Keresés

Részletes keresés

C20NE Creative Commons License 2012.05.31 0 0 60953

Találtam  Comap Sudopress-GAS nevű idomot, amikre TH pofát ír elő. Ez kamu?

Előzmény: vizgazfutes (60948)
Sliderx Creative Commons License 2012.05.31 0 0 60952

Megkérdezhetem, hogy mennyiből jött ki?

Előzmény: Törölt nick (60951)
C20NE Creative Commons License 2012.05.31 0 0 60950

Akkor ígyjárás van :-) Köszönöm!

Előzmény: vizgazfutes (60948)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.05.31 0 0 60949

A Dégáz szabályait nem igen ismerem.

 

Méretlent - talán - szigetelésbe be lehet tenni szellőző rácsok kíséretében.

 

Erről a helyi szolgáltatónál kellene érdeklődni.

 

Amúgy igen, a gázóra és a gázkazán közötti szakaszra gondoltam a rezet!

Előzmény: Sliderx (60943)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.05.31 0 0 60948

Arról nem beszélve, hogy akksis géppel sem tanácsos rezet presselni, kézzel meg... hát... Nem tudom, hogy mennyire sikerülne...

Előzmény: vizgazfutes (60947)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.05.31 0 0 60947

- Ha jól tudom - egyik sem :S

Előzmény: C20NE (60946)
C20NE Creative Commons License 2012.05.31 0 0 60946

Sziasztok!

 

Van egy kézi TH press gépem és szeretnék sűrített levegőhöz rézcsőből rendszert csinálni. A réz press idomok közül melyik préselhető TH-val?

Sliderx Creative Commons License 2012.05.31 0 0 60945

Sok álmatlan éjszakát okozott már a gondolkodás. Egyszerűen nem jó helyen van, magyarul .... van megoldva. Ha otthagyom akkor a fejem felett lesz egy gázóra a hálóban, ami eleve nem is szabályos, legalábbis én így tudom és logikus is.

 

Előzmény: Dunit (60944)
Dunit Creative Commons License 2012.05.31 0 0 60944

  

Jól gondold át mielőtt alakítgatsz, a gázvezeték nem szekrény amit csak úgy tologatni lehet.

Pl. tavaly egy lakásvételnél ( még a mustránál ) egy lelkes ingatlanközvetítő alakítgatta nekem előre a lakást. Ott pont egy gázvízmelegítő és egy fali kalor konvektor volt útban. Lekesen magyarázta, hogy ezt csak úgy arrébrakjuk..... semmi az egész mondá - hát ha fizeti, valóban.

Szerintem próbáld ki előbb a lakást, mielőtt szétvernéd !!

Lehet még így is megszereted !!

Előzmény: Sliderx (60940)
Sliderx Creative Commons License 2012.05.31 0 0 60943

Szia,

Köszönöm válaszod, Dégáz a szolgáltató.

 

Annyit szeretnék, hogy ne a lakótérben legyen az óra. Végülis nagyjából ugyanott maradna csak a fal másik oldán, kívül lenne.

Utcafrontra szerintem nem tudják kirakni mert a ház + a kapu a telek szélessége.

 

A gázóra utáni csövezés a jelenligihez képest jóval egyszerűbb lenne, mert csak a gázkazánig kellene elvinni (ide ajánlod a rézcsövet?).

Jól tudom, hogy a gázcsöveket nem lehet a falban vezetni, csak azon kívül?

 

Előzmény: vizgazfutes (60942)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.05.31 0 0 60942

Ki a gázszolgáltató?

 

Gázvezetékhez csak gázvezeték és készülékszerelői papírral rendelkező szakember nyúlhat és Ő is, csak a gázvezeték mért oldalát módosíthatja (gázóra utáni), alakíthatja át, miután a gázóra leszerelésre került.

 

A gázóra áthelyezését általában az adott szolgáltató emberei végezik el, illetve a csövezést végezheti a szakember is, de a méretlen gerincvezetékbe csak a szolgáltató emberei hegeszthetnek bele (kivéve, ha a szakidnak jó kapcsolatai vannak). Tavalyi évben egy darab 1"-os cső hegesztése 6/4"-os gerincvezetékbe kifúlyással együtt a Főgáznál 80.000.-körül mocorgott (a méretlen vezetékkel méretpontosan oda lett állva, Ők csak kifúlyni és behegeszteni jöttek), a mérő áthelyezés pedig ettől kicsit - talán - "bonyolultabb".

 

Amennyiben kintre teszik a gázórát (gondolom a külső falra szeretnéd), utána már - szinte - úgy viszik a gázcsövet, ahogy akarod és úgy is tervezik meg, hacsak nincsen valami extrém indok, amiért nem lehet az, amit szeretnél. És akkor már érdemes - szerintem - feltenni egy olyan gázóra szekrényt, ami alkalmas arra, hogy egyből lehessen rézzel szerelni a hálózatot.

 

 

Előzmény: Sliderx (60940)
halaloszto Creative Commons License 2012.05.31 0 0 60941

a csohoz csak szakember nyulhat, es kell hozza atalakitasi terv is, amit a gazmuveknek jova kell hagynia.

