Keresés

Részletes keresés

asciimo Creative Commons License 2003.09.30 0 0 4554
Jelentkezik a 034543-as számú rab! (a 034542-es Larzen)

Addig kell elturje a kritikat, amig nem javit a szolgaltatas szinvonalan.
Ird meg neki, hogy 5500 Ft-ert jar a szallodavendegeknek szappan.
Amugy meg a tulaj nem rank, turistakra epit, mert ha rank epitene, nem ilyen arak lennenek. Ajanlanam a tulaj figyelmebe a Szt.Orban fogadot. Itt van, Nagyirtaspusztan, az en cellam ablakabol, pont odalátok!

asciimo

Előzmény: kvte (4551)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.09.29 0 0 4553
Sajnos bizony a kritikát tűrnie kell, viszont leégetheti magát még sok ilyen levél írásával. :-)))
Előzmény: kvte (4551)
nagypapi Creative Commons License 2003.09.29 0 0 4552
A fene a fajtátokat, Ti örök elégedetlenek! Olvasd el a vendégkönyvet (www.ablancbuk.hu oldalon), ott valójában minden szép és jó!!!
A turistának, aki a világ másik végéből el tud utazni oda, sok az a rongyos 5500 vagy 9800 Ft????
:-))) vagy inkább :-(((

Mellesleg felháborítónak tartom, hogy egy szálloda így próbál elégtételt venni a rajta esett "sérelmeken". Egyszerűen hogy jönnek hozzá??? Ehelyett próbálnák valahogy odacsalogatni a vendégeket. Én biztos, hogy nem fogok ott megszállni/fogyasztani, sőt, ezekután mindenkit lebeszélek.

Kvte, ezt a levelet be kellene másolnod az okt-s fórumba is!

Egyébként ha börzsönyi várazok, Márianosztrán majd meglátogatlak benneteket, viszek befőttet, és a kenyérben lesz a reszelő!
:-)

Előzmény: kvte (4551)
kvte Creative Commons License 2003.09.29 0 0 4551
Larzen, asciimo, Levcso, Mrfuci, csomagoljatok! Megyünk a Börzsönyi Várak mozgalom egyik érintőpontjához, Márianosztrára, a dutyiba hamarosan!

Ti ezért:
http://ttt.tr.hu/okt/forum.php?a=dh&id=5

Én ezért:
http://www.c3.hu/~kvte/okt/okt013.htm

Így jár, aki kritizálni meri az Ablánci Malomcsárdát! Jött egy levél, úgy kellett visszanyomoznom hogy melyik helyről lehet szó 3 év távlatából, így indított:

"Tisztelt Cím !

Meddig kell még olvasnom és türnöm ,az önök portálján, valaki által
megjegyzett kritikát az egységünkről."

Mindezt, és még egysmást azért, mert ezt a gyilkos mondatot mertem írni annó: "A szebb napokat megélt épületnek most éppen Béta motel a neve, és rettenetesen drága - ottjártunkkor a gépi üdítőnek mosószer íze volt..."

Írtam egy szelíd hangú választ, hogy sajnálom, mi ezt tapasztaltuk, lehet hogy nekünk és a személyzetnek is éppen rossz napja volt.

Elég ez, vagy mi legyen?

Doktor Úr segítsen, különben Öngyi leszek!
Várom válaszát: kvte (034541-es rab)

Güsziológus Creative Commons License 2003.09.29 0 0 4550
Igen, eddig én is eljutottam. De hazafelé is kéne egy járat:(o

Sajnálom, hogy nincs lehetőséged gyakrabban írni!

Előzmény: Vaskalap kartárs (4549)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2003.09.29 0 0 4549
Ja, és ehhez van vonatcsatlakozás is Pestről.
A Déliből 755-kor indul vonat Pécsre és azzal el lehet érni. Tehát Felsőkövesdről is lehet indulni.
Amikor 1989-ben ott jártam természetesen még volt bolt is és ha jól emlékszem még vettem is ott valamit.
Bélyegzőre sajnos nem emlékszem, de akkor még a régi bélyegző volt, lévén az út csak Szekszárd-Kaposvár között létezett.
Előzmény: Vaskalap kartárs (4548)
Vaskalap kartárs Creative Commons License 2003.09.29 0 0 4548
Üdvözlet a topicnak!

