Keresés

Részletes keresés

Titi 1 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11155

Sziasztok!2éves fiú csíkósmókimat fedeztetésre ajánlom!

kisufó Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11154

Gratulálok a kicsikhez itt a fórumozók között a 2011-es születésű első csikos mókus kölykök a tieid ezek szerint.Tavaly is volt ugy emlékszem egy alom ahol 2db kölyök született? Ugyanaz az anya vagy másik aminek most 2db született?

Előzmény: Lászy (11151)
Roland 99 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11153

Jó tudni :D

 

Árki Roland vagyok, én próbálok fiút keresni a lány mókimnak Soltvadkert környékéről.... Csepregi József írt e-mailt, hogy neki van fiúja Soltról...

Ezek szerint Te írtál???

Előzmény: cseter (11152)
cseter Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11152

Ha jól végig gondolom, velünk levelezel email-be.

A fiú egy éves, de még nem párzott.

Előzmény: Roland 99 (11139)
Lászy Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11151

Itt egy pár  kép a legújabb generációról, 5 perce készült a felvétel! Egy hetesek, elevenek, egészségesek. Mindkettő fiú, a fehér még várja családját.!

 

MogyiGazdik Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11150

Sajnálom, hogy felhoztam a témát... De csak amiatt tettem, hogy talán a kora miatt már nem lenne biztonságos, és nehogy baja legyen a mókuskának....

Előzmény: Lászy (11148)
gaborr81 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11149

Köszönöm a válaszokat.

Lászy Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11148

Sziasztok.

Opál volt neve a drágámnak, és valóban 6 éves volt.  A vemhességet szépen végigvitte, de az ellés már nem ment neki. Az állatorvos sem tudta megmondani, miért nem sikerült világra hoznia a piciket. Még most is fáj...

7 évesen biztosan nem pároztatnám már a kislányt. Örülj neki, hogy veled van, szeresd, kicsikhez meg szerezz be egy fiatal nőstényt.

Előzmény: MogyiGazdik (11147)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11147

Volt itt egyszer egy eset. Asszem Opál volt a neve, talán 6 éves volt, és talán Lászyé volt a mama. Hát mindannyian megkönnyeztük az esetet. A mókuci nem tudta már kihordani a piciket és meghalt. Ahogy megosztották velünk az esetet... Én sírtam rajta....

De nem tudom, hogy ez a kora miatt volt-e, mert amúgy nagyon jó mama volt. Ezt a tapasztaltabbak, vagy az érintett tudná neked legjobban elmondani.

Előzmény: gaborr81 (11143)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11146

Mi a szállítókalitós beterelést használjuk Almánál. Őt nem sűrűn lehet megfogni. Mindig teszünk bele kaját  ő meg mindig belemegy:) Mogyit gond nélkül bárhol, bármikor megfogom és visszateszem. De Almánál csak így, csellel működik a dolog.

 

Előzmény: Bella78 (11145)
Bella78 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11145

Kedves MogyiGazdik! Koszi az erdeklodest, Szotyi ketrece nincs olyan magas, mint a Ditty Mazsolajanak ketrece(videon lattam), viszont alapteruletre kb. olyan, nagyon jol erzi benne magat, a tolem telheto legjobban rendeztem be, szerintem szereti, legalabbis ahogy leszurom a viselkedesebol. A korat nem tudom sajna, de nagyon kicsi meg, kereskedesbol vettem, es abban a dobozban hoztam haza, amiben a tenyesztotol szallitottak a kereskedesbe, az volt a dobozon, hogy legfiatalabb, lany. Tenyleg pici a tobbiekhez kepest amiket latok kepeken meg videon, meg a kis farka sem olyan lompos, kis tokmag, nagyon edes. Es annyira orulok, hogy foglalkoztak vele, mielott hozzam kerult, mert nem fel a kezemtol, baratsagos kis mokus, csak nagyon turelmesnek kell lennem ahogy irtatok, hogy hetekig meg ne engedjem ki, nem szeretnek semmit elrontani, hogy joban legyunk a tovabbiakban is :))))))

Nagyon tetszett neki kint, es rosszul esett visszamenni,remelem csak ezert raplizott, a szivem megszakadt erte, de kis ido utan megnyugodott, es minden a regi,nem haragszik :))) ma is az ujjamrol nyalogatta a joghurtot, naponta tobbszor kinyitom az ajtajat, bedugom a kezem, odajon, megsimogatom, kezembol adok neki valamiket, elfogadja, es nem akar kiszokni az ajton, mintha nem is emlekezne, hogy kint volt. Bent is szokott jatszani, nagyon cuki, latszik rajta mikor jatekos kedveben van, de mar alig varom, hogy kint is lehessen, csodalatos elmeny, mikor kint kozelit hozzam, es kacerkodik, incselkedik.

