Keresés

Részletes keresés

Roland 99 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11139

Milyen idős??? Merre laksz?

Előzmény: cseter (11123)
Cypern Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11138

Üdv, Kanadai vörös mókus kicsiket keresek, nincs véletlenül? illetve lesz-e? és mennyiért?

Üdv

Cypern

Előzmény: Jeges84 (10997)
Ditty73 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11137

Gratulálok Bella a kis mókuskádhoz, igen, tündéri aranyos lények, tényleg imádnivalók :-) Ez mindig így lesz egyébként, hogy kiengedés után a kecóba visszamenetel sérelmes, nagyon szeretnek kint lenni, de másnapra meg fog nyugodni. A lényeg, ha visszacsukod, utána ne legyél a közelében egy ideig (0,5 - 1,0 óra), ne ingereld semmivel. Utána finom falatokkal lehet kiengesztelni szegénykét.

 

Szerintem legalább1-2 hétig most  ne engedd ki (tudom nehéz, de eredményes lehet), szokja meg rendesen a kecóját, az odúját. Rendezze be magának, biztosíts elég forgácsot, szénát, alomanyagot, hogy azzal rendezze be az alvóhelyét. Néhány hét múlva, ha kiengeded, előtte zárj el minden olyan helyet a helyiségben, ahová elbújhat.

 

Mi egyébként késő du. szoktuk kiengedni Mazsit, hogy amikor elálmosodik, magától visszamenjen a kecóba aludni és amikor elaludt, akkor csukjuk rá a kecó ajtaját, így fáj neki a legkevésbé. És még egy fontos dolog: kint ne adj neki kaját, vizet, szokja meg, hogy a kajáért, vízért vissza kell mennie a ketrecébe és ha muszáj becsukni, olyankor ha bemegy enni, be is tudod csukni. Kintlétekor Mazsi is rendszeresen visszanéz a helyére, minden rendben van-e, eszeget, iszik,aztán kijön vissza rosszalkodni :-)

Előzmény: Bella78 (11135)
Ditty73 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11136

Az én Mazsolám nem rág meg semmit kint, mondjuk hallottam már esetekről itt a fórumon régebben, hogy miket rágott meg. Szerintem ha biztosítasz a kecón belül rendszeresen elég rágnivalót (faágak,  különféle mogyorók, dió, csirkecsont, rágókő, szépia), akkor kintléte alatt nem az lesz az első, hogy rágcsáljon, hanem hogy felfedezzen, játszon, szaladgáljon. Ha mégis kedve támad rágcsálni kint, óvatosan tereld el a figyelmét más dolgokra.

Előzmény: kisviráág (11133)
Bella78 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11135

Sziasztok! 2 hete vagyok boldog mokustulajdonos :) Imadom, zabalnivalo kis allat, es szerencses vagyok, mert eszik a kezenbol, hagyja magat simogatni. Viszont a segitsegetekre szorulok egy fontos kerdesben!!! Legyszi aki tud adjon tanacsot. 2  hetig szokta a lakosztalyat, tovabb nem birtam, kiengedtem a szobaba. Nagyon elvezte, mindenhova bebujt, mindent megvizsgalt, ugralt oromeben, csovalta a farkat, toporzekolt a hatso labaival, odajott hozzam, ugrabugralt, kezdemenyezte a jatekot, negyon edes volt, amivel gond van, hogy nem ment vissza a ketrecbe, olvastam, hogy ha megehazik, szomjazik, vagy magot akar elrejteni, akkor visszamegy, de esze agaban sem volt, mikor kijatszotta magat es elfaradt, bebujt egy fiokba a szekreny hatamogul kozelitve, es ott aludt egy rongyba burkolozva. Nem akartam hajkuraszni, meg eroszakkal visszarakni a hazaba, igy a kis odujat vettem ki a ketrecbol, es odaraktam, hogy hatha belemaszik, nagy nehezen belemaszott, es igy raktam vissza a ketrecbe. Ahogy eszrevette, hogy hol van, teljesen megvadult, ragta es razta a ketrecet, szet akarta szedni tiszta idegbol, hogy kijohessen, nagyon ideges volt, sajnaltam szegenyt, de nem merem felugyelet nelkul kint hagyni, nehogy baja essen. 

Amiben a tanacsotokat kerem, hogy mi a legjobb megolsdas erre, most ne engedjem ki egy darabig, hogymeg jobban szokja a helyet, vagy engedjem ki, es varjam meg mig magatol visszamegy? Hogy lehet elerni, hogy ki-be jarkaljon? Nagyon szeretnek vele jatszi, es o is boldog kint, teljesen mas, mint ahogy a ketrecben megismertem, rendesen ragyog kint, viszont kovetkezetesen szeretnem szoktatni, mi erre a legjobb megoldas?

