Keresés

Részletes keresés

Múzsla Creative Commons License 2003.10.31 0 0 4773
Jelentem LEVIZSGÁZTAM!

Most elkezdem utolérni magam a munkahelyemen és közben olvasgatok is kicsit. Hétvégétől pedig beindulnak a túrák.

Másik problémám, hogy egy sor helyen csak fényképpel lehet bizonyítani, hogy arra jártam. Van valakinek tapasztalata az "elbírálás"-ról?

Jó híreim vannak Güszi! Nekem a Baranyai várak mozgalomból öt hely igazolásá fotóval történt. A szövetség simán elfogadta, sőt amikor átvettem a többi jelvényszerző túra kiírását még hozzá is tették, hogy nyugodtan lehet bármelyik pontot fényképpel igazolni.

További jó túrákat!
(Majd lesznek még kérdéseim.)

Előzmény: Güsziológus (4744)
Joeyline Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4772
A nyáron (mint itt is írtam akkor) megcsináltam az RP DDK Zalalövő-Rádiháza szakaszát, a bélyegzőhelyeket beírtam most az új fórumba.
Váci Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4771
"Én örültem neki, hogy nem a vágányok mellett...tehettük meg az utat."

Akkor Te nem vagy vasútbarát... (mint itt néhányan mások) :-)

Előzmény: olahtamas (4769)
Váci Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4770
"Na és a Sárvár-Gérce szakasz? :-)"

Azt már tavaly megcsináltam, lógtam egy napot a Rába-túrán. :-)
És egy kicsit "csaltam" is, mert az egykori vasút nyomvonalán mentem, ami kvázi párhuzamos és azonos hosszúságú a kékkel.

Előzmény: Törölt nick (4767)
olahtamas Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4769
A terep nem nehéz és jól ki van jelezve.
Én örültem neki, hogy nem a vágányok mellett hanem egy kellemes erdőben tehettük meg az utat.
Előzmény: Váci (4766)
nagypapi Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4768
Már korábban szó volt róla itt a topikban, és valamelyik turistalapban is. De ITT is találsz egy térképet, ami már a módosított útvonalat mutatja.
Előzmény: Váci (4766)
Váci Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4766
Ezek szerint már nem a vasút mellett kell vagy 5 km-t gyalogolni? Az atlaszban még igy van.
Egy kicsit kisértett a gondolat, hogy Szelestéről induljak és ne Bögötről (én is most voltam ott), mondván: a vasút mellett könnyű (és jó is :-)) gyalogolni, meg el se lehet tévedni...
Akkor még jó, hogy nem vágtam neki...
Előzmény: olahtamas (4765)
olahtamas Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4765
Üdv mindenkinek !

Mostanában kezdtem el olvasgatni ezt a fórumot is úgyhogy gondoltam én is beszámolok egy
szakaszáról a kéktúránknak amit a hosszú hétvégét kihasználva folytattunk.

Írottkő és Kőszeg között minden a legnagyobb rendben.

Kőszeg és az Ablánc csárda között:
A patyi hegynél kellet egy fél km-es kitérőt tenni egy kerítés miatt.
A kincsédi-mező és a szapari erdő között sok részen olyan sűrű az akácos,
hogy minden járható a jelzett út kivételével.
Az ablánc patakon való átkelés az ablánc csárda közelében elég meredek a sok
kidőlt fa miatt.

Ablánc csárda és Sárvár között:
Mindjárt az elején hiányzik a jelzés az aszfaltútról való lefordulásnál de csak egy út van a közelben.
A góri erdőnél gyenge a felfestés és a nyomokból ítélve az előttünk járó csapat is keresgélte az utat.
(itt kb500métert keresztülvágtunk az erdőn. szerencsére nem túl sűrű)
Alsószeleste és Bögöt között megváltoztatták az útvonalat viszont szépen ki van jelezve.

lükepék Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4764
Kinek-kinek mi a prioritása.. Épp tegnap méláztam én is, hogy persze lehettem volna pedálózóbb az egyetemen, és jobb jegyeim is lehettek volna, de akkor sem akarnék máshol tartani, mint ahol most tartok. tehát a befektetett energia tökéletesen kifizetődött, több meg csak hiába lett volna.
Előzmény: Váci (4763)
Váci Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4763
Sziasztok!

Az elmúlt napokban két túrán voltam:
1. Gérce-Káld
2. Bögöt-Sárvár
Minden úgy volt, ahogy a Nagykönyvben (Big Book...) meg van irva: pecsétek rendben, útvonalak jelezve, stb.