Remelem tenyleg jol erzi nalam magat, mert azt szeretnem, hogy a legjobb elete legyen!!

Ha majd par het mulva kiengedem es nem akar visszamenni, mi a legjobb modszer a beterelesre, ez jo ahogy kivettem a kuckojat es belemaszott, visszatettem? Nem fogja megutalni a kuckojat, mert az csapda is egyben? Lehet, hogy valami kis szallito dobozt kene venni neki amibe becsalogatom, es visszateszem?                                                   

Előzmény: MogyiGazdik (11141)
kisufó Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11144

Kockázatos szerintem már ilyen korban a pároztatás,de mivel ezek a mókusok rabságban élnek kedvencként.A napi szükségleteiket bőséges ennivalóval sok gyümölcsel és vitaminokkal látjuk el.Igy egészségesek és erősebbek tovább élnek mint a vadonban.Egy fiatal anyamókus is elpusztulhat a fialásban sajnos történt már ilyen,te döntésedet  nem lehet befolyásolni ezek alapján amitt irtam lehet könnyitek a a döntésedben.

Előzmény: gaborr81 (11143)
gaborr81 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11143

Egy csíkos móki hány éves koráig pároztatható biztonságosan? Lili mókus kb. 7 éves, és most csipog, fütyül.

Bella78 Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11142

Nagyon koszonom Dittya a tanacsot, valahogy kibirom, hogy neengedjem ki egy darabig. Azert nem ertem miert nem megy vissza, mert ugy latszik, hogy nagyon jol erzi magata ketreceben. Mielott megvettem nagyon sokat olvastam rola, hogy mi a legjobb neki, es probaltam mindent ugy berendezni, Nagyon sok forgacsa van, a racsot is kivettem a ketrec aljabol, mert olvastam, hogy nem szeretnek racson lenni, szeretnek asni a forgacsban, igy is van, nagyon sok dolga akad a forgaccsal :) jarata van a forgacs alatt a nyari lakosztaly fele, ez egy felhenger alaku faronk, nappal ott szokott pihenni, amugy meg a kis odujaban alszik, ami az emeleten van neki, egy faodu, o belelte ki papirral, allatkereskedesben vettem neki specko papirt, olyan edes volt ahogy telepofaval hordta a papirt, meg lehet zabalni :) Hordja be a mogyikat is, teljesen otthonosan erzi magat a latvany szerint. Imad enni, eddig minden bejott neki amit adtam, alma, korte, ananasz, mandarin, afonya a kedvence!, paradicsom, gomba,erdei gyumolcsos joghurt,  meg a kukacokat, tucskot nem probaltam, a magos talkabol a szotyit szedi ki eloszor, Ja nem is irtam, hogy a kis dragam kislany, es SZOTYI a neve, mert imadja a szotyit, meg ugy is nez ki a kis csikos hataval, mint egy szotyi :)) Afonya nevet is kaphatta volna, mert egesz nap afonyat enne... Vizet nem lattam meg inni, szerintem folyamatosan eszi a gyumolcsoket, es azert nem kell neki. Van neki kis sarok wc-je, megvartam mig kivalasztja a sarkot hova pisil, kakil, es oda tettem, es ugyanugy odajar, igy sokkal konnyebb tisztan tartani a kecojat. 

Turelmesnek kell lennem, me csak 2 hete van nalam, lehet, hogy meg tobbido kell, hogy teljesen otthonosan erezze magat a ketrecben. Amugy egy ido utan abbahagyta a duhongest, es ugy nez ki mint aki mar el is felejtette az ugyet, hogy egyaltalan kint volt, orulok neki, mert attol feltem orokre haragszik ram, amiert visszatettem :))))) Tudom, hogy ez hulyeseg, de nagyon meg volt sertodve. Mar alig varom, hogy ugy mint a tied ki-be jarkaljon e ketrecbol. Lattam a videokat Mazsolarol, nagyon edes ahogy jatszik :) 

 

Előzmény: Ditty73 (11137)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11141

Valóban, amiket Ditty írt, az jó, most egy pár hétig ne engedd ki. Meg kell tanulnia, hogy neki az az elsődleges otthona, de néha kijöhet onnan kint körülnézni. Amúgy mekkora a ketrece? Úgy értem, ha elég nagy neki, nem szabadna, hogy ennyire felmenjen benne a pumba mert visszateszed. Amúgy mennyi idős? Lehet hogy ez még a gyüjtögető időszak miatti enyhe vadság jele. Ilyenkor nagyon akaratosak.