Több, mint egy éve nincs netem, de most néhány óra gépidőhöz jutottam. Olvastam a Felsőkövesd témát és rákerestem, mert tudtam, hogy van oda busz de csak „minden hó elsõ hétfõi munkanapján, valamint keddi és pénteki munkanapokon”.
Íme:

Sásd, autóbusz-váróterem 11:00
Sásd, hörnyéki elágazás 11:02
Paléi bejárati út 11:04
Paléi bejárati út 11:04
Baranyajenõ, alsó 11:07
Baranyajenõ, posta 11:09
Baranyajenõ, községháza 11:10
Gyümölcsényi elágazás[2] 11:13
Baranyaszentgyörgy, italbolt 11:16
Tormás, alsó 11:19
Tormás, földmûves szövetkezet 11:21
Kõtörõ, autóbusz-váróterem 11:26
Alsókövesd, autóbusz-váróterem 11:32
Felsõkövesd, autóbusz-váróterem 11:36

De megpróbálom a linket is, bár nem sok reményt fűzök hozzá: menetrend

A lényeg az, hogy a hova rovatba nem Felsőkövesdet, hanem Szágyot kell írni, mert Szágyhoz tartozik és a megállólistából kell Felsőkövesdet kiválasztani.

Előzmény: Güsziológus (4535)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.29 0 0 4547
10. nekiveselkedés
(Egyházasrádóc – Nádasd)
(Írottkő – Szombathely)

Kicsit rendhagyó túra volt, de menni kellett!

Körmenden találtam elfogadható árért szállást.

Egyházasrádócról viszonylag „korán” (10:45-kor) tudtam indulni, de Nádasd közel van Körmendhez, vonat is van, busz is van, ezért volt idő kényelmes tempóban haladni. Sok település, sok kocsma.

Másnap reggel korán keltem, egy kis vonatozás, majd irány Kőszeg. 7:45-kor már indultam. Kemény mászás volt Írottkőig, de nagyon élveztem. Szép idő, csodás erdők. No jég, no hó. 11:00-kor már a csúcson voltam.

Innen folytattam az RP-DDK-t.
Hosszú ereszkedés, majd egy nagyon hosszú erdei séta. Egy kis városnézés Szombathelyen, majd unalmas vonatozás. Jó későn értem haza.

Csodálatos két nap volt. Még erős 100 km van hátra.

Azt hiszem, megvan az első 500 km Bz-mot. Még könyvelgetni kell egy kicsit, aztán „folyamodok” az elismerésért.

Güsziológus Creative Commons License 2003.09.29 0 0 4546
RP-DDK
Elég sok információ van az atlaszban, érdemes megvenni. Kevesebbe kerül, mint a szükséges térképek összesen. És a méretarány 1:40000.

A tapasztalatokról folyamatosan beszámolok, összefoglaló táblázat még nincs. De lesz. Most hét végén pl. kellemes meglepetésként két kocsmában is találtam kihelyezett bélyegzőt. Sok ponton van matrica (nyalóka), ezek pontos helye az atlaszban megvan.

AK
Általánosságban az a szabály, hogy nincs definit hely. Ez alól csak Bács-Kiskun a kivétel. Itt van 3 kihelyezett bélyegző. Lehet, hogy 4.

Konkrét kérdésre konkrét választ kapsz, de táblázatos kimutatásom nincs.

Előzmény: Törölt nick (4539)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.09.27 0 0 4545
Kattints a nevem mellett az adatokra, ott a honlapom, rajta az RPDDK link. Sajnos a pecsételő helyek listája még előkészületben van, de ha az útleírást elolvasod, akkor Szekszárdtól Abaligetig fogod tudni, hol pecsételtem. A többi még nem készült el. :-( Valamint Güsziológus adatainál kattints a hozzászólásokra, elég sokat írt, főleg az AK-ról. Kicsit nagyobb munka, mintha lenne egy kész lista, célszerűen mondjuk az igazolófüzetben benne, by MTSZ, de több a semminél.
Előzmény: Törölt nick (4539)
kvte Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4544
Ellinkeskedtem a linket. Ez jobb

kvte

Előzmény: kvte (4543)
kvte Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4543
Az AK békési szakaszáról a www.kvte.hu/kvk -n találsz infókat, de a legtöbb pescsétet csak mostanában helyezték ki.

kvte

Előzmény: Törölt nick (4539)
kvte Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4542
Miért nem nézed meg az MTSZ honlapján: www.mtsz.hu ? ;)

