Keresés

Részletes keresés

mosomedve Creative Commons License 2003.10.13 0 0 4642
Zete hozzászólásához Tabbal kapcsolatban:
Épp a múlt héten írtam az egyik vasutas topicban, hogy meglepetésemre milyen élvezetes volt az utazás (Bz-motorvonattal Magyarországon jelvényszerző túra) a 35-ös vonal Tab-Felsőmocsolád szakaszán. Teljesen "hegyivasút" jellegű, sok erdő, rengeteg kanyar,jó emelkedők-lejtők. Nem siet a vonat, lehet nézelődni. Azonnal kedvet kaptam a Déldunántúli Piros ezen a területen vezető újabb szakaszához.
Előzmény: Zete (4638)
Tibet Creative Commons License 2003.10.13 0 0 4641
A leírásomban az első kettő benne volt.

A Füzéri vár után jobbra fordulva (az út melletti büfében van az OKT pecsét) indultunk el Csatarétre (630m), ahol pihentünk pár percet, utána kis segítséggel ráleltem a Kakasbércre (720m) vezető útra, ami lankás volt és kb 1,5 km-es bal kitérőt jelentett csak oda-vissza. A csúcs szerintem onnét kapta a nevét, hogy olyan mint egy szemétdomb, amin a mesebeli kiskakas kapirgál. Déli irányba a Füzéri várat, Észak felé a Nagymilicet lehet látni. A látvány igazából leírhatatlan. Azt hiszem nekem ez a csúcs tetszett a legjobban.

A Nagy-Milicről Hollóháza felé lankás az út. A Hermann Háztetőt (884m) Remete-hegyen elég könnyű volt megtalálni, bár a túravezető sráctól kaptam egy kis segítséget: a térképen ott egy nyereg és onnét kell balra felmenni. Nem volt út, igazából átgázoltunk a mély avaron. A csúcson sem volt kilátás, csak szép magas bükkfák, néhol sűrűbben, néhol ritkábban.

Visszamentünk a K jelzésre és próbáltuk keresni a pici nyilat jobbra egy bükkfán, amely felvezet minket a Nyerges-hegyre (820m). Sikerült. A Nyerges-hegynek az a lényege, hogy két csúcsa van. A nyíl után elindultunk fel a csúcsra, út/ösvény hiányában úgy az irányt megtippelve. Könnyú volt kitalálni, hogy mikor értünk fel: kilátás nyílt a szlovákiai oldalra, meseszép volt.

Előzmény: larzen (4636)
larzen Creative Commons License 2003.10.13 0 0 4640
Köszönöm!
Előzmény: mosomedve (4637)
larzen Creative Commons License 2003.10.13 0 0 4639
Zete!
Sajnos november elsején lesz a Piros 85, aminek nagy prioritása van. Igazán kár.
Előzmény: Zete (4604)
Zete Creative Commons License 2003.10.13 0 0 4638
Láttátok a vasárnapi Főtér c. adást?
Tab és környékéről volt szó, s meglátásom szerint igen jól sikerült a produkció. Egész jól összehozták az anyagot: volt szó a bábonymegyeri betyárokról, bemutatták a tabi fafaragó galériát, a zalai Zichy-múzeumot, az andocsi műemléktemplomot. De nem maradt ki a Zichyek névadó faluja, Zics sem, sőt Törökkoppányba is elmentek. Meglepően sokat mutattak a tájból is, pl. szerepelt a Török-kút és környéke is. Csak egy hiányzott: a DDP-túráról nem tudtak az illetékesek, bár azt megemlítették, hogy: "Tabot sok turista keresi fel." :)

Eddig is szerettem volna túrázni ezen a vidéken, de ez a film végleg meggyőzött arról, hogy ide el kell menni. /Szal a DDP nyitótúra Siófoktól indulva erősen tervbe van véve nálam, még idén./