Előzmény: Bella78 (11135)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.03.19 0 0 11140

Változó. Nálam a fiút az ilyen dolgok nem érdeklik, de a kiscsaj már összerágott ezt azt. De szerintem mindig felügyelettel érdemes csak kiengedni őket, a biztonság kedvéért, mert nagyon kíváncsiak. Még akkor is, ha már kitapasztaltad, hogy érdekli-e őt az ilyen dolgok.

Előzmény: kisviráág (11133)
Roland 99 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11139

Milyen idős??? Merre laksz?

Előzmény: cseter (11123)
Cypern Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11138

Üdv, Kanadai vörös mókus kicsiket keresek, nincs véletlenül? illetve lesz-e? és mennyiért?

Üdv

Cypern

Előzmény: Jeges84 (10997)
Ditty73 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11137

Gratulálok Bella a kis mókuskádhoz, igen, tündéri aranyos lények, tényleg imádnivalók :-) Ez mindig így lesz egyébként, hogy kiengedés után a kecóba visszamenetel sérelmes, nagyon szeretnek kint lenni, de másnapra meg fog nyugodni. A lényeg, ha visszacsukod, utána ne legyél a közelében egy ideig (0,5 - 1,0 óra), ne ingereld semmivel. Utána finom falatokkal lehet kiengesztelni szegénykét.

 

Szerintem legalább1-2 hétig most  ne engedd ki (tudom nehéz, de eredményes lehet), szokja meg rendesen a kecóját, az odúját. Rendezze be magának, biztosíts elég forgácsot, szénát, alomanyagot, hogy azzal rendezze be az alvóhelyét. Néhány hét múlva, ha kiengeded, előtte zárj el minden olyan helyet a helyiségben, ahová elbújhat.

 

Mi egyébként késő du. szoktuk kiengedni Mazsit, hogy amikor elálmosodik, magától visszamenjen a kecóba aludni és amikor elaludt, akkor csukjuk rá a kecó ajtaját, így fáj neki a legkevésbé. És még egy fontos dolog: kint ne adj neki kaját, vizet, szokja meg, hogy a kajáért, vízért vissza kell mennie a ketrecébe és ha muszáj becsukni, olyankor ha bemegy enni, be is tudod csukni. Kintlétekor Mazsi is rendszeresen visszanéz a helyére, minden rendben van-e, eszeget, iszik,aztán kijön vissza rosszalkodni :-)

Előzmény: Bella78 (11135)
Ditty73 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11136

Az én Mazsolám nem rág meg semmit kint, mondjuk hallottam már esetekről itt a fórumon régebben, hogy miket rágott meg. Szerintem ha biztosítasz a kecón belül rendszeresen elég rágnivalót (faágak,  különféle mogyorók, dió, csirkecsont, rágókő, szépia), akkor kintléte alatt nem az lesz az első, hogy rágcsáljon, hanem hogy felfedezzen, játszon, szaladgáljon. Ha mégis kedve támad rágcsálni kint, óvatosan tereld el a figyelmét más dolgokra.

Előzmény: kisviráág (11133)
Bella78 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11135

Sziasztok! 2 hete vagyok boldog mokustulajdonos :) Imadom, zabalnivalo kis allat, es szerencses vagyok, mert eszik a kezenbol, hagyja magat simogatni. Viszont a segitsegetekre szorulok egy fontos kerdesben!!! Legyszi aki tud adjon tanacsot. 2  hetig szokta a lakosztalyat, tovabb nem birtam, kiengedtem a szobaba. Nagyon elvezte, mindenhova bebujt, mindent megvizsgalt, ugralt oromeben, csovalta a farkat, toporzekolt a hatso labaival, odajott hozzam, ugrabugralt, kezdemenyezte a jatekot, negyon edes volt, amivel gond van, hogy nem ment vissza a ketrecbe, olvastam, hogy ha megehazik, szomjazik, vagy magot akar elrejteni, akkor visszamegy, de esze agaban sem volt, mikor kijatszotta magat es elfaradt, bebujt egy fiokba a szekreny hatamogul kozelitve, es ott aludt egy rongyba burkolozva. Nem akartam hajkuraszni, meg eroszakkal visszarakni a hazaba, igy a kis odujat vettem ki a ketrecbol, es odaraktam, hogy hatha belemaszik, nagy nehezen belemaszott, es igy raktam vissza a ketrecbe. Ahogy eszrevette, hogy hol van, teljesen megvadult, ragta es razta a ketrecet, szet akarta szedni tiszta idegbol, hogy kijohessen, nagyon ideges volt, sajnaltam szegenyt, de nem merem felugyelet nelkul kint hagyni, nehogy baja essen. 

