Keresés

Részletes keresés

Ragen Creative Commons License 2016.10.28 0 0 25536

Az ajtó alatti toktóldóval kapcsolatban: nincs több toktoldó, ezért valamivel az alatta évő helyet is ki kellene tőlteni. Akkor beton esetleg?

Ha jól godolom, hőhíd nincs alul a toktoldó miatt.

Előzmény: gabeeen (25534)
AE ház Creative Commons License 2016.10.28 0 0 25535

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tapasztalt ablakosoktól. A 80-as években melléképületnek épült házrészhez szeretnénk kicserélni a régi fa ablakokat és ajtókat. Ma ez a melléképület már egy légtérben van a házzal. A cél az lenne, hogy fokozatosan kicserélnénk a nyílászárókat, mert az egész házon kb 30-35 nyílászáró van és egyszerre baromi drága lenne. A másik cél, hogy energetikailag a B29 falra kerülne olyan 15-16cm grafitos szigetelés. Törekednénk az Alacsony Energiaigényű Ház igény felé. A mi kisvárosunkban találtam egy nyílászáró beépítéssel foglalkozó céget, az lenne a kérdésem, hogy véleményetek szerint melyik ablakot lenne érdemes beépíteni és hogyan kellene beépíteni?

Jelen pillanatban 2db bejárati ajtóra és 2db nyílászáróra lenne szükségünk.

Ezek a referenciák: http://www.szentesablak.hu/referenciak

Ilyen ablakok közül lehet választani.

Milyen minőségűnek találjátok ezeket, és milyen gyakorlati dolgokra figyeljünk oda a beépítésnél?

Ezekre az ablakokra nem akarunk redőnyt, de B-NY kell, hogy legyen.

 

Szomszédos kisvárosban pedig őket találtam:

http://www.pentaglass.hu/alapfogalmak.php

 

Melyik ablakrendszert érdemesebb választani minőségre?

 

Köszönöm a tanácsokat!

 

gabeeen Creative Commons License 2016.10.28 0 0 25534

-Ha egy ablak elméleti magassága 120cm a rajzon, akkor a valóságban is annyi a beépítendő ablak?

Van tényleges és névleges méret, az ablak gyártók és forgalmazók tényleges mérettel dolgoznak ami azt jelenti hogy a nyílászáró pontos méretei vannak megadva a megrendelés visszaigazoláson.

Gondolom rajz alapján te az alaprajzot érted, ha igen akkor az ott lévő 120cm magas falrésbe 118cm magas nyílászáró fog kerülni.

 

 

- Erre jön még körbe a kávaszigetelés, amit falazáskor figyelembe vesznek.De ebben benne van a párkányfogadó is, vagy azt is le kell venni adni falazáskor?

A párkányfogadót nem szokták levenni mert a külső és belső párkány ide fog becsatlakozni.

 

 

- Ajtó alá ajánlottátok az alsó toktoldód. A padló rétegrendje 10cm szigetés, 6cm beton és 2cm a kiegyenlítés és burkolás. Ha a alsó toktoldó 10cm, akkor alatta hogyan alakítják ki rétegrendet? oda még 8cm-t valamivel ki kellene tölteni.

Az ajtó alá nagyon helyes hogy ajánlottak toktoldót neked. A 10cm nem egy szentírás ha van rá lehetőség lehet több is, kárt nem teszel vele :-)

Előzmény: Ragen (25532)
0l0 Creative Commons License 2016.10.27 -1 0 25533

Elvileg méretre gyártatott  esetben a rajzon szereplő adatok a tényleges méretet jelentik, amiben az ott felsorolt (iedális esetben a rajzon is szereplő) toktoldók, párkányfogadók normális esetben benne vannak. Persze lehetnek egyéb esetek is...

Mehet keményebb fajta XPS lap, akár a toktoldó helyett, vagy az alá is.

Szerintem, de nem vagyok szakember.

Előzmény: Ragen (25532)
Ragen Creative Commons License 2016.10.27 0 0 25532

Sziasztok!

 

Kép beépítési kérdésem van, amiben kérném a segítségeteket:

-Ha egy ablak elméleti magassága 120cm a rajzon, akkor a valóságban is annyi a beépítendő ablak?

(Erre jön még körbe a kávaszigetelés, amit falazáskor figyelembe vesznek.) De ebben benne van a párkányfogadó is, vagy azt is le kell venni adni falazáskor?