Larzennek:
4598-as hozzászólást olvastad? /Zemplén, OKT/

mosomedve Creative Commons License 2003.10.11 0 0 4637
A keresett Zemplén csúcsok K-Ny/É-D koordinátái az 1992-es Kartográfia Zemplén térkép alapján:
Kakas bérc 25-26/22-23
Nyerges hegy: 27-28/21-22
Kerékgyártó bükk:25-26/21-22
Dorgó:10-11/15-16 (A gerinc déli részén van a pont)
Tokár tető: 9-10/16-17

Előzmény: larzen (4636)
larzen Creative Commons License 2003.10.10 0 0 4636
Néhány 700-as csúcsot nem találtam a Zemplén térképen: a Nyerges-hegyet, a Kakas-bércet, a Dorgó-tetőt illetve a Tokár-tetőt és a Kerékgyártó-bükköt. Tudom, hogy ez az utolsó kettő nem tartozik már a mozgalom csúcsaihoz.
larzen Creative Commons License 2003.10.10 0 0 4634
ps. nem ígérem meg, hogy még ma kész lesz. :)))
Előzmény: Törölt nick (4631)
larzen Creative Commons License 2003.10.10 0 0 4633
Formátum mindegy, úgysem tudod SQL parancs formában megadni. :) De sokkal gyorsabb/pontosabb copy-paste-elni, mint beírogatni.
Előzmény: Törölt nick (4631)
asciimo Creative Commons License 2003.10.10 0 0 4632
Te aztan nem birsz magaddal... mintha magamat latnam a K100 elott 1 honappal..
Előzmény: Törölt nick (4631)
larzen Creative Commons License 2003.10.10 0 0 4629
Osszuk meg a munkát, jó?

Feladat: elkészíteni a DDK és az AK pecsételőpontjainak a listáját, lehetőleg távadatokkat is.
Én meg megcsinálom a szükséges programmódosítást. Bár nem nagy meló egyik sem, pár órát el kell vele játszadozni.

Ebben az a jó, hogy 1x kell megcsinálni, utána nem kell vele foglalkozni. Az OKT fórum programjához ill. adatbázisához nem kellett hozzányúlnom az indulás óta.

Güsziológus Creative Commons License 2003.10.10 0 0 4628
RP-DDK lista

Nem akarok Larzen helyett szólni, de valóban az a helyzet, hogy minimális volt a potenciális érdeklődés a topicban. Az AK vonatkozásában ez hatványozottan igaz. A nyáron túrázó csapat minden infót megkapott, amit csak adni tudtunk (kvte meg én).

Írtam már, most megismétlem.
Van táblázat, részben fel is van töltve.
Folyamatosan beszámolok a túráról, de a táblázat akkor lesz átadva (remélem, még az idén), amikor befejezem.
Speciális az RP-DDK, mert alternatív bélyegzőhelyek vannak.

Ha valaki konkrét kérdést tesz fel, konkrét választ kap, általában 24 órán belül.

Azt hiszem, hogy a TTT nem gazdája a túrának, Larzen kényelemből (nincs saját tárhelye) tette fel a serverre, de a honlapról nem elérhető.
Ez így korrekt, szerintem.

Előzmény: Törölt nick (4622)
nagypapi Creative Commons License 2003.10.10 0 0 4627
Azért a menetrenddel vigyázzatok, nézzetek alaposan utána, a Volán társaságok nem biztos, hogy tudomásul veszik a munkanap ledolgozást.
Május 1-én is volt ilyen munkanapcsere, akkor pl. a Borsod-volán 4 napig vasárnapi menetrend szerint közlekedett (szombaton is).
Előzmény: lükepék (4624)
HEV Creative Commons License 2003.10.10 0 0 4626
RP-DDK
Egyesületünkből a közelmultban 5 fő befejezte az RP-DDK teljesitését, Bali Ferencné, Bosnyák Krisztián, Bosnyák Krisztiánné, Szép József, Szép Róbert. Ők nincsenek net-közelben, nem irnak élménybeszámolót, és nem is olvasnak topicot, "csak" túráznak.
HEV Creative Commons License 2003.10.10 0 0 4625
A VÁR hivatalosan ZÁRVA van az állagára való tekintettel, erre mindenféle kis feliratok figyelmeztetnek is a helyszinen , kivülről mindenképpen körbenézhető. A nyári szezonban - nemhivatalosan - volt ott egy úr aki beengedte a látogatókat / erről irtam is ide / de valószinőleg most, hogy csökkent a forgalom már nem működik ez a rendszer.
Jelenleg talán a faluban célszerű pecsételtetni, bárhol amit találtok. Mellesleg egy nyalókás dobozt ki lehetne tenni, majd jelzem a Baranyai kollágáknak.

