Keresés

Részletes keresés

Tamerlán Creative Commons License 2000.10.19 0 0 587
Erős Antónia (RTL Klub, 18-án este):
"Kovács László azt mondta, hogy Demszky Gábor ALAPTALANUL RÁGALMAZZA az MSZP-t."

Ezek szerint, van ugyebár alaptalan rágalom és megalapozott rágalom. Remek, magyar nyelvből ötös! :-)
Aki tud, az tud. Nem hiába nevezik Erős művésznőt "TV-sztár"-nak...

dekóder Creative Commons License 2000.10.19 0 0 586
"Nem elég a koalíciós többség a feles törvények elfogadásához" írja mai számában a Magyar Hírlap, s az embör elgondolkodik: vajon miért nem került címlapra, hogy kisebbségi kormányzás van kis hazánkban...
beluskabacsi Creative Commons License 2000.10.17 0 0 585
Pú.
Előzmény: Tiborc (584)
Tiborc Creative Commons License 2000.10.17 0 0 584
Sajnálom soknevű nicktársamat, eddig igen kíméletes és finom voltam, paranoiás kitételei ellenére is. Látom, kezd lemenni http://forum.index.hu/forum.cgi?a=u&su=98176 stilusba.
Van olyan mélypont, kedves Ságvári Endre asztaltársam, ami után a normál civil életbe nem fog beilleszkedni.
De régen volt, 50 éve is talán, amikor egyes furcsának tűnő emberi reakciókról kérdezgettem apámat. Akkor találkoztam először az ún. "urbánus" embertársaimmal. A sok hablaty, öncélú, önközpontú ömlengésük, tömény geil stílusuk volt új. Megtanultam beskatulyázásukat, értékükön kezelésüket. (Akkor még szabad volt.)
Legborzasztóbb képviselőjük Fehér Klára írónő volt.
Veheti Őt mintaképének, tessék nyugodtan felülmúlni, nem engem fog zavarni.
Tiborc
Előzmény: beluskabacsi (583)
beluskabacsi Creative Commons License 2000.10.17 0 0 583
Nem vihar, csak pú.
Előzmény: Tiborc (581)
dekóder Creative Commons License 2000.10.17 0 0 582
Vihart? Ugyan.
Előzmény: Tiborc (581)
Tiborc Creative Commons License 2000.10.17 0 0 581
Kedves dekóder!
Emlékeim szerint én még írtam is a topicba.
Lehet, én is átpolitizálódtam?
Meg sem fogok szólalni, ha én is vihart keltek.
Tiborc
Előzmény: dekóder (580)
dekóder Creative Commons License 2000.10.17 0 0 580
Vess egy barátságos pillantást a topic címére.
Nos?
Előzmény: Tiborc (579)
Tiborc Creative Commons License 2000.10.17 0 0 579
Így fogalmaznak ők 575

„A Demokrata könyvajánlójában találtam egy piciny kínálót. A könyv címe és írója lényegtelen (egyébként Henry Ford: A nemzetközi zsidó) ám az utolsó néhány mondat figyelemreméltó:
"Politikai, kultúrális, vallási, sportéleti társadalmi problémák, állapotok. Ford ennek okát kutatja. A könyv több billió példányban kelt el.
Az első mondat elemzését nagyvonalúan elhagyom, csak a "több billió példány" érdemel figyelmet. Kiszámolná valaki, hogy az átlag Föld-lakó hány példányt tart belőle otthon „