Más.
Múlt héten kaptam egy meghivót egy régi barátomtól, akivel együtt voltunk katonák, majd egyetemisták. A doktori disszertációjának megvédésére hivott meg. A meghivó egy kis füzet volt, amiben igen sok egyéb, "szuper-tudományos" dolog mellett volt két oldal, ahol az volt felsorolva, hogy a barátom hol, és mi mindent végzett el, szerzett meg, járt ki, teljesitett, stb. Két teljes oldal tele volt!
Nekem az jutott eszembe, hogy én valahogy elvégeztem az egyetemet, aztán azóta még csak egy vacak nyelvvizsgát sem voltam képes letenni.
Aztán az jutott eszembe, hogy nekem viszont van 4 darab ugyanolyan formátumú füzetem, amiben a pecséteket gyűjtögetem... :-)
Szerintetek csak az irigység mondatja velem, vagy valóban lehet, hogy jobban jártam (járok), hogy inkább a pecséteket gyűjtögetem?
(Lelkizés stop) :-)

Güsziológus Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4762
A lista folyamatosan készül, a problémám csak az, hogy hány településnél fejezzem be. Most 520-nál tartok. Mivel a 3200 reménytelen vállalkozásnak tűnik, kompromisszumot kell majd kötni.:o(

A listában keresés okoz némi fejtörést, mert vannak települések, melyeket sok túramozgalom érint.

Az AK azt hiszem teljes egészében komplett. "Beszámoztam" a túra által érintett településeket egy üres oszlopban (A101-A607). Ha erre rendezek, akkor megkapom a túra útvonalát.

Ha lesz időm, megcsinálom az RP-DDK-ra is, a települések már benne vannak a táblázatban.

Bár az is lehet, hogy inkább kezdem előről a túrákat:o))))))))

FAQ-GYIK
Ma kaptam meg a dokumentumot, megpróbálom még a héten érdemben lábjegyzetelni. Küldjem Neked?

Előzmény: larzen (4756)
lükepék Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4760
Fürge ürge voltam, megtettem az első bejegyzéseket a DDK fórumba!!! :)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4759
Hopp, visszavontam! :o)
Előzmény: (budai-)H.G. (4758)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4758
Larzen!

A linkelés nem sikerült! :o(
Megpróbálom beírással.

Előzmény: larzen (4755)
larzen Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4757
Előzmény: larzen (4755)
larzen Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4756
Güszi!
Ha elkészül a lista, feltehetjük a fórumok mellé. :) Még adminisztrátori accountot is adok hozzá.

Topik
OKT FAQ hogy áll?

Előzmény: Güsziológus (4745)
larzen Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4755
Topikosok!

Csináltam egy DDK fórumot, lehet írogatni bele.
http://ttt.tr.hu/ddk
Javaslatokat, hibajelentéseket várok.
Tudom, hogy most a két fórum nagyon hasonlóan néz ki, ezt majd orvosoljuk.
Kérdés, hogy kellenek-e szakaszok - tekintve, hogy az OKT fórumban sem túl népszerűek.

Jesper Olsen Creative Commons License 2003.10.30 0 0 4754
Úgy látom, ez csak álom marad.
Előzmény: Güsziológus (4750)
Güsziológus Creative Commons License 2003.10.29 0 0 4753
Egy kis előzetes a készülő összeállításból.

A településlista (RP-DDK „érintőpontok”) adott. Ki lesz egészítve azokkal a településekkel, melyek nem esnek útba, de van szállás és kis kitérővel megközelíthetők.

Pl.:

.
.
.
Gálosfa
(Bakóca)
(Pécs)
(Éger-völgy)
Abaliget
Büdös-kúti kh.
Fehér-kúti kh.
Zobákpuszta
(Komló)
Kisújbánya
Óbánya
.
.
.

A szállásokat minősíteni tervezem. Öt fokozat van jelenleg.

Nomád
Nagytermes
Apartman
Panzió
Szálloda

Az egyes fokozatok tartalma:

Nomád
Nincs világítás, nincs folyóvíz (se hideg, se meleg).

Nagytermes
Egymásba nyíló szobák, általában 4-6-8-10 ágy szobánként, közös mosdó (általában hideg-meleg víz).

Apartman
Önálló lakrész, összkomfort (fűtés, hideg-meleg víz, konyha).
Szállásadóval együtt, vagy külön, esetleg több apartman közös mellékhelységgel. A részleteket tapasztalatként lehetne megadni, kategorizálni ui. meglehetősen nehéz.

Panzió
Összkomfortos szállás, minimális szolgáltatással (pl. TV), általában reggelizési lehetőséggel.

Szálloda
Szállás, éttermi szolgáltatással, extrákkal (pl. szauna).