Előzmény: Rongyláb2 (4618)
lükepék Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4624
nem-nem persze.
De azért szbit is ki lehet venni.. :)
Így legalább jó lesz a közlekedés, és a boltok sem zárnak be 12-ig.. :)
Előzmény: Váci (4613)
asciimo Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4623
S-key-more, ez jo, igy se hivtak meg...:)

Jol erted amugy, csak egy fejbolintas kell meg Larzen reszerol. Biztos vagyok benne, hogy megkapod, de ez meg nem jelenti azt, hogy kezdd el bepötyögni. Meg aztan lehet, hogy megvan valahol a Neten a lista, akkor is felesleges ezzel szenvedni. Nezd meg pl. Felazsonal. (www.nexus.hu/felazso)

Előzmény: Törölt nick (4622)
asciimo Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4621
Larzennak szoljal, elegge fanatikus O is. Es gondolom nem nagy melo A meglevo 60valahany pecsetelohelyhez Copy-pasteval hozzabiggyeszteni meg többet. Csak kene egy lista a helyekröl.
Ha senki nem tud ilyenröl, szoljatok, megfogom a füzetem, es bepötyögöm.

Amugy a Kektura is lassan olyan lesz, mint ahogy Moldova irta a vasutasokrol:
"1970-re mar csak a hülyek es megszallottak maradtak a vasutnal."

Előzmény: Törölt nick (4619)
Váci Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4620
Igen, a Mecsek atlasz is okt. 15-öt ir. Ezért is mentünk vasárnap, ami még csak 5. volt...
Előzmény: Rongyláb2 (4618)
Rongyláb2 Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4618
A várban lévő múzeum hivatalosan okt. 15-ig tart nyitva.

Felhívtam az illetékest (Szőnyi János 06 30 216 90 54), aki azt a némiképp enigmatikus választ adta, hogy "már nem és még nem" látogatható a múzeum. És hogy a holnapi nap folyamán néhány fontos kérdésre remélhetőleg választ fognak kapni.
Bevallom, most már komolyan kezd érdekelni a dolog. :)

Előzmény: Váci (4611)
lesbőltámadó Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4617
Sziasztok!

Megszületett a beszámoló az első két napról, most közkincsé teszem. Íme:

1. nap (2003.10.03)
Zalalövő-Szentkozmadombja
táv ~ 35 km

Zalalövőn az új állomásépületben MTSZ bélyegzőt kaptunk. A következő pecsételőpontig (Kustánszeg) szinte végig erdészeti 'sztrádákon' (sóder, aszfalt) haladtunk laza tempóban. Sajnos itt nem sokat láttunk a tájból, elég veszedelmes köd volt, csak 11-óra felé szállt fel a pára, és sütött ki a nap. Ahogy beérünk Kustánszegre, egyből bepattinthatjuk magunkat egy presszóba (azt hiszem Viola néven fut). Itt sajnos nem tudtunk pecsételni, mivel a pultoslyány nem találta meg a bélyegzőt. Azért aláirattuk vele a füzetet, ami azért több a semminél, főként hogy az egész faluban minden más zárva volt, és Kislengyelben sem lehet pecsételni, a kocsma/vegyesbolt kombó szabadság miatt zárva, a turistaház ajtaja tárva-nyitva, de senki se volt ott, még pecsételőszerszám se. Így nagy bánatomban Becsvölgyén a Gondűző Sörözőben kértem egy biztonsági nyomatot a sör mellé. Feltöltődve indultunk tovább Petrikeresztúr és Zalatárnok felé. Petrikeresztúrig egyszerűen követhető az út, utána a szőlőhegyen kell egy kicsit jobban figyelni, de nem vészes. A Vitaitanyánál kevertünk még egy rövidet, de az atlaszt elolvasva könnyen be lehet lőni a helyes irányt.
Zalatárnokon a Hangulat italboltban kaptunk céges bélyegzést.(Beléptemkor egy nagylendületű italfogyasztó megjegyezte:'Nini, e csiga. Hátán hozza a házát':). A frissen felújított templom körül szépen öltözött bácsik és nénik gyülekeztek, nagy fekete autókkal, rendőrmotorossal, miazmással. Nem tudom milyen célból, bár lehet hogy a Deák emlékév miatt (az atlasz szerint sokat tartózkodott Zalatárnokon). Szentkozmadombjáig aszfalt, mi a falu előtt vertünk sátrat, vacsifőzés, alvás. Azért 20 kilós zsákkal nem is kevés a 35 km. Jól kifáradtam.
A jelzésekről elmondható, hogy bár nincs túl sok belőlük, de a fontos helyeken mindíg van. Kb kétszer kellett elővennem az atlaszt, szinte térkép nélkül követhető a Kék.

