Szervusztok, itt ülök megint a kávézóban, van még egy félórám :(((
Gyorsan végigolvastam, amiket írtatok, KÖSZÖNÖK SZÉPEN MINDENKINEK MINDENT :))))))))))
Holnap megpróbálom kivinni Zsömit a "sebes" tacsit a Lehel útról a panzióba - ha esetleg valaki kocsival van és nincs programja holnapra, kérem hívjon a 30-429-2923-on! Előre is köszönöm!
Még gyorsan beírok valamit az S.O.S. gazdit keresünk-be is!
Remélem nemsokára feltámad az internet hozzáférésünk!
Viszontlátásra kedden (vagy előbb), üdvözlettel: Cat
Szia, nem gond, akkor majd legkozelebb, de a frigot, mneg egy kis penzt csak oda tudok valahogy adni Catnek hetfoig, mert kedden mar nem vagyok Mo.-n, de majd beszelek Vele ma/holnap.
részemröl sajnos nem jó se a péntek, se a hétfö, most 4napos ünnep lesz, és nem vagyok itthon, de egyébként nyitott vagyok bármilyen más megoldásra...
csak gyorsan kellene, gondolom...
Sziasztok,
kicsi oreg tacskot sikerult vegleges gazdahoz adni, aki azt mondta, hogy nem kell ivartalanitani a kutyat, mert ugyis oreg mar, meg zart kert es amugy is szobakutya lesz, ne kinozzuk, ugyhogy nekem is van felszabadult "allatos" penzem. Ha kedden en is megyek az Orsre es szemelyesen atadom az jo?
Remekül! Legalábbis szerintem. Csak a muri kedvéért, egy nap: Reggel kimegyek hozzájuk, meg a többi (szárnyas) állathoz, mindenkit ellátok, utána jutalomból játszanak egy kicsit nekem. Nagyon jó nézni! (eléggé soxor elkésem emiatt..) Elindulok dolgozni, Csubit már nem kell megkötni, de ilyenkor azért búsan néz. Persze Botlik is.. Párom délután már otthon van, hazaérkezésekor neki is kijár a jutalomjáték.. Este mikor hazaérek, persze megint nagy közös ökörködés, tegnap pl. fejvesztve rohangáltak a kertben, amin azért is mosolyogtam, mert kevés olyan kutty volt eddig nálunk, aki Botlikot így magával viszi a játékba! Ő sajnos előéletéből adódóan eléggé féltékeny. Hétvégén sétálni (és fagyizni) voltunk! Csubi az elején pórázon aztán gondoltam egy merészet s nagyot, és az erdőben levettem róla. Nem ment el. Ha nagyon előrefutott visszahivtuk, és jött. Amig volt kedve. A séta végére már elfáradt, és hiába volt rimánkodás és könyörgés, előrement, és betért egy kertbe. Hogy mindíg keres egy nyitott kaput, ez azért érdekes. Szerencsére ismerősök voltak, sűrű elnézéskérések mellett pórázon távoztunk. Ja, és sütit is lopott! Az asztalról. Eszméletlen kajás egyébként, és imádja a kenyeret. Az esti vacsi az egy táncparádé, ha meglátják a tálat, onnantól csak két lábon bírnak közlekedni... egyértelműen jelzi amikor éhes, vigyázzba ül a teraszajtónál.. Hasmenése csökkent, de azt gondolom hogy kopogós sosem lesz..fogkövei is múlóban, szerintem hízott is. Szóval ahogy szokták mondani "tán megmarad" . :-))
nagyszerü!!!!!!!!
a gomba és a villamos megálló között szoktunk találkozni, nekem vörös hajam van, fel van tüzve, ha iszonyú meleg lesz akkor is, akkor vmilyen hosszú ruha lesz rajtam...
most beszéltem Cattel, ha nem változik semmi, akkor kedd reggel 9-kor találkozunk az Örs vezér téren, a gombánál, akkor tudom odaadni a pénzt (sajna csak 2000.--t, mert most eléggé ki vagyok számolva)
SZigmo: Ha gondolod, gyere oda Te is:-))))))) persze ha ráérsz!!!!