Nagyon koszonjuk elore is a segitseget.

cseter Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11134

Szia!

Egy éves a fiú. Próbálkozott, aktív volt, de nem tudom, mert össze lett engedve másik fiúval is a lányka.

Előzmény: Lászy (11125)
kisviráág Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11133

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy amikor így kiengeditek a mókikat nem rágják meg a vezetékeket? Szöveteket?

Nekem csak hörim volt nagyon régen, és ő mindent megrágott, így a mókit eddig még nem nagyon mertem kiengedni.

MogyiGazdik Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11132

Rendben, akkor mindenképp szólj majd nekem, ha lesz:) És megkérhetlek majd arra, hogy csinálj nekünk majd róla képeket, miközben növöget majd?:) Lehet hülye kérés, de szeretnénk pindurkán is képeket majd róla:) De egyelőre persze legyen majd egyáltalán:) Amúgy Mogyink már egyre szelídebb, tegnap kint voltak mindketten Almával.Alma más téren szelídült, engedi hogy megfogjam, tetszik neki a simogatás. Tegnap rajtam mászkált egyszerre mindkettő:) Nagyon aranyosak voltak, felváltva ,,ették,, meg a fülemet.:D Néha Mogyi üldözte a szerelmével Almát, akit egyszer egyszer ez nem zavart:D Tündériek tudnak lenni, nagyot alkottak tegnap:)

Előzmény: roli310 (11131)
roli310 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11131

Hát lesz, de még később. Sajnos csak 4anyamókusom vemhes, pedig 6db van. Az egyik Szipi anyukája (nála nem lesz fehér kicsi mert a hím és ő is barna), a másik Szipi testvére(ott biztos lesz fehér, mert a hím fehér), a harmadik egy fehér nőstény(ott is lesz fehér kicsi, barna hímmel párzott), a negyedik pedig egy barna nőstény, barna hímmel van pároztatva, viszont nem tudom hogy a szülei milyen színűek voltak, így ott is lehet fehér kicsi :) 

Így végülis 2-3alomban van rá esély hogy lesz köztük fehér lány :)

Előzmény: MogyiGazdik (11130)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11130

Szia!

 

Mi mindenképpen szeretnénk egy hófehér kislánykát előjegyezni nálad.:) Minél tündéribb, annál jobb:) Már biztosra tudod, hogy lett fehér leánykád?

Előzmény: roli310 (11113)
roli310 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11129

Szipi meg a tesója tisztavérű barnák. Szerintem 4-7kicsinyük lesz. 4tuti. Ugye szipi a legelső, négyes alomból való, de az anyjának utána született még egy 6-os alomja, szóval remélem nekik is sok kicsinyük lesz :)

Az anyjuk is vemhes egyébként, talán 1,5-2hetes.

Előzmény: Lászy (11128)
Lászy Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11128

Cukinál úgy volt, hogy a Szöszi tisztavérű fehér, Cuki fehér barna, a hetes alomnál 4-3 a fehérek aránya. Tavaly Maja két fehér lányt hozott a világra  Szöszitől. Valószínű, több fehér lesz, de nem tudom.

Előzmény: roli310 (11126)
Lászy Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11127

lehet, mókás lenne az egy napon való ellés... szerinted hány móki van benne?

megnézted a mailjeidet, mert küldtem neked.

Előzmény: roli310 (11126)
roli310 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11126

Tesójának is pont ekkora hasa van, és meg van rá az esély hogy egy nap ellenek :D 

Ez izgalmas lesz :) Ugyan attól a két szülőtől való 2lány, ugyan azzal a hímmel pároztatva, ugyan azon a napon elennek :D ÉS hogy a kicsik milyen színűek lesznek és mennyi, az is érdekes lesz, gondolom hasonló lesz minden, mivel testvérek.

Előzmény: Lászy (11122)
Lászy Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11125

Szia!

Fedezett már a fiú mókid?

Előzmény: cseter (11123)
Ditty73 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11124

kis pofák :-))

Előzmény: Lászy (11122)
cseter Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11123

Nekünk is van eladó fiú mókink, úgy látom ez is érdekel !?

Előzmény: Roland 99 (11047)
Lászy Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11122

Sziasztok!

 

Megosztanám veletek a képeket a hordozórakétáimról!

A dagadtabb Szipi, nekmég 9-11 napja van a szülésig, a kisebb Cuki, neki még cirka 2,5 hete van.

