Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.14 0 0 308
Na, ennyit a mai munkámról :))
Előzmény: GuessLess (301)
milena85 Creative Commons License 2005.07.14 0 0 307

 

Jesszusom, tényleg ez után érdeklődik valaki??? Egyébként valószínűleg pénteken, de legkésőbb hétfőn lesz új rész A bajkeverőből :D

Ajánlom nézegesd majd a http://tiltottrengeteg.gportal.hu -t

Üdv

Előzmény: pulipinty (304)
Melkor. Creative Commons License 2005.07.14 0 0 306
 Mondasz valamit !!!   :(((
Előzmény: eszkiesz (305)
eszkiesz Creative Commons License 2005.07.14 0 0 305
Közben olyan könyvekkel van tele a könyvesbolt, hogy feláll a toll az ember hátán.
Előzmény: Enahma (303)
pulipinty Creative Commons License 2005.07.13 0 0 304

Sziasztok!!!

 

Mikorra várható a Bajkeverő folytatása? Már alig várom.

Enahma Creative Commons License 2005.07.13 0 0 303

 

Lehulló kötelek 4. fejezet itt:

http://gportal.hu/gindex.php?pg=4577255

 

Ami meg a kiadók önösszetörését illeti, kedves Expelliamus: ha elsőkönyves vagy, és nincs hátszeled/pénzed/hirdetési céget birtokló nagybátyád, a kiadók vonakodnak. Mert az olvasók nem vesznek "csak úgy" a kezükbe bármit, és addig nem derül ki, hogy jó, amíg el nem (v. bele nem) olvasták, vagy megfelelően el nem mondták nekik, hogy az illető könyv "must-read".

Engem volt amelyik kiadó (egészen pontosan 3 db) anélkül küldött el, hogy BELENÉZTEK volna a kéziratba (ami a negyediknél van, ami véletlenül éppen az Animus). "Sajnáljuk, de ilyen terjedelmű művet elsőkönyves szerzőtől nem áll módunkban kiadni" - írták, többek között a legnagyobb magyar könyvkiadó és -terjesztő vállalat.

 

Ez a jelenlegi magyar könyvhelyzet.

 

E.

dskywalker Creative Commons License 2005.07.13 0 0 302

Aha, szolnoki vagyok, ott születtem, ez az én világom.:) Na jó, nem lírázok.

 

Viszont tegnap nem kamuztam, tényleg megírtam a biztonsági őrös történetet, csak egyelőre nem tudom hova felrakni... a címe egyébként: Éjjeli őrjárat.

Elküldöm karbalánnak, hátha ő tud segíteni:)))

 

 

Donát.

Előzmény: milena85 (300)
GuessLess Creative Commons License 2005.07.13 0 0 301

Ha esetleg még nem találkoztatok ezzel a történettel, szívből ajánlom:

 

Harry Potter and the Battle of Wills by Jocelyn

Genres: Action/Adventure, Drama

Summary: Post-OOTP, Harry mourns his godfather as the war begins in earnest. If the Order of the Phoenix is to win, old quarrels must be set aside and new alliances forged. Snape-mentors-Harry (eventually)

 

Most lett vége a történetnek, ma került fel az Epilógus. Itt találjátok:

 

http://owl.tauri.org/viewstory.php?sid=1185

 

üdv,

GuessLess

milena85 Creative Commons License 2005.07.13 0 0 300

 

Azért mindezek után már nem lehet nagy kunszt!!!

Tényleg szolnoki vagy? Én is :))) Na jó, már egy ideje PEsten lakom az egyetem miatt, de oda vagyok bejelentve!!! A szép, magyar alföldre!!!! :)))

Előzmény: dskywalker (292)
Expelliamus Creative Commons License 2005.07.13 0 0 299

Miraxot győzködjük, hogy írjon nem-HP regényt, ha nem törik szét a kiadók érte magukat, akkor senki másért!!!!!  

 

A legtehetségesebb ficíró, akit valaha olvastam, és ezzel a véleménnyemmel nem vagyok egyedül, sőt.     A napokban olvashatjátok a Rejtett vér c.  HP regényének legújabb (5.)  fejezetét a www.fay.uw.hu és a www.darkarts.hu weboldalon, maga a varázslat, úgy ír, hogy az ember csak hüledezik, hogy ilyen írás is létezik...  Főleg, ha valaki ELSŐRE ilyet és így ír.  

 

Egy valódi és páratlan írás, must read....:.-))))))))))))

 

 

gulyasg Creative Commons License 2005.07.12 0 0 298
Várjál pár napot, akkor adok négy nevet, és dokumentum-riport lesz belőle. :)
Előzmény: dskywalker (293)
dskywalker Creative Commons License 2005.07.12 0 0 297

Én direkt lassan fogok haladni! Hogy mindent megértsek. Addig viszont nem nézek a spoileres oldalakra -csak a megjelenésig, és a megjelenés után.

 

Donát.

