk egy OKT atlasz es egy 1979 es Zemplen terkep. Ez a ketto plusz az atlasz leirasa plusz Pavarotti:) eleg volt
Igyekszem osszeszedni a kozhasznu infokat es beirni oda is

Hol lehet Zemplen 700 csucsai fuzethez jutni?
Nekunk mar van is ket betunk:)

Előzmény: efemm (4507)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.23 0 0 4510
Mi voltunk a 18-19dik lakok. Elso asszem te voltal es elottunk pedig legutoljara efem sporttars jart ott. Mi is mondtuk hogy tobb embert ismerunk a vendegek kozul es mi is fogjuk ajanlani !
Előzmény: asciimo (4509)
asciimo Creative Commons License 2003.09.23 0 0 4509
Örülök, hogy jonak talaltatok a Regeci szallast. En megigertem nekik, hogy segitek hirdetni a szallast, es meseltem nekik az internetrol. Eleg hitetlenkedve neztek ram, talan most mar elhiszik, hogy igen fontos dolog ez.
Előzmény: Törölt nick (4505)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.23 0 0 4508
RP-DDK
(Felsőkövesd)

Útban Szigetvár felé (Papi Pipa ttúra), majdnem sikerült megtalálni a legrövidebb utat, de csak egy csodálatos völgy felfedezésének örülhettünk. Vissza kellett fordulni, az út ui. le volt zárva. (Azért odaértünk!)

A völgyben találtunk K- jeleket, itt lehet elvben „kiszállni” Gálosfa és Abaliget vá. között. A K- jelektől jó 2 km a buszmegálló és a busz is ritkán jár, de a lényeg az, hogy felfedezésünk következtében teljesen bezsongtam, biztos, hogy nem hagyom ki a környék látnivalóit.

Bakóca a Dél-Zselic turistája mozgalomban felkeresendő hely. Meglátogatása a felfedezés következtében be lett illesztve a túratervbe. Nem nagy kitérő! Nem marad ki Karácodfa és Szentkatalin sem. Talán még Kán is belefér. Állítólag van út Szentkatalin és Kán között.

Ha valakit érdekel a vidék, akkor a „google” segít. Kánban üdülőfalut alakítottak ki. Van részletes információ a neten.

Summa-summárum, irány Baranya régi, talán újraéledő településeinek felfedezése!

efemm Creative Commons License 2003.09.23 0 0 4507
Szia RCS!
Milyennek találtátok a zempléni OKT útvonalán a jelzéseket? Beírhatnád a tapasztalatitokat a ttt.tr.hu/okt -hez is!
efemm.
Előzmény: Törölt nick (4505)
Rongyláb2 Creative Commons License 2003.09.23 0 0 4506
Az év eleji kudarc után (a nagy hóban nem jutottunk el a Macska-hegyig) most vasárnap újra nekifutottunk a Cserhát 500-as csúcsainak. (budai-)H.G. útmutatásával felvértezve sikerült mind a négy betervezett hegyet (Bézma, Macska-hegy, Purga, Tepke)levadásznunk, és még a Bableves csárda (kétszeri) meglátogatása is belefért. A kódok és a jelzések teljesen rendben vannak, a Bézmán kis világoskék műanyag táblán van a szám, a többi helyen a fára festették. A Tepkén a fantasztikus kilátás mellett külön említést érdemel még az ökörsütésre is alkalmas, kibetonozott tűzrakóhely :) A gyerekek nagyon élvezték a számvadászatot.

Végezetül egy kérdés: a kék + jelzésen, miután Garábról feljövet a nyeregben keresztezi az OK-et, van egy tábla, hogy "Magánterület, áthaladni tilos" (vagy vmi hasonló)meg egy lelakatolt sorompó) Ez azt jelenti, hogy gyalogosan is tilos arra menni, vagy csak autóval?