Jelszó: kincs ami nincs

kvte.hu

Előzmény: Törölt nick (4539)
asciimo Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4541
Az OKT-forumot megtalalta a srac, a DDK-rol keres hasonlot.
Előzmény: efemm (4540)
efemm Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4540
OKT: http://ttt.tr.hu/okt
AK: itt a Kéktúra forumban Múzsla hozzászólásai segítenek:(4264,4276,4295,4305,4314,4327,4343,4356,4366)
efemm.
Előzmény: Törölt nick (4539)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4538
"...Hegyes-tető környékén, a Kék mentén mik azok a zsombolyszerű, elkerített valamik?"

Nem tudom, de van ilyen lyuk Királyrét mellett is, a térképen HEVÉR-lyuk néven említik. :c))

Előzmény: nagypapi (4527)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4537
De kár, hogy nem előbb írtad!

Beszélgettem egy nénivel Szabáson, rákérdeztem volna a kulcsosházra:(o

A nyalókán egyértelműen Felsőkövesd van.

Előzmény: (budai-)H.G. (4536)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4536
Amikor (1996-ban) jártuk a DDK-t, Szabáson volt egy kulcsosház, és ott volt a bélyegzőhely is (nyalókák). Megszűnt?

Akkor még a régi (zöld borítójú) kék-túra füzettel jártuk az utat, és F.kövesdre érve kérdeztük, hogy nincs e kék-túra bélyegző (mivel a régi füzetben a útvonalvázlatban szerepelt a pecsét piktogrammja, de a földrajzi pontok felsorolásánál nem, és külön rubrika sem volt a pecsét számára. Emlékszem, akkor még működött a bolt, de kenyeret és tejet nem nagyon akartak adni, mivel az pontosan ki volt számolva, hogy a helyi lakóknak elegendő legyen. Kiderült, hogy régebben (is) Fkövesd bélyegzőhely volt, de a boltos mondta, hogy már megszűnt és a pecsét sincs már meg (helyette szerepelt akkoriban Szabás, mint bélyegzőhely)

Előzmény: Güsziológus (4533)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4535
Nincs.
És bolt sincs. Kocsi jár föl naponta friss áruval. Pár évvel ezelőtt még volt, a helye megvan (írtam is erről), de nincs boltos. Nem csodálkozom egyébként. 6 ház nem tart el egy boltost. Kocsma lehetne, hisz van aki állandóan ott tartózkodik.

És busz sincs. Reggel van egy busz, mely az iskolásokat viszi Baranyajenőre. Hogy mikor van a visszajárat, nem tudom, de a gyerek, aki betegség miatt "kerülte" az iskolát és szóba elegyedett velem azt mondta, hogy Baranyajenőre járnak iskolába. Nincs iskola Szágyon se és Tormáson se. Az országút, mely a völgyben kanyarog igen rossz minőségű.
Ha mást is írnék, már politika lenne!

Az optimális kiszállási lehetősg tehát Bakóca. Plusz 4 kilométer, de van kocsma és van szállás is!

Ui.:
Nyalóka van, bár a gyerek nem tudott arról, hogy miért van ott a fán a doboz. Talán észre sem vette. Ez az igazán szomorú! Az a pici szál, mely a külvilággal összeköti ezt a pici települést, gyengül azáltal, hogy a helybéliekben nem tudatosodik, hogy vannak, akik tudnak Felsőkövesdről.

Előzmény: nagypapi (4534)
nagypapi Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4534
Güszi!

Ezexerint Felsőkövesden kocsma sincsen? A DDK igazolófüzetem - 2000-es, még szűz - jelöli. Mindez természetesen csak a logisztika miatt lenne fontos :), mivel Abaliget és Gálosfa között elég nagy a távolság, viszont egyéb település nincsen.

Előzmény: Güsziológus (4533)
Güsziológus Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4533
9. nekiveselkedés
(Simonfa – Felsőkövesd – {Bakóca})

Nnnna, végre!

Megtettem már néhány kilométert a Zselicben, de eleddig inkább csak bosszankodtam. Most, végre azzal a vidékkel találkoztam, amelyet elképzeltem. Szelíd lankák, erdős-mezős domboldalak, aprófalvas völgyek.