Előzmény: setesuta (296)
setesuta Creative Commons License 2005.07.12 0 0 296

Ahogy olvasol, egyre inkább belejössz. Az én angoltudásom a középfokú alatt van és angolul is olvasok. Nem azt mondom, hogy tökéletesen értek mindent meg lassan is megy, de megéri.

Előzmény: dskywalker (290)
dskywalker Creative Commons License 2005.07.12 0 0 295

Ez is egy módja egy rövidítésnek... most gondolj bele... mivan ha, a félvér herceget Bvapé Ebőnnek hívják, és Harry rácsodálkozik

 

Őh... Bvapé Ebőn... uram... őh, mit csinál itt?:)))))

 

Donát.

Előzmény: karbalán (294)
karbalán Creative Commons License 2005.07.12 0 0 294
Öh Bvapé Ebőn :-)
Előzmény: dskywalker (293)
dskywalker Creative Commons License 2005.07.12 0 0 293

Most teljesen elkapott a HBP láz... éppen ezért arra gondoltam, hogy írok még ma egy rövid novellát. A címe:

 

Őrültek háza - Beosztott voltam a premier éjjelén - Egy biztonsági őr naplója:)

 

Kicsit hosszú cím, majd rövidítem:))))

 

 

Donát.

dskywalker Creative Commons License 2005.07.12 0 0 292

Well, that's a good question...

 

 

Meg fogsz lepődni, de fordításban rengeteg tapasztalatom van... lássuk csak. Szolnokon lakom, lefordítottam egy Hozam klub prospektust magyarról angolra(!) ami tartalmazta a Hotel szolgáltatásait (egyszerű) a város leírását(közepes) a részvénytársaságának a működését( dög nehéz, köztük olyanok, hogy adóellenerzés, adónövekedés, stb...). Emellett a Star wars fórumon én voltam a fordító, George Lucas és egyéb emberek kritikáját, spoilereit egy éven keresztül fordítottam... szóval fordításban van tapasztalatom, csak HP olvasásban nincs:))))

 

Donát.

Előzmény: tothem (291)
tothem Creative Commons License 2005.07.12 0 0 291
Kedves Donát!
És, hogy kívánsz tapasztalatot szerezni? Hidd el, hogy a nyelvgyakorlás legjobb módja, ha sokat fordítasz. Erre nagyon jók a színvonalas angolnyelvű fanficek, mert aránylag egyszerű a nyelvezetük, és érdekes a témájuk. Sokkal jobb ezeket fordítani, mint egy dögunalmas vezércikket. :)))

Üdv: tothem
Előzmény: dskywalker (290)
dskywalker Creative Commons License 2005.07.12 0 0 290

Enamha, ehhez csak gratulálni tudok. Én is sokat gondolkodtam azon, hogy bele kellene fogni valami más történetbe is, csak hijján vagyok valamivel, ami nagyon fontos ebben a szakmában: kitartás. Nehéz ezt beismerni, de nem vagyok kitartó... ezért szoktam verseket írni. Rövid... verseket. NA jó, nem annyira rövid, de egy könyvhöz képest... szóval nem elbeszélő költeményt:)

 

Visszatérve a HP-hez: Mindenki mondja, hogy középfokúval simán elboldogulnék. Értem én, nem is ez a gond, hogy a mondattani szerkezeteket, stb. nem érteném, hanem tapasztalat híján félek belevágni. Ez van. Egyébként köszönet a válaszokért. Egyelőre egyébként a Páratlan év előre olvasásában gondolkodom, mert annyira, de annyira, de annyira jó... Egyébként jelen állás szerint így van a fanfic sorrendem:

 

Páratlan év

Lehulló kötelek

Változások

Csillogóan kék szemű fiú

Bajkeverő

 

 

Donát (ez nem fanfic:).

Előzmény: Enahma (287)
okineee Creative Commons License 2005.07.11 0 0 289

Hello!

Nagyon szeretem a fanficeiteket!Nagyon tehetségesek vagytok!

A Lehulló kötelek következő fejezete még ma felkerül, vagy csak holnap?

Én is szurkolok neked!

eszkiesz Creative Commons License 2005.07.11 0 0 288

Enahma,

szurkolok Neked!

:-)

Enahma Creative Commons License 2005.07.11 0 0 287

A könyv: ahogy JÉGmadár már mondta is, a nyomorú Csodaidőkről van szó.

A kiadók utálnak, mert hosszú könyv, én meg elsőkönyves vagyok.

 

Most mondjam meg nekik, hogy ez nem igaz? Hogy több ezren olvastak eddig, és hogy az írásaimat lefordították lengyelre, oroszra, spanyolra, olaszra, litvánra, franciára és magyarra (igen, mert angolul írtam őket)?

 

(Na elég a nagyképű dumából, ezért az előző mondatot kicsinyítem.)

 

E.

Előzmény: dskywalker (283)
Enahma Creative Commons License 2005.07.11 0 0 286

Az angolt én írtam (ez látszik is rajta - a te középfokúddal simán elboldogulhatsz vele, ha nem akarsz várni a köv. részekre - a teljes trilógia már másfél éve kész van.)

