Keresés

Részletes keresés

DontWorry Creative Commons License 2013.11.09 0 0 15404

Üzenem annak, aki az Adyba be akart törni, hogy legközelebb ne próbálkozzon, mert véletlenül nem megy ki többet, ha bejut. Maximum a börtönig. Vagy még tartósabb helyre. Menjél el dolgozni apám, a haverjaiddal meg a nőddel együtt, ne másoktól vedd el, amiért más dolgozott meg.

Jó is volt régen, amikor levágták a kezét annak, aki lopott. Kétszer meggondolná az ilyen szedett-vetett népség. 

irsai lakos Creative Commons License 2013.11.06 0 0 15403

A tudásod a jövőd programot is reklámozta az önkormányzati weblap (http://albertirsa.hu/felnott_kepzes_indul_szeptembertol_a_muvelodesi_hazban ) van is néhány ismerősöm, akik nagy reményekkel jelentkeztek határidőben a képzésre, aztán SEMMI!!!! Se arról visszajelzés, hogy elmarad vagy későb lesz, vagy hogy mi történik a teljeskörűen bekért személyi adatokkal. Telefonos érdeklődésre a válasz szintén csak mellébeszéd.

Indul ellenben más újságban hirdetett fizetős angol tanfolyam!!! Csak nem sértette volna a hirdető vállalkozás anyagi érdekeit az ingyenes képzés?

 

Előzmény: Nodrog (15402)
Nodrog Creative Commons License 2013.11.05 0 0 15402

Mióta kínál teret és lehetőséget a művház saját szervezésű egyházi előadások megtartására?

Mióta reklámozza az önkormányzati weblap a kifejezetten egyházi típusú rendezvényeket?

 

http://albertirsa.hu/userfiles/file/Plakat.pdf

 

(Egyébként meg vagyok győződve arról, hogy az előadássorozat mindenképpen építő a résztvevők számára, de attól még a fenti kérdéseim továbbra is kérdések...)

DontWorry Creative Commons License 2013.11.05 0 0 15401

Az Ady Endre utcában beszakadt az aszfalt, az óvodától nem messze. Valaki ránézhetne, mielőtt vagy egy anyuka esik bele a sötétben a gyerekkel, vagy egy kocsi törik össze miatta. 

Nodrog Creative Commons License 2013.10.28 0 0 15399

Bizony, sok a baj a fejekben - de azért a cikk valóságtartalma is megér egy misét :D

Előzmény: Mega Tróger (15398)
Mega Tróger Creative Commons License 2013.10.28 0 0 15398

Kedves Akator!

 

Nagyon nagy a baj a fejekben Albertirsán - itt egy újabb bizonyíték:

 

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/anyjanak-asott-sirt-rahivtak-a-rendorseget-2218325

 

 

janicsaja Creative Commons License 2013.10.26 0 0 15397

Kedves Akator!

 

Széles e hazában sok olyan hely van, ahol nem lakó-pihenő övezetet hoztak létre, hanem korlátozták a sebességet városon belül a kertes házi övezetekben. Ezzel a "bucka" gyártással csak az a baj, hogy két utca kereszteződésében van bucka, aztán a két bucka között száguldoznak. Erre kérnek még egyet a a két bucka közé, ezt valamelyik képviselő jól megígéri, aztán talán be is tartják. Majd az ott lakók ráébrednek, hogy a viacolorral kirakott utcán kialakitott viacoloros buckák szétfagynak, tönkre mennek. Akkor azért jajveszékelnek, mert hogyan néz ki, meg nem lehet kocsival közlekedni. Ez azt eredményezi, hogy az ott közlekedők (vagyis nem közlekedők) sebessége eléri azt a határt, amit eleve szerettek volna az ott lakók. Addigra ez mennyibe fog kerülni?

Előzmény: Akator (15391)
Mega Tróger Creative Commons License 2013.10.23 0 0 15394

Egyébként meg: idén lesz 11 éve, hogy a fórumon vagyok - te a 2 hozzászólásoddal még a zöldfülő kategóriát sem érted el. Tessék az összes hozzászólást elolvasni - egyből rájössz, hogy mekkora balfaszságot írtál - de ha erre is lusta vagy, akkor flame-elj, aztán jól ki leszel tiltva a fórumról.

Előzmény: Akator (15391)
Mega Tróger Creative Commons License 2013.10.23 0 0 15393

Bár én távol vagyok tőlük hősiességben, ...