A településhez (helyhez) több szállás is tartozhat.

A szállásokról az alábbiakat érdemes tudni:

Rendelkezésre állás (csak szezonban, télen-nyáron)
Hol van a településen belül (utca, házszám, körülírás)
Étkezési lehetőség a településen, távolság
Fokozat
Van-e tapasztalat
Ki az „adatszolgáltató” (kezdeti állapotban én, ha van tapasztalatom)
Gondnok neve, vagy panzió/szálloda neve
Telefonszám
Weblap, ha van
Tapasztalatok, beszámoló jelleggel

Az ár általában a fokozat függvénye.

Nomád (1.000/fő alatt)
Nagytermes (max. 1500/fő)
Apartman (2000-2500/fő)
Panzió (2000-3000/fő)
Szálloda (3000-4000/fő)

Az első két kategóriában előfordul, hogy van minimum létszám.
A „felső” kategóriákban az ár általában 2fő/szoba (szobaár), van, ahol 1 fő esetén felár van.

Az adatok változását valahogy követni kéne, úgy pl. ahogy a „Larzen féle” fórumon ez megoldott. Az utolsó az aktuális.

Előrebocsátom, hogy kevés szállást ismerek. Ezek az alábbiak:

Körmend
Őriszentpéter
Kustánszeg
Bázakerettye
Mesztegnyő
Szenna
Teca mama (Éger-völgy)

Sokról tudok, van, amelyiket láttam, közelről, de nem ott aludtam.

Az adatokat egy EXCEL táblázatban tárolom, az infókat ide írom be, folyamatosan.

Ez tehát a terv, dióhéjban.
Lehet hozzászólni!

Güsziológus Creative Commons License 2003.10.29 0 0 4752
16. nekiveselkedés
(Lispeszentadorján – Bázakerettye)

[Búcsú Zalától]

Ha valaki figyelmesen olvasta a 3/1-es beszámolót, akkor rájött, hogy ebben bizony volt egy kis csúsztatás. Nem állt szándékomban kihagyni a Lispeszentadorján – Bázakerettye közötti szakaszt, de tény, hogy az eső miatt busszal tettem meg. A buszjegy egyúttal igazolása annak, hogy eljutottam Lispeszentadorjánig, de bizonyítja ugyanakkor, hogy busszal mentem. Ha ui. igazolásként váltok jegyet, akkor 9 forintos legolcsóbbat kérek. Ez teljes árú.
Ennyit bevezetésként.

Volt elképzelésem a pótlásra, de kosarat kaptam asszonykámtól. Így aztán nem lesz idén Olajos körút (azt hiszem, jobb így, hisz már most is nagy a sár), bár az igazoló füzetet beszereztem. Felültem a vonatra és mentem, hogy az eddigi leggazdaságtalanabb túrámon, a 3,9 kilométeres távot megtegyem.

A túra előtt egyeztettem a boltossal telefonon.
A bolt délig van nyitva (a busz érkezése 12:25), de különleges ajánlatot kaptam. Zárás után kocsival kijönnek a megállóba, és ott bélyegeznek. Így is történt. Jó érzés, ha az embert várják. Még jobb, ha odaér. Késett ui. a gyors és a majomringató nem várta meg. Az IP-vel kellett mennem (+120 pénz, hogy a fene essen a MÁV-ba, kifizettette!), mely a változatosság kedvéért most nem késett. Csak a mi vonatunkat „verték el” a vasutasok, az IC időben beért. Nem így egy héttel ezelőtt! Nem árt az óvatos tervezés.
Írok majd Csömödérről, ha hozzájutok, az sem mindennapos történet!

Van postahivatal a Lispe nevű településrészben is, de ez nem esik útba jövet-menet. Délben van egy rövid ebédszünet, de nyitva van, tán 15:00-ig. Érthetetlen, hogy ez az infó hogy maradhatott ki az atlaszból!

Onnan indultam tehát, ahol „feladtam” az eső miatt, a sportpálya nevű megállótól.

Az elágazásig nincs jel, de akkor, amikor kell, van. Piszok csúszós, agyagos emelkedő. Azt hiszem, abban az esőben fel sem tudtam volna mászni, hisz agyag és agyag. Egy keskeny csíkon van fű. Még jó, hogy az árnyékos részeken enyhén fagyott volt a talaj. Nagyon gyilkos szakasz.

A panoráma csodás, érdemes figyelmesen olvasni az atlaszt.

A térkép kissé zavaros, mert csak egészen a végén van gyümölcsös, jóllehet már az elágazás után „sárgás” területen járunk. Ettől függetlenül jól követhetők a jelek, kicsit zavaró, hogy a fonódó jelek nem ugyanazon a fán vannak. A P- szakasz jobban van jelezve, mint a K-.