Nem tudom elhanyagolni a tényt, hogy soknickű asztaltársamnak lényegi elemzések helyett csak sajtóhibákra futja. Dicséretes, hogy az írott Magyar Demokratából tájékozódik, de miért kell a nemzetközi zsidónak reklámot csinálni, nem volt elég a palesztin gyerek miatti vihar? Tanulságosabb cikkek is találhatók ott.
Valami kóros lelkiállapot ez az örökös antiszemita gyalázkodásra várakozó állapot, amelyet asztaltársam oly szépen megírt Gábor László (370) hozzászólásában.
Nem szeretem a fanatikusokat, akkor sem, ha gyűlölik, akkor sem, ha védelmezik a „zsidógyűlöletet”.
Egyiket sem helyeslem, de ez az inkvizítori gyűlölködés lassan kóros állapottá fajul, és elhomályosítja a tárgyilagosságot. Tragikus, hogy a sajtóban 1990-ben elindult hadjárat változtatás nélkül átjött az index-re és egyesek lovagi tornának tekintik, hogy a szerintük kifogásolható kifejezéseket trófeaként feltűzve semmisítsék meg az ellenfelet.
Tragikus, kóros állapot ez, amely elveszi a tisztánlátást, káoszt szül, nem rendet.
GLászlónak említettem régebben, hogy a Mein Kampf idézetei helytelenek. Volt szerencsém egykor olvasgatni, mert nem vállaltam, hogy végigolvasom: Ahhoz zavaros volt, és vélem, ezen véleményemet a történészek is megerősítenék. Kritikai kiadása hiányzik. Valaha az 50 000- 100 000 között jelzett kiadás egyik kötete volt kezemben, mutatva, hogy a későbbi ideológiai példányszámjelzésnek /Marx, Engels, Lenin Sztálin/ volt előzménye a könyvkiadásban.
Eszembe sem jutott Ford művével kapcsolatban, hogy elolvassam, nemhogy meg is vegyem. Kár volt reklámozni.
Hatása csodálatos, mára már topic indult Fordról.
Ennyi az eredmény.
Tiborc

Előzmény: beluskabacsi (576)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.10.13 0 0 578
"Ha még föözni is tudna, feleségül venném..." (mobiltel. reklámja a Népszabiban) — korunk kecskéje.

Ha már Népszabi, legyen kövér:

"... helikopterek Arafat főhadiszállása közeli célpontokat..." — pfuj.

cím: "Vesztegetésen érték Székelyt" — érdekes: idáig úgy tudtam, hogy az veszteget, aki adja a pénzt. Aki kapja, az korrupt.

Pásztörperc Creative Commons License 2000.10.12 0 0 577
=> 300-at — de ha figyelembe vesszük az ez egyszerüü ferdítési hibát, ami abból adódik, hogy az utószó (minden bizonnyal:) jeles szerzööje nem tudta, hogy a billion az magyarul milliárd (viszont eltekintünk a halmozás — az elöözöö változatban szükséxerüü — koncepciójától), még így is a teljes lakosság min. harmadánál kell lennie példánynak).

Ma reggel a rádióban Simicskó pajtás a technikai és különleges sportokkal foglalkozó körök ötvözetéről beszélt...

Előzmény: beluskabacsi (576)
beluskabacsi Creative Commons License 2000.10.12 0 0 576
A Demokrata könyvajánlójában találtam egy piciny kínálót. A könyv címe és írója lényegtelen (egyébként Henry Ford: A nemzetközi zsidó) ám az utolsó néhány mondat figyelemreméltó:
"Politikai, kultúrális, vallási, sportéleti társadalmi problémák, állapotok. Ford ennek okát kutatja. A könyv több billió példányban kelt el.

Az első mondat elemzését nagyvonalúan elhagyom, csak a "több billió példány" érdemel figyelmet. Kiszámolná valaki, hogy az átlag Föld-lakó hány példányt tart belőle otthon?

Pásztörperc Creative Commons License 2000.10.11 0 0 574
Szörnyüü gyanúm támadt: lehet, hogy Lovas I. írta Orbán V. szövegét a költségvetési füzetkébe? A vonatkozó névmást ugyanis pont azzal a hibával használja, mint a főnök:

"...mindaz a jó száz ember is ott volt a tömegben, akik..."

(Legutóbbi jegyzete a VaÚ-ban)

akkorcsakmi Creative Commons License 2000.10.01 0 0 573
:-))))
Előzmény: Hormon Gyula (571)
Hormon Gyula Creative Commons License 2000.10.01 0 0 572
Nem javítalak ki. Sőt gratulálok, hogy - ha csikorogva is - de megemésztetted, hogy miért mulatságos ez a mondat.
Előzmény: Törölt nick (567)
Hormon Gyula Creative Commons License 2000.10.01 0 0 571
Valamit elrontottam volna? ;-)
Előzmény: akkorcsakmi (568)
akkorcsakmi Creative Commons License 2000.10.01 0 0 570
Ezt mostan idézted? És jelmagyarázatot, vagy fordítást nem fűztek hozzá? Vagy ez egy szöveg, netán magyar?
Előzmény: -- (569)
-- Creative Commons License 2000.10.01 0 0 569
Magyar Hírlap szombat:
Ott van például az
ezredforduló legnagyobb projektjének kikiáltott, állítólag egymilliárd fontba kerülő
Millennium Dóm, amelynek programjai az általános érdektelenség miatt egyre csak nyeli az
állami - s mint ilyen, az adózók zsebéből kikerülő - pénzt.
akkorcsakmi Creative Commons License 2000.09.29 0 0 568
:-DDDDD
Gyulám, nagyot nőttél a szememben!:-)
Előzmény: Hormon Gyula (563)
Álliberális féreg Creative Commons License 2000.09.29 0 0 566
A MIÉP-tagság többsége rendes magyar ember. Így van.
Az MDF tagsága viszont borzalmas. (© Szabó Iván) :-))
Előzmény: Törölt nick (564)
Hormon Gyula Creative Commons License 2000.09.29 0 0 565
Megmondtam, hogy fog tetszeni.
Előzmény: Törölt nick (564)
Hormon Gyula Creative Commons License 2000.09.29 0 0 563
Ez fog tetszeni a ballib olvtársaknak.