Törölt nick Creative Commons License 2003.09.23 0 0 4505
A hetvegen a Zemplenben jartunk OKTzni . Boldogkovaraljatol Eskala –(Ujhuta) utvonalon. Tudtuk hogy szep a Zemplen, mar voltunk is par eve de nem is csalodtunk!! Mar kezdi legszebb oszi szineit mutatni de azert meg erik a szeder. Megneztuk a varat Boldogkovaraljan es utana erosen intuitiv modon megtalaltuk a regi kek jelzest lefele. Miutan par napja lattuk a filmet amin Rokiek mennek pont arra kicsit atlengett minket a mult szelleme. Visszatalaltunk az uj kekre es bucsut intettunk a regi csapat emlekenek. Mogyoroskan a turistahazban soroztunk egyet. Igen baratsagos helynek tunt ha valaki ott akarna aludni , megkerdeztuk a szallast 1200 Ft egy ejszakara. Innen a Regeci var erintesevel erkeztunk meg Regecre. A varon a helyreallitas nyomai kezdenek lassan lassan mutatkozni Az eszaki bastyan mar befejeztek a helyreallitast de folynak meg munkallatok. Ha tehetitek akkor ejtsetek utba a Solyombercet es a szent Peter mennyko nevu kilatot (kis leteres a kekrol) Csak ultunk es bamultunk. Altalaban a kilatas azt jelenti hogy a hegyrol lenezunk a siksagra es latjuk messzesejlo hegyek korvonalait. Na de nem a Zemplenben ! 360 fokban csak hegyek, csucsok, erdok, volgyek es hegyek es csucsok es erdok es volgyek es amogott is. Es sehol egy falu vagy embernek barmi nyoma. Irto vadregenyes az egesz taj. Tisztara meseszeru. Ilyen tajakon bolyongott regen a legkisebb kiralyfi aki a sarkanyt kereste, hogy kiszabaditsa a kiralylanyt. Nehez rola beszelni, latni kell. Asszem megis a Zemplen a kedvencem.Es az emberek! Beszelgettunk egy bacsival ujhutan aki leult az asztalunkhoz a kocsmaba meg mindenki koszon az utcan meg szoba elegyedik velunk . Elso nap Boldogkovaraljan aludtunk a Tekerjes fogadoban (igazabol a kulcsoshazban akartunk mert a fogado eleg draga de a tulajdonos neni azt mondta ne gyalogoljunk ki oda mar sotetben keso este inkabb kiadja nekunk a szobat a panzioban ugyanolyan arert) . Igy fejenkent ezer Ft volt. Nem szuper de maximalisan arat ero szallas. Masnap regecen aludtunk az efem altal korabban leirt szallason. Menjetek oda az egyik legtutibb szallas ahol eddig jartam (kulon hazresz, kedves haziak –mindennel felszerelt konyha+furdoszoba +szoba ) Mindez 1500Ft ejszakara. Bolt van mellette szombat du es vasarnap de is nyitva. A vonatut pestre kalandosra sikeredett Vegulis sikerult hazajutnunk vasarnap keso este majdnem ot ora utazas utan aminek a nagyreszet a peronon allva toltottuk hering modjara osszezsufolodva de majdnem ugy nezett ki hogy nem jutunk haza ezert egesz sokaig meg ennek is tudtunk orulni. Azert azt javaslom ha valaki harom atszallassal (plusz busz) csak 5 -5 perces csatlakozasokkal szamol nem art ha keszul egy B tervvel is elore ,(esetleg feljegyzi a kedves videki topictarsak telefonszamat :)))) Ezuton is koszonjuk Zitanak hogy a segitsegunkre sietett mikor meg ugy tunt valamelyik palyaudvaron ejszakazunk majd. Minket teljesen rabul ejtett ez a taj es alig varom mikor jarhatok arra megint
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.22 0 0 4504
A Boróka büfében van.
Érdekes bácsi volt ott mikor ott jártunk. Micisapka, tréninggatyó, és bármit kértünk, csak bólogatott, aztán magunkat kellett kiszolgálni mindennel. Pl. pohárral a sörhöz meg ilyenek. :c)
Előzmény: sétáLós bácsi (4503)
sétáLós bácsi Creative Commons License 2003.09.22 0 0 4503
HELP!

A Virágos-nyeregben hol a pecsét??? Megyek kékezni a hétvégén. Amikor még 2000-ben kékeztem, akkor a Hhatár-hegyen 2 pecsét volt, az egyik Csúcshegyi th néven. A Virágos nyeregben 2 hete voltam, a büfénél az "OKT bélyegzőhely" tábla át van húzva. Most akkor hogy van ez?