Simonfa
Halmok a láthatáron, tó, játszótér.
Jót kell kapaszkodni, hogy kiérjünk a településről.
Van nyalóka, a jelzett út a járda, a ház előtt vezet, tovább a templom irányába, majd vissza az aszfaltra.
Bosszantó, hogy a fonódó jelzések közül gyakran csak Z- van. Elő kellett venni emiatt az atlaszt!
A „tetőn” a panoráma tényleg csodás. Ahol elágazik az út, tökéletes a jelzés, nem érdemes figyelni a kéket, a zöld jel elég sűrű. Utólag már egyértelmű. Egy nagy épület készül az elágazás környékén.

Kényelmes úton jutunk el Gálosfáig.

Gálosfa
É-D irányú völgyben van. Mélyúton ereszkedünk, majd fokozatosan tágul a látóhatár. A település egy oldalvölgyben van, előbb utóbb eljutunk a völgy lábához, itt folyik a Surján-patakba a Csurgó-árok vize.
Van kocsma, a hölgy megadta telefonszámát, lehet fedett szállásról egyeztetni Vele. Talán jövőre ágynemű is lesz. A hotel, sajnos, kong az ürességtől, nem üzemel. Ekkora épületet nem tud eltartani egy ilyen pici falu. A faluház bájos. A vasútállomás épülete feltűnően ép!

A szemben lévő „hegyet” meg kell mászni!
A jutalom Kistótváros panorámája. Körbekerített völgy, üde rétekkel. Gaz nincs. Felújított gazdasági épületek.
A Csepegő-kút most kimaradt, a bélyegző ui. Kistótvárosban van (a füzet szerint). Ide majd kettesben látogatunk el.

A völgy végétől jó három kilométer, kissé unalmas, de kellemes út. Becsatlakozik a jelzés (K+), majd találtam egy Ko jelet. De nem ott, ahol a térkép jelzi. Lehet, hogy dél felől nyitottak egy ösvényt?
A Cigány-domb lábánál elérjük a völgyfőt, megnyílik Csebény panorámája. Szépen megművelt földek, kellemes napsütés. Csak bámultam, mint Rozi a moziban.

Szabás
Csebényhez tartozik közigazgatás szempontjából. Élő település. Hét lakója van, ebből hárommal találkoztam. Vannak disznók, tyúkok, libák. Villany van, de víz csak a kútban. Érdekes, hogy Szágy előtt van egy „Szabási elágazás” buszmegálló.
Szép völgyben ereszkedünk egy rétig, melyet keresztezünk. Kicsit figyelni kell!
A rét után szemben magasodik egy domb. Jó magasan! Ez bizony Felsőkövesd. Át kell mászni egy létrán (brr), majd irány a ház. Jelek nincsenek (út se nagyon), ui. fa sincs. Kavartam egy jót, de megtaláltam a másik létrát és kimenekültem a dzsumbujból. A létra után nagy megkönnyebbülés.

Felsőkövesd
Bájos település. 15 gyerek van a néhány házban. Bolt nincs, postaláda van. A valamikori bolt előtt asztal és pad. Hatalmas fa. Itt ebédeltem. Pici harangláb után hagyjuk el aszfaltúton a települést. Tormáshoz tartozik közigazgatásilag.

Alsókövesd
Hatalmas, lakatlan erdészház. Szép fák.

ELÁGAZÁS
Tovább az aszfalton Tormás felé.
Déli irányba egy lezárt út, mely a csodás völgyben kanyarodik. Errefelé van a Nagymáté vadászház. A kék nem érinti, pár száz méterrel keletebbre megy. Itt van Györgymajor is. Állítólag van szállás is. Idei infóm nincs.

Az elágazás után a mi utunk nekimegy a hegynek. Egy széles kocsiúton kapaszkodunk. Nem veszélyes. Van egy furcsa jel egy elágazásnál. Pár évvel ezelőtt még arra mehetett a kék, de az utat visszavette a természet. Az új dózerút unalmasabb, de biztosabb.

KITÉRŐ
Az erdővágások alapján egyértelműen meghatározható az a pont, ahol az út elindul Bakóca irányába. A kék jobbra fordul egy ösvényen. A széles út megy tovább. Balra csodás völgy. Hamarosan elérjük a másik „kivezető” utat. (Jobbról jön.) Innen még jó 200 méter és egy igen mély bevágást követően kiérünk a tisztásra. Innen indul egy ösvény a szőlőhegyre.
Jó lenne jelzéssel ellátni ezt a faluig mintegy két kilométeres utat. Mondjuk Knégyzet.
A faluban ui. van szállás. Van látnivaló is. Végül, de nem utolsó sorban a Dél-Zselic turistája mozgalom egyik érintőpontja. Na és csodálatos a völgy, melyben található ez a pici település. Busz is volt Godisára.