Amiben a tanacsotokat kerem, hogy mi a legjobb megolsdas erre, most ne engedjem ki egy darabig, hogymeg jobban szokja a helyet, vagy engedjem ki, es varjam meg mig magatol visszamegy? Hogy lehet elerni, hogy ki-be jarkaljon? Nagyon szeretnek vele jatszi, es o is boldog kint, teljesen mas, mint ahogy a ketrecben megismertem, rendesen ragyog kint, viszont kovetkezetesen szeretnem szoktatni, mi erre a legjobb megoldas?

Nagyon koszonjuk elore is a segitseget.

cseter Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11134

Szia!

Egy éves a fiú. Próbálkozott, aktív volt, de nem tudom, mert össze lett engedve másik fiúval is a lányka.

Előzmény: Lászy (11125)
kisviráág Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11133

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy amikor így kiengeditek a mókikat nem rágják meg a vezetékeket? Szöveteket?

Nekem csak hörim volt nagyon régen, és ő mindent megrágott, így a mókit eddig még nem nagyon mertem kiengedni.

MogyiGazdik Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11132

Rendben, akkor mindenképp szólj majd nekem, ha lesz:) És megkérhetlek majd arra, hogy csinálj nekünk majd róla képeket, miközben növöget majd?:) Lehet hülye kérés, de szeretnénk pindurkán is képeket majd róla:) De egyelőre persze legyen majd egyáltalán:) Amúgy Mogyink már egyre szelídebb, tegnap kint voltak mindketten Almával.Alma más téren szelídült, engedi hogy megfogjam, tetszik neki a simogatás. Tegnap rajtam mászkált egyszerre mindkettő:) Nagyon aranyosak voltak, felváltva ,,ették,, meg a fülemet.:D Néha Mogyi üldözte a szerelmével Almát, akit egyszer egyszer ez nem zavart:D Tündériek tudnak lenni, nagyot alkottak tegnap:)

Előzmény: roli310 (11131)
roli310 Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11131

Hát lesz, de még később. Sajnos csak 4anyamókusom vemhes, pedig 6db van. Az egyik Szipi anyukája (nála nem lesz fehér kicsi mert a hím és ő is barna), a másik Szipi testvére(ott biztos lesz fehér, mert a hím fehér), a harmadik egy fehér nőstény(ott is lesz fehér kicsi, barna hímmel párzott), a negyedik pedig egy barna nőstény, barna hímmel van pároztatva, viszont nem tudom hogy a szülei milyen színűek voltak, így ott is lehet fehér kicsi :) 

Így végülis 2-3alomban van rá esély hogy lesz köztük fehér lány :)

Előzmény: MogyiGazdik (11130)
MogyiGazdik Creative Commons License 2011.03.18 0 0 11130

Szia!

 

Mi mindenképpen szeretnénk egy hófehér kislánykát előjegyezni nálad.:) Minél tündéribb, annál jobb:) Már biztosra tudod, hogy lett fehér leánykád?

Előzmény: roli310 (11113)
roli310 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11129

Szipi meg a tesója tisztavérű barnák. Szerintem 4-7kicsinyük lesz. 4tuti. Ugye szipi a legelső, négyes alomból való, de az anyjának utána született még egy 6-os alomja, szóval remélem nekik is sok kicsinyük lesz :)

Az anyjuk is vemhes egyébként, talán 1,5-2hetes.

Előzmény: Lászy (11128)
Lászy Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11128

Cukinál úgy volt, hogy a Szöszi tisztavérű fehér, Cuki fehér barna, a hetes alomnál 4-3 a fehérek aránya. Tavaly Maja két fehér lányt hozott a világra  Szöszitől. Valószínű, több fehér lesz, de nem tudom.

Előzmény: roli310 (11126)
Lászy Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11127

lehet, mókás lenne az egy napon való ellés... szerinted hány móki van benne?

megnézted a mailjeidet, mert küldtem neked.

Előzmény: roli310 (11126)
roli310 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 11126

Tesójának is pont ekkora hasa van, és meg van rá az esély hogy egy nap ellenek :D 

Ez izgalmas lesz :) Ugyan attól a két szülőtől való 2lány, ugyan azzal a hímmel pároztatva, ugyan azon a napon elennek :D ÉS hogy a kicsik milyen színűek lesznek és mennyi, az is érdekes lesz, gondolom hasonló lesz minden, mivel testvérek.

Előzmény: Lászy (11122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!