Bázakerettyén van postahivatal, nyitva is volt.

Kihasználva a maradék – mellesleg csodálatos – időt elindultam a kéken, tovább. (Ismétlés a tudás anyja. Most láttam is a vidéket, ellentétben a "mért" gyalogláskor.)
A település végén keresztező P- jelzéseket követve ismerkedtem a településsel (igazán szép) és a körúttal.
A kultúrotthonnál van egy kis kavarás, meg aztán felújítás van. Lehet, hogy már nem kultúrotthon?
A strandnál van a legnagyobb meglepetés. Úgy jártam, mint a kanadai torkos borz. Szívtam nagyokat.
A jelek ui. nem az úton vannak, hanem a strand kerítésénél fel kell menni egy alig járható „ösvény” féleségen. Jel van, de ki a fene figyete?
Az út felkeres néhány olajkutat, majd közel kerül az országúthoz. Én ekkor vettem észre a jeleket és elindultam – visszafelé. Ismerős volt az országút, mikor elértem.
Az országút közeli szakasznál van egy erdőbe vezető út, erre nincsenek jelek. Ezért indultam, mint később kiderült, a visszafelé vezető jeleken. Az igazi jel nem véletlenül van a nekem akkor baloldali fán, az útvonal ui. bevezet az erdőbe, egy nagyon keskeny ösvényen keresztül. Nem könnyű észrevenni! Ráadásul vizenyős is a terület! Jó hír, hogy az erdőben már vannak jelek.
Újabb kutak (tényleg olajos a körút), majd kavicsos úton ereszkedünk Báza településrészig. (A buszmegálló az „alsó”.)

Mivel elbambultam a menetrendet és nem vettem észre, hogy van busz Borsfáig (Nagykanizsáig csak Borsfától van), elindultam gyalog az országúton.

Borsfán voltam már, mikor megjött a busz.
Kényelmesen elértem az esti (17:00) gyorsot, 21:30-kor már otthon voltam.

Már sötétedett, mikor a vonat elindult. A fene esne a téli időszámításba!

Elnézést, hogy kevartem a mozgalmakat, de azt hiszem, hogy érdemes a környéken eltölteni egy hetet. Emlékezetesebb marad az RP-DDK is és ez a vidék valóban csodálatos (Vétyem, Budafa, hogy csak az ismertebbeket említsem).

Güsziológus Creative Commons License 2003.10.29 0 0 4751
Érdekes, nekem az szokott szagos lenni, amikor gyalog megyek:o)))))))9
Előzmény: lükepék (4747)
Güsziológus Creative Commons License 2003.10.29 0 0 4750
Ugyanarról beszélünk.

Ezért tettem fel a költői kérdést, hogy "mekkora lenne az a lista?"

Előzmény: (budai-)H.G. (4749)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2003.10.29 0 0 4749
Te tudnál olyan helyet mondani (Magyarországon), amit nem érint valamilyen túramozgalom (főleg, ha úgy érinted, hogy túrázol közben min. 10 km-t)?
Mert én NEM! (Gondolj csak a Tamics-féle Ezrednyitóra! :o)
Előzmény: Güsziológus (4745)
Tibet Creative Commons License 2003.10.29 0 0 4748
off
fehér lap fele majd kellene ... tudod a legmagasabb pont miatt
on
Előzmény: lükepék (4747)
lükepék Creative Commons License 2003.10.29 0 0 4747
(én rendszeresen elfelejtem a váras papíromat magammal vinni, de egy fehér lapról utólag kivágott pecsét nem hinném, hogy gondot okozna.. A Nagy-villámról is így van pecsétem, amikor egyszer szagos kiránduláson (értsd, nem gyalog) jártunk arra, szereztem, és utólag beragasztottam)
Előzmény: Güsziológus (4745)
Tibet Creative Commons License 2003.10.29 0 0 4746
Kiegészítés a téli Mátrához

Vörösmarty Th. - Kékestető - Sirok
Reggel kocsival átmentem Sirokba, majd busszal fel a Mátraháza előtti Vörösmarty turistaházhoz. Itt gyorsan pecsételtem és elindultam a jeges úton. Futócipőben és a vékonyabb poláromban fáztam, ezért futottam a Mátraházai buszmegállóig, itt újabb pecsét és felmelegedés után nekivágtam Kékesnek. Egyidő után a sípályán kellett menni, emelkedett, de legalább nem fáztam annyira. Kerülgettem a fakitermeléseket és próbáltam kitalálni mennyire lehet még a torony, mert nem láttam belőle semmit. Hamar felértem és ott sem láttam a tvtornyot, olyan köd volt. Lementem a szanatóriumhoz pecsételni és kiderült, hogy a Bp busz csak 11 felé érkezik, így a váróban németet tanultam, amíg Lükepék, Roni és István megérkeztek.

