Keresés

Részletes keresés

(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4605
Szerintem érdemes lenne túramozgalommá alakítani, pl. a "Gödöllői Kék" mintájára. Ha még sem vezetnék a falutokba a kéket, érdemes lenne egy leágazó kék négyzetet készíteni.

Most nincs előttem a vidék térképe, de ki lehetne alakítani egy vasúttörténeti tanösvényt, pl. a Drávasztára-Zaláta egykori vasútállomáshoz (amit olvastam a Vicinálisok topicban, hogy ti fedeztétek fel), ha nincs onnan túl messze.

Előzmény: Váci (4600)
Zete Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4604
Szia Larzen!

A következő a szitu:

1. Sümeg-Sárvár
Belátható időn belül nálam nem jön össze (sajnos, ismételten - nagyon úgy tűnik, át fog csúszni jövőre)

2. Zemplén
/Bár nem írtad, hogy a Zemplén melyik részébe mész, én látatlanban a déli részre gondolok, de javíts ki, ha tévedek/
Szal mi november 1-2 között megyünk SÚjhely -> Hollóháza, ha van kedved, te is csatlakozhatsz.

Előzmény: larzen (4592)
Váci Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4603
A Nemzetközi Dráva Kerékpárút magyar szakasza a háztól párszáz méterre megy. Ha arra jönne a kék is, egész jó kis bakancsos-bicajos találkozókat is lehetne szervezni...:-)
Előzmény: asciimo (4602)
asciimo Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4602
Valahogy igy (csak mas leptekben) keszult a Bp-komarom vasutvonal is. Aki akarta, az fizetett, es arra kanyaritottak. :)
Mondjuk en megertelek, mert igenis van vonzereje a turazasnak.
Előzmény: Váci (4600)
lükepék Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4601
Putnok-(Bánkúti th)-Szarvaskő túra
okt.18-19-én. Alvás a th-ban, esetleg előre szólunk, hogy tuti legyen hely meg ágynemű. Akit érdekel, nosza, szóljon!
eddigi jelentkezők:
Tibet
Efemm
..
..
Lp
Váci Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4600
"Arrafelé van "kék"? "

Még nincs, de dolgozok rajta... :-)
Tárgyalásban vagyok a "Dráva Természetbarát Szövetség"-gel (nem tudom fejből a pontos nevüket), ők készitik a Villány-Sellye kék-jelzést. Azért "lobbizok", hogy Sellye után ne északra menjenek egyenesen Szigetvárra, hanem legyen egy kis kitérő Tótújfalu felé.

Előzmény: Güsziológus (4596)
Váci Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4599
Igen, köszi, válasz "útban".
Előzmény: Rongyláb2 (4594)
Güsziológus Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4598
Sülysáp / Nagykáta

A Tápió-mente turistája mozgalom viszonylag fiatal, de már több topicos teljesítője is van.
Én is belevágtam a Kincsem túrán, lett is három pont egy napon.
A Szent Iván Éji Sóút (éjszakai) előtt sikerült újabb négy pont, de még 4 hátravolt.
Szombaton egy kiruccanás keretében jártunk Sülysápon és Nagykátán.

Talán másokat is érdekel.
Sülysáp két faluból áll, Tápiósápból és Tápiósülyből. Közös a vasútállomás a két település között halad a 31-es út. Most már egy a kettő.
Tápiósáp az északi rész, Süly a délkeleti. Jó hosszú falu.

Mi Tápiósápon jártunk. A temetőnél van a „múzeum”. Nem hivatalos az elnevezés, mert nincs képzett muzeológus, de a gondnok nagyon lelkes és a régi iskolában kiállított tárgyak igazán jó állapotban vannak és sokféle van. Aki arra jár, nézzen be!
A falu egy keskeny völgyben van, a templom a „hegyen”, a temető mellett. Van panoráma és egy kis bástyaszerűség, zászlórúddal. Épp szüreti felvonulás volt, mikor arra jártunk.

Nagykáta azt hiszem, város. A vasútállomástól a Fő-térig vezető sugárúton sétáltunk, benéztünk a temetőbe. A Keglevich kápolna elég siralmas állapotban van. Izgalmasak a kerek templomok. Jelenleg ez a ravatalozó. Többet érdemelne, hisz kora tanúsítja, hogy régen is lakott település volt Nagykáta. A Falumúzeum sajnos épp össze akar roskadni, nem látogatható.

Van viszont egy kellemes vendéglő, ez volt egyik úti célunk.

Van termálfürdő is, de csak szezonban.

Hát, röviden ennyi.

asciimo Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4597
Igen, egy nagy kék van arra, ugy hivjak Dráva. :)
Előzmény: Güsziológus (4596)
Güsziológus Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4596
Váci!

Gratulálok a Vendégházhoz és a honlaphoz.
Remélem, sok vendégetek lesz!

Talán, egyszer, én is.

Arrafelé van "kék"?

Előzmény: Váci (4589)
Güsziológus Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4595
Szia!

Nagyon érdekelne a Zalalövő - Rádiháza szakasz. Szeretném még az idén bejárni.