Egyébként a hétvégén jártam a Kevély-nyeregben, és egy új gumis OKT bélyegzőt tettek ki oda, ez azért érdekes, mert 2 hete nem volt ott semmi.

Előre is köszi a segítséget!!!

Güsziológus Creative Commons License 2003.09.22 0 0 4502
Olyan szegények nem lehetünk, hogy terveink ne legyenek. Ahogy Múzsla írta, sok terv kell, hogy legyen miből választani.

A hét végén pl. pancsikáltam túrázás helyett:(o

Előzmény: Zete (4493)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.22 0 0 4501
Szia Optika!

Ezek szerint jössz a Kozmára?
Vagy csak azt veszed biztosnak, hogy én megyek?
Mindenesetre köszönöm.

Tibet!
Az igazság az, hogy még nem tudom biztosan, de még van idő.
Majd jelentkezem.
Előre is köszönöm, hogy átveszed a lapokat. Veled ui. valószínű, hamarabb találkozom, mint Múzslával, bár az élet kiszámíthatatlan.

Előzmény: Optika (4496)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.09.22 0 0 4500
A Vasas SC Természetbarát szakosztálya által rendezett Pálos kolostorok Magyarországon jelvényszerző túramozgalom kiírása felkerült a honlapunkra is: http://emil.alarmix.org/vasas/sz/palos.htm
M62 187 Creative Commons License 2003.09.21 0 0 4499
Sziasztok!

Ma az a kellemetlen eset történt velem, hogy némi memóriazavarnak köszönhetően sikerült vennem egy A Bükk – Turistaatlasz és útikönyvet – másodszor. Az egyik fölösleges példánytól örömmel válnék meg, vagy másik atlaszra cserélném (gyarló módon arra gondolva, hogy más is járt már így :-)...

Múzsla Creative Commons License 2003.09.19 0 0 4498
OFF
Zete!
Sajnos az üzeneteimet nem tudtam elolvasni. Rendszerhiba. :(((
Jó hétvégét és minden jót!
ON
Előzmény: Zete (4493)
Tibet Creative Commons License 2003.09.19 0 0 4497
Értem. Szívesen.
Előzmény: Optika (4496)
Optika Creative Commons License 2003.09.19 0 0 4496
:-) A címedre feladott igazolófüzetekből 1-1 példányt Güszinek. Persze az is lehet, addig még Salgótarján felé biciklizel. :-)
Előzmény: Tibet (4495)
Tibet Creative Commons License 2003.09.19 0 0 4495
???
Nincs postási végzettségem, de kinem mit kell vinnem, mármint pontosan...
Előzmény: Optika (4494)
Optika Creative Commons License 2003.09.19 0 0 4494
Van egy tippem: Tibet is ott lesz a Kozmán, ő lehet a postás.
Előzmény: Güsziológus (4485)
Zete Creative Commons License 2003.09.19 0 0 4493
"A következő DDP túrám Siófokról fog indulni..."

Látom, egyre több terved van újra :)

Az a sárga sáv jelzés az lehet, ami Ságvártól indul Ali-rét és Nyim felé és Som-Nagyberénynél ér véget(a Somogyi turistautak listájában benne van.)

Előzmény: Güsziológus (4489)
asciimo Creative Commons License 2003.09.19 0 0 4492
"Piszok meredeken indul a Z- a Réka-vár felé!"
De azert nem egy Inoci-vagas.....

Amugy most voltam augusztusban font a REka-varban, nem nagyon lehetett latni mar semmit, majdnem mindent benottek a fak.

Előzmény: Güsziológus (4491)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.19 0 0 4491
8. nekiveselkedés
(Zobákpuszta – Apátvarasd-telep)

Ez a túra az eddigi legrövidebb, de az egyik legcsodálatosabb volt.

Komlóig nem probléma eljutni, Sásdon átszállással, 9:43-kor már ott a vonat. Van csatlakozás, a 3-as kocsiállásról indul egy busz 10:00-kor Mázára. Megáll Zobákpusztán.
Jenő bácsi kocsmája fogalom arrafelé, matrica is van.