Bakóca
Félig sikerült a látogatás. A jellegzetes falusi ház egyik szobájában van a kiállítás. Nem messze a háztól van a gondnok. A neten (vendégváró) hibás a cím. És ami a legbosszantóbb, Sáfrány Géza alkotása (A fazekas), nincs a múzeumban. A TKM-es bélyegző lenyomata enyhén szólva élvezhetetlen.

Végszó
Mivel a busz indult, a program csak félig valósult meg. Nem volt idő a kastély meglátogatására. A szőlődombi panoráma is kimaradt. Kár.
Nincs más hátra, vissza kell menni.

Ui.:
Ez volt tehát az első „igazi” zselici túrám. Nekem ez a rész „a” Zselic, én ilyennek képzeltem. Nagyon örülök, hogy úgy döntöttem, megszakítom félúton. Külön öröm, hogy sikerült eljutni Bakócáig. Egy kicsit nyomni kellett az unalmasabb szakaszokon (el is fáradtam rendesen), de megérte. Innen fogom folytatni.

pataporc Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4532
Aha, ez mar az en fejemben is megfordult. De vajon a szotyolazo legenyeket, akik oda-vissza dübögnek a Matraban egesz hetvegen, mennyire izgatna egy cikk? Bar egy probat azert meger. (a szottyadt foszerk mast javasolt, kicsit drasztikusabbat)
Előzmény: asciimo (4531)
asciimo Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4531
Mondjuk irhatnanak az ujsagjukban egy cikket. Szerintem sok motorosnak tenyleg nincs fogalma arrol, mekkora karokat okoz.
Előzmény: pataporc (4530)
pataporc Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4530
Kornyezettudatossag folyt.: szerintetek mifele leny az, aki nagy kornyezetvedonek vallja magat, majd egy terepjarogyules kereteben siman atrongyol egy erdon, majd egy het mulva fel van haborodva, hogy a Bukk aszfaltutjain autok is megfordulnak, amikor o ott biciklizni akar? Mondjuk, szanalmas??

Motorosok: szemben ul velem a Motorrevu nevu lap foszerkesztoje. Ezek allandoan izzadnak, hogy nehany motoros mifele moralt kepvisel, szoval vannak meg (kihaloban) normalis motorosok. Mondjuk, ok sem nagyon tudnak mit kezdeni a helyzettel sajnos.

Zete Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4529
"környezettudatosság":

Beszéltünk erről már korábban, többször is, de a téma aktuálitása változatlan és folyamatos. Most csak az ugrik be, hogy a szerencsétlen oktatási törvényt állandóan módosítgatják, most pl. a tanári titoktartás a slágertéma, de a környezettudatos szemléletre való nevelésről nemigen esik szó.

Persze, vannak ám furcsa esetek, nemcsak a fiatalok a sárosak: pl. egyszer két nyugdíjas, túrázónak öltözött tagot láttunk üldögélni a hegyoldalon, és miután megitták a vizüket, a 2 l-es flakont hangos nevetés közben lezúdították a terepen, gördüljön minél tovább, be a kövek közé... De a legjobb az volt, amikor az ifjú csemete szólt rá az apjára, hogy miért hagyja itt a szemetet az erdőben, mért nem viszi vissza a faluba?

Hegyes-tető:
Emlékszem, a Szt. István Vándorlás filmben is mondta a Peták, hogy próbálta kideríteni, mik ezek, de nem talált senkit, aki tudta volna. De azért bízzunk a topik közönségében, hátha... :)

Előzmény: nagypapi (4527)
Vérfarkas Creative Commons License 2003.09.26 0 0 4528
Tényleg csúnya dolog nemzeti parkban virágot gyűjteni, de az őszi kikerics, amennyire tudom nem védett növény.
A homoki és a magyar kikerics igen, mégpedig fokozottan. Persze biztos vagyok benne, hogy az alábbi gyűjtögetők ennek nem voltak tudatában, mintahogy valószínű annak sem, hogy mérgező.