- Ajtó alá ajánlottátok az alsó toktoldód. A padló rétegrendje 10cm szigetés, 6cm beton és 2cm a kiegyenlítés és burkolás. Ha a alsó toktoldó 10cm, akkor alatta hogyan alakítják ki rétegrendet? oda még 8cm-t valamivel ki kellene tölteni.

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.27 0 0 25531

Ja.

Vagy ha át akarja fordítani a stadurfal mellől a szomszédos falra, akkor vegyen egy 5 rétegű csövet. az könnyen illeszthető, hajlítható, persze csövesember csinálja meg. Az ablakcsere után, úgyse kell már akkora méretű-teljesítményű, kisebb is elég lesz oda. A stadurfal, meg úgy általában minden sokkal jobban szigetel mint az elődje.

Előzmény: kiss_atti (25528)
Robbie76 Creative Commons License 2016.10.27 0 0 25530

Köszönöm a válaszokat.

Előzmény: kiss_atti (25528)
kiss_atti Creative Commons License 2016.10.27 0 0 25529

Elütöttem,

 

túloztam, nem 3.000, csak 1.300-1.400 lakás.

Előzmény: kiss_atti (25528)
kiss_atti Creative Commons License 2016.10.27 0 0 25528

A fűtési szezon végéig

 

legyen el ezzel a régi radiátorral, utána lehet cserélni bármilyenre, a stadúrt ne fúrja meg, a tokhoz ne rögzítse, lehet kapni alá tartót, lábat, éket, bármit, ami tartja.

Tökmindegy, melyik okos mit javasol, az elmúlt 6 évben vagy 3000 panellakás radiátora alá raktunk ilyeneket, még senki nem szólt, hogy letört volna a fűtőtest...

:-)))

Előzmény: asdf_ (25527)
asdf_ Creative Commons License 2016.10.26 0 0 25527

Azt a radiatort en is kivagnam egy masodperc alatt, a problema az, hogy futesi szezon van, minimum tavaszig te ott nem fogsz radiatort cserelni, mert gondolom panel, ott meg nem jellemzo, hogy elzarok vannak a radiator csovei elott.

Előzmény: Robbie76 (25523)
pestam Creative Commons License 2016.10.26 0 0 25526

üdv!

Sopronban nézegetünk ablakokat, először soknak tűnt a kínálat, de kicsit "egysíkú"...

 

Ami jelenleg kedvezőnek tűnik, az a Salamander profil. Itt úgy láttam, a 76-os nem túl jó, de az ajánlat:

Salamander Bluevolution 82 MD, Roto NT vasalat, Móron gyártják (gondolom Etik, amiről alapvetően jók itt a vélemények...

- ez a 82-es profil megbízható? (tudom, hogy nem igazi a középtömítés, de egy 40 éves lakásról van szó, a legjobb "kár" ide)

- az lehetséges, h csak a "keretet" gyártatják le, de a vasalatot helyben rakják már fel (mert úgy tudom, a móriak már nem Roto-t használnak)

- az kissé furcsa nekem, h erre a profilra Uw=0,74-et írnak elérhetőnek 0,5-ös üveggel, míg pl. a Kömmerling 88+ 0,77-nél megáll... pedig az egy ugyancsak jó minőségű ablak, és 6mm pluszban már számottevő (de ez gondolom olyan, mint az autók fogyasztása :()

 

A kereskedő egyébként a Poliprofil...

 

Köszi!

Nouby Creative Commons License 2016.10.26 0 0 25525

Tehát akkor  :D

 

Helló! Elkezdtem nézegetni a fórumot és az 1*1-et is átfutottam, de amit hiányolok az egy megbízható cég lista. Ez főleg Budapesten és környékén gázos mert vidéken előbb utóbb kiderül ki a tróger, a fővárosban a lift hírdetéssel csak kerítenek maguknak balekot.

 

Akikről jót hallottam itt és máshol is az az RS ablak és az Aranyablak de kinél érdemes még érdeklődni? 

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.26 0 0 25524

A radalt azonnal hajítsd ki, vegyél takarítható lapradiátort ami keskenyebb is, szebb is, azt agyald fel. Ha költségmegosztó van rajta át lehet szereltetni.

Előzmény: Robbie76 (25523)
Robbie76 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 25523

Sziasztok,

 

Van egy olyan "apró" gondom, hogy komplett erkélyfront csere után (két ablak, ajtó, a két ablak alatt stadur) lehetőleg nem csavaroznánk vissza a radiátort az új stadur falra.

- Ha mégis visszacsavarozzuk, a szerkezet mennyire bírja el? Ront-e a szigetelésen? Ugrik a garancia a nyílászáróra?

