Keresés

Részletes keresés

shiraz Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25815
szvsz magyar borból is lehet jót venni 4-5 euróért, csak sok van ebben az árban ami szar, meg sok van 8-10 euróért ami 4-5 eurót ér. de ez rendeződik majd idővel. azért érdemes lenne megkóstolni vakon az általad vett termésből , magyar borokkal kiegészítve. vagy gyere el a topictalira, hozz abból amit vettél és megkóstoljuk együtt :) üdv
Előzmény: medvegyu (25814)
medvegyu Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25814
Nem rég jártam Bécsben, és 2-5 euróért bevásároltam egy csomó vörösbort a világ minden tájáról (magyar bort különben sehol nem láttam, viszont volt moldáviai).
Amit eddig felbontottam mind nagyon jó volt, kb. az a minőség, ami nálunk magyar borból 2-3 ezer forint. Sőt ittam egy másfél eurós olasz bort, ami bár nem volt különleges, de kifogástalan volt.
Nem értem, hogy lehet pl. Dél-Franciaországban készült csodálatos shiraz-cabernet sav. cuvee-t 3 euró alatt kihozni.
shiraz Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25813
1. vihar egy kanál vízben 2. amikor vki megijed a versenytársaktól és megpróbálja őket kinyírni ahelyett hogy a "pályán" mérné össze az erejét velük, azt én egy rossz emlékű rendszerből visszamaradt beidegződésnek tartom. 3. a Magyar Szőlő és Bortermelők szövetsége név nagyon félrevezető, és vissza is élnek vele, merthogy nagyon-nagyon kevés magyar szőlő és bortermelő a tagja... 4. a Monarchia nem állít ki egyiken sem (csak a a semleges vélemény miatt jegyzem meg) 5. ettől még szomorú és vicces is egyben a történet, de inkább dolgozni kéne nem pereskedni :) üdv
Előzmény: csite (25810)
macmelon Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25812
Az jutott közben eszembe, hogy a Hudácskó 5p 99-cel az a baj, hogy csak egy palackom van belőle és nem tudok még egyet beszerezni, mert már a pincében sem kapható. Egyébként mivel ketten jövünk, ezért két bort hozunk, de ezt nem tudom duplázni. Tapasztalatim szerint egy 0,5l-es tokajit max. 15 felé lehet széttölteni, de az 5 mondjuk jobb szám :).
Szóval mennyire lenne gáz, ha csak egy palackot hoznék és így nyilván nem mindenki kóstolhatná?
A másik palackra meg megpróbálok olyat választani, amit valaki más is hoz, hogy abból legalább 2 legyen.
Előzmény: Hatvani Szabolcs (25801)
csite Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25811

csalogatom :)

 

és Te nem jelentkezel? :-)

Előzmény: shiraz (25809)
csite Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25810

Magyarország 2004 (EU tagállam)

 

http://index.hu/gazdasag/magyar/borfeszt0408/

 

 

:(

shiraz Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25809
mi a helyzet a topicalapítóval, csak eljön a talira :)
Előzmény: csite (25808)
csite Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25808

Badarság az összehasonlítás! :)

Tokaj eléggé egyedülálló, és túl komplex, sokszínű Ruszthoz képest.

 

 

ui: talira gyere!

 

Előzmény: Villanyállat (25805)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25807

A borok mellé:

Saját Zöldveltelini '02

Sauvignon Blanc '03

Előzmény: Hatvani Szabolcs (25801)
csite Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25806

Nem baj hogy nem vagy spíler, de figyelj!

Próbálj olyat hozni, ami biztosan jól iható, és ha még nem is kóstoltad de valaki már innen igen, és adsz a szavára! Ha úgy érzed amit hozni akarsz ilyen, hozdd bátran!

Merthogy lehet itt olvasni "olcsóbb" borokról is amik nagyon tisztességesek!

 

Előzmény: Törölt nick (25789)
Villanyállat Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25805
Ezzel természetesen egyet is lehet érteni. Ezért is emeltem ki mindössze néhány ruszti aszút, ahol az egyensúly iagzán megvolt. Jó lenne egyszer, ha lenne mód összekóstolni a néhány kiváló ruszti aszút néhány kiváló tokajival!
Előzmény: shiraz (25802)
csite Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25804

Természetesen lehetne ez is(mármint az előre kitűzött borsor), de akkor elveszne az ilyen talikban az a szépség, hogy mindenféle bor felbukkanjon. De ha a többség ezt akarja, akkor legyen ez!

 

Azért az elvárható, hogy 1 fő/palackot mindenki prezentáljon!

Sőt!

Egy hosszúra nyúló este alatt valjuk be a 7,5dl bor elfogyasztása sem probléma!

 

 

 

 

 

Előzmény: SCHIELE (25795)
shiraz Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25803
pók síkhegyi kf 2000 még limitált mennyiségben beszerzhető, szfvr-on meg tudják rendelni. üdv
Előzmény: SCHIELE (25795)
shiraz Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25802
szép kirándulás :) érdekes hogy az édesborok jöttek be Neked leginkább. persze ruszt erről híres, de nekem mindig is túl geilek voltak a ruszti mustos édesborok. A világban is sikeresek, amig meg nem kóstolnak egy szepsy vagy demeter vagy hétszőlő vagy disznókő vagy oremus stb aszút. mert az édes borokank nem a töménysége, maradékcukor koncentrációja a legfontosabb, hanem a sav-cukor-alkohol harmóniája. szerintme.
Előzmény: Villanyállat (25794)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25801

Ja, és a borok:

 

Ridge 2001 California Sonoma County Three Walley
Henry's Drive Padthaway Australia 2002 Cabernet Sauvignon
Cabernet Savignon 2001 California
Somlai Juhfark, Somlai Hárs, Elzászi Tramini
Pécsi Cirfandli

Hudácskó 5p?

Németh pince Rétföldi tramini 2001

Orsolya Pince Olaszrizling'02

Pók Síkhegyi kékfrankos

Előzmény: Hatvani Szabolcs (25800)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25800

Tessék jelentkezni az "5 éves a topik!"-című BorosTalira, ami 2004.09.04-n kerül megrendezésre!

Ugyanis a helyszín a jelentkezők létszáma alapján választanánk meg!

A lista:
------------------------
rmiklos
Greg
csite
bor_kedvelő
macmelon +1
Bortárs + Gyuri
kifli
BZoltán+Miklós+Ildikó
Tybald+1
tf1
zuzmo
edrose

Rosti

HSZ+1(?)

borcsősz

Bejjja
GLEVENTE

Horasz

borgyűjtő

Há?

SCHIELE

Villanyállat (?)


Eddig 28 fő

Előzmény: SCHIELE (25795)
Villanyállat Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25799
Jól van, akkor kérdőjellel feliratkozom :)
Előzmény: Hatvani Szabolcs (25798)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25798
A lényeg: jön rmiklos és Greg barátja a tengerentúlról, meg aki él és mozog. És hozunk borokat, amit elkortyolunk. Mindez szeptember 4-én szombaton, egy még meg nem nevezett (valószínűleg) budapesti helyszínen.
Előzmény: Villanyállat (25797)
Villanyállat Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25797

Szia Mesterem!

 

 Mivel -sajnos- keveset tudok netezni, ezért nem volt még alkalmam igazán átfutni a topikot. Mi lesz pontosan a 4-ei tali menüje?

Előzmény: Hatvani Szabolcs (25796)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25796

Hát, nem semmi. Jó kis rusztikus sor... :-)

 

Negyedike?

Előzmény: Villanyállat (25794)
SCHIELE Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25795

Tessék jelentkezni az "5 éves a topik!"-című BorosTalira, ami 2004.09.04-n kerül megrendezésre!

Ugyanis a helyszín a jelentkezők létszáma alapján válsztanánk meg!

A lista:
------------------------
rmiklos
Greg
csite
bor_kedvelő
macmelon +1
Bortárs + Gyuri
kifli
BZoltán+Miklós+Ildikó
Tybald+1
tf1
zuzmo
edrose

Rosti

HSZ

borcsősz

Bejjja
GLEVENTE

Horasz

borgyűjtő

Há?

SCHIELE


Eddig 26fő

A bor két p Pók síkhegyi kékfrankos lenne (ennél több itt helyben beszerezhetetlen (még ebben sem vagyok biztos), talán shiraz tudna segíteni, de azt anyagilag nem tudom vállalni...), viszont

 

ezzel kapcsolatban szabadkodjon bátor javaslatot tennem inkább a borok irányított beszerzésére, majd a költségek szétosztására, merthogy:

- két palacknál nagyobb mennyiséget (tengerentúlról érkezett barátainkon kívül) nem hiszem, hogy sokan tudnak hozni - feltéve, hogy különlegességet szeretnének mutatni (bár Nyakast itt és most szívesen bevállalok 4-5 palackkal...), ez meg  - hát hogy is mondjam - visszakóstólásra biztosan nem lesz elég...

- ennél nagyobb mennyiséget viszont megintcsak nem érdemes hozni, mert ha fejenként (min.) két p bort hoz mindenki, akkor az kicsit sok lesz...

- bizonyosak lehetünk a minőségben, és akár tematizálhatnánk a borokat

- egyelőre nevetségesen hat elképzelni, ahogy keringünk kb. 20 féle bor között, több okból is

- igazságosabb lenne

 

Ennyi lenne a javaslat, és köszönet a szervezőknek, helybiztosítóknak előre is!

Előzmény: csite (25759)
Villanyállat Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25794

Sziasztok Borbarátok!

 

Az utóbbi néhány hét gasztronómiai ámokfutását itt adom közre:

 

Vincellér MPS Kkt., Sopron
2003 Soproni Zenit: gyümölcsös, könnyen iható bor
2003 Soproni Zöld Veltelini: ezt a tételt (is) könnyen ihatóra készítették el, hiányoltam a karakterességet
2002 Soproni Sauvignon Blanc: ígéretes próbálkozások zajlanak ezzel a fajtával, kicsi cseresség van a végén, de szépen hozza a fajtajelleget
2003 Soproni Pinot Noir Rosé: üdítően kellemes, gyümölcsbomba, jégbehűtve palackszám lehetne inni, szép tétel
2003 Soproni Kékfrankos Classic: kicsit zárkózott, ászkolt íz, lehet, hogy csak időt kellett volna adni neki
2003 Soproni Pinot Noir: ismét jelentkezett a hordó íze
2000 Soproni Zweigelt: érett meggyes ízek, a végén még mindig egy kicsit savhangsúlyos
2001 Soproni Cabernet Sauvignon Barrique: közepesen testes, szépen barrikolt északi típusú CS
1999 Soproni Zenit Ausbruch: Az első hivatalos soproni ausbruch az új időkben. 75g/l maradékcukor, karakteres savak. Ígéretes út!
2001 Soproni Zenit Trockenbeerenauslese: Az ígéretes út következő állomása. Kifejezetten összecsiszolt, szép, telt bor. 157g/l maradékcukor

 

Gangl Zoltán Pincéje
2003 Sauvignon Blanc: az ígéretes szénás illat után egy kis fanyarú íz rontja el az élvezetet
2003 Kékfrankos Rosé: szerintem az egyik legjobb soproni rozébor, sok gyümölccsel, de határozott savakkal
2002 Kékfrankos: korrekt
2002 Kékfrankos Válogatás: ez a tétel tovább érett hordóban, kicsit vastagabb társánál
2002 Merlot: szépen indít, újfahordó fedezhető fel, de rövid a vége

 

Weninger Pincészet
2003 Gere&Weninger Rosé /Villány/: kékfrankos + CS: délies rozé, lágy
2002 Zweigelt /Horitschon/: gyümölcsös, hűvös, elegáns
2002 Kékfrankos Spern Steiner: harmonikus, gyümölcsös-fűszeres íz, enyhe mineralitás, szép savak
2002 Kékfrankos Hochäcker /Horitschon/: még komplexebb illatok + barrique, mineralitás, összetettség ****
2002 Cuvée Phoenix Gere&Weninger /Villány/: Kékfrankos+CS+Kékoportó+Merlot, komoly tanninok
2002 Pinot Noir Frettner: karakteres, testes Pinot Noir, ígéretes
2001 Frettner Cuvée: gyümölcsös-füstös-vaníliás-fűszeres illat, összetett ízekkel, további alaposabb elemzést érdemel :) ****
2001 Veratina /Horitscon/: sajnos nem írtam fel, milyen fajtákból áll össze. Ez az egyik zászlósbor a horitschoni pincészetnél. Harmonikusan jön benne a gyümölcsösség, a tanninok és a savak. Kitűnő bor. Min. ****
2002 Kékfrankos Válogatás Barrique: kéremszépen, ez is egyértelműen ****-os kategória. Az egyik legszebb Kékfrankos, amit valaha ittam.
2001 Merlot Spern Steiner: meleg illatok, az ízben a friss és aszalt piros húsú gyümölcsök kavalkádja fedezhető fel, bársonyos ****
2001 Syrah: sajnos a kóstolás vége felé már egyre nehezebb volt véleményt formálni. Kóstoltunk még egy véletlen készült tételt, mely forgalomba sem került: félédes Pinot Blanc-t.

 

Látogatást tettem Ruszton is, a ruszti aszú nyomában:
Ebben a Fertő-parti kisvárosban a klímának köszönhetően kitűnő körülmények vannak az aszúsodás rendszeres beindulásához. A régi Magyarországon egyébként három híres aszútermő vidék volt: Tokaj-Hegyalja, Ruszt és Ménes, ahol vörösaszú készült.
Ruszton a borászatok nyitva állnak, a legtöbb helyen hétfőtől szombatig mindenféle bejelentkezés nélkül fogadnak és kóstoltatnak. Majd minden házban van borkimérés, több napba telne ebben az 1700 lakosú kisvárosban a borászatokat körbejárni.

 

Weinbau Lackner: kis családi pincészet, meglepő borválasztékkal
2002 Kékfrankos: könnyű, gyümölcsös, kicsit talán vékony
2002 Furmint Spätlese: kifejezetten szép, harmonikus bor, mindössze 3,70-ért (0,75l)
2002 Welschriesling Spätlese: ez is nagyon jó ár-arány teljesítményt nyújt, kellemes bor
1999 Neuburger Ausbruch: ez már kissé szét volt esve.

 

Weingut Marienhof: Komoly borászat, mely "Just Rust" márkanévvel forgalomazza borait.
2003 Blaufränkisch: könnyeden gyümölcsös, elegáns
2003 Cabernet Sauvignon: szolid illatok, erős, érett feketeszedres íz, karakteres savak
2002 Alte Admiral: a család felmenője egy tábornok volt, innen kapta a bor a nevét. Kékfrankos, Zweigelt, Cabernet Sauvignon, fás-vaníliás illatot követően meggyes-cseresznyés ízek, erős tanninok. Érlelésre vár.
2001 Ruländer (Pinot Gris): elegáns, testes szürkebarát 13%, 1,2g
2000 Ruländer Spätlese: harmonikus szép bor 13%, 19,4g
1997 Ruländer Spätlese: hasonló ízvilág, de érettebb
2002 Bouvier Spätlese: zöldessárga szín, virágos illat, enyhén neutrális íz, tiszta, koncentrált 13%, 21,8g
2002 Gewürztraminer Auslese: zöldessárga szín, intenzív vegetális-virágos illat, virágos parfümös koncentrált íz 13%, 41,2g
2002 Ruländer Auslese: enyhe aranysárga szín, virágos, mézes illat, koncentrált, összetett ízek 13,5% 48,5g
2001 Bouvier Beerenauslese: zöldessárga szín, diszkrét illatok, majd vegetális, vastag íz. Nagyon komoly bor. 11,5%, 100,6g
1999 Müller-Thurgau - Welschriesling Ausbruch: szalmasárga szín, áradó botrytises mézillat, virágos-gyümölcsös nagyon összetett íz, hosszú utóíz. *****
A háziúr nagyon barátságos volt, tényleg jó szívvel kínálta végig ezt a 11 tételt. Ez az egyik pincészet, ahová mindenképpen érdemes visszamenni!!

 

Weinbau Karl Leitgeb:
2003 Welschriesling: karakteres, picit széndioxidos
1999 Muskateller Spätlese: virágos illat, a muskotály kesernyéssége kicsit erősen jelentkezik a végén
1999 Traminer Auslese: elegánsan parfümös, enyhén kesernyés íz. (Hej, Csite...)
1993 Beerenauslese Cuvée: Neuburger-Bouvier, virágos, botrytises illat, de ízben már szétesőben van

 

Ernst Triebaumer: A legjobb helyi termelők közé tartozik. Itt már nem tudtam túl sokat kóstolni, mindenképpen vissza kell menni.
2003 Gelber Muskateller: a fia, Herbert keze műve ez a Sárga Muskotály. Intenzív muskotályos illat, szép, karakteres bor.
2000 Traminer Auslese: elegáns szép bor
2002 Traminer Beerenauslese: erősebb illat, tömörebb test
Csak érdekesség: 1999-ben itt is készült eszencia, méghozzá kétféle: Sauvignon Blanc-ból, illetve Chardonnay-Welscriesling-Gelber Muskateller fajtákból egy küvé. /A 0,375-ös palackok darabja 72 Eur./

 

Heidi Schröck: 2001-ben Ausztriában az év borászának választották, pincészete vezető szerepet tölt be.
2003 Vogelsang: Sauvignon Blanc, Weissburgunder, Welschriesling.
2003 Furmint: elegáns, légies, tecnikai bor
2003 Muscat: 80% Muskadet, 20% Muscat Ottonel. Gyümölcsös illat, tiszta íz.
2003 Zweigelt, Blaufränkisch, Cabernet Sauvignon Rosé: nagyon korrekt bor
2002 Blaufränkisch: érett gyümölcs illatok, közepes test, harmonikus bor
2000 Ruster Ausbruch: Rizlingszilváni, kicsit zárkózott, oxidált
2002 Ruster Ausbruch: csodálatos virágos, mézes illatorgia, mely folytatódik a bor ízében is. Hatalmas test, hihetetlen koncentráltság. Több, mint 200g/l maradékcukor. *****
2000 Rosec: ezzel a könnyed habzóborral zárult látogatásom.

 

Weinbau Wenzel: Robert Wenzelnél értem el a nap csúcspontját. Ennél a vidám, magyarul is kiválóan beszélő borásznál széles választék, a ház alatt berendezett pincemúzeum és az '50-es évekig visszamenő évjáratok teljesen lenyűgözőek voltak.
Landwein weiss: ez lehetne egy száraz fehér asztali bor, mely fele-fele arányú Olaszrizlingből és Neuburger-ből áll. Egyszerű, de korrekt
2003 Furmint: kicsit zárkózottnak találtam, lehet több idő kellene neki
2003 Noble Selection: 80% Pinot Blanc/Pinot Gris, 20% Olaszrizling. Jól iható, könnyed desszertbor. 13%, 39g/l
2001 Ruster Ausbruch "Am Fusse des Berges": Sauvignon Blanc, Pinot Gris és olaszrizling házasítása. Mézes, virágos illatok után kajszis, trópusi gyümölcsös, akácmézes, végén citrusos ízorgia. 11,5% 191g/l *****
1999 Furmint Ausbruch: nagyon kis tétel, némi Sárga Muskotállyal van "megbolondítva". Hihetlen komplex, érett ízek kavalkádja, végén citrusosság, fantasztikus bor. *****, 95 pont felett.

Voltam még egy-két kisebb pincénél, de ezek után már gyakorlatilag a nap végetért. Heidi Schröck és Robert Wenzel aszúi után gyakorlatilag már nem volt értelme további kóstolásoknak. Az ő aszúboraikkal csak a legkomolyabb tokaji pincészetek veszik fela versenyt, ez egészen biztos. Mindenkinek csak ajánlani tudom Rusztot! A hangulatos ódon belvároson kívül található itt még egy igen jól felszerelt strand is. Feleség, gyerekek, jól eltölthetik au idejüket, anélkül a hogy a papát hiányolnák... :)

 

További kóstolások:

Hans Sommer - Mörbisch - 2001 Welschriesling Spätlese: az olaszrizling jegyei szépen, tömören jönnek vissza
Pfneiszl - Deutschkreuz - 2001 Cabernet Sauvignon: kissé éretlen még a bor, valószínűleg az évjárat köszön benne vissza
Weinbau Kicker - Rust - 1999 Muscat ottonel Beerenauslese: aranyló szín, muskotályos-mézes illatok, majd koncentráltan muskotályos, enyhén kesernyés íz
Kaisergarten - Mönchof - 2002 Auslese Cuvée: könnyen iható, női bor, Pinot Blanc lehet benne túlsúlyban
Villa Antinori - 2001 Sangiovese, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah Cuvée: a nagy csalódás a presztízspincészettől. Egy komoly bort vártam, de helyette csak egy viszonylag vékony, kissé túlbarikolt tételt kaptam
És végül két hazai palack is felbontásra került. Szerncsére egyik sem okozott csalódást.
Scheller 2001 Olaszrizling: utolsó palackom lett meglékelve, továbbra is nagyon szép a bor
Iváncsics Kékfrankos 1999: Szerintem eddig ez a kékfrankosa sikerült legjobban. Kevés készült, rég elfogyott már. Több mint két éve érlelek néhány palackot a pincében. Most egyet felbontottam. Némi szellőztetés után csodálatosan érett gyümölcsös-fűszeres illatok kezdtek áradni, melyek ízben is jól folytatódnak. Egy kicsit még a savaknak mindig lehet csiszolódniuk.

 

Múlt csütörtökön látogatást tettünk a Weninger Pincészetnél, ahol most nem jegyzeteltem, de a legérdekesebb a különböző hordókban érlelt, de azonos tételek voltak: 2003 Kékfrankos, 2003-as Cabernet Franc.

SCHIELE Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25793

Üdvözlet mindenkinek pár hét szünet után!

 

Gyors összefoglaló Németh Attilánál tett látogatásról (már csak azért is gyors, mert nem jegyzeteltem, de nem is illett volna oda, eleve a beszélgetésre-találkozásra-megismerésre helyeztem a hangsúlyt (jó lenne legalább arra emlékezni, melyik dűlőből jöttek a borok - ez ui. nem egyértelmű, évenként változhat pl. a Ch 00-ben Cserepes, 01-ben Veresföld...)):

Megérkezés után kihajtottunk a Cserepesre, megnéztük - elsősorban - az új telepítést, szép és komoly munka a dűlő felső és legjobb kitettségű részében Szépen jelezte azt, ami az egész pincére jellemző: a cél a minőség a legmesszemenőbbekig, a korlátok kényszerű figyelembevételével.

 Visszahajtottunk a(z egyik) palackos pincébe, a kóstolt borok:

- Olaszrizling 02: tiszta (a tisztaságot az összes bornál nem lehet eléggé hangsúlyozni, egy Biofarm termékein olvasott szlogen jut eszembe: "Semmit nem veszünk el belőle, semmit nem teszünk hozzá"), fajtajelleget illatban és ízben is gyönyörűen hozó - bocs, hogy nem írok róla többet, ez az egyetlen, amit nem kóstoltam vissza, de már nagyon bánom - majd a borfeszten. 5p

- Chardonnay 02: l. fentiek + lekerekedett savak, enyhe vajasság, vanília. A 2000-t kóstoltam annak idején, na ez most teljesen más (az akkor félszárazra "sikeredett" (N.A.), behízelgő illattal és ízzel, ez most száraz, férfiasabb, többet kell rajta agyalni), az országban a legszebbek között. 6p

- Kékfrankos 03: Nagyon szép meggyes illat és íz; rövid ideig volt barrique-ban, ami kifejezetten jól áll neki, az ízébe szépen belesimulva jelentkezik, ennek ellénére egyszerű. Talán ez utóbbit tudnám hibájának felhozni, ha akarnám. 5p

- Cab Sauv. 03: két héttel palackozás után még teljesen rendezetlen: megvan benne minden: gyümölcsösség, tannin, szép fa, savak, de mindez még külön-külön, most még nem nyilatkoznék róla, tapasztalatnak jó volt

- Muskotály késői 02: gyönyörű muskotályos illattal, ötvenvalahány g cukorral - jót tett volna neki kicsit több, így most savhangsúlyos kissé 5p

- Muskotály késői 03: ez már (ha jól emlékszem) 100g feletti cukorral - ez így viszont már a cukor felé tolódott el, valahol a kettő között lenne optimális, talán mégis ez (lesz) a szebb

- Hárslevelű késői 03: Százötvenvalahány g cukrával már egészen szirupos-édes, gyönyörű virágos illat, a szájban az édesség uralkodik és elönt mindent a nyelv hegyétől a garatig

 

Egyéb: Concubinát még nem akarta megmutatni (pedig kíváncsi lettem volna rá...), ill. lesz majd egy Rosé, ami nem a saját, hanem "Marcus Aurelius" néven kerül majd forgalomba (hiába próbálta lebeszélni Attila a pénzelőt-forgalmazót a névről, a címke mindenesetre szép lesz...)

 

 

bor_kedvelő Creative Commons License 2004.08.11 0 0 25792

"Most annyira megkívántam, hogy máris bontok egy palackkal...:-)"

 

De jó egyeseknek, akiknek még van:-)))))

A 2002-es egyébként szerinted hogy viszonyul a 2000-shez. azt még nem kóstoltam, de félek már nem is fogom...

Előzmény: borcsősz (25790)
borcsősz Creative Commons License 2004.08.10 0 0 25791
...állítólag "egyre jobb borokat készítenek"
Előzmény: Törölt nick (25789)
borcsősz Creative Commons License 2004.08.10 0 0 25790
Most annyira megkívántam, hogy máris bontok egy palackkal...:-)
Előzmény: bor_kedvelő (25787)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.10 0 0 25789

Nezd csite,

 

Szvsz multkor lejott h nem vagyok annyira spiller. en egy 4 eves cabernet sav.-ot ugymond alkalomara tartogatok. Nem iszom meg pl. egymagamban. Nem ismerem ellenben a Csanyi "OTP" Sandor neve altal femjellzet pince borait.

Ezert kerdeztem. Ha nagyon ciki akkor inkabb viszek mast...nem akarom ugymond egetni magam....plane nem lenne pofam a masok latal hozott uberfinom bort kostolgatni ha en valami vackot hozok. Nezzuk ezt el egy kezdonek...like me:)

mondjuk szivesebben vinnak 98-as Bock fele Royal Cuveet de azt pl. nem engedthetem meg:(

 

Horasz.a.nagyon.amator.csak.szereti.a.jo.bort.megha.nemis.minidg.ismeri.fel.azt:)

 

Előzmény: csite (25780)
macmelon Creative Commons License 2004.08.10 0 0 25788
Délinél. A kóstolásnál mindegyik roppant meleg volt, így nem teljesen hiteles.
Vylyan PN 2000? (1500Ft) nekem bejött, nem agresszív. A barátnőmnek nem tetszett.
LeSommelier KFbr 1999? (850Ft) Semmi extra, picit túl savas a vége, szétesést jósolok, de még csak kezdi.
ChapelHill CS 2001 (300Ft) Ár/érték bomba. :) Ugyanis iható!
Előzmény: bandika (25786)
bor_kedvelő Creative Commons License 2004.08.10 0 0 25787

Tegnap este kipukkantottuk borgyűjteményem legféltetteb darabját:

 

Gere, Solus, 2000: Egészen sötét, feketébe hajló szín. Már a pohárba kitöltve is érződik, hogy "súlya" van a bornak. Illatában jól megférnek a barikk érlelés jegyei a rumosmeggyel és a dohánnyal. Szájban hihetetlenül vastag, tömör, talán az elmúlt 10 év legnagyobb testű magyar vöröse. Ízben is szépen köszönnek vissza az illatjegyek, sok, de nagyon érett, puha, édes tannintartalommal, és rendkívül hosszú utóízzel. A kóstoláskor úgy éreztem, hoogy nem véletlen, hogy ez a legdrágább magyar vörösbor, minden "porcikája" a luxust sugározza magából. Már most, 4 évesen is nagyszerűen iható, minden kortyjával kényezteti kóstolóját. Egy icipici rafinéria és egy csipetnyit talán izgalmasbb struktúra kellen egy igazán nagy borhoz és álmaim vörösborához, 8p

bandika Creative Commons License 2004.08.10 0 0 25786
Mit vettél, melyikben, és mi volt ami ebből letesztelődött és jónak találtatott?
Előzmény: macmelon (25785)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!