2. nap (2003.10.04)
Szentkozmadombja-Lasztonya (Torhai forrás)
táv ~ 21 km

Szerintem Szentkozmadombján nem a térkép szerint megy a jel, de mindegy, egyértelmű az útvonal. Hamar Rádiházára értünk, szerencsére a Csikós csárda nevű bolt nyitva volt, MTSZ-es bélyegzőt kaptunk, megreggeliztünk, majd elindultunk Szentpéterfölde felé. Itt az út, ami felvisz a szőlőhegyre, egyből megváltoztatta a dombságról alkotott elképzeléseimet :). Bár lehet, hogy csak a nagy zsák miatt tűnt olyan hosszúnak és meredeknek az emelkedő. Az út gyönyörű, először erdei séta, majd zöldellő rét egy völgyben. Itt hatalmas robajjal elvonult mellettünk egy tereplovas csapat is. Sajnos Szentpéterföldén a kocsmát félig zárva találtuk (csak a rács volt zárva). Itt egy kicsit pihentünk, vártuk a nyitást. Ilyen kihalt települést régen láttam, tökéletes csönd, az első embert fél óra múlva láttuk meg, akitől egyből érdeklődtem a kocsma nyitvatartása felől (nem volt kiírva). Ő elmondta, hogy 5 éve él itt de még nem bírt rájönni a kocsma meg a bolt nyitvatartásának rendjére :). A kocsma melleti posta is csak 7.30-10-ig van nyitva. A Szentpéterfölde utáni vadászháznál a kék irányában (az erdő és rét határán) céltáblák vannak kirakva, lehet, hogy lőnek a futó/vad/turistákra :) vagy :(. A vadászháztól végig kellemes erdőben haladunk, a kék többször letérít minket a szállítóutak melletti ösvényekre. A Lasztonya ismét egy apró falucska, nem tudom hol lehetne itt egyáltalán pecsételni se bolt, se kocsma (vagyis én nem láttam). A faluból egy meredek kaptatón felkapaszkodtunk a szőlőhegyre, én innen látni véltem az otthont (Kőszegi hg.), olyan tiszta volt az idő a front után (sajnos nem sokáig, mint később kiderült). A Torhai forrásnál (ami az atlasz leírásával ellentétben nem volt túl bővizű) vertünk sátrat.
Rádiházától a jelzések újnak tűnnek, sokkal sűrűbbek az előző napi szakaszénál. Az útvonal egyszerűen gyönyörű, teljesen bepörögtem a Zalai dombságtól.

nagypapi Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4616
Néhány száz hozzászólással ezelott már felvetettem egy DDK-s fórum létrehozásának gondolatát, addig jutottunk - amit el is fogadtam -, hogy a teljesítők jóval kevesebben vannak, mint az OKT-n, nem nagyon lennének beírások. Az AK-re ez hatványozottan igaz.

