Keresés

Részletes keresés

GPF Creative Commons License 2013.01.21 0 0 40753

Kicsit részletesebben írd le a készítés menetét! Mennyit dagasztod? Mennyit, hányszor kel? Hogy sütöd? Az ilyesmi kenyereket alacsonyabb hőfokon, de tovább kell sütni. El tudom képzelni, hogy nem sül át rendesen. De akkor sem kellene szúrós szagúnak lenni. Sőt, inkább diós, gesztenyés illata szokott lenni.

 

Nem teszel bele ecetet? (Szoktak!) Helyette pl. jó az aszkorbinsav.

 

Azért az öregtészta sem pár napig szokott állni. Előző nap szokták elkészíteni. Tudom, hogy tovább is lehet tárolni...

 

 

Előzmény: MZ-6 (40752)
MZ-6 Creative Commons License 2013.01.21 0 0 40752

Sziasztok!

 

Új vagyok itt, de már jó ideje sütök kenyeret. Vagyis régebben sokat sütöttem, most újra szeretném kezdeni. 

Régen is, most is van egy gondom, aminek orvoslásához szeretnék segítséget kérni. 

 

Ha teljes kiőrlésű liszttel vagy Graham liszttel készül a kenyér, nagy arányban, akkor a már megsült kenyér felvágva először borzasztó szúrós szagú. Mintha erjedt lenne. Ez miért van? Főként akkor tapasztalom, ha még nem teljesen hűlt ki. ezek a kenyrek nagyon tömöttek is, sosem lesznek olyan lazák, mint várnám. (mármint a TK kenyrek lazaságához viszonyítva. ) Amúgy akenyér kívülről gyönyörű, szpen kel, picit nő még sütés közben is, nem eseik össze, olyan, amit szívesen felvág az ember. De aztán nem finom. 

 

mit rontok el? Vagy csak túl sok a TK liszt? túlkel? nem kel elég ideig? kevés/sok a folyadék? 

 

A maiban öregtészta is volt, hogy jobb szerkezete legyen, de én nem látom ezt sem jónak :( 

 

Előre is köszi a segítséget!

 

Ja, még egy: az öregtészta gondolom, normális, hogy enyhén erjedt szagú pár nap után, ugye? (de nem büdi :) )

 

Dóri

Tomi7711 Creative Commons License 2013.01.13 0 0 40751

Sziasztok! 

 

Hauser BM-665-ös kenyérsütő gépünk van. 

Van 2 nagyon jó receptünk, de szeretnénk teljes kiörlésű kenyeret sütni vele. Ha valaki ismeri a félegyházi teljes kiörlésű veknijét... Olyannal már megelégednénk :)

Esetleg valakinek lenne jó receptje, ami tutira működik ezen a gépen?

 

A két bevált recept:

 

Kenyér:
-3 dl víz
-fél nagy mérő cukor
-1 kis mérő por élesztő
-fél nagy mérő só
-2 evőkanál étolaj
-fél kg kenyérsütőhöz való  liszt

A sütő edény aljára megy a folyékony, olaj, víz, utána só, cukor, liszt, élesztő.

Kalács:
-2 tojás
-130 g vaj
-80 ml vaj
-1 kk.só
-4 ek.cukor
-345 g  fehér finom liszt
-2 kk.élesztő
-10 dkg mazsola

 

 

snejderfáni Creative Commons License 2013.01.09 0 0 40750

Egylapátos gép, álló üsttel, elvileg ugyanakkora kenyér süthető benne, mint eddig (70-90 dkg). Kidagasztani kidagasztja, csak jóval "sűrűbb" állagúra (ezáltal kisebbre) süti meg. Próbáltam egész éjszakát pihentetni a hozzávalókat, s azután sütni, próbáltam rögtön sütni, próbáltam több folyadékkal sütni, de az eredmény mindig ugyanaz. Kisebb, sűrűbb kenyér.

Előzmény: sickamic (40748)
.ETNA. Creative Commons License 2013.01.09 0 0 40749

A recepteknél megadják a különböző súlyú kenyerekhez a szükséges hozzávalók mennyiségét, a másfél fontos (1 font = 0,453...kg), vagyis kb. 70 dkg-os kenyér a legkisebb, ettől kevesebbet pedig, ugye minek is sütnénk:-)

Előzmény: sickamic (40748)
sickamic Creative Commons License 2013.01.08 0 0 40748

A kétlapátos gépeknél úgy tudom nagyobb a minimális kenyérméret, mert ha nincs  az üstben elég anyag nem tudja a gép rendesen megdagasztani.