Lefelé indulunk, jól jelzett úton. 10:15-kor még erős harmat volt. Jó döntésnek bizonyult a bakancs.
A völgy bejáratánál tábla, belépés csak engedéllyel.
A völgyben folyamatosan emelkedünk, küzdünk az aljnövényzettel, kerülgetjük a kidőlt fákat. Igazán különleges a mini „vízesés” és a kőgát-rendszeren keresztülcsörgedező patak. Sajnos, volt szemét az esőház környékén!

Pici aszfalt, majd megkezdődik a kikecmergés a völgyből. Emelkedik tisztességesen!
Kisújbányára keskeny aszfaltút vezet, lehet letérni a Cigány-hegy felé. Mikor a S- jelzés keresztezi utunkat (ez vezet a kilátóhoz), érdemes megállni és körülnézni. A kilátóból, persze más!

Kisújbánya már-már alpesi táj. Nyalóka nem volt. Nyitva volt a pici vegyesbolt, kaptam bélyegzőt. Nyitva 10:00-17:00 - ig. Kedden szünnap van!!!
A templom zárva volt.

Kisújbánya után a patakvölgyben ereszkedünk Óbányáig. Nem részletezném. Ezt valóban látni kell! Sok szép völgyet láttam már, de a kettő együtt, egy napon, igazi élmény volt. Nem rohantam, bámulásztam.

Óbánya hosszú falu, a nyalóka ott volt, ahol az atlasz írja.

A falu után unalmas aszfalt, majd jön az elágazás. Piszok meredeken indul a Z- a Réka-vár felé!
A kerítésnél érdemes figyelni, az út kissé ravaszul, balra fordul egy keskeny, alig észrevehető ösvényen. Ezt követően belelendül, irány a hegy. Aki ismeri a Mecseknádasd utáni szerpentint, az el tudja képzelni, mekkora szintet kell leküzdeni. Ennél többet, mert a tornyokig felmegy az út, innen lefelé kell menni az országútig.
Nagy csalódás volt a régi 6-os út. Hogy milyen régi, az nem tudom, de aszfalt sincs. Csak zúzott kő a keréknyomokban. Bicikliútnak azért nem nevezném!
Az országút után aszfalt, majd rövid zúzott köves út a házakig, erdőben.
Márkás kocsik az udvarban, grillezés, flanc. A K- jelek kikerülik a tanyát, a doboz viszont ép és nyalóka is van benne.

Visszafelé kellett egy kicsit kapkodni a lábam, mert elballagott az idő. A Knégyzet jeleket követve értem el a buszállomást. Hatalmas árokban vezetnek a jelek. Igazán hangulatos a völgy.

A megtett táv 20,1 km volt, plusz a kitérő mintegy 2,5 km. Visszafelé jót kell majd kapaszkodni!

Kimaradt a kápolna és a várlátogatások is eltolódtak. Lett volna idő, de akkor nagyon későn értem volna haza. Mivel a hét vége hosszú lesz, úgy döntöttem, majd legközelebb megyek városnéző körútra.

Mivel Óbánya közlekedési szempontból nem ideális, a legjobb megoldás az, ha keresünk szállást Óbányán. El lehet tölteni egy éjszakát a szép fekvésű völgyben, talán az árak sem járnak a csillagok között!
Még egy kemény nap (Apátvarasd-telep – Szálka) és vége Tolna megyének. Bár az is lehet, hogy két laza nap. Ki tudja?

De a Mecsekből van még!!!

Múzsla Creative Commons License 2003.09.19 0 0 4490
Akkor biztosan annyi is. Nálam a legutóbb kifejezés 1999-et jelentett. :)
Előzmény: Múzsla (4487)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.19 0 0 4489
Egészen közelről nem.
De alulról igen.

Baromi meredek az út. Mivel térkép arról a részről nem volt és ezek szerint elkövettem azt a hibát, hogy a neten nem néztem alaposabban utána (most pótoltam), nem mertem vállalkozni a mászásra.

A következő DDP túrám Siófokról fog indulni, akkor egészen biztos felkeresem a várat. Csodás környéken van!

A DDP nem érinti Nyimet. Jött egy (S-?) jelzés Nyim felől, erre határozottan emlékszem.

Előzmény: Zete (4471)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.19 0 0 4488
Mi 2 hete 300-ért vettük mindegyiket.
Előzmény: Múzsla (4487)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!