 

keress egy helyi gazszerelo szakit, es o mindent tudni fog. szaki ugyis fog kelleni az egesz atalakitashoz.

 

vajk

Előzmény: Sliderx (60940)
Sliderx Creative Commons License 2012.05.31 0 0 60940

Sziasztok!

 

A napokban veszek egy házat és akadt egy kis problémám, amire talán itt kapok néhány tanácsot, mielőtt a helyi szakikat hívogatnám.

 

Kb 100m2-es a ház, az utcafrontról jön be a gázvezeték végig kívül a fal közepén (elég ronda megoldás) és a problémám az, hogy a vezeték bemegy a házba és így az előtérben helyezték el a gázórát (a villanyórával együtt, de ez már más téma). Azért okoz ez nekem fejfájást, mert a ház belülről át lesz alakítva és ahol jelenleg a gázóra van ott egy hálószoba lesz. A fűtést korábban gázkonvektorokkal oldották meg, így elég sok gázcső megy a falak mentén végig, amiket én majd szeretnék leszedni, mivel egy gázközponti fűtést szeretnék kialakítani. Első házunk így abszolút nem vagyok szakértő az ilyen ügyekben.

A gázórát ki helyezheti át? Mi ennek a folyamata? Kinek kell bejelenteni? Milyen költsége van a gázóra áthelyezésének? Az utcafrontról bejövő csövet ami a gázóráig megy át lehet-e rakni úgy, hogy ne a ház falán középen menjen végig hanem mondjuk felül? A gázóra után bekötött csöveket ki bonthatja szét? Megcsinálhatom én vagy ez is a gázművek feladata?

 

Amint ki tudok venni 1 nap szabit megyek a gázművekhez, viszont előtte ha itt tudtok tájékoztatást adni az csak jól jöhet.

 

Köszönöm előre is.

 

 

 

 

 

plusssuni Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60939

Köszi a részletes leírást. A lentebb linkelt kapcsolási rajzban a fűtőkörbe van bekötve a tároló. Ehhez gondolom kell egy vezérelhető szelep és valami áljel a kazánnak, hogy fűtsön.

Az általam elgondolt kapcsolásban ez a jel egy szivattyút vezérelne. Ez a szivattyú helyettesítené a csapmegnyitást és keringetné a tartály hőcserélője és a kazán melegvizkészítője között a vizet. Ahogy vizgazfutes is írta ez egy zárt rendszer lenne. Miért nem jó ez a megoldás?

Előzmény: Wassernyolcas (60937)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60938

Megnéztem én is ezt a linket. Nem egyszerű értelmezni az ott bemutatott kapcsolási rajzokat, leírásokat. Kell egy kis előtanulmányozás hozzá. W8.

Előzmény: morgen66 (60936)
Wassernyolcas Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60937

Szia! Azt kérdezed: "Hogyan működik egy hőcserélős indirekt tároló?"

Az indirerkt tároló kifejezés azt jelenti, hogy a tárolóban egy csőkígyó van, valamint egy vagy két hőérzékelő, alul és felül egy-egy. Gyakoribb megoldás, hogy csak egy hőérzékelő van elhelyezve, ez a tároló felső kétharmad magasságában. A tárolóban lévő hideg vizet a csőkígyóban áramló fűtővíz melegíti fel. Ez a fűtővíz érkezhet egy kazántól vagy egy külső hőcserélőtől. Attól függően, melyik megoldás felel meg jobban a felhasználónak.

A hőérzékelő feladata kazános rendszernél, hogy indítja, ill. állítja a kazánüzemet attól függően, hogy alacsony a víz hőmérséklete, vagy a felfűtés során eléri a kikapcsolási értéket. Ha ugyanaz a kazán oldja meg a fűtési és a használati melegvíz előállítását, akkor a használati melegvíz termelés előnykapcsolást élvez a fűtéssel szemben.

A hőérzékelő feladata, ha külső hőcserélős a rendszer, akkor indítja, ill. leállítja a töltőszivattyút, a tárolt víz hőmérsékletétől függően.

Egy családi ház vagy lakás esetében vélhetően kazános rendszerről lehet szó, míg a külső hőcserélős rendszerek nagyobb melegvíztermelők esetében használatosak, pl. közületeknél. Üdv. W8.

Előzmény: plusssuni (60935)
morgen66 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60936

Szia!

A következő linken szerintem találsz megfelelő neked való kapcsolási rajzot,

a megfelelő vezérléssel.

 

A melegvizes dolgok a 23. oldaltól kezdődnek.

 

http://www51.honeywell.com/hungary/uzletagak-sub/automatizalas-sub/epuletgepeszeti-sub/documents/ecc_peldatar_hu01r1005.pdf

Előzmény: plusssuni (60933)
plusssuni Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60935

Szia!

 

Amint azt látod nem vagyok a téma szakértője, de ötleteim vannak.

Hogyan működik egy hőcserélős indirekt tároló? Nem tud vezérlő jelet küldeni, ha kihülőben van a víz? Hogy szokták rákötni a kazánra?