Előzmény: snejderfáni (40747)
snejderfáni Creative Commons License 2013.01.08 0 0 40747

Sziasztok,

 

Eddig egy Tectron nevű nagyon egyszerű kenyérsütőgépen volt, amivel évekig sütöttem a kenyeret, de sajnos tönkerement. Vettem használtan egy Kenwood-ot, viszont ennek az üstje hosszúkás formájú, ellentétben az eddig használt "normál üsttel" és eddig minden kenyerem összetöppedt, sokkal sűrűbb lett az új gépben, mint a régiben ugyanazon recept mellett. Finomnak finom így is, csak a bélzete nem olyan szép, mint ezelőtt volt. Ha valaki használ ilyen hosszúkás formájú üstöt, vagy van tapasztalata Kenwood sütővel kapcsolatosan kérem segítsen, hogy mi a trükkje, mit kell másképpen csinálni.(pl több/kevesebb folyadék, több/kevesebb élesztő, hosszabb sütés idő stb...)

 

Köszönöm előre is.

fáni

speed triple Creative Commons License 2013.01.07 0 0 40746

Szerintem a te géped hibás lehet, én tegnap próbáltam ki előszőr egy új home bread xxl -t , az alap beállítással és alap receptel ilyen kenyeret sütött:  

 

Előzmény: Kupaktanács (40740)
krizsi_l Creative Commons License 2013.01.07 0 0 40745

Amiket írtak + a kémlelő ablakra kívülről tegyél egy alufóliát.

Előzmény: Kupaktanács (40740)
krizsi_l Creative Commons License 2013.01.07 0 0 40744

Nem a dagasztás a fő profilom így aztán belefér egy több funkciós konyhagép. A MUM 8 bizony jobban dagaszt mint a kenyérsütő gép, és a sütőben sütött kovászos, kovásztalan kenyér és több minden más is finomabb, szebb mint a kenyérsütős. Viszont azt nem tudja, hogy hétvégén ébredéskor friss kenyér illat árassza el a lakást, az a kenyérsütő privilégiuma :)

Előzmény: firmitudo (40739)
.ETNA. Creative Commons License 2013.01.07 0 0 40743

Minden recept más és más, nem tudom, hogy miért, amikor - elvileg - minden gép működési mechanizmusa azonos ...

 én pl. sosem teszek 1 teljes zacsi élesztőt bele, mert az 560 gr liszthez a használatiban csak 2 kk szerepel:-))

 

 

 

Előzmény: Bird-rét center (40742)
Bird-rét center Creative Commons License 2013.01.06 0 0 40742
Nem jó a recept!

500 g liszthez 230 - 240 ml vizet
2 ek olajat
2 tk sót
4 tk cukrot
1 tasak instant élesztőt tegyél (vagy 7 grammot).

Tehetsz bele 1ek tejport is, de felesleges, anélkül is finom.
Élőször a vizet öntsd az edénybe, aztán mehet rá a liszt. A lisztbe egymástól kissé távolabb kis mélyedéseket nyomj kanállal - mondjuk az edény sarkainál - és azokba tedd a sót, cukrot meg a többi hozzávalót. Arra ügyelj, hogy a só ne érintkezzen az élesztővel, mert ronthatja a hatását.
Én ezt a receptet sütöm, nekünk bevált.
Előzmény: Kupaktanács (40740)
sickamic Creative Commons License 2013.01.06 0 0 40741

Próbálj meg egy kanálnyi étolajat vagy más zsiradékot adni  az elején amikor a folyadékot adagolod  úgy, hogy a térfogatával csökkented a vizet.

(Szerintem az 500 g kenyérhez elég lenne 300 ml víz.)

 

És kellene lenni a gépen szín beállítási lehetőségnek -világos-közepes-sötét, itt válaszd a sötétet.

 

Az én HM-es és noname Tesco gépem is 3 óra 40 percig csinálja a teljes kiőrlésű programot, ebből 60 perc a sütés.