A Magyar Nemzet a Kövér a MIÉP-ről c. cikkéből:

A teljes jobboldali koalíciókötés lehetőségére vonatkozó felvetésről Kövér úgy vélekedett: bár néhány kérdésben hasonló a koalíciós pártok és a MIÉP álláspontja, a MIÉP tagsága zömében tisztességes magyar ember. A párt egyszerűen, világosan fogalmaz a nemzet sorskérdéseiről, ám megreked a szlogenek szintjén, a konkrét kérdésekre pedig nincsenek válaszai. A Fidesz elnöke szerint a MIÉP-pel kötött koalíció az ország külső megítélése szempontjából katasztrofális lenne. A politikus szerint a jelenlegi jegybanktörvény túlságosan széles jogkört biztosít az MNB elnökének, többet, mint a modellértékűnek tekinthető német szabályozás.

Pásztörperc Creative Commons License 2000.09.22 0 0 562
Nagyon szép!

Hozok egyet a mai Kossuthból — riporterünk "kérdezi" a továbbjutott (tenisz) női párosunk tagjait:

"Mindkettőtök karjára a magyar zászló volt festve — ez tudatos, gondolom?"

Előzmény: Törölt nick (561)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.09.21 0 0 560
Havas Iván/Varga Gergely:

Kitérő válasz az Országimázs Központtól
2000-09-21 (a nyomtatott MH cikke)

(Frizbye hozta — áldassék a neve érte)

... Tóth István Zoltán... azt állítja, a törvény betűinek szellemében járt el.

Mint később kiderül, a derék háromnevű egyáltalán nem állított efféle baromságot: a képzavar teljes mértékben az újságíró urak műve.

akkorcsakmi Creative Commons License 2000.09.20 0 0 559
HAME, ne ijesztgesd a gyanútlan utasokat! Ezek azt hiszik, hogy olyankor átirányítják őket! Muszáj minden belső infót kiadni?:-)
A vadászgép, az persze más. Az a kotonák ügye. Hogy aztán ők kit-mit, hányszor, hova térítenek, az ő dolguk.
Előzmény: HAME (558)
HAME Creative Commons License 2000.09.20 0 0 558
Azt hiszem kedves korrektor úr, megint többet markoltál, mint kellett volna.

Már a 3. is inkább csak stilisztikailag kifogásolható, de 4. már alaptalan kekeckedés.
Egy repülőgépet eltéríthetnek bévülről - a gépen tartózkodók, vagy kívülről - pl. egy vadászgép.
A földről is nap mint nap térítenek el repülőgépet. A földi irányítás.
Pl. Bécsből Pozsonyba és viceverza. Általában köd miatt.

Előzmény: Pásztörperc (548)
Darrow Creative Commons License 2000.09.20 0 0 557
A Vasárnapi Újság?:-O Nahát:-)))

Off megint válaszmél ment off

Előzmény: akkorcsakmi (556)
akkorcsakmi Creative Commons License 2000.09.20 0 0 556
:-DDD
Asszem mégis ez az igazi!:-)
Előzmény: akkorcsakmi (555)
akkorcsakmi Creative Commons License 2000.09.20 0 0 555
Ha egyszer olyan szép volt, hogy szinte nem is lehetett igaz. Egy csöpp nyekergés és máris visszazökken az ember. Van ilyen.
Előzmény: Törölt nick (553)
Darrow Creative Commons License 2000.09.20 0 0 554
Egyfajta hipernaturalizmusról lenne náluk szó, mint a művészetben már elfogadott irányzatról?:-)))

Üdv: Darrow

Előzmény: Törölt nick (553)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!