 

(vastag betűs szó kimaradt az előző posztból)

Előzmény: Mega Tróger (15392)
Mega Tróger Creative Commons License 2013.10.23 0 0 15392

Kedves Akator!

 

Demokrácia van, ezért szólok bele az olyan ügyekbe amik érintenek. Irsával kevesebb bajom van, mint a vezetéssel és a seggnyalóival. Az elmúlt néhány évben semmi fejlődés nincs. De ha neked ez jó, akkor nyalizzál csak - csak vigyázz, mert nagy a tülekedés, a második sorból már igazán hosszú nyelv kell, óriási nyelvcsapásokkal - de vigyázz!! az egyáltalán nem biztos, hogy a megfelelő segget nyalod.

 

Szerencsére nem vagy akkora jampi, hogy te betilstad a demokráciát - így én pofázni is fogok. Viszont ez a pofázás nem öncélú, hanem a össztársadalmi célú. Neked még egyetlen egy jobbító szándékú postod sem volt - így a stílus tényleg érthetetlen, bagoly mondja verébnek tipikus esete.

 

Ha egy rendszer neked nem tetszik, és nem szólsz, nem teszel érte, akkor te is annak a szar rendszernek a része vagy. Különösen aggasztó, hogy a mai napon írod ezeket, amikor a mi őseink nem fogták be a pofájukat, hanem a szar rendszernek nekimentek. Elég sötét hozzáállás az 56-osokat emiatt megbélyegezni. Bár én távol vagyok tőlük, de ennek a rendszernek ami Irsán van, nem leszek része sosem!

 

Szebb napot, több olvasást, az irónia szó Bakos szótár beli felütését kívánom!

 

 

Előzmény: Akator (15391)
Akator Creative Commons License 2013.10.23 0 0 15391

Kedves Tróger!

 

Köszi az infot, de azért ennél kicsit több mindenre terjed ki a lakó-pihenőövezetre vonatkozó szabályozás. Ajánlom a google-t...

By the way nem ez volt a kérdésem.

 

Másrészt, ha nem szereted Irsát, akkor mérlegelni kell, és el lehet költözni. Biztosan vannak a világban ennél sokkal szebb és jobb települések. Ha költözni nem tudsz, akkor úgy kell elfogadni a dolgokat ahogy vannak, különben depressziós leszel.

 

Ha viszont nem vagy Irsai, akkor mit szólsz bele más települések magánügyeibe?

 

Szebb napot,

 

Akator

Előzmény: Mega Tróger (15390)
Mega Tróger Creative Commons License 2013.10.22 0 0 15390

 

Ezt a táblát csak azért kaptátok, mert lakó-pihenő övezetben csak a kijelölt területen szabad autóval várakozni.

 

Mivel nincs kijelölve terület erre, ezért nem szabad sehol sem várakozni. Minden út szélén parkoló autó büntethető. És a tökömet is rárakom, hogy a rendőrök hülyére fognak büntetni titeket.

 

Mer' én így szeretlek Albertirsa....

 

Előzmény: Akator (15389)
Akator Creative Commons License 2013.10.22 0 0 15389

Sziasztok!

 

Az elmúlt hetekben a Ba-Ko utcában kihelyezésre kerültek lakó-pihenőövezetet jelző táblák. Azonban sajnos a közlekedés módja nem változott, ugyanúgy száguldoznak és keresztül hajtanak az utcában. Nem tudja valaki, hogy tervezik-e fekvőrendőrök kihelyezését ide, vagy van rá mód, hogy az ott lakók kezdeményezzék ezt a megoldást?

 

Szép napot Mindenkinek

 

 

AKaresz Creative Commons License 2013.10.16 0 0 15388

Sziasztok,

 

Elnézést ha nem ide illő módon megzavarom a közösségi társalgást, de Nekem fontos:

 

ELVESZETT

2013 október 15-én délután a József Attila utcából eltünt a képen látható középtermetű, fekete rövidaszőrű  szuka. Csini névre hallgat. CSIPPEL ELLÁTOTT.

 

Ha valaki látná vagy megtalálná kérem a 06304750273 vagy a 06307086878 as telefonszámon jelezze, vagy vigye be valamelyik állatorvosi rendelőbe.