Joeyline igérte, hogy ír erről, de úgy látom, nem nagyon töri magát.

Sajnálom, hogy nem sikerült a terv, gondoltam Rád, mikor az időjárás bebolondult. Érdekes, én is Rádiháza és Bázakerettye között áztam.

Előzmény: lesbőltámadó (4593)
Rongyláb2 Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4594
Tegnap a honlapotokon feltüntetett címre küldtem emilt néhány kérdéssel a szállásra vonatkozóan. Eljutott hozzátok?
Előzmény: Váci (4589)
lesbőltámadó Creative Commons License 2003.10.08 0 0 4593
Üdv!

Látom, Larzen kartárs már beharangozta a DDK túra beszámolómat. Sajnos a 10 napos túrábol 4 napos lett csak (Zalalövő-Palin szakasz), túratársam sérülése és az időjósok miatt. Azért a beszámoló nem marad el. Talán holnapra összehozom.
Jó hely ez a Zala!

lesbőltámadó

larzen Creative Commons License 2003.10.08 0 0 4592
Zete!

Azt hiszem, a tervezett Sümeg-Sárvár szakasz idén nekem már nem fog összejönni.

Ha ugyanis elmennék, akkor nagyon nagy valószínűséggel idén egyetlen alkalommal sem jutnék el kedvenc Zemplénembe, ezt pedig nem tűrhetem. :)

Szóval október 20-22. (hétfő-szerda) között Zempléni OKT és Zemplén 700-as csúcsai! Akinek van kedve, természetesen csatlakozhat.

Váci Creative Commons License 2003.10.08 0 0 4591
Köszi az észrevételeket! Ez egy 0. verzió, majd még alakul. Amúgy a tartalomra helyeztük a hangsúlyt, és a rendelkezésre álló szerény eszközökkel (és tudással) alakitottuk ki az oldalt.
Előzmény: asciimo (4590)
asciimo Creative Commons License 2003.10.08 0 0 4590
Nagyon tetszik!
Tök jo oldal, egy ket kepet tennek at mashova talan, meg mondjuk a homokozos kepnel a fotozo alak arnyekat leszedhetned photoshoppal, es maris egy nagyon profi oldalad van. Nemetül nem tervezed?
Előzmény: Váci (4589)
Váci Creative Commons License 2003.10.08 0 0 4589
Sziasztok!

Kukkantsatok be hozzánk: Dráva-zug Vendégház.

Güsziológus Creative Commons License 2003.10.07 0 0 4588
Ha valaki esetleg tervezné a "Szent Imre Vándorút" túrát, akkor olvassa el az alábbi címen a legújabb infókat:

http://www.civilhirado.hu/uploaded/news/1676

asciimo Creative Commons License 2003.10.06 0 0 4587
Vagyok.

Nem lattam Güszi beirasat, de nekem az a velemenyem, hogy a kekturafuzetbe nehez belyegezni a fembelyegzovel, valami ujsaglappal kell eloszor probalkozni. Arra mehet a probanyomat, es aztan a fuzet, de ha nem sikerul, akkor is megvan meg a probanyomat, amit beragaszthatsz. Most mar mindenhol fotot csinalok, az a tuti.

Előzmény: Törölt nick (4584)
nagypapi Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4586
Most látom csak, Güszi milyen professzionális leírást adott a fémbélyegzős pecsételés tudományáról a rokon topikban! Látszik a több éves (évtizedes?) tapasztalat!
Szóval hallgass Güszire! Hollóházán vagy Szexárdon már biztos nem lesz probléma a bélyegzéssel!
Güszinek egyébként sikerült meggyőznie, hogy nem felesleges dolog egy kis alkoholt vinni a túrára! :-)))
Előzmény: nagypapi (4585)
nagypapi Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4585
Előrebocsájtom, hogy nem tudom a választ. DE:

Pecsételés előtt jól be kell tintázni... a bélyegzőt!!!
Mindenesetre az biztos, hogy az MTSZ-ben tudják (és ez a fontos!), hogy hol és mikor van kint rossz minoségű fém és/vagy gumibélyegző, és ezt figyelembe veszik az elbírálásnál. A tapasztalt szem szerintem a maszatból is meg tudja állapítani, hogy hol készülhetett, ráadásul a fémbélyegzokön gyakran fordítva van egy-egy betű (ezt azért sem akarom minősíteni, mert gyakorlati órán általános iskolában én is követtem el ilyen hibát, mikor krumpliból csináltam bélyegzőt!), ami szintén árulkodó lehet akkor is, ha a teljes felirat nem olvasható.
Szerintem nem véletlen, hogy a bélyegzőkön időnként cserélgetik a MTSZ, KÉK-TÚRA v. KÉK TÚRA és a pont elnevezésének sorrendjét, vagy a bélyegző formáját (fekvő v. álló téglalap). Így a furfangos bírálók meg tudják állapítani, hogy egyezik-e a pecsét a beírt dátummal.

Tehát ha a többi pecsét OK, akkor biztos lehetsz, hogy ezért nem küldenek vissza a Hét-forráshoz.