Viszont talán megvalósítható lenne egy olyan oldal, ahol a jelvényszerző túrák lennének összegyűjtve, útleírással, letölthető igazolólappal, fórummal és hasonlókkal. Az MTSZ-es oldal is megfelelo lenne e célra, ha valaki karbantartaná és frissítené néha…
Ez a múltkor jutott eszembe, mikor Lienka mérgelődött, hogy nem kapta meg a Fejér megye turistája igazolólapot a szövetségtol. A lap egyébként letölthető a megyei szövetség régi honlapjáról (www.fejer-tura.hu, ha jól emléxem), de nem az Ő hibája, hogy nem találta meg. Nagyon kaotikus a helyzet.

A múltkor a gugliban böngésztem egy kicsit, ott találtam pl. a Vörösmarty jelvényszerző túrát is (1./d), amirol eddig nem is hallottam.

Güsziológus Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4615
Ajánlom figyelmedbe az alábbi lapot:

kektura.lap.hu

Innen, a jobb alsó sarok táján elérhető a "fórum".
Igaz, hogy a szöveg: "pecsételő helyek".

Előzmény: Törölt nick (4614)
Váci Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4613
Ugye nem felejtettétek el, hogy 18-a munkanap?
Előzmény: lükepék (4612)
lükepék Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4612
Putnok-(Bánkúti th)-Szarvaskő túra
okt.18-19-én. Alvás a th-ban, esetleg előre szólunk, hogy tuti legyen hely meg ágynemű. Akit érdekel, nosza, szóljon!
eddigi jelentkezők:
Tibet
Efemm
..
..
Lp
Előzmény: lükepék (4601)
Váci Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4611
Vasárnap voltam ott a gyerkőcökkel, a várkapu bezárva, mindenfelé "Vigyázat, omlásveszély" tábla, "életnek" semmi jele.
Előzmény: Rongyláb2 (4608)
Rongyláb2 Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4610
helyesen: Mecsekbe

bocsánat

Güsziológus Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4609
Sülysáp / Nagykáta

A Tápió-mente turistája mozgalom viszonylag fiatal, de már több topicos teljesítője is van.
Én is belevágtam a Kincsem túrán, lett is három pont egy napon.
A Szent Iván Éji Sóút (éjszakai) előtt sikerült újabb négy pont, de még 4 hátravolt.
Szombaton egy kiruccanás keretében jártunk Sülysápon és Nagykátán.

Talán másokat is érdekel.
Sülysáp két faluból áll, Tápiósápból és Tápiósülyből. Közös a vasútállomás a két település között halad a 31-es út. Most már egy a kettő.
Tápiósáp az északi rész, Süly a délkeleti. Jó hosszú falu.

Mi Tápiósápon jártunk. A temetőnél van a „múzeum”. Nem hivatalos az elnevezés, mert nincs képzett muzeológus, de a gondnok nagyon lelkes és a régi iskolában kiállított tárgyak igazán jó állapotban vannak és sokféle van. Aki arra jár, nézzen be!
A falu egy keskeny völgyben van, a templom a „hegyen”, a temető mellett. Van panoráma és egy kis bástyaszerűség, zászlórúddal. Épp szüreti felvonulás volt, mikor arra jártunk.

Nagykáta azt hiszem, város. A vasútállomástól a Fő-térig vezető sugárúton sétáltunk, benéztünk a temetőbe. A Keglevich kápolna elég siralmas állapotban van. Izgalmasak a kerek templomok. Jelenleg ez a ravatalozó. Többet érdemelne, hisz kora tanúsítja, hogy régen is lakott település volt Nagykáta. A Falumúzeum sajnos épp össze akar roskadni, nem látogatható.

Van viszont egy kellemes vendéglő, ez volt egyik úti célunk.

Van termálfürdő is, de csak szezonban.

Hát, röviden ennyi.

Rongyláb2 Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4608
Bezárt? Miért? Csak télre?

(Jövő héten készülünk a mecsekbe, jó tudni)

Előzmény: Váci (4607)
Váci Creative Commons License 2003.10.09 0 0 4607
Apropó DDP.

Meg tudnátok mondani, hogy a bezárt Máré-vár helyett hol lehet pecsétet/nyalókát szerezni?

Előzmény: HEV (4606)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!