Előzmény: Kupaktanács (40740)
Kupaktanács Creative Commons License 2013.01.05 0 0 40740

Sziasztok!

 

Szeretnék segítséget kérni a kenyérsütésben. Karácsonyra vettünk egy Moulinex Home Bread típusú kenyérsütőt. Még kisérletezünk az igazán jó kenyéren. A legnagyobb gondom, hogy nem sül meg a kenyér szerintem illetve a teteje nem barnul be. Mit lehet tenni?

 

A recept amit használunk:   750 gr kenyérnél

-500 g nagymama búza lisztje, de sima bl-55 buza lisztet is használtunk már

-2 kiskanál só

-310 ml víz

-1 csipet cukor

- 2 dkg élesztő

 

A program amit használunk: - fehérkenyér program - félbarna vagy barna - 3 óra 30 perc illetve barna sütésnél: 3 óra 32 perc

-2 óra 40 perc tésztakészítés

-50 - 52 perc sütés

 

Ilyen lett az utolsó kenyerünk, nincs rendesen a külseje megpirulva szerintem. Szintelen nekem. 

 

 

Ha valaki tud segíteni azt megköszönném.

firmitudo Creative Commons License 2013.01.04 0 0 40739

Azért a MUM 8 az már eldgasztgat :)

 

Hát ez a baj, hogy csak eldagasztgat. Ha a dagasztás a fő profilom, akkor dagasszon mint az állat, ha a kolbászt készítek, akkor pedig daráljon, veszettül. De az, hogy daráljon is, szeleteljen is, dagasszon is, közben mérje a vérnyomásomat is az nem működik hibátlanul.

Egy párszor ki lett már itt beszélve ez a téma...mondjuk egy kenyérsütő süssön finom kenyeret, nem kell, hogy feltétlenül tisztára mossa az edényeket. Egy dolgot csináljon, de azt profin.

;)

Előzmény: krizsi_l (40737)
GPF Creative Commons License 2013.01.04 0 0 40738

Nem tudom...

Nekünk a kisebb van, de nem a teljesítménnyel van probléma. Felkeni a tésztát az edényre meg felkúszik a dagasztópálcára. Ha a MUM 8 is ugyanilyen mozgást végez, akkor az sem túl jó dagasztani.

Előzmény: krizsi_l (40737)
krizsi_l Creative Commons License 2013.01.03 0 0 40737

Azért a MUM 8 az már eldgasztgat :)

Előzmény: GPF (40734)
snejderfáni Creative Commons License 2013.01.03 0 0 40736

Sziasztok,

 

Eddig egy Tectron nevű nagyon egyszerű kenyérsütőgépen volt, amivel évekig sütöttem a kenyeret, de sajnos tönkerement. Vettem használtan egy Kenwood-ot, viszont ennek az üstje hosszúkás forműjú, ellentétben az eddig használttal ami a "normál" tartály volt és eddig minden kenyerem összetöppedt, sokkal sűrűbb lett az új gépben, mint a régiben. Ha valaki használ ilyen hosszúkás formájú üstöt, tudna segíteni abban, hogy mi a trükkje, mit kell másképpen csinálni? (pl több/kevesebb folyadék, hosszabb sütés idő stb...)

 

Köszönöm előre is.

andrea68 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 40735

Sziasztok!

Régebben nagy kenyérsütős voltam. Panasonic géppel, álom volt. Most egy kis változás miatt moulinex géppel kellene sütnöm. Szeretnélem megkérdezni Benneteket, hogy erre a gépre

Moulinex OW 302231 Home Bread van-e recetetek? illetve merre találom a topicban? Köszönöm szépen.

GPF Creative Commons License 2012.12.17 0 0 40734

Csak annyit tudok hozzátenni a kérdéshez, hogy aki a Bosch MUM-okat javasolja dagasztógépnek, annak ne higgy!

 

Állítólag a Kitchen Aid az már jó. De azért az árért már lehet is jó.

 

Ha nem törekszel akár éttermi vagy sütödei mennyiségekre, akkor én is a kenyérsütőt javasolom.

Előzmény: dr.avecz (40732)
bakibaby Creative Commons License 2012.12.17 0 0 40733

Vegyél egy olcsó(bb) kenyérsütőgépet.