Az ígért havi hozzájárulásomat most már én is oda tudnám adni. Jár / lakik valaki a Moszkva tér környékén? Vagy szívesen el is viszem (Budapesten) hogy minnél gyorsabb legyen...
Az átutalásnál kb. hét, amíg felhasználhatóvá válik (az SOS topikban részleteztük, miért). Ha pesti vagy, szerintem inkább telefonálj Catnek.
De mindenképpen köszönjük, vaúúúúúú!
Szia, igen mondta, minden segítség számít, köszönjük Neked:))) Tudod, ha csak mondjuk 30 ember adna havonta egy ezrest, az egy kutyának biztos megmentését, gazdihoz jutásáig orvost, panziót jelentheti, de akár még kettőét is...
Szia nextdoor, megszereztem a fagyasztot, de mar irtam Catnak, az anyagi dolgokat is megbeszelem Vele hetvegen, igaz nem tul sok amit tudok adni havi szinten, de az is valami.
Valamikor akkor majd keresem Catet.
Udv:
TopCat internethozzáférése korlátozott, ezért tolmácsolom kérését, bárki, aki valamilyen segítséget tudna nyújtani hívja őt fel telefonon. Sajnos kiapadtak az anyagi források, tartozás van a panziókban, állatkórházban, így most nem tudunk újabb mentőakcióba sem fogni.
Minden adományt nagy örömmel fogadnánk, kérlek hívjátok a 06 30 4292923-at.
És ami lemaradt, nagy respekt mindazoknak, akik személyesen segítenek. Az ismert alapítványokkal szemben elég szkeptikus vagyok (sajnos személyes tapasztalat), inkább közvetlenül segítenék ha van rá alkalom.
Tegnap óta vagyok képben némileg, mikor megpróbáltam egy kimacskát leadni, akit az útról kaptam fel mielőtt elütötték volna. Hosszas rábeszélésre fogadta be az a menhely, ahonnan már egy cicája a barátnőmnek származik. Hihetetlennek tűnik számomra az, hogy emberek súlyos pénzeket fizetnek fajtiszta állatokért, miközben gazdira vár ennyi szerencsétlen lény. Kérdésem, hogy nem kapta még fel megfelelően a sajtó ezt az áldatlan állapotot? Nem nagyon nézek tévét, ezért lehet én vagyok tudatlan. Ha nem, akkor ki kéne valami feltűnőt találni, hogy inkább állatot mentsenek emelt SMS-sel, ne valamelyik egyszerű villalakóra szavazzanak...
Kedves Masztiff, a könyvelésben harmatgyenge vagyok, tehát csak gondolom, hogy a közhasznú alapítványokat, ha szabályszerűen működnek, nem bántja vagy zsigereli ki az apeh... DE ha a legkisebb gyanú felmerülne a szabálytalan működésre - ilyen pl. a nyomtalanul zsebbe fizetés - akkor megnézhetnénk magunkat :(((((((((
Különben Te is jól jársz, ha papír van az adományodról, mert leírhatod az adódból - de ezeket az őrült szabályokat egyszer majd összegyűjtöm és kirakom a honlapra, hogy mindenkinek minden tiszta legyen.
Mint Lajka is írta most épp itt ülök egy internet kávézóban (bocs Anna, most arrafelé már nem jutottam el), mert az internet szolgáltatónk karbantart...
Most épp már a telefonom is lemerült, de kb. 2 után hívhattok a 30-429-2923-on!
Tegnap:
- kivittünk egy halálrarémült foxi-snaci-német juhász keverék lányt Budatéténybe :)))))
- megszerveztük a husi szállítást!!!
Ma:
- kivisszük a husit a panzióba
+ kivisszük a kedves doktornőt is!!!