- Visszacsavarozásra a kereskedő acélmerevített stadurt javastolt a normál helyett (kb + 40 ezerert).

- Milyen más megoldás lehet? Elég régi "radal" alu radiátor van fent, amihez talpat nem javasolnak. Más megoldást még nem találtam....

 

Köszönöm a segítséget.

 

Robbbie

 

 

körte- Creative Commons License 2016.10.25 0 0 25522

Sziasztok!

 

VEKA 90-est gyártanak még, vagy mi a helyzet?? mi van helyette??

Nyíregyházán ismertek veka gyártót??

 

köszönöm!!

kiss_atti Creative Commons License 2016.10.25 0 0 25521

A felesleges lukba

 

kicsi purhab, majd letakarni teljes hosszában műa. takaróléccel.

Előzmény: Kecskés 01 (25520)
Kecskés 01 Creative Commons License 2016.10.25 0 0 25520

Sziasztok !

 

Érdekelne kinek mi a véleménye az esetemmel kapcsolatban,

 

Műanyagablakra redőnyt szúnyoghálót csináltattam felszereléssel.

 

Sajnos 2 redőnyt felcseréltek Felszereléskor mint ilyenkor szokás kifúrták a tokot több helyen.

 

Jól gondolom hogy ezzel a hibával komoly bajt csináltak mert az esetleges át cseréléskor a

 

feleslegesen kifúrt lyukak ott maradnak ezeket tömíteni  kell.

 

Várom válaszokat tanácsokat ilyenkor mi a teendő ?

 

JafarJago Creative Commons License 2016.10.23 0 0 25519

Sziasztok!

 

Ebben az évben lecseréltem egy kétágú erkély ajtót és két nagy ablakot Marshall M9000re. Baromi jók! ( 3 rétegű üveg stb. )

Csak a konyhába maradt meg két ablakom amik elégé tróger ablakok. A gáztűzhelynél az ablakon van légbevezető. Ez a légbevezető is elég tróger mert 5 lukból áll. Nem olyan mint a neten amik vannak, hogy szépen kivannak vágva magas páratartalom esetén kinyitnak.

Na szóval az van hogy ki akarom cseréltetni a konyhába ezeket az ablakokat légbevezetőstül. Vagy idén vagy jövőre.

Kérdésem a légbevezetésre vonatkozna.

 

Van valami jobb ilyen ablakos légbevezető vagy csak ez hogy kifúrják szélesre és elé raknak egy műanyagot és ez engedi be a levegőt. ( ezzel nálam az a baj most is hogy kívülről ahol vannak a lyukak ott a redőny tokja van. Szerintem nem sok minden jön be ) 

Meg lehet majd úgy csinálni hogy megmaradjon a redőnyöm szúnyoghálóstól mindenestől és a légbevezető teljesen ellássa a funkcióját? Két ablakom van a konyhába kell e mind a kettőre légbevezető? 

Esetleg az ablak aljára nem lehet berakni? Vagy kérnék alulra magasabb toktoldót vagy felülre és azt fúrnák ki?

 

Ablak típusát tekintve maradnék annál a cégnél aki csinálta a többit is de szerintem a konyhába elég lenne nekem a Marshall M8000 de nem három rétegű üveggel. Itt egy kis költséghatékonyságot be akarok vinni.

Törölt nick Creative Commons License 2016.10.23 0 0 25518

Tiltsd le az asszonyt virágkipakolásról. A nem falsík mellett még az szólhat, hogy nem nagyon esik be az eső, ha nyitva van.

Előzmény: geosol (25515)
0l0 Creative Commons License 2016.10.23 -1 0 25517

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ez nem is 30, hanem 40 cm. 

Előzmény: 0l0 (25516)
0l0 Creative Commons License 2016.10.23 -1 0 25516

Annyira nem rossz ám az óriási párkány belül. 30 cm-re már kényelmesen elfér a tálca vizeskancsóval, poharakkal, oda lehet menekíteni az összeépített legót a kisöcsi elől, nagyobb fajta orchideák tárolására is alkalmas. Nálunk legalábbis ezek vannak most rajta :-)

Az is jó, hogy amikor kinyitom az ablakot alig lóg ki a belső falsíkból a szárny.

Nyilván ízlés kérdése is persze.