Hátha rászox a kenyérsütésre közben ;-)

 

bb

Előzmény: dr.avecz (40732)
dr.avecz Creative Commons License 2012.12.14 0 0 40732

Üdv.

 

 

Sürgős segítséget kérnék tőletek. Dagasztó gépet keresek. Mit, melyiket ajánlanátok?

 

monyesz Creative Commons License 2012.11.20 0 0 40731
Béni2360 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 40730

szép a kenyér.Találtam váltotatás céljábol egy receptet.A link: http://www.nosalty.hu/recept/sotet-nemet-rozskenyer rengeteg recept található egyik kedvenc oldalam ha mást akarunk főzni az asszannyal.

Előzmény: ihagee (40720)
firmitudo Creative Commons License 2012.11.12 0 0 40729

firmitudoválasz | megnéz | könyvjelző 2012.08.07 21:41:21 © (40649)

Régóta 6.100,-/zsák(122,-/kg) vettem a BL 80 -as lisztet. Ma ez 6.600,-/zsák(132,-/kg) volt. 8,2%.

 

Múlt héten újabb zsák lisztet vettem, immáron 7000,-/zsák áron. Három hónap alatt majdnem 15% emelkedés. Haladunk:(.

Vajon a kilos kiszerelés is így emelkedik?

Előzmény: firmitudo (40649)
krizsi_l Creative Commons License 2012.11.04 0 0 40728

Általában fehér + teljes kiőrlésű, fehér + világos rozs kombuinációr sütjük, általában gépben. Ez készül el a hétévgi reggelihez frissen :). A jénais sütő pedig a dnk-é.

Sütöttünk jénai nélkül sima fehéret sütőben, az pont olyan laposguta lett mint a betett rozsos sütős. Arra gondoltam a fedeles, forró jénai azt is szépen megemeli.

firmitudo Creative Commons License 2012.11.04 0 0 40727

Igen.

Az én tapasztalatom az, hogy a fehér kenyérrel ellentétben a rozsos már nem kel tovább jelentősen a sütőbe tétel után, szóval az asztalon majdnem készre kell keleszteni, hogy a megfelelő lyukacsos bélzetet elérjük.

A gépeseknél meg nyilván nagyon el kell találni azt a programot ami ugyanezt produkálja, vagyis tovább keleszti.

Előzmény: monyesz (40726)
monyesz Creative Commons License 2012.11.04 0 0 40726

A rozskenyerek teljesen máshogy sülnek a tapasztalatom szerint.

Előzmény: krizsi_l (40724)
fintorgó Creative Commons License 2012.11.03 0 0 40725

 

 Komló? Gyógynövényes boltokban, kis zacskóban a gyógynövények között.

 

A pár, az a megszárított teknőből kikapart, szárított morzsóka, vagy kovász, amit előző este langyos vízbe kellett beáztatni, hogy meginduljon a kelés.

 

Volt, hogy külön gyúrtak tésztát, direkt párnak (akár komlósat is) és azt szárították meg, és tárolták a kemence fölé akasztott vászonzacskóban, a ház legszárazabb helyén. Kivettek belőle néhány marokra valót, tapasztalat szerint már tudták adott mennyiségű liszthez mennyire van éppen szükség.

 

Nem dekáztak-gramoztak, véka, és marok volt a leggyakoribb mérték.

No és persze a (gyerekkortól) tapasztalat.

Előzmény: monyesz (40714)
krizsi_l Creative Commons License 2012.11.03 0 0 40724

Sütőben jobb állagú, szebb kenyér készíthető mint a gépben. Ahogy Firmitudó utalt rá a jénai a kulcsa.

250 fokos sütőben előmelegíted a fedeles jénait fedéllel együtt. Kiveszed (erősen észnél kell lenni hova teszed, mivel fogod, a 250 fok már elég meleg, a tömeg elég nagy), belecuppantod a megkelt formázott tésztát, fedél vissza, be a sütőbe. Kb fél óra sütés fedővel, fél nélküle. Fedél nélkül valamivel alacsonyabb hőfokon.A második menet már mehet jénai nélkül is.

Ez a félbarna, barna búzalisztes kenyereknél bevállt, gondolom a rozsosnál ugyanúgy működik.

Előzmény: ihagee (40717)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!