Előzmény: nagypapi (4527)
nagypapi Creative Commons License 2003.09.25 0 0 4527
Megértem és jogosnak tartom a felháborodásodat.
+ adalékok a környezettudatosságról:
7végén Géza fejedelem túrán voltam, bár tudom, hogy ez nem a teljesítménytúrás topik, a téma miatt - és mert egy részen a Kéken haladt - itt hozom fel.
1. Köves-mezőnél elszáguld mellettünk egy krossz-motoros, természetesen a turistaösvényen, nem a 10m-re párhuzamosan haladó aszfaltúton. A jó k*rva anyját!
2. Torony-aljai horgásztó mellett jön szembe 2 turista, kezükben kazalnyi őszi kikerics. Nem bírtam ki, megemlítettem nekik, hogy ez itten egy nemzeti park, nem szabad gyüjtögetni. Szerencsére normálisan fogadták, tudomásul vették.
Később, Törökmező környékén szintén láttam egy szöszit egy nagy csokorral, ttúrázó volt :((
Nem tudom megérteni, miért gyűjt vki védett területen védett vadvirágot, ami nagy valószínűséggel úgysem bírja ki még hazáig sem. Nem mellesleg mérgező is, kisgyerekeknél tehát külön veszélyes is lehet.

Egyébként ha már a Börzsöny szóba került: nem tudja vki, hogy a Hegyes-tető környékén, a Kék mentén mik azok a zsombolyszerű, elkerített valamik?

Előzmény: Zete (4525)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.09.25 0 0 4526
"Egyébként a hétvégén jártam a Kevély-nyeregben, és egy új gumis OKT bélyegzőt tettek ki oda, ez azért érdekes, mert 2 hete nem volt ott semmi."

Ez engem is meglepett, mivel amióta tizenvalahány évvel ezelőtt a th. leégett, azóta nem találkoztam ott gumis kék-túra bélyegzővel. (Csak 99-ben, amikor betértem egy KKK keretében a Csobánkai-nyeregnél az Ózon kempingbe, ott volt a gondnok birtokában egy "MTSZ/Kevély-nyereg/KÉK TÚRA" feliratú bélyegző). Egyébként ennek a mostani gumibélyegzőnek a felirata is szokatlan: "MTSZ/Stromfeld th./KÉK TÚRA".

Kíváncsi lennék, vajon még most is ott van-e?

Előzmény: sétáLós bácsi (4503)
Zete Creative Commons License 2003.09.25 0 0 4525
Kicsit off (vagy mégsem?)

Nagyon felháborodtam tegnap este, a sportcsatornán a focimeccs után volt egy beszélgetés, amibe véletlenül hallgattam bele. Szal valami tereprali jellegű (de nem pontosan az) autósversenyről volt szó, két meghívott bajnokkal(?). A lényeg, hogy elrettentő képeket mutattak arról, ahogy a spéci terepjáróikkal az úttalan hegyi vadonban át és legázolva mindenen törnek előre bizonyos kontrollpontokat felkeresve, egy limitidőn belül. Nem vagyok egy elvadult környezetvédő, de amit mutattak, azon a mérhetetlen természetromboláson kívül mást nem lehetett látni. Meredek domboldalakon, vízmosásokon nyomultak előre, totál szétbarmolva a terepet, erdei állatok élőhelyeit, stb. És a legfelháborítóbb: egyikük azt nyilatkozta, hogy "Ez jó buli, ez egy jó játék!" Az egyik versenyük ha jól emlékszem, Somogybabodon volt, a másik meg Tardona közelében (évente kb. 8-10 versenyt mondtak).

Gondoltak-e ezek valaha is arra, mi marad a "jó bulijuk" után a nyomukban?

Zete Creative Commons License 2003.09.24 0 0 4524
OK, nagyjából nálunk is okt. 23-a utáni időpontok játszanak elsősorban. Ha lesz hír, majd jelentkezem.

Buszmegálló:
Anno 1995-ben v. 96-ban (?) Mátraszentimrén vettük igénybe a faluközpontban lévő összkomfortos buszmegállót éjszakára. Csukható üvegajtó (teljes épségben), bent szuper széles fapadok, azokon aludtunk reggelig mint a bunda. Csak mikor tülkölt az első busz, akkor nyitottuk ki a szemünket, és láttuk meg, hogy az utazóközönség döbbenten sorakozik a csípős hidegben az ajtó előtt, és senki nem mert bejönni...

Előzmény: Törölt nick (4522)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!