A túra szép volt és a rövid táv ellenére elfáradtam. Gyönyörű volt a havas Mátra, az átfúvások, a hollók. A hómezőket sok helyen zöld avartakaró borította, a hirtelen jött hidegben a leveleknek nem volt idejük megsárgulni, hanem a fagy hatására egyszerre még zölden hulltak alá. Amit nem szerettem az a sár volt a déli lejtőkön és az alacsonyabb lejtőkön. Majdnem végig fáztam: a kezem, a lábam, az arcom, főleg ha megálltunk. Végig vágyakozva gondoltam a bakancsra, a kamáslira, a melegebb poláromra, nem hittem el, hogy októberben ilyen TÉL lehet. Szinte végig éreztem, hogy a cipőmben vízben tocsogok, ami néha hideg, néha langyos, de semmiképpen sem jó. A végefelé jól belehúztunk, ekkor már a botjaim és térdvédőm is hiányzott.
Sirokból haza, majd Bp-re vezetés után a térdeim fájtak és nem igazán akartak engedelmeskedni, igaza van Lükepéknek a Mátra sem viccel, szerencsére már jól vannak a térdeim.
Tanulság: néha a meteorológia is mondhat igazat.

Előzmény: lükepék (4730)
Güsziológus Creative Commons License 2003.10.29 0 0 4745
Van fogalmad ennek a képzeletbeli listának a méretéről?

Módszeresen gyűjtöm a mozgalmak igazoló füzeteit, bár eleddig csak egyet fejeztem be.
(Elnézést, de egyáltalán nem álszerénység, hogy nem említem az OKT-t és az AK-t. Ezek is mozgalmak és be is fejeztem a túrákat, de itt menni "is" kellett.)
Az általam összegyűjtött mozgalmak listáját sem tudtam még elkészíteni, nemhogy a felkeresendő pontokét. Igaz, van főállásom is, hisz valamiből élni is kell:o(
Mitől fontosabb egy hely, mint a másik?

Én eleddig több, mint 500 helyet (települést) regisztráltam (ezekben jártam is!), melyet valamely mozgalom (ttúrát is beleértve) érint. Elhaladtam ugyanakkor több tucat vár mellett, mert nem tudtam, hogy van VÁRAK mozgalom.
Hét végén elvittem magammal egy csomó papírt, de mikor elhaladtunk egy pont mellett kocsival, nem jutott eszembe, hogy jé, itt is lehetne pecsételni. Egyszer eszembe jutott, de úgy emlékeztem, hogy pont az a papír otthon maradt. Pedig velünk volt:o(

Lehet figyelni mások tapasztalatait, esetleg módszerét, de azt hiszem, hogy az igazi az, amikor az ember elkészíti "a" tervet. Gyakorlati tapasztalat, hogy a fele ennek ellenére kimarad!

Előzmény: Jesper Olsen (4742)
Güsziológus Creative Commons License 2003.10.29 0 0 4744
Mecsek, Vörös-hegy

Van belőle vagy 5.
Eleddig azt hittem, hogy a Patacsi-rét - Büdös-kút közötti az igazi. Van azonban egy Mecseknádasdtól délre is. A többi, azt hiszem, jelentéktelen, bár ki tudja?

Tudja valaki, hogy melyik kell a Mecsek turistája igazoló füzetébe?

Másik problémám, hogy egy sor helyen csak fényképpel lehet bizonyítani, hogy arra jártam. Van valakinek tapasztalata az "elbírálás"-ról?

asciimo Creative Commons License 2003.10.29 0 0 4743
varj meg a tanacsokkal, nem sokara lesz egy jo kis FAq
most nalam vesztegel, de nemsokara Guszinel fog landolni.
Előzmény: Palagyi (4741)
Jesper Olsen Creative Commons License 2003.10.29 0 0 4742
Nem ártana egyszer egy olyan listát is összeállitani, ahol minden "fontosabb" helységről kiderülne, hogy milyen jelvényszerző túramozgalom érinti. Pl. Nógrád - Országos Kéktúra, Várak a Börzsönyben, Nógrádi vártúrák... Igy az ember előre tudná, hogy mennyi pecsétet kell összegyűjtenie, hogy ne kelljen feledékenysége miatt többször visszamennie (mint nekem pl. a fent emlitett Nógrádba)...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!