Telefon: 06304750273 vagy 06307086878


 

Köszönettel

Karesz

dikszicsirke Creative Commons License 2013.10.15 0 0 15387

kösz az infókat kút ügyben

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.14 0 0 15386

Városunk vezetősége feltehetően bánattól könnyes szemmel de végre megváltoztatták a sötét multat idéző utcaneveket

 

 

http://albertirsa.hu/oktober_01-tol_valtozik_nehany_utcanev_

 

hihetetlen hogy ennyit kellett várni hogy a sötét kor "hőseiről" elnevezett utcák nevét végre megváltoztassák..

 

 

DontWorry Creative Commons License 2013.10.12 0 0 15385

Volt valami a városi honlapon, de már nem találom. Ott az volt, hogy aki csak locsolni használja, annak nem kell bejelentenie. 

Előzmény: dikszicsirke (15383)
zyx75 Creative Commons License 2013.10.12 0 0 15384

Szia. Én úgy hallottam, hogy csak azoknak kell óra a fúrt kútra akiknek nincs bevezetve az ívóvíz csak a csatorna, így általány csatornadíj helyett

valós mért csatornadíjat kell fizetniük.

Előzmény: dikszicsirke (15383)
dikszicsirke Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15383

valaki fel tudna homályosítani ezzel a kerti kút/fúrott kút bejelentéssel kapcsolatban?

akkor is be kell jelenteni az ilyet (és persze akkor már kifizetni a mérőórát saját zsebre), ha csak és kizárólag a kert locsolására használja a zember?

és ha már mérik, ki is akarják fizettetni?

Mega Tróger Creative Commons License 2013.10.09 0 0 15382

Bréking Nyúz!

Cegléden 20 Mrd beruházás + 533 új munkahely

 

Új, 65,6 millió euró (nagyjából 20 milliárd forint) értékű beruházást valósít meg Cegléden a nagyteljesítményű félvezetők gyártásával és fejlesztésével foglalkozó Infineon Technologies vállalatcsoport.

A beruházáshoz kapcsolódó, egyedi kormánydöntés alapján nyújtandó támogatásról szóló szerződést Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és Jörg Spiegel, az Infineon Technologies AG alelnöke szerdán írta alá Budapesten.

Az Infineon Technologies Cegléd Kft. a fejlesztéssel 533 új munkahelyet teremt. Varga Mihály a szerződés aláírása előtt azt mondta el, hogy a beruházás az ágazatban elérhető legfejlettebb technológia bevezetését jelenti és hozzájárul ahhoz, hogy a hazai ipari termelésben tovább emelkedjen a magas hozzáadott értékű termékek aránya, ami az export növekedését is maga után vonja.

A kormány támogatja az olyan versenyképes, munkahelyteremtő vállalatok beruházásait, amelyek hozzájárulhatnak a magyar gazdaság teljesítményének növekedéséhez - tette hozzá. Az egyedi kormánydöntésen alapuló támogatási rendszerben jelenleg 44 befektetővel folynak tárgyalások - ismertette a miniszter.

 

Albertirsán meg megállt az élet...

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.08 0 0 15381

azt biztosra tudom mondani hogy van olyan kamera ami a kocsma melletti "biciklitáróló"bejáratára néz.láttam már ilyen felvételt azért tudom biztosan.

 

Általában a lopás után pár órával - nappal már tovább is adnak rajta,szerintem ilyen bringa biztos nem a méh telepen végzi.Kerékpárüzleteket kellene megkérdezni,tovlajkergetők mostanába többször is irtak olyan esetről ahol a kerékpárbolt-szerviz nél találták meg az ellopott bringát.vagyis az is elképzelhető hogy a tolvaj vagy orgazda a kerékpárboltnak értékesitette...

próbát megér.

Hajnal70 Creative Commons License 2013.10.07 0 0 15380

Köszönöm a linket. Még visszajelzést nem kaptunk a kameráról. A motorlakat a sínek mellett volt szétszakítva.

Zárhoz nem nyúlnak, nem vágják, az alumínium végből 8 mp alatt kiszakítják a sodrott acélhuzalokat egy darab bottal, mondták...

A kamera hátra felé nem lát, állítólag.  Az okosak szerint a fellelhetőség: Dabas, Cegléd, Szolnok, Nagykáta zálogházai, vagy rosszabb esetben, csak darabokban a szomszédos méhtelepeken.