De mindketten hatalmasak!  :-P

 

Ditty73 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11121

Mazsola játszik ezerrel :-))

 

 

Ez meg tücsökevészet után készült, fincsi volt valószínűleg, egyéb magyarázatot nem tudok.

 

gaborr81 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11120

A képeken egyébként épp kajára veti magát. :D

Snickers88 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11119

Ezek nagyon jól sikerült képek! :D

Előzmény: gaborr81 (11112)
kisviráág Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11118

Sziasztok!Ezek a képek fantasztikusak!

Én amikor ilyen hatalmasat ugrott a kicsi mókám nagyon megijedtem, hogy vmi baja esik! Nem gondoltam, hogy ezek a csöpp állatok ilyen akrobatikus mutatványokra képesek!

Szóval akkor a vadsággal nem tudok mit kezdeni. Akkor szépen várok.

Ma megpróbálom a ketrecet kitakarítani, mert azért nem lehet a szagot úgy hagyni.

Amúgy ti amikor így kiengeditek őket nem rágnak szét mindent? Nekem csak hörim volt régen....na az elintézett szépen amit csak lehetett és ezért nem merem nagyon kiengedni a mókát sem. :(

MogyiGazdik Creative Commons License 2011.03.16 0 0 11117

Leányzó nem oldaná meg a gondot. Nekünk egy fiú és egy lány van, és hiába fütyülgetett a kiscsaj, ha épp nem volt vad a fiú akkor összetettük őket. Egyszer sem jött össze a baba, nem tudni miért, ki a hibás. Egymás után háromszor fütyült a leány 10 naponta, az első kettőnél még szelíd volt aznap a fiú, és összetettük őket, de a harmadik alkalomnál már nem lehetett mert olyan vad volt. Ilyenkor még a csaj se érdekli, nem ez a fontos.

Nálunk néha néha volt 1-1 nap, vagy óra amikor szelíd volt.Akkor játszhattam vele, újra kézbe vehettem. Ezért nagyon jól ismernem kell őt, hogy lássam rajta, hogy épp vad-e. Van amikor ez már akkor derülne ki, amikor már tudna mit harapni.

De ezekért a szelíd órákért cserébe mi december eleje óta vadak vagyunk.:S

Előzmény: kisviráág (11109)
pumukli48 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 11116

NAGYON JÓÓÓÓK

Előzmény: gaborr81 (11112)
1ibolya Creative Commons License 2011.03.16 0 0 11115

:-)))))

Előzmény: gaborr81 (11112)
Ditty73 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 11114

Nem semmi akrobata mutatvány! :-))) Sorozatkép?

Előzmény: gaborr81 (11112)
roli310 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 11113

Előjegyezhetőek kis csíkos mókusok(vörös és fehér), leginkább fiúk lesznek eladóak.

Szelíden, kézhezszokottan lehet őket elvinni 5-6hetesen.

 

Ár: fiúk 14.000Ft/db, lányok 15.000Ft/db

 

Tavaly ilyenkori hozzászólásaimban találtok képeket az akkori kicsikről, idén is ugyan olyan szelídek lesznek :)

 

Tel: 0620-9423-764

 

 

Budapest XVII. kerület

gaborr81 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 11112

Újabb képek.. XD

 

 

 

 

Ditty73 Creative Commons License 2011.03.16 0 0 11111

Szia!

 

Ha nem ijesztettétek meg semmivel, nem bántottátok, akkor lehet, hogy vadkorszak. Ne ess kétségbe, múlandó dolog! Az is lehet, hogy nagyon rövid ideig tart, de sajna az is lehet hogy hónapok, teljesen változó ez a mókiknál. Csatlakozom MogyiGazdik által elmondottakhoz: tényleg arra kell ilyenkor ügyelni, hogy minél kevesebbet tartózkodj a kecó közelében és semmivel ne ingereld, csak akkor menj oda, ha kaját adsz (söprögetés, mászkálás a közelében, nyúkálás a kecóba, stb.)

 

A fiúk egyébként vadabbak, mint a lányok, tavasszal ez természetes náluk, de nyilván nem úgy, hogy eszelősen vadak és támadnak. Mazsolám is most lett nagylegény, most van túl a vadkorszakon is (kb. 2 hónap volt), de mintha teljesen más móki lenne, szelíd, nyugodt lett. Ő sem kapott még lányt, és semmi gond nincs vele.

Előzmény: kisviráág (11107)
misselite & frenkyscream Creative Commons License 2011.03.16 0 0 11110

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

 

Lehetséges, hogy mivel Zara 1 éves körüli, eddig csak 1* csipogott, hiába járt már le a 2 hét? Nem hallottam újból csipogni, persze az is lehet, hogy nem voltunk otthon akkor :S

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!