Holnap:
Lajkával odamerészkedünk az Állatkórházba, remélem tudunk valamennyit törleszteni az adósságainkból!
Remélem a panzióval is rendezödik a kapcsolatunk és Leilát a német juhászt innen is + Lizát a másik német juhászt Budatétényből át tudjuk vinni végre a panzióba!
Lajka többször volt az Állatkórházban, mint én, azt mondja, Zsömi a drága kis sebes oldalú tacsi már nagyon nehezen viseli a bezártságot - olyan jó lenne neki a XVI. kerületben végre egy jó ideiglenes befogadót találni, hogy onnan hordhassam tovább orvoshoz, a mielőbbi teljes gyógyulás érdekében!!!!!
Lajkának itt is szeretném megköszönni azt a heroikus küzdelmet, amit Miki a kedves malamut gyógyításáért végez - Miki a legutolsó hírek szerint végre egyre jobban van! :))))))))))))
Végleges jó gazdit keresünk még Pamacsnak, a tündéri pekingi fiúnak, aki sajnos egy támadás következtében elveszítette jobb szemecskéjét - és akit ezután gazdái leadtak az Illatos úton... szerencsére még időben ki tudtuk onnan hozni, innentől már ismeritek a történetet!
Pamacs nagyon szép, okos, kedves, jól nevelt - egy dologra kell vele nagyon vigyázni: nagyon haragszik bizonyos fajta kutyákra, amelyek arra emlékeztetik, amelyik megtámadta! Haragjának hangos ugatással ad szó szerint hangot - tehát vigyázni kell, nehogy egy meglepett nagyobb kutya a mérges ugatását zokon vegye és újból megtámadja!!!
Az Illatos úton is legalább 4-5 drága kis tacskót láttam - S.O.S. jó gazdi kellene nekik!!! Soha nem fogom megérteni, hogyan képes valaki ilyen kedves kis állatokat kidobni?????????????? És a többieket sem persze :((((((((((((
Aki bármelyik kutyának jó gazdija szeretne lenni vagy akárcsak ideiglenesen is be tudná fogadni, kérem szépen, hívjon a 30-429-2923-on!
Közben itt letelt az időm, köszönök szépen mindenkinek mindent!
Szeretettel: Cat
Kedves Cat, én is a személyes átadásra szavazok - a részleteket majd megbeszéljük, de csak fizu (jövö hét) után jöhetek szóba:-)))))))))))))
addif is sok sikert!!!
TopCat internetszolgáltatója karbantart, ezért egy ideig nem működik a mailje. Igy, aki sürgősen üzenni akar neki, hivja fel telefonon: 30 429 29 23
Bármiféle segitség sürgős, tudjátok....
Az ingyenes védőoltás és egyéb úgy műx a csárdában, hogy kifizeted és a következő kezelésnél leírják az árát a költségekből. Na most ennek nem sok értelme van, ha három, seperc új gazdihoz kerülő kiskuttyal menne oda az ember, kölyökkori védőoltásilag, hogy úgy tudja átadni őket az új gazdának. Akkor van értelme, ha új kutyád van és állatorvost keresel hosszú távra. Vagyis, ha hosszú távú kuncsaft vagy, akit ily módon meg lehet fogni.
Péterhegyi út télleg más, még a hangulat is, ott már kaptunk hitelt is és egy kutyánknak találtak gazdit, sőt JÓ gazdit.
F.
Mar bocsanat, de nekem ne adoztassak meg megegyszer a fizumat, inkabb odaadom kp/ben, Te is jol jarsz, a blokik meg plane! En azthittem az alapitvanyok mashogy mukodnek. Neked akkor mennyi maradna a blokik javara mondjuk 1000 forintbol? Nem sokat ersz, ha en havonta atutalok Neked egy kisebb osszeget es leadozol belole, akkor mi marad? Majd inkabb telefonon ilyen kenyesebb temat, a hutot majd megkerdezem ahogy irtam.
Udv, Masztiff