 

 

Előzmény: Törölt nick (15377)
Mega Tróger Creative Commons License 2013.10.07 0 0 15379

bug?

dikszicsirke Creative Commons License 2013.10.07 0 0 15378

állomásra nem érdemes drága keróval kijárni

Törölt nick Creative Commons License 2013.10.04 0 0 15377

Ha a kocsma melleti bicajtárolóban rakta le akkor arról készült videófelvétel is.lopások napján készült teljes videót napi bontásban megkapják a sértettek így meg lehet keresni a lopás pillanatát szerencsével az elkövető is látható.

 

különben meg itt kell bejelenteni a lopott bicót:

 

http://tolvajkergetok.hu/new/elloptak/bejelento.php

 

illetve irni nekik hogy tegyék ki fbookra esteleg megkérdezni nincs -e a környékben ismert tolvaj banda (Monoron tudom h van) mert 99% hogy náluk lesz.

Előzmény: Hajnal70 (15376)
Hajnal70 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 15376

Alvázszám: AL6061 IHS

 

Előzmény: Hajnal70 (15375)
Hajnal70 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 15375

Sziasztok!

 

Ma reggel a gyerek lerakta a vasúti bicaj tárolóban, motorlakattal lezárva, a Haibike típusú kerékpárját, mely délutánra eltűnt nyomtalanul.

Ismertetőjelei : citromsárga-szürke, férfi mountainbike. Simano agy elöl-hátul, Simano váltó, géles ülés.

Ha valaki látta legyen szíves segíteni a keresésben.

 

Köszönöm!

Hajnal

 

 

http://www.derfahrradprofi.de/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/h/a/haibike-hai-lightse-carbon-weiss.jpg

 

 

Farigcsa, Creative Commons License 2013.10.02 0 0 15374

Rimózi autószerelő parkolójában hatalmas lángal égnek az autók. A tűzolltók még nem voltak ott. Tíz perce még csak egy rendőrautó villogott ott.

Mega Tróger Creative Commons License 2013.10.01 0 0 15373

A bajt nem abban látom, hogyha lecsúszunk valamiről, hanem abban az igénytelenségben, hogy nincs egy ember kijelölve, aki ezekre figyelne, ezeket intézné. Én tudnék olyan picsameresztősgizikét a hivatalban, akinek ki lehetne adni ezeket a feladatokat. De ha nincs picsameresztősgizike, mert ez a munka derogál neki, vagy az enter gomb kiütéssel győz az IQ teszten, akkor pl.: ki lehet adni akár az iskolásoknak is, hogy keressék-kutassák a programokat, csináljanak egyszerű koncepciókat erre. Csináljon az iskola versenyt, hogy melyik osztály hány ilyen programot talál, melyik osztály hány program megvalósítását tudja elérni. Még egy kis pénzt is hajlandó vagyok az első helyezettnek felajánlani, mivel már annyira dühít ez a igénytelenségből fakadó tehetetlenség, ami a városházán és környékén tapasztalható.

De akár a jutalmakat is lehetne pl.: 40 %-ban arra alapozni, hogy mit tesz valaki a munkakörén és az alapelvárásokon TÚL.

 

De ez a jelenlegi városvezetés kompetenciáját sajnos ez meghaladja, úgyhogy nem is lesz ebből az ötletből sem megvalósítva egy bötű sem. A felajánlandó pénzt is leköthetem vagy 5 évre a bankban...

Előzmény: irsai lakos (15372)
irsai lakos Creative Commons License 2013.10.01 0 0 15372

Tisztelt Mega Tróger!

 

Nem újdonság, ha valamiről lecsúszunk! Albertirsán sem az autómentes napok népszerűsítésének (ha jól emlékszem szept.18-22.) sem az" Itthon vagy - Magyarország szeretlek" programoknak nyoma sem volt. Úgy tűnik itt nincs szüksége a településnek reklámra, elég az évi egy városnapot abszolválni és ki lehet pipálni a közösségi rendezvényeket. Tőlünk nagyobb, ismertebb helyek is éltek a lehetőséggel, és persze pici, eldugott települések, akár erőn felül teljesítve próbálták népszerűsíteni szűkebb hazájukat. Az országos rendezvény sikerétől, vagy épp sikertelenségétől elvonatkoztatva az a tanulság, hogy ide nem kell sem turista, sem rendezvény, sem reklám. Itt minden rendben van, csak a strand és a sport rendezvények haldokolnak, nincs egy helyi jellegzetességet meglovagoló fesztivál vagy egyéb program, miért lenne pont hires fánk?

 

 

Előzmény: Mega Tróger (15371)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!