Enelen fordítja, akkor átküldi nekem, én belejavítok, végül jinjang elolvassa és a gépelési/helyesírási/értelmi hibákba beleköt. Ezeket a belekötéseket vagy elfogadom, vagy nem (többnyire igen), aztán felteszem a weboldalamra és a ff.netre.

 

Apropó, 2 perce kaptam meg a 4. fejezetet, tehát nemsokára fent lesz! Jinjang, vigyázz!!!

 

E.

Előzmény: dskywalker (282)
JÉGmadár Creative Commons License 2005.07.11 0 0 285

Ne legyel mar ennyire gonosz...:))

 

Donat, Enahma azon kivul, hogy HP fanficeket irogat szabadidejeben, irt ill. ir egy teljesen sajat regenyt is. A cime "Csodaidok" es honlapjan ezt is megtalalod. Sztem erdemes elolvasni..:)) Szeretne kiadatni, igen, olyan rendes konyvformaban, amit aztan majd meg lehet vasarolni a boltban. Csak hat nem olyan konnyu zoldagra vergodni a kiadokkal...

Előzmény: bubu88 (284)
bubu88 Creative Commons License 2005.07.11 0 0 284
Hát a Senkifiáról... :)))
Előzmény: dskywalker (283)
dskywalker Creative Commons License 2005.07.11 0 0 283

Ha már úgyis hülyének tetetős kedvem vagyok, akkor már megkérdezem:

 

"Gyerekek, az Animus még mindig hezitál a könyvemmel. "

 

Milyen könyvről van szó? :?

 

Donát.

Előzmény: Enahma (281)
dskywalker Creative Commons License 2005.07.11 0 0 282

Jajj, ne haragudj, nem akarom letolni, meg szerintem ez nem olyan dolog, ami döntően befolyásolná az írás megítélését. Csupán az a helyzet, hogy most nincs erőm megírni a kritikát, amelyben esetleg ezt megkérdezhetném, viszont a válasz meg nagyon érdekelt:) Bocsi, ha esetleg gondot okoztam. Most már csak azt mondd meg(mert nagyon hülye vagyok), hogy

 

a)ki írta az angolt (eddig úgy jött le, hogy te, de most már ebben sem vagyok biztos:))))

b) ki fordította?

 

 

Igen... most, hogy már kellő képpen lejárattam magamat, talán visszatérhetünk a napi témákhoz:)))))

Előzmény: Enahma (281)
Enahma Creative Commons License 2005.07.11 0 0 281

Kedves Donát!

 

NEM én fordítom az írást, hanem Enelen, én csupán átolvasom és küldöm tovább jinjangnak, aki szintén átolvassa. És hidd el, nekem fel sem tűnik az angol név, mert én többet olvasok angolul, mint magyarul - valószínűleg ők is így vannak vele.

És van ilyen: még a HP fordításba is becsúsztak lefordítatlan nevek és egyéb kisebb hibák.

Nem igazán értem, hogy ha hozsannázni e-mailban akarod az opuszt, letolnod a mi kis triónkat miért ily' nagy nyilvánosság előtt kellett.

*hisztériásan zokog a háttérben*

;-)

 

OFF

Gyerekek, az Animus még mindig hezitál a könyvemmel. Még mindig nem adtak végső választ, csak azt, hogy tetszik nekik, és hezitálnak, hogy kiadják-e.

Most nem tudom, keseregjek-e, vagy örüljek a dicséretnek, és annak, hogy még nem rúgtak ki végleg?

*sóhaj*

ON

 

E.

Előzmény: dskywalker (280)
dskywalker Creative Commons License 2005.07.11 0 0 280

Enahma: Nem tudom, inkább e-mailt kellene írnom, de most lusta vagyok. A lehulló kötelekről lenne szó. Szóval csak azt szeretném megjegyezni, hogyha lefordítod az írásokat magyarra, akkor a szereplők neve is változzon légyszi (ez most "Agyar" kapcsán jutott eszembe, aki a 3 fejezet második részében végig "Fang", ami számomra elég zavaró. Meg asszem a második részben feltűnt egy Severus is. Az utóbbit gondolom csak nem vetted észre, de a Fangos hiba egymás után többször is szerepelt, ezért arra jutottam, hogy esetleg szándékosan használod az angol nevet... na mindegy, szóval csak azt szeretném kérni, hogy maradjunk a magyarban az Agyarnál:)))

 

Egyébként rendkívül lebilincselő! :) Nagyon tetszik. Részletes kritikát majd írok mailben a Boldog... -ról:)

Előzmény: Enahma (273)
tothem Creative Commons License 2005.07.11 0 0 279
Már megint nem sikerült a linket betennem! :(((
Tehát: www.angelfire.com/falcon/brigichan/index.htm

Üdv: tothem
Előzmény: tothem (278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!