Nézegettem a Drazice tárolókat is, de ott sem találtam megvalósítási tanulmányt. :)

 

Köszi a segítséget.

Előzmény: vizgazfutes (60934)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60934

Üdv.!

 

És hogyan gondoltad? A tároló hogyan, mivel vezérelné a készüléket?

 

Felhívom a figyelmedet, hogy a kombi készülékek "átfolyós vízmelegítőként" üzemelnek. Melegvízkészítés csak akkor történik, amint a meleg víz csapot kinyitod, tehát vizet vételezel.

A Te írásod szerint, egy "zárt kört" szeretnél létrehozni...

 

A fűtés előremenőjét és annak visszatérőjét kellene kötni a tároló hőcserélőjére, valamint ennek vezérlését kellene megoldani.

 

Igaz, láttam már hasonló kötést is, mint amit Te írtál, de nem is igazán működött. :)

Előzmény: plusssuni (60933)
plusssuni Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60933

Működőképes-e az az összeállítás, hogy a kazán használati vízmelegítő funkcióját kötöm össze a tárolóban lévő hőcserélóvel egy szivattyún eresztül amit a tároló vezérelne. Ha hül a víz elindul, a kazán mivel folyik a víz melegít? Vagy ez óriás őrültség?

Előzmény: plusssuni (60929)
smith Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60932

Attól nő meg így fűtőértéke?

Értem.

Előzmény: Émile (60931)
Émile Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60931

 A vizzel való hígitás a legpraktikusabb !!

Előzmény: smith (60930)
smith Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60930

Méghogy hígitják levegővel, nitrogénnel, széndioxiddal?

Ugyan dehogy. Sőt!

Eextra fűtőértéket szolgáltatnak.

A számlán.

A hülye ügyfél meg komolyan veszi.

 

A TIGÁZ trükközik a gáz fűtőértékével?

Sajátos anomáliát fedezett fel tigázos számláján Joc, immár másodszor. Bizonyára egy úgynevezett bug, azaz bogár került a gépezetbe, ezért számlázhatnak néhanapján 10%-kal drágábban, mint egyébként. A jelenlegi már a második konkrét eset, így felvetődik bennem[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

plusssuni Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60929

Több száz hozzászólás elolvasása után is csak halvány fogalmam van arról mit is szeretnék. Van egy kombi cirkóm. Szeretnék rákötni egy (valószínűleg) indirket tárolót a HMV folyamatosságának érdekében. Kinéztem egy Hajdú IND100F-atm de sehol nincs leírás arról hogyan is kell egy ilyent a kazánhoz kapcsolni. Tud ebben segíteni valaki?

joevagyok68 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60928

Teljesen IGAZAD van !

- nem mindenki vevő a humoromra

- kontár is vagyok

- éppen leszoknék a "fórumozásról"..kezd kóros lenni..

 

Ezt intő jelnek veszem !

Átmegyek rídonyliba....vagy azt SE...

köszönöm hogy felnyitottad a szemem, és rámutattál gyarlóságomra !

 

ÓÓÓÓÓÓ Fehér (W)  Buddha (B).......köszönöm néked !

Előzmény: W_B (60927)
W_B Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60927

"Amúgy igazad van !  "felhúzódtam" a melóhelyen, figyelmetlen voltam....majd máskor nem erőltetem..... "

 

Ha valaki beesik a topicba, köszön, és udvariasan kérdez valamit, akkor nem leb.szni kell, hogy rosszul használja a szakkifejezéseket (amit te is rosszul használsz), hanem segíteni neki.

 

Csak a kontároknak öröm a laikusokkal nagyképűsködni ("Boros tartály")...

Előzmény: joevagyok68 (60922)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60926

nixon70, morgen66 köszönöm.

nixon70 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60925

Ez nem a klasszikus visszacsapó,de létezik ilyen is:

http://futestechnika.danfoss.com/PCMPDF/VD57N247_AVDO.pdf

Előzmény: hAnd (60911)
nixon70 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60924

A vizet le kell üríttetni arról a strangról,amelyiken le akarod szerelni a kályhát.

Ha jól emléxem,van a Főtávnál olyan 2 hetes időszak,amikor leengedik a vizet a rendszerből (javítsatok Budapestiek,ha nem így van)az ilyen munkát érdemes ekkorra ütemezni.(ha nincs ilyen,lóvéért leürítik-feltöltik)

A távfűtőnek írsz pár sort,hogy mit szeretnél csinálni,ők ezt simán engedélyezik(leírva a műszaki megoldást,továbbá,hogy ezután is ugyanannyi alapdíjat fizetsz és az esetleges fűtetlenségért,penészesedésért nem vállalnak felelősséget.)

Szólnod kell továbbá a költségosztós cégnek,hogy szereljék le a kütyüjüket.

A kkv-t meg kérdezd meg,kell-e az egészhez a hozzájárulása.

Előzmény: Törölt nick (60919)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.05.30 0 0 60923

Ezért nem kellett volna eltörölni a halálbüntetést !

A sok unatkozó hóhér meg felcsap vízgázfűtés reszelőnek ... :-)))

Előzmény: sjohn (60910)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!