Előzmény: geosol (25515)
geosol Creative Commons License 2016.10.23 0 0 25515

Bocsánat, de a gatyád rámegy a rengeteg malterra, amivel azt a sok kis dominót összeragasztod. Viszont tudsz rögzíteni a falra komolyabb polcot is :)

Új építésnél, vékonyabb falnál teljesen igazatok van a külső síkkal, de nekem pl a 38-as falnál belül óriási lenne a párkány. Most kinn is, benn is virág hegyek borítják, pedig csak 6 cm szigetelés van.

Előzmény: zlota (25511)
asdf_ Creative Commons License 2016.10.21 0 0 25514

De az már horror áron van- mármint a kisméretű téglából építkezés.

 

Mert aztan a -fos hanggaltasa miatt- kenyszeruen gyapottal szigetelni a 38-as meg 44-es Porothermet olyan olcso dolog ;)

Előzmény: zlota (25511)
0l0 Creative Commons License 2016.10.21 -1 0 25513

Azért kellemesen meleg tud lenni a barna szőnyeg, melyre átsüt a nap a gőzölt rétegen :-)

Előzmény: Törölt nick (25512)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.21 0 0 25512

Szoláris nyereség télen a gőzölt-réteges üveg mögött? Hát nem sok lesz. Fűteni kell akkor is, ha besüt a nap.

Előzmény: 0l0 (25508)
zlota Creative Commons License 2016.10.21 0 0 25511

Kisméretű tömör tégla kellene megszigetelve 15-20 centivel... vagy kisebb grafitossal. De az már horror áron van- mármint a kisméretű téglából építkezés. De annak aztán van tömege... :D

Én sem értek hozzá, de egy passzív házas építő bemutatón voltam egyszer és azt amit itt írtatok mondták el- nagy tömeg és szigetelés- azóta nem tudom változott-e ez.

Szünetben megkérdeztük, hogy ennyi erővel régi építésű kisméretű tömör téglafal és szigetelés akár jobb is lehet - mint a mostani méregdrága rendszer?

- Akár... de nem kell híresztelni - és kaján vigyor hozzá...

kiss_atti Creative Commons License 2016.10.21 0 0 25509

 tégla ma már inkább csak teherhordó (és puffer) szerepet tölt be,

----

 

Sajnos éppen erről a 

 

pufferszerepről hajlamosak újabban megfeledkezni a tervezők és építtetők: cseszhetik a 25 centis, grafitos szigetelést, ha nincs tömeg, ami természetes hőkiegyenlítőként működhetne... Én sem vagyok - ebben sem !!! - szakember, de ha még egyszer építkezem, tutti minimum 38-as falaim lesznek ( a mostani is annyi, csak 1998-ban még mások voltak a homlokzati hőszigeteléssel szembeni elvárások, így az vékonyka...)

:-)))

Előzmény: geosol (25507)
0l0 Creative Commons License 2016.10.20 -1 0 25508

Elgondolkodtató dolgok ezek. A toktoldó elég húzós áron van, drágább, mint az ablaküveg a szigetelése meg gyengébb, mint ahogy a polisztirolnál is. A homlokzati szigetelésnél meg csak plusz munka hogy be kell fordulgatni. A külső falsík szerintem is jó megoldás műanyag ablaknál, legfeljebb fém fülekkel kell rögzíteni az ablakot tokrögzítő csavar helyett.

Azt is érdemes meggondolni, hogy az adott beépítési pozíció esetén az azonos hőszigetelési érték elérése egyik módszerrel mennyivel lesz költségesebb, mint a másikkal, melyiknél mennyivel lesz nagyobb a fénybeeresztés, jobb a kitekinthetőség, a szoláris nyereség télen, a szoláris veszteség nyáron, hasznosíthatóbb a könyöklő (külső-belső), melyiknél fog jobban belógni a helyiségbe a nyitott ablakszárny melyik mennyire teszi ki az időjárásnak az ablakot, stb.

Előzmény: geosol (25507)
geosol Creative Commons License 2016.10.20 -1 0 25507

Ismét mondom, nem vagyok szakember, a tévedés jogát fenntartom. Csak kérdezem: Mivel ma már nem 5 cm, hanem 15-20 cm szigeteléseket pakolnak, hogy aránylik ennek a szigetelő képessége a 30 cm téglafalhoz? Mert úgy látom, a tégla ma már inkább csak teherhordó (és puffer) szerepet tölt be, a szigetelés már rég nem az ő dolga. A kávánál meg nem csak 2 cm fog elférni, ha körben kap kellő toktoldót.

Előzmény: Törölt nick (25505)
kiss_atti Creative Commons License 2016.10.20 0 0 25504

Nem viccel.

Komolyan gondolja.

Én tudom.

Előzmény: ganser (25498)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!