Esetleg túra után küldjél az MTSZ-be egy mélt, és írd le, hogy milyen problémád volt a pecséttel!

Előzmény: Törölt nick (4584)
Optika Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4583
:-( Szívesen, jobbulást kívánok!
Előzmény: Güsziológus (4581)
Güsziológus Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4582
11. nekiveselkedés
(Nádasd – Ivánc)

Csodálatos idő, kissé unalmas túra.
Kavicsos, sóderes út és aszfalt váltogatja egymást.

Halogyig semmi, az erdő nem csúnya, de nem is szép. Olyan átlagos.
A piciny településről nincs kilátás, a házak rendezettek.
A kocsma üzemel, van MTSZ-es bélyegző!!!
A kocsma a középső buszmegállónál van, Nádasd felől a templom előtt.
Az utolsó buszmegálló az autóbusz-forduló. Itt kell balra elkanyarodni. A jelzésre kicsit figyelni kell!
Bolt ritkán van nyitva, posta van, de zárva volt.
A kocsmáros házaspár nagyon kedves. Örülnek a bélyegzőnek. Párna is van!!!

Halogy után végre földút, de sajnos, nagyon rövid. Szép, karácsonyfás fenyves a jobb oldalon, balra szántó. Már messziről kéklik a tó vize.

A tó jó nagy. Balról „hegy”, vízmosások. Jobbról erdő.
A forrás vize nem iható!!!
Asztalok, padok, esőbeállók.
Alakul, de még nem az igazi.

A forrás után sóder, majd aszfalt.
Felsőmarác főutcája hosszú és unalmas. A kocsma nyitva volt, de kihagytam.
A templom a temetőnél van, itt kell jobbra kanyarodni.
A kék innen a sárgával együtt halad, jók a jelzések.

Nagyon rövid földút. Ereszkedünk egy hangulatos völgybe. Már-már őrségi a táj. Ez szép. Nyirkos a völgy és fű is van. Csak nagyon rövid ez a szakasz!
A hidroglóbusztól nyitott terep.

A kék nem sokat „tartózkodik” Iváncon. Van egy „pecsét” jel a templommal szemben, többet nem találtam.
A templomnál van a posta, nyitva volt.
Próbálkoztam mindkét kocsmában, de MTSZ-es bélyegzőt nem találtam. Cégest kaptam.

Közlekedés hiányában gyalog mentem Csákánydoroszlóig. A templomtól pont 5 kilométer a vasútállomás. Kicsit lelassultam, de elértem a vonatot. Szerettem volna kicsit körülnézni a településen (szállás, étkezési lehetőség, stb.), de ez most kimaradt.

Vas megye (Írottkő - Zalalövő) "kifújt".

Güsziológus Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4581
"...Güszi másnap hajnalban utolér a Kő-hegy oldalában..."

Sajnos, ez egyáltalán nem biztos.

Tegnap mentem kb. 16 kilométert, viszonylag sík terepen és kiújult a sarokfájásom, melyet a Mátrában sikerült kikapnom. Azt hittem elmúlt, de az Írottkő után is fájt, tegnap este meg már határozottan nem esett jól a járkálás.
Holnap teljes pihenő.

Tibettel beszéltem telefonon.

KÖszi a felajánlást.

Előzmény: Optika (4580)
Optika Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4580
Már egy ideje ezen dolgozom... :-) Hozod a Kozmára, neked kifizetem, Güszi másnap hajnalban utolér a Kő-hegy oldalában...
Előzmény: Tibet (4578)
Múzsla Creative Commons License 2003.10.03 0 0 4579
Szívesen!
Ha nem gond, akkor utalhatod, mert szerintem nem nagyon fogunk már idén találkozni.

Jó túrázást!

Múzsla

Előzmény: Tibet (4578)
Tibet Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4578
Múzsla
Megkaptam a füzeteket tegnap (azaz ma, mert ma már hazamentem hajnalban...), köszönöm.
Anyagiakat hogyan rendezzük? Utaljam vagy ha legközelebb találkozunk?

Güszi
Nálam vannak az igazolófüzetek. Mikor és hogyan tudom őket átadni?

Tibet

Előzmény: Múzsla (4576)
Múzsla Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4576
Már tavasszal jeleztem neki, hogy ő lehet talán az első vas-megyei, akinek meglesz a "Nagy-kék-kör".
Előzmény: larzen (4574)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4575
A honlapjukon is hol ez van - hol az.
Egyébként keverik a szezont a fazonnal, mivel a "teljesítménytúrák" című linkre jöttek be a túramozgalmak kiírásai (meg is lepődtem, hogy nem az Írottkő 70, 35 kiírása jelent meg).
Előzmény: asciimo (4573)
larzen Creative Commons License 2003.10.02 0 0 4574
lesbőltámadótól kaptam egy levelet:

Én holnap indulok az RP-DDK túrámra, Zalalövő-Abaliget szakasz, 10 nap
alatt.
Ha élve visszaérek, megpróbálok valami beszámolót kiszorítani magamból a Kéktúra